Nikon D80 - jaki obiektyw do makro? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 20:31   #1
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247

Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?


Dziewczyny mam problem..

Posiadam lustrzankę Nikona D90 i obiektywy Nikkor 50 mm i Nikkor 70-300.

Poza tym zaopatrzyłam się w 2 żarówki o temperaturze barwowej 5400 na statywie i parasolkę srebrną odbijającą światło.

No i szukam teraz jakiegoś obiektywu typowo do zdjęć makro.
Niestety amator ze mnie, nie bardzo się na tym znam, dlatego postanowiłam poprosić Was o jakieś wskazówki..

Po pierwsze jaki obiektyw wybrać - najchętniej w okolicach 1000 zł. Max 1700zł.

No i po drugie odnośnie samej fotografii przy posiadanych prze ze mnie sprzętach.. Niestety zdjęcia stale wychodzą mi średnie, a jako że prowadzę bloga to zależy mi na tym by dopracować je do perfekcji.. No a przynajmniej na tyle na ile mogę..

Światło mam chyba wystarczające, kwestia teraz obiektywu i ustawień aparatu by zdjęcie przy sporych zbliżeniach pozostawało ostre, by dobrze było widać fakturę lakieru itd. Mam nadzieję, że wiecie o czym mówię

Zastanawiam się nad Tamronem 90 mm di Macro, ale on jest ciut drogi.. Z kolei w salonie Nikona polecili Nikon 40 mm Micro, który jest niemal połowę tańszy, ale czy dla moich potrzeb lepszy, wystarczający?
Niestety nie wiem.. Liczę na waszą pomoc

W załączniku pierwsze zdjęcie to efekt jaki chciałabym uzyskać, a drugie zrobione przeze mnie obiektywem 50 mm, jeszcze bez żadnej obróbki.

Będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki..

źródło zdjęcia: http://wackylaki.blogspot.com
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (23,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2891.jpg (48,3 KB, 38 załadowań)
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2013-01-23 o 20:35
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 00:25   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
zaopatrzyłam się w 2 żarówki o temperaturze barwowej 5400 na statywie i parasolkę srebrną odbijającą światło.
Szkoda, że pytasz dopiero po tym zakupie
Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
No i szukam teraz jakiegoś obiektywu typowo do zdjęć makro.
Co rozumiesz przez "makro"? Ogólnie przyjęta definicja mówiła, że makro zaczyna się od odwzorowania 1:1, czyli jeśli przedmiot ma długość 5mm, to jego obraz na matrycy albo filmie też ma 5mm (lub więcej).
Masz d90 (d80?), czyli matryca (około) 24 x 16 mm. Przy "makro" obraz dwóch paznokci zająłby całe zdjęcie. Czy na pewno o takie powiększenie Ci chodzi, czy jednak nie aż tyle?
Jak ustalimy jakie masz potrzeby, zastanowimy się w jaki sposób można je zaspokoić.


Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Niestety zdjęcia stale wychodzą mi średnie, a jako że prowadzę bloga to zależy mi na tym by dopracować je do perfekcji.. No a przynajmniej na tyle na ile mogę..
To się chwali, dążenie do poprawy, rozwoju
Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Światło mam chyba wystarczające
Jakby Ci to powiedzieć, "żarówki energooszczędne" (nawet te "profeszonalne") porównując je do nawet najstarszych lamp błyskowych są tak mocne, jak świeczka w porównaniu do reflektora samochodowego.
Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
kwestia teraz obiektywu i ustawień aparatu by zdjęcie przy sporych zbliżeniach pozostawało ostre, by dobrze było widać fakturę lakieru itd. Mam nadzieję, że wiecie o czym mówię
Jeśli zdjęcie z przykładu jest Twoim ideałem, to możesz się za chwilę załamać
Czy wiesz, jakim aparatem były robione? Np. to: http://3.bp.blogspot.com/-6V-WoTO2-H..._Peacock-1.jpg
Pochodzi z http://www.optyczne.pl/1106-Panasoni...a_aparatu.html
Tak, to cyfrówka, kosztująca mniej więcej tyle, ile Twój Nikkor 50mm i co ciekawsze, takie "zwykłe cyfrówki" często lepiej się nadają do "fotografii zbliżeniowej" niż lustrzanki (prościej, taniej, wygodniej, a do internetu jakość jest wystarczająca).
Czasem można popaść w przesadę, kupując profesjonalny sprzęt wysokiej klasy, aby z trudem osiągnąć taki sam efekt, jaki można uzyskać szybko, łatwo i tanio innym sprzętem.
Zwróć uwagę na odbicia światła - jakie jest wzajemne położenie źródła światła, dłoni, butelki. Zastanów się też czy jest tam jedno czy więcej źródeł światła (odblaski Ci podpowiedzą).
Zdjęcie "bez obróbki" jest tym samym, czym kiedyś był naświetlony ale niewywołany film - nic na nim nie widać. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, najpierw był wywoływany film, a potem laborant robił odbitki, odpowiednio je obrabiając - KAŻDE odbitki ZAWSZE były obrabiane.
Teraz obróbkę może robić automat w aparacie, tak jak wymyślili skośnoocy inżynierowie, albo możesz to zrobić Ty, tak jak Ty chcesz i potrzebujesz. Oczywiście trzeba się tego nauczyć (albo nadal korzystać z automatu). Zdjęcie z linku zostało "wyplute" z Adobe Photoshop CS5.1, więc było w jakiś sposób obrabiane.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 05:15   #3
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Trochę mnie faktycznie załamałeś
Na szczęście sprzęt kupiłam na długo przed założeniem bloga, do zupełnie innych celów (głównie fotografia sportowa i portretowa), więc aż tak źle nie jest..

Teraz widzę jak mało umiem i ile czeka mnie nauki..

W takim razie po kolei..

Zbliżenie potrzebne mi jest zazwyczaj nie większe niż na TYM zdjęciu (zdaje się, że robione Tamronem 90 mm di Macro i przy takim oświetleniu jak ja mam - pytałam swego czasu koleżanki o to czym robi zdjęcia). Choć chciałabym móc powiększyć powierzchnię jednego z paznokci żeby dokładnie pokazać wykończenie lakieru i by obraz nie był wówczas totalnie rozmyty (ale to mniej istotna kwestia)

Taka jakoś zdjęć na potrzeby bloga byłaby odpowiednia..
Czy jestem w stanie uzyskać podobne zdjęcia tym sprzętem który co mam, czy faktycznie dodatkowy obiektyw jest mi potrzebny?

Obróbce oczywiście poddaję każde zdjęcie (takiej podstawowej, na ile potrafię), ale denerwuje mnie fakt, że zdjęcia nie są idealnie ostre..
Swego czasu robiłam zdjęcia z lampą i wtedy z ostrością jest faktycznie lepiej, ale przy niektórych lakierach czy zdobieniach, lampa hmm.. nie wiem jak to powiedzieć.. nie pozwala ich w pełni pokazać? Sama nie wiem..

Ps. Dziękuję Ci za tak obszerną odpowiedź i za pomoc
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 07:53   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Trochę mnie faktycznie załamałeś
Na szczęście sprzęt kupiłam na długo przed założeniem bloga, do zupełnie innych celów (głównie fotografia sportowa i portretowa), więc aż tak źle nie jest..
No, to nie jest źle
Najwyżej kupisz sobie jakiś kompakt za 300-600zł zamiast obiektywu za 1500-2000

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Zbliżenie potrzebne mi jest zazwyczaj nie większe niż na TYM zdjęciu (zdaje się, że robione Tamronem 90 mm di Macro i przy takim oświetleniu jak ja mam - pytałam swego czasu koleżanki o to czym robi zdjęcia). Choć chciałabym móc powiększyć powierzchnię jednego z paznokci żeby dokładnie pokazać wykończenie lakieru i by obraz nie był wówczas totalnie rozmyty (ale to mniej istotna kwestia)
O właśnie, efekt podobny jak na poprzednio linkowanym blogu, tylko "nieco" większym kosztem, a myślałem, że to domena facetów - znajdowanie różnych pretekstów do wytłumaczenia zakupu nowych zabawek
Ok, czy możesz gdzieś wrzucić "surowe" zdjęcie prosto z aparatu,bez żadnych poprawek, w oryginalnej wielkości?
W tej chwili nie wiem, w czym może być problem, zobaczenie oryginału z pełnymi danymi EXIF może trochę pomóc.
Obiektywy 50/1.8 są uznawane za dość ostre, dlatego myślę, że taki powinien wystarczyć.
Jaką masz minimalną odległość z której może wyostrzyć Twój obiektyw?

(uzupełnienie)
Hmm, nie rozumiem na co narzekasz
Zajrzałem na link i trafiłem np. na to: http://3.bp.blogspot.com/-NuXqEKkI3d...S_DSC_2872.jpg
A może przeszkadza Ci mała głębia ostrości?

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2013-01-24 o 08:06
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 10:30   #5
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Minimalnej odleglosci ostrzenia nie pamietam, sprawdze. Fotke wrzuce wieczorkiem po powrocie z pracy

Jesli chodzi o podlinkowane zdjecie to zrobilam je z pozyczonymi pierscieniami Marumi. Moim obiektywem takiego efektu nie umiem uzyskac niestety.
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2013-01-24 o 11:02
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:38   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
podlinkowane zdjecie to zrobilam je z pozyczonymi pierscieniami Marumi. Moim obiektywem takiego efektu nie umiem uzyskac niestety.
Pierścienie są "nieco" tańsze niż obiektyw makro
Pytałem o minimalną odległość z jednego powodu - na stronę wrzucasz bardzo małe zdjęcie, w porównaniu do oryginały z aparatu. Nawet jak oryginał ma bardzo dużo szczegółów i dużo pixeli (4288 x 2848 dla d90) to zdjęcia na stronach są o wiele mniejsze (np. 600x800). W uproszczeniu można przyjąć, że z 25 pixeli, niosących dużo informacji o szczegółach i "ostrości" zdjęcia, jest robiony jeden - jeśli zmniejszasz całą klatkę. Efekt jest taki, że wszystko jest "uśrednione", czyli niewyraźne, rozmyte.
Dlatego czasem aparat mający mało Mpix (np. starszy) jest "lepszy", bo nie będziemy aż tak zmniejszać zdjęć do wrzucenia na strony.
Inna możliwość, to wykorzystanie tylko fragmentu zdjęcia, tzn. podczas robienia kadrowanie go w taki sposób, aby np. dłoń zajęła tylko 1/4 całego kadru. Potem obcinasz niepotrzebne fragmenty, i nie musisz aż tak bardzo zmniejszać zdjęcia (co powinno "poprawić ostrość").
Oczywiście po zmniejszeniu zawsze wyostrzasz zdjęcia?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 16:35   #7
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Wrzucam fotkę bez obróbki..
Odwzorowanie kolorów jest dobre, tylko ostrość moim zdaniem nadal nie taka (choć to i tak jedno z lepszych zdjęć )

Co do twojego pytania odnośnie minimalnej odległości ostrzenia, to obiektyw 50 mm przy maksymalnym zbliżeniu do dłoni robi fotkę dokładnie taką jak w załączniku. Niestety nie wiem ile to cm..

Ps. Wyostrzam fotki i obrabiam w PS.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2539.jpg (48,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2890.jpg (70,7 KB, 28 załadowań)
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2013-01-24 o 16:36
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 00:31   #8
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Nie całkiem o to chodziło - czy możesz wrzucić duże zdjęcie, prosto z aparatu np. na voila.pl i podać tu link? Forum chyba samo grzebie przy zdjęciach (rozmiar i "waga" w kb)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 04:46   #9
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Przepraszam, zupełnie o tym nie pomyślałam..

http://i46.photobucket.com/albums/f1...psf28af1f9.jpg

http://i46.photobucket.com/albums/f1...ps1c9c8da6.jpg
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:39   #10
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Jak to mówią, do trzech razy sztuka?
Nie wiedziałem, że Twój Nikona robi zdjęcia wielkości 1024x685 (a takie są w podanym linku)

Przy próbie sprawdzenia danych mam komunikat "Unable to extract some or all of the EXIF data, which may have been removed from the image file."
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:59   #11
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Hmm. Dziwne. Wydawalo mi sie, ze tych zdjec jeszcze nie ruszalam. No nic zrobie dzis nowe i dorzuce skan danych z EXIF readera
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 16:52   #12
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Mam nadzieję, ze teraz będzie ok.
Fotka zrobiona przed chwilą.. No i na wszelki wypadek printscreen z danymi EXIF..

http://i46.photobucket.com/albums/f1...ps26f717c4.jpg

EXIF:

http://i46.photobucket.com/albums/f1...psd4940220.jpg

http://i46.photobucket.com/albums/f1...pscfcfb3b8.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg exif1.jpg (77,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg exif2.jpg (73,7 KB, 1 załadowań)
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2013-01-25 o 16:55
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 19:47   #13
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Ehh, poddaję się
Żartuję - EXIF daje pewne informacje: 1/100 i 6.3 więc ewentualne nieostrości nie są wynikiem poruszenia. Przysłona 6.3 powinna dawać wystarczającą głębię ostrości, poza tym w tym zakresie (5.6-8) obiektywy zazwyczaj najlepiej pracują (największa ostrość/rozdzielczość).
Prosiłem o duże oryginalne zdjęcie, aby sprawdzić czy nie da się "wykroić" kawałka np. w skali 1:1, którego wielkość byłaby odpowiednia dla bloga (ale nie dla np. plakatu reklamowego). Niestety, photobucket zmniejsza zdjęcia (albo wrzuciłaś zmniejszone), ale mam wrażenie, że jeśli zmienisz podejście z konieczneści pokazania "całej klatki" na wycięcie fragmentu, to nagle się okaże, że makro na razie nie jest Ci potrzebne
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:36   #14
Beatrice_Parker
Raczkowanie
 
Avatar Beatrice_Parker
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 251
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Wypróbowywał ktoś pierścień odwrotnego mocowania przy zwykłym kicie 18-105 ? Też mnie interesują zdjęcia makro, tyle, że mam bardziej na myśli coś takiego: http://www.tapeta-osa-zblizenie-makr...nie-makro.jpeg
Wiem, wiem, nie znam się jeszcze za bardzo na obiektywach, ale wiem, że moja Sigma 70-300 się do tego nie nadaje, nie łapie ostrości takiej jakiej powinna... Przy aparacie Nikon D7k
Beatrice_Parker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:11   #15
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Ehh, poddaję się
Żartuję - EXIF daje pewne informacje: 1/100 i 6.3 więc ewentualne nieostrości nie są wynikiem poruszenia. Przysłona 6.3 powinna dawać wystarczającą głębię ostrości, poza tym w tym zakresie (5.6-8) obiektywy zazwyczaj najlepiej pracują (największa ostrość/rozdzielczość).
Prosiłem o duże oryginalne zdjęcie, aby sprawdzić czy nie da się "wykroić" kawałka np. w skali 1:1, którego wielkość byłaby odpowiednia dla bloga (ale nie dla np. plakatu reklamowego). Niestety, photobucket zmniejsza zdjęcia (albo wrzuciłaś zmniejszone), ale mam wrażenie, że jeśli zmienisz podejście z konieczneści pokazania "całej klatki" na wycięcie fragmentu, to nagle się okaże, że makro na razie nie jest Ci potrzebne
Tak właśnie kombinuje i może faktycznie masz rację.. Zdjęć nie zmniejszałam, ale jak się okazuje nie miałam ustawionej największej możliwej wielkości..
Zmieniłam ustawienia, spróbuję się jeszcze pobawić i dokładnie wszystko przemyślę.. Może zakup obiektywu wcale nie będzie konieczny

Dziękuję za pomoc
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 17:36   #16
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

poszperaj za sigma 50/2.8 macro. swego czasu sprzedalam takowa za 700 zl. kawal swietnego szkla do portretu i makro wlasnie, 2 w 1. zainwestowanych pieniędzy nie zalowalam na takich obiektywach malo sie traci.

ew. jak lubisz sie bawic - mieszek na szynie i stary helios. zmiescisz sie w 200 zl, a efekty bedziesz miec zabojcze
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 18:23   #17
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Cytat:
Napisane przez dziewczynkazaparatami Pokaż wiadomość
poszperaj za sigma 50/2.8 macro. swego czasu sprzedalam takowa za 700 zl. kawal swietnego szkla do portretu i makro wlasnie, 2 w 1. zainwestowanych pieniędzy nie zalowalam na takich obiektywach malo sie traci.

ew. jak lubisz sie bawic - mieszek na szynie i stary helios. zmiescisz sie w 200 zl, a efekty bedziesz miec zabojcze
A czym on będzie się różnił od mojego Nikkora 50 mm f/1.8?
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 16:20   #18
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

ma takie macro, ze grzyba zrobisz (takiego np. na serze)

pytasz o obiektyw - polecam ten. choc jak masz juz jaks 50 (i to bardzo dobra), to moze 40?

zeby ciekawie pokazac paznokcie... kurcze nie wiem czy makro jest dobrym pomyslem, wiesz skorki jakos mnie to nie przekonywuje.

moze wlsnie jakes wyjatkowe tlo? ustawienie?
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 18:06   #19
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

A jak wyszło robiąc w normalnej wielkości i kadrując?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 20:01   #20
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
A jak wyszło robiąc w normalnej wielkości i kadrując?
Lepiej

Nie idealnie, ale na tyle przyzwoicie, że nie mam ciśnienia szybko kupować obiektyw.. Na spokojnie sobie poczytam, pouczę się, poćwiczę i może wtedy się zdecyduję na dodatkowe szkło..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 06:52   #21
papapacia
Raczkowanie
 
Avatar papapacia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 233
Dot.: Nikon D80 - jaki obiektyw do makro?

Cześć, czy moglibyście doradzić mi aparat w miarę dobry łatwy w obsłudze i po przystępnej cenie?
papapacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.