Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-13, 19:55   #631
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość

Mnie każda nakładana ilość serum z Bielendy nawet delikatnie nie przesuszyła, a co dopiero łuszczyła

Ale maskę spróbuję, a co mi tam
Maska jest mocniejsza.
Moj plan zluszczania to jest stosowanie codziennie maski na noc, a jak bede musiala zrobic na nastepny dzien makijaż to serum Jak sie da to i serum na dzien.

U mnie maska i serum powoduje luszczenie jak uzywam codziennie. Poza tym widocznie luszcza sie tylko niedoskonalosci i w miejscu ich wystepowania pojawiaja sie luski.

Te dwa produkty to zdecydowanie moje hity pielegnacyjne.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 20:10   #632
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja też zazdroszczę takim przypadkom. Nawet jak raczkowałam w temacie złuszczania, już wtedy mnie dziwiło że nic na mnie nie działa. Czytałam w internetach, że niektórym cera diametralnie poprawia się po Effaclarze Duo, a dla mnie to zwykły, ot nawilżający krem. Ale co się dziwić że nic mi nie chce pomóc, jak mam prawie dwa miesiące z Atredermem, a zaskórniki otwarte prawie nie ruszone
Nie wiem czy moje są w ogóle do ruszenia jakimikolwiek smarowidłami, skoro nawet Zorac nic z nimi nie robił, a w efekcie przysporzył mi jeszcze większych problemów niż miałam wcześniej. Płyn BHA Glymedu też ich nie usuwa całkowicie, ale są mniejsze i wolniej zapychają się pory. Nie wiem, może jakbym używała codziennie, to by był większy efekt, ale ten produkt jest za mocny, żebym sobie mogła na to pozwolić.
Obecnie stosuję go też na skórę głowy. Piecze, ale łuszczenia nie ma. Może zadziała lepiej niż salicylol.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:20   #633
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Koniecznie Aktualnie planuje sobie zrobic dobra kuracja zluszczajaca ta maska i serum. Moja skora tego potrzebuje po maskarze z olejkiem evre
Hej

Mogd zapytac o jakim olejku Evre piszesz? Ja własnie używałam ten z olejem arganowym i mam mega zapchaną cere. Olejek różany super.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 20:28   #634
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez anetak Pokaż wiadomość
Hej

Mogd zapytac o jakim olejku Evre piszesz? Ja własnie używałam ten z olejem arganowym i mam mega zapchaną cere. Olejek różany super.
O różanym.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 21:23   #635
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Chimay, pod wplywem Twojej recenzji i wypowiedzi tu na watku zamowilam sobie ten Glymed 10% salicyl, bardzo jestem ciekawa jak sie bedzie spisywal Dam znac!
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 14:17   #636
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Chimay, pod wplywem Twojej recenzji i wypowiedzi tu na watku zamowilam sobie ten Glymed 10% salicyl, bardzo jestem ciekawa jak sie bedzie spisywal Dam znac!
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona Ciekawa jestem, czy będą u Ciebie jakieś skutki uboczne, bo u mnie niestety to nieodłączna część zabaw z salicylem, nieważne czy metodą chałupniczą czy produktami profesjonalnymi.
W przypadku tego Glymedu żałuję, że w polskich sklepach nie było dostępne 5%. Nie wiem czy lekkie podrażnianie i odwodnienie po 10% jest spowodowane obecnością alko czy stężeniem BHA i bez testów wersji 5% raczej się nie dowiem.

Jak pisałam stosuję też na skórę głowy i jestem bardzo, bardzo ciekawa jak będzie się prezentować pod kamerką u trychologa i czy ten płyn radzi sobie z rozpuszczaniem zbierającego się sebum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 22:39   #637
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona Ciekawa jestem, czy będą u Ciebie jakieś skutki uboczne, bo u mnie niestety to nieodłączna część zabaw z salicylem, nieważne czy metodą chałupniczą czy produktami profesjonalnymi.
W przypadku tego Glymedu żałuję, że w polskich sklepach nie było dostępne 5%. Nie wiem czy lekkie podrażnianie i odwodnienie po 10% jest spowodowane obecnością alko czy stężeniem BHA i bez testów wersji 5% raczej się nie dowiem.

Jak pisałam stosuję też na skórę głowy i jestem bardzo, bardzo ciekawa jak będzie się prezentować pod kamerką u trychologa i czy ten płyn radzi sobie z rozpuszczaniem zbierającego się sebum.
Mi w sumie kwas salicylowy bardzo sluzy. Mam doswiadczenia z peelingiem plynem Jessnera, ktory wykonuje dwa razy do roku przy okazji kazdego przyjazdu do PL u mojej dermatolog. Z tego co sie orientuje to 14% salicyla na alkoholu, w mieszance z innymi kwasami. Piecze jak diabli i oblaze zawsze potem ze skory, choc nie tak dramatycznie ale efekt jest wart!

Ponadto stosuje Effaclary, wiem, ze Tobie nie sluza, ale u mnie swietnie kontroluja tradzik, tak wiec z tego wnioskuje ze z saliyclem i jego pochodnymi sie polubimy.

Od jakiegos juz czasu szukalam domowego preparatu z mocniejszymi stezeniem, ale niestety nie znalazlam (u nas wyszedl nawet peeling z serii Effaclar, ale nie wiedziec czemu opiera sie niestety glownie na kwasie glikolowym) Na samodzielne krecenie czegos w domu sie nie zdecyduje, tak wiec Twoje odkrycie doslownie spadlo mi z nieba Przeraza mnie tylko ta duza zawartosc alko, bo z moich oberwacji wynika niestety ze skora tlusta tradzikowa robi sie z wiekiem mega wrazliwa.

Probowalas naparow i tabletek z wierzbownicy na ograniczenie wydzielania sebum? W moim przypadku wierzbownica mocno wyhamowala przetluszczanie cery i wlosow. Ostatnie badania hormonalne wykazaly tez spory spadek stezenia androgenow we krwi. Tyle, ze niestety trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, bo efekt jest po paru tygodniach.
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 22:56   #638
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Od jakiegos juz czasu szukalam domowego preparatu z mocniejszymi stezeniem, ale niestety nie znalazlam (u nas wyszedl nawet peeling z serii Effaclar, ale nie wiedziec czemu opiera sie niestety glownie na kwasie glikolowym) Na samodzielne krecenie czegos w domu sie nie zdecyduje, tak wiec Twoje odkrycie doslownie spadlo mi z nieba Przeraza mnie tylko ta duza zawartosc alko, bo z moich oberwacji wynika niestety ze skora tlusta tradzikowa robi sie z wiekiem mega wrazliwa.
To prawda, tylko nie wiem na ile ta wrażliwośćprzychodzi "sama z siebie" a na ile napędza ją kwaszenie.

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Probowalas naparow i tabletek z wierzbownicy na ograniczenie wydzielania sebum? W moim przypadku wierzbownica mocno wyhamowala przetluszczanie cery i wlosow. Ostatnie badania hormonalne wykazaly tez spory spadek stezenia androgenow we krwi. Tyle, ze niestety trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, bo efekt jest po paru tygodniach.
Próbowałam i bardzo się dziwię, że tak bezrefleksyjnie jest ona polecana, bez ostrzegania, że nie nadaje się dla osób z potencjalnymi problemami krążeniowymi. Miałam po niej takie same skutki uboczne jak po antykoncepcji hormonalnej: bóle żył i drętwienie kończyn.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 22:39   #639
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To prawda, tylko nie wiem na ile ta wrażliwośćprzychodzi "sama z siebie" a na ile napędza ją kwaszenie.



Próbowałam i bardzo się dziwię, że tak bezrefleksyjnie jest ona polecana, bez ostrzegania, że nie nadaje się dla osób z potencjalnymi problemami krążeniowymi. Miałam po niej takie same skutki uboczne jak po antykoncepcji hormonalnej: bóle żył i drętwienie kończyn.
To szkoda, ze Ci nie sluzy, bo bardzo ogranicza wydzielanie sebum.

A nadwrazliwosc skory tradzikowej to niestety wypadkowa tradzika, ktory generuje gigantyczny stan zapalny i samego kwaszenia, ktore dolewa oliwy do ognia. Moim zdaniem warto dawac skorze okresowo odpoczac przezucajac sie na niskie, podtrzymujace stezenia.

Ja ostatnio mam bardzo ladna cere, zaczynam sie zastanawiac czy to aby Skinoren w koncu po przeszlo 2 mies. nie raczyl zadzialac

Tak czy siak Glymed juz do mnie leci, na bank podziele sie wrazeniami
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:36   #640
gawrone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Witam! poszukuję skutecznego kwasu złuszczającego na noc, przed wakacjami używalem kolejno 5 % i 10 % kremu z kwasem migdałowym na noc firmy Pharmeceris, jednak poszukuję czegoś konkretniejszego, co działa zdecydowanie lepiej i szybciej. Główne chodzi mi o usunięcie blizn potrądzikowych, przebarwień i rozszerzonych porów, jaki kosmetyk jestescie w stanie polecić?

Pozdrawiam

Edytowane przez gawrone
Czas edycji: 2016-09-16 o 13:38
gawrone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 22:14   #641
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez gawrone Pokaż wiadomość
Witam! poszukuję skutecznego kwasu złuszczającego na noc, przed wakacjami używalem kolejno 5 % i 10 % kremu z kwasem migdałowym na noc firmy Pharmeceris, jednak poszukuję czegoś konkretniejszego, co działa zdecydowanie lepiej i szybciej. Główne chodzi mi o usunięcie blizn potrądzikowych, przebarwień i rozszerzonych porów, jaki kosmetyk jestescie w stanie polecić?

Pozdrawiam
Tonik żelowy z kwasem migdalowym NOREL dawkowany jako serum w polączeniu z witaminą C.
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 23:14:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.