Farbowanie henną - część III - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 09:15   #4201
xxdisturbedxx
Raczkowanie
 
Avatar xxdisturbedxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 86
GG do xxdisturbedxx
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Jak z tą przedsprzedażą jest dokładnie? Chodzi o 1 lub 2 kg np samej henny, czy mozna wybierać spośród wszystkich ziół aby osiągnąć 1 lub 2 kg?
__________________
18.02.2011
dbam o włosy od 01.02.2013
zapuszczam od 01.11.2012r.
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
xxdisturbedxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 18:53   #4202
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że się załapię właśnie proch mi się skończył
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 20:46   #4203
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

ooo a ja przed pensją a tu taka okazja !!!!! a chciałam właśnie zamówić po pensji
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 22:20   #4204
xxdisturbedxx
Raczkowanie
 
Avatar xxdisturbedxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 86
GG do xxdisturbedxx
Dot.: Farbowanie henną - część III

Powiedzcie mi co w mieszankach dają ziółka takie jak: bhringraj i reetha ?
__________________
18.02.2011
dbam o włosy od 01.02.2013
zapuszczam od 01.11.2012r.
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
xxdisturbedxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 08:43   #4205
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez xxdisturbedxx Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi co w mieszankach dają ziółka takie jak: bhringraj i reetha ?
bhringraj - odżywia włosy. przeciwdziała wypadaniu i siwieniu
reetha - to tzw orzechy piorące sproszkowane czyli naturalny szampon do włosów
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 09:53   #4206
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wczoraj było farbowanie A dziś mi włosy śmierdzą Starałam się tak wzbogacić mieszankę, aby zneutralizować rudawy połysk i jak najbardziej ocieplić kolor. I tym razem pokusiłam się o dodatek olejków imbirowego i rozmarynowego. Jak już trzymam te cztery godziny na głowie, to niech działa na wypadanie/porost
Tęskniłam za tym blaskiem i objętością pohennową.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 12:59   #4207
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć dziewczyny!
Ponownie przychodzę do Was po poradę, bo sama już zwątpiłam czy można z tym coś zrobić...

Otóż farbuję włosy henną od około roku. Używam tylko czystej henny Khadi (red). Mój wyjściowy kolor, który miałam ten rok temu to sprany rudy, henna była kładziona na rozjaśniane włosy. Od tamtego czasu włosy odrastały i hennę kładłam na swój naturalny kolor i oczywiście mam teraz piękne "ombre"

Zdaję sobie sprawę, że kolor henny na rozjaśnianych włosach będzie inny od tego na naturalnych, ale zastanawia mnie co innego. Czy mogę jakoś wyrównać kolor do tego na górze? Chciałabym jakoś pozbyć się tej różnicy, bo jest dość widoczna... Wiem, że henna mi nie rozjaśni żadnym sposobem, ale zadowolona byłabym gdyby chociaż dół zbliżył się kolorystycznie do góry...

Jakiej mieszanki proponujecie użyć, aby kolor się nieco ujednolicił BEZ zbędnego dodatkowego przyciemniania góry? może położyć hennę tylko na tą jaśniejszą część włosów...?

A kolejna moja wątpliwość - to czy przy obecnym moim kolorze tej dolnej partii włosów dałoby się którąś z mieszanek nadać włosom czerwony kolor? Wtedy góra zostałaby taka brązowo-mahoniowa, a dół byłby czerwonawy, a nie taki pomarańczowy...

Z góry dziękuję Wam za pomoc, dorzucam zdjęcia dla ułatwienia i przepraszam, że się tak rozpisałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1070774.jpg (75,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070776.jpg (123,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070778.jpg (73,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070783.jpg (112,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070786.jpg (92,6 KB, 15 załadowań)
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 13:18   #4208
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Ponownie przychodzę do Was po poradę, bo sama już zwątpiłam czy można z tym coś zrobić...

Otóż farbuję włosy henną od około roku. Używam tylko czystej henny Khadi (red). Mój wyjściowy kolor, który miałam ten rok temu to sprany rudy, henna była kładziona na rozjaśniane włosy. Od tamtego czasu włosy odrastały i hennę kładłam na swój naturalny kolor i oczywiście mam teraz piękne "ombre"

Zdaję sobie sprawę, że kolor henny na rozjaśnianych włosach będzie inny od tego na naturalnych, ale zastanawia mnie co innego. Czy mogę jakoś wyrównać kolor do tego na górze? Chciałabym jakoś pozbyć się tej różnicy, bo jest dość widoczna... Wiem, że henna mi nie rozjaśni żadnym sposobem, ale zadowolona byłabym gdyby chociaż dół zbliżył się kolorystycznie do góry...

Jakiej mieszanki proponujecie użyć, aby kolor się nieco ujednolicił BEZ zbędnego dodatkowego przyciemniania góry? może położyć hennę tylko na tą jaśniejszą część włosów...?

A kolejna moja wątpliwość - to czy przy obecnym moim kolorze tej dolnej partii włosów dałoby się którąś z mieszanek nadać włosom czerwony kolor? Wtedy góra zostałaby taka brązowo-mahoniowa, a dół byłby czerwonawy, a nie taki pomarańczowy...

Z góry dziękuję Wam za pomoc, dorzucam zdjęcia dla ułatwienia i przepraszam, że się tak rozpisałam
Jak kładziesz hennę? Bo kolor wygląda u Ciebie dość hmm... blado?
Jestem w podobnej sytuacji tylko mój naturalny odrost ma dopiero jakieś 3cm, jednak różnica nie jest aż tak widoczna jak u Ciebie, bo zafarbowana część "łapie" mi na dużo ciemniej, mimo, że włosy były wcześniej rozjaśniane. Kładę hennę z Pola i śpię z nią. Ostatnio robię już nawet sam odrost, bo boję się, że włosy na długości za bardzo mi się przyciemnią.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 13:26   #4209
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Jak kładziesz hennę? Bo kolor wygląda u Ciebie dość hmm... blado?
Jestem w podobnej sytuacji tylko mój naturalny odrost ma dopiero jakieś 3cm, jednak różnica nie jest aż tak widoczna jak u Ciebie, bo zafarbowana część "łapie" mi na dużo ciemniej, mimo, że włosy były wcześniej rozjaśniane. Kładę hennę z Pola i śpię z nią. Ostatnio robię już nawet sam odrost, bo boję się, że włosy na długości za bardzo mi się przyciemnią.
A więc robię wszystko tak jak w ulotce dołączonej do Khadi (cytryna, odstawienie jej na noc itp), rano myję włosy mocnym szamponem oczyszczającym i kładę hennę zawsze na trzy godziny... Może za krótko?
Te włosy na zdjęciach były farbowane miesiąc temu, henna mogła już się nieco wypłukać, ale masz rację, zawsze kolor wychodzi raczej przygaszony, nie mam pojęcia jak uzyskać coś bardziej czerwonego tam na dole.
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 13:39   #4210
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
A więc robię wszystko tak jak w ulotce dołączonej do Khadi (cytryna, odstawienie jej na noc itp), rano myję włosy mocnym szamponem oczyszczającym i kładę hennę zawsze na trzy godziny... Może za krótko?
Te włosy na zdjęciach były farbowane miesiąc temu, henna mogła już się nieco wypłukać, ale masz rację, zawsze kolor wychodzi raczej przygaszony, nie mam pojęcia jak uzyskać coś bardziej czerwonego tam na dole.
Spróbuj henny z Pola, jest naprawdę bardzo dobrej jakości i wychodzi chyba taniej niż Khadi. Ile razy dotychczas robiłaś hennę?
Ja trzymam zwykle całą noc, może to też od tego zależy...? Wrzucam zdjęcie wyjściowego i obecnego koloru w dziennym świetle. Teraz włosy są ciemniejsze, na zdjęciu mają za sobą jakieś 3-4 hennowania. Szybko odrastają w ostatnim czasie więc robię hennę co jakieś 3 tygodnie. Naturalnie mam ciemne włosy, z lekkim "ombre" trzeba się będzie jednak pogodzić... bardziej niż różnica w kolorze przeszkadza mi jednak różnica w kondycji włosów, te farbowane kiedyś chemią są w zdecydowanie gorszej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosie.jpg (9,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na wietrze włosy.jpg (89,2 KB, 45 załadowań)
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 15:56   #4211
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej
Mam do was pytanie, który dręczy mnie praktycznie od pierwszego hennowania. Od stycznia maluję włosy henną Eld w kolorze Chna. Jestem z niej bardzo zadowolona, ze względu na to, że nie niszczy włosów, a kolor prawie wcale się nie wypłukuje. Problem polega na tym, że na odrostach henna prawie wcale nie chwyta koloru Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane ;/ Mój naturalny kolor włosów to jsny blond, jednak na odrostach wyglądają na mysio brązowe. Cała długość włosów ma piękny rudy kolor, odrosty są po prostu brzydkie ;/
Zastanawiałam się na malowaniem samych odrostów, żeby henna nie wchodziła w głębsze partie włosów na całej długości a kolor się tak nie wybijał.
Czy któraś z Was miała tak samo ? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robić

Na załączonym zdjęciu dobrze widać tę różnicę. Dodam, że zdjęcie jest zrobione zaraz po hennowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0830.jpg (117,7 KB, 18 załadowań)
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 16:28   #4212
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

MsZet25, mi ELD też nie chwytała odrostów, moim zdaniem to "gorszy" gatunek i dlatego tak jest. Spróbuj farbować henną BAQ.

Dziewczyny, mam pytanko.
Zrobię wszystko, żeby mi się wreszcie nie wypłukało, chcę nałożyć 30g henny i 100g indygo + trochę białej glinki (na oko ok. 20g), dodać soli (ile?) i spać z tą mieszanką. Ile czasu indygo działa? Bo być może spanie z tym nie ma sensu, bo barwnik po jakimś czasie i tak traci na sile?
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 17:26   #4213
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
MsZet25, mi ELD też nie chwytała odrostów, moim zdaniem to "gorszy" gatunek i dlatego tak jest. Spróbuj farbować henną BAQ.
Dokładnie tak, miałam ten sam problem z Eldem, który teraz zniknął. Problem, nie Eld.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 20:07   #4214
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Spróbuj henny z Pola, jest naprawdę bardzo dobrej jakości i wychodzi chyba taniej niż Khadi. Ile razy dotychczas robiłaś hennę?
Ja trzymam zwykle całą noc, może to też od tego zależy...? Wrzucam zdjęcie wyjściowego i obecnego koloru w dziennym świetle. Teraz włosy są ciemniejsze, na zdjęciu mają za sobą jakieś 3-4 hennowania. Szybko odrastają w ostatnim czasie więc robię hennę co jakieś 3 tygodnie. Naturalnie mam ciemne włosy, z lekkim "ombre" trzeba się będzie jednak pogodzić... bardziej niż różnica w kolorze przeszkadza mi jednak różnica w kondycji włosów, te farbowane kiedyś chemią są w zdecydowanie gorszej.


Hmmm, kładłam Khadi ok 10 razy. Właśnie zamierzałam przerzucić się na Pole Henny, czytałam dużo pozytywnych opinii
Wiem, że nigdy nie będzie idealnie, też zdecydowanie wolę jakość włosów hennowanych - w dotyku są tysiąc razy gładsze, milsze i ładniejsze (w wyglądzie z resztą też )
I nie zamierzam tykać chemii nawet gdybym miała czekać dwa lata aż całe odrosną

MsZet25 - co do Eldu - kładłam go pierwsze dwa razy na początku przygody z henną, kiedy myślałam, że ma spoko skład - sądziłam, że mi się nie wypłukuje, dopóki nie spróbowałam faktycznie henny - różnica jest bardzo duża.
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:47   #4215
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny, zostało mi 250 ml rozrobionej henny khadi ciemny brąz (na wodzie po gotowanym siemieniu lniany) zamroziłam - nada sie to jeszcze ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 21:11   #4216
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, zostało mi 250 ml rozrobionej henny khadi ciemny brąz (na wodzie po gotowanym siemieniu lniany) zamroziłam - nada sie to jeszcze ?
chyba już się nie nadaje - indygo straci moc ale może jakiegoś glossa da się z tego jeszcze przygotować ale chyba tylko henna będzie miała w farbowaniu udział
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 22:12   #4217
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wow, nawet nie miałam pojęcia o istnieniu takiej henny jak henny jak BAQ. Nie wiem czy się na nią zdecyduję gdyż, w Białymstoku jest bardzo słabo jeśli chodzi o tego typu kosmetyki, ledwo dostałam hennę ELD, a co dopiero jakąś inną. Ale poszukam Jaka jest cena takiej henny ?
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 22:12   #4218
akna1102
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 504
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny zgłupiałam całkowicie W końcu zdecydowałam się na pierwszą przygodę z henną Mam nadzieję, że załapie się na kg na "pole henny" I tu pojawia się problem bo nie wiem jakie wziąć proporcje ziół by były mi najbardziej przydatne.

Mam naturalnie ciemnobrązowe włosy z siwymi nitkami, do tej pory stosowałam farby chemiczne "ciemny brąz" a ostatnio "hebanowa czerń" by ukryć siwe kosmyki. Chcę uzyskać ciemny, chłodny odcień na granicy ciemnego brązu/czerni.

Wiem,że z racji siwych włosów powinna pomalować dwustopniowo: jednego dnia henna, drugiego dnia indygo. Wyczytałam również, że indygo żeby dobrze się trzymać potrzebuje henny. Czyli co.....powinnam drugiego dnia zrobić mieszankę indygo+henna, ale w jakiej proporcji by nie było ciepłych refleksów?? Wyczytałam również, że naprawdę ciemne włosy nie potrzebują indygo tylko wystarczy sama henna+kawa rozpuszczalna dla zniwelowania czerwonych refleksów czyli wychodzi, że w ogóle nie potrzebuję kupować indygo?? Trochę się pogubiłam w tym wszystkim...przypominam, że efektem końcowym ma być zimny kolor tzw "czarny brąz"
akna1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 22:49   #4219
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez MsZet25 Pokaż wiadomość
Wow, nawet nie miałam pojęcia o istnieniu takiej henny jak henny jak BAQ. Nie wiem czy się na nią zdecyduję gdyż, w Białymstoku jest bardzo słabo jeśli chodzi o tego typu kosmetyki, ledwo dostałam hennę ELD, a co dopiero jakąś inną. Ale poszukam Jaka jest cena takiej henny ?
Drożej niż ELd, taniej niż Khadi. Allegro!
Cytat:
Napisane przez akna1102 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zgłupiałam całkowicie W końcu zdecydowałam się na pierwszą przygodę z henną Mam nadzieję, że załapie się na kg na "pole henny" I tu pojawia się problem bo nie wiem jakie wziąć proporcje ziół by były mi najbardziej przydatne.

Mam naturalnie ciemnobrązowe włosy z siwymi nitkami, do tej pory stosowałam farby chemiczne "ciemny brąz" a ostatnio "hebanowa czerń" by ukryć siwe kosmyki. Chcę uzyskać ciemny, chłodny odcień na granicy ciemnego brązu/czerni.

Wiem,że z racji siwych włosów powinna pomalować dwustopniowo: jednego dnia henna, drugiego dnia indygo. Wyczytałam również, że indygo żeby dobrze się trzymać potrzebuje henny. Czyli co.....powinnam drugiego dnia zrobić mieszankę indygo+henna, ale w jakiej proporcji by nie było ciepłych refleksów?? Wyczytałam również, że naprawdę ciemne włosy nie potrzebują indygo tylko wystarczy sama henna+kawa rozpuszczalna dla zniwelowania czerwonych refleksów czyli wychodzi, że w ogóle nie potrzebuję kupować indygo?? Trochę się pogubiłam w tym wszystkim...przypominam, że efektem końcowym ma być zimny kolor tzw "czarny brąz"
Samą henną nie uzyskasz na pewno zimnego odcienia. Z mojej strony tyle, bo ja hennuję na rudo
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 12:22   #4220
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez akna1102 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zgłupiałam całkowicie W końcu zdecydowałam się na pierwszą przygodę z henną Mam nadzieję, że załapie się na kg na "pole henny" I tu pojawia się problem bo nie wiem jakie wziąć proporcje ziół by były mi najbardziej przydatne.

Mam naturalnie ciemnobrązowe włosy z siwymi nitkami, do tej pory stosowałam farby chemiczne "ciemny brąz" a ostatnio "hebanowa czerń" by ukryć siwe kosmyki. Chcę uzyskać ciemny, chłodny odcień na granicy ciemnego brązu/czerni.

Wiem,że z racji siwych włosów powinna pomalować dwustopniowo: jednego dnia henna, drugiego dnia indygo. Wyczytałam również, że indygo żeby dobrze się trzymać potrzebuje henny. Czyli co.....powinnam drugiego dnia zrobić mieszankę indygo+henna, ale w jakiej proporcji by nie było ciepłych refleksów?? Wyczytałam również, że naprawdę ciemne włosy nie potrzebują indygo tylko wystarczy sama henna+kawa rozpuszczalna dla zniwelowania czerwonych refleksów czyli wychodzi, że w ogóle nie potrzebuję kupować indygo?? Trochę się pogubiłam w tym wszystkim...przypominam, że efektem końcowym ma być zimny kolor tzw "czarny brąz"
Też dążę do takiego koloru, może bardziej brązowego, niż czarnego, ale nadal marzy mi się naprawdę ciemny brąz
Sama henna nawet na ciemnych włosach da taki cieplejszy połysk, w słońcu dopiero będzie to widać.
Ja na twoim miejscu nie robiłabym dwustopniowo, skoro masz ciemne włosy, tylko zmieszała hennę 20-30g + 80-70g indygo. Możesz dodać trochę soli (ale nie wiem, ile to jest trochę ), żeby lepiej pokryło siwe włosy.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 12:31   #4221
akna1102
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 504
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Też dążę do takiego koloru, może bardziej brązowego, niż czarnego, ale nadal marzy mi się naprawdę ciemny brąz
Sama henna nawet na ciemnych włosach da taki cieplejszy połysk, w słońcu dopiero będzie to widać.
Ja na twoim miejscu nie robiłabym dwustopniowo, skoro masz ciemne włosy, tylko zmieszała hennę 20-30g + 80-70g indygo. Możesz dodać trochę soli (ale nie wiem, ile to jest trochę ), żeby lepiej pokryło siwe włosy.
I nie grozi mi niebezpieczeństwo, że moje szare nitki zrobią się zielone??
akna1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 15:47   #4222
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez akna1102 Pokaż wiadomość
I nie grozi mi niebezpieczeństwo, że moje szare nitki zrobią się zielone??
Myślę, że nie ewentualnie przez pierwsze dwa dni może być taki delikatnie zielonkawy poblask (też go miałam, a siwych włosów brak), ale potem ładnie to schodzi.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:20   #4223
eimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie henną - część III

okej mam nadzieje ze nikt nie bedzie zly ze zapytam o to w tym miejscu mianowicie jestem alergikiem i niestety ale moja alergia sięga również i farbowania włosów :/ jakiekolwiek farby do wlosow odpadaja w moim przypadku ale zastanawialam sie wlasnie nad farbowaniem henna http://allegro.pl/khadi-naturalna-he...468561132.html i tutaj moje pytanie czy jest szansa ze te produkty mam sobie darowac? czy kogos rowniez uczuliły? nie wiem czy to pytanie bylo dosc sporo stron musialabym przejrzeć xD
eimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 19:23   #4224
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez eimi Pokaż wiadomość
okej mam nadzieje ze nikt nie bedzie zly ze zapytam o to w tym miejscu mianowicie jestem alergikiem i niestety ale moja alergia sięga również i farbowania włosów :/ jakiekolwiek farby do wlosow odpadaja w moim przypadku ale zastanawialam sie wlasnie nad farbowaniem henna http://allegro.pl/khadi-naturalna-he...468561132.html i tutaj moje pytanie czy jest szansa ze te produkty mam sobie darowac? czy kogos rowniez uczuliły? nie wiem czy to pytanie bylo dosc sporo stron musialabym przejrzeć xD
niestety to jest zioło więc też może uczulać musiałabyś sobie zrobić próbę przed nałożeniem


ja dziś znowu z ziołami na głowie - dodałam do mojej standardowej mieszanki hennę którą kupiła mi koleżanka w Norwegii w sklepie indyjskim - kolor mieszanki z zielono- burej zrobił się hmm taki bordowy , buraczkowy no nic po odstaniu nałożyłam to ze strachem na głowę . Ciekawe co mi wyjdzie , jedno jest pewne po rudym śladu nie będzie ale i tak by za jakiś czas nie było bo już nie chcę ich rozjaśniać chemią oby nie wyszedł tylko mega czerwony każdy inny zniosę
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 20:08   #4225
top1
Przyczajenie
 
Avatar top1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą koloru włosów i pomyślałam o hennie która na pewno jest bezpieczniejsza i zdrowsza dla włosów.Moje włosy są kasztanowe (musiałam rozjaśniać aby taki uzyskać ponieważ miałam ciemny brąz)lecz chciałabym uzyskać taki efekt jak na zdjęciach. Mam pytanie czy możliwe jest uzyskanie takiego koloru poprzez połączenie 2 odcieni henny np. brązu i rudego w różnych proporcjach?
Z góry dziękuje za odpowiedz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12755_2.jpg (47,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg -7a59314d80e93c2737d7.jpg (40,9 KB, 35 załadowań)
top1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 21:28   #4226
xxdisturbedxx
Raczkowanie
 
Avatar xxdisturbedxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 86
GG do xxdisturbedxx
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez top1 Pokaż wiadomość
Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą koloru włosów i pomyślałam o hennie która na pewno jest bezpieczniejsza i zdrowsza dla włosów.Moje włosy są kasztanowe (musiałam rozjaśniać aby taki uzyskać ponieważ miałam ciemny brąz)lecz chciałabym uzyskać taki efekt jak na zdjęciach. Mam pytanie czy możliwe jest uzyskanie takiego koloru poprzez połączenie 2 odcieni henny np. brązu i rudego w różnych proporcjach?
Z góry dziękuje za odpowiedz
wydaje mi się, że taki kolor jak na 1 zdjęciu da radę na 2 bardziej ciemny blond, więc już będzie ciężko :p
__________________
18.02.2011
dbam o włosy od 01.02.2013
zapuszczam od 01.11.2012r.
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
xxdisturbedxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 10:05   #4227
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

no więc tak jak myślałam poszło w czerwień , plusem jest to że odrosty w miarę się wyrównały
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 007.jpg (30,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 008.jpg (30,8 KB, 26 załadowań)
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 12:22   #4228
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
niestety to jest zioło więc też może uczulać musiałabyś sobie zrobić próbę przed nałożeniem


ja dziś znowu z ziołami na głowie - dodałam do mojej standardowej mieszanki hennę którą kupiła mi koleżanka w Norwegii w sklepie indyjskim - kolor mieszanki z zielono- burej zrobił się hmm taki bordowy , buraczkowy no nic po odstaniu nałożyłam to ze strachem na głowę . Ciekawe co mi wyjdzie , jedno jest pewne po rudym śladu nie będzie ale i tak by za jakiś czas nie było bo już nie chcę ich rozjaśniać chemią oby nie wyszedł tylko mega czerwony każdy inny zniosę
Kurde, a może to było coś takiego.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 12:59   #4229
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
hennę którą kupiła mi koleżanka w Norwegii w sklepie indyjskim - kolor mieszanki z zielono- burej zrobił się hmm taki bordowy , buraczkowy
Normalna henna tak się nie zachowuje, niezależnie ile stoi, a używałam świeżutkiej BAQ od hennayi... Zmienia kolor , , ale tylko na powierzchni i nie na buraczkowy , tylko na czerwonawybrąz czy "zgniły" pomarańcz
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 13:39   #4230
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Farbowanie henną - część III

hej dziewczyny
chciałabym uzyskać jasnorudy kolor, ale widzę, ze henna włosy bardziej przyciemnia niż rozjaśnia
moj kolor jest taki jak w załączniku- jaką hennę mi proponujecie?

myślałam nad farbą, ale mam suche włosy i chciałabym je podreperować dlatego nie używam lokówki, prostownicy , odżywiam je maseczkami i odżywkami, a słyszałam, że henna nie niszczy, wręcz przeciwnie dlatego mnie kusi aby spróbować

załączam zdjęcie bo ciężko by mi było określić mój obecny kolor włosów- ciemny blond raczej z rudymi refleksami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9101.jpg (66,3 KB, 50 załadowań)
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.