przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 12:31   #301
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: Elektryzujące i przetłuszczające sie włosy...

Strasznie Wam dziekuję !
nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-25, 23:23   #302
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: przetłuszczające sie włosy...

kupcie sobie w rossmanie "Cream stylingujący" w sloiczku(okolo5zl)- tylko za kilka dni- bo cos tym tygodniu nie bylo ich dostawy. jak sie odkręci wieczko to widac mazię fioletowawą- BEZ OBAW, NIE ZMIENIA KOLORU WLOSOW- i tego duzo- tak jak gel napackac na swiezo umyte lekko podsuszone suszarka wlosy-minuta. potem wysuszyć. nie bedzie sztywne, a sypkie. warto.


ewentualnie ratownczo dla blondynek zasypka dla niemowlat rozpylic nad ! włosami- wysuszy, ale beda sie BARDZO elektryzwać.... ale to tak awaryjnie.

kupilam jeszcze jeden specyfik, jak przetestuje to dam znac. potem wkleje nazwe. pozdrawiam
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-28, 18:59   #303
Atma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Witam.
Może ktoś wie jakiego rodzaju szamponu można używać do częstego mycia przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy,bardzo silnie tłuszczą mi się włosy i muszę myć co drugi dzień.
Atma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-28, 22:06   #304
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Ja byłam z tym u dermatologa kilka lat temu, Tobie też radze iść. Dostałam jakiś apteczny szampon do wykupienia i różne oliwki do smarowania skóry głowy (po których oczywiście włosy jeszcze bardziej sie tłuściły)
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-29, 09:38   #305
Atma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Byłam u dermatologa kilka razy,skórę głowy mam czystą tylko bardzo się włosy tłuszczą.Używam szamponu "Selsun Blue" raz na dwa tygodnie bo to nie jest do częstego stosowania.
Szukam szamponu do częstego mycia który nie podrażnia skóry i nie powoduje uczuleń.
Atma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-29, 09:41   #306
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Cytat:
Napisane przez Atma
Byłam u dermatologa kilka razy,skórę głowy mam czystą tylko bardzo się włosy tłuszczą.Używam szamponu "Selsun Blue" raz na dwa tygodnie bo to nie jest do częstego stosowania.
Szukam szamponu do częstego mycia który nie podrażnia skóry i nie powoduje uczuleń.
wiesz na takie bardzo przetłuszczające się włoski są takie specjalne toniki na skóre głowy zapobiegające przetłuszczaniu, są dodtępne w hurtowniach fryzjerskich, albo w salonach fryzjerskich. Nakłada się je na skórę głowy, a potem resztę myje normalnym szamponem do włosków przetłuszczających, a najlepiej stosować całą serię.
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-13, 18:03   #307
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
jak odtluscic wlosy?

mam straszny problem z wlosami, baaardzo szybko sie przetluszczaja, od kilku lat musze je myc codziennie, ale odkad przestalam je farbowac i uzywac suszarki to juz naprawde sa w zlym stanie i to nie tylko u nasady,w ogole juz pare h po umyciu robia mi sie brzydkie straki, nie pomagaja szampony do wlosow pzretluszczajacych sie.ktos moze cos doradzic?
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 18:09   #308
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Jedyny sposób na odtłuszczenie włosów jaki znam,a poleciła mi go kiedyś moja mama,który naprawdę działa to taki,zeby nie myc włosów jak najdłuzej pomomo tego,ze są tłuste.J a poszłam kiedyś na całość i wytrzymałam tydzień bez niemycia włosów.Oczywiście z domu też nie wychodziłam wtedy ,ale podziałało.Po prostu im częściej myjemy włosy tym szybciej się przetłuszczają.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-13, 18:45   #309
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Jedyny sposób na odtłuszczenie włosów jaki znam,a poleciła mi go kiedyś moja mama,który naprawdę działa to taki,zeby nie myc włosów jak najdłuzej pomomo tego,ze są tłuste.J a poszłam kiedyś na całość i wytrzymałam tydzień bez niemycia włosów.Oczywiście z domu też nie wychodziłam wtedy ,ale podziałało.Po prostu im częściej myjemy włosy tym szybciej się przetłuszczają.

E to stare babcine zabobony. Wlosy myjemy tak czesto jaka jest potrzeba. Oczywiscie i ja uleglam tym zabobonom i niestety nie pomoglo. Nie mylam wl. tydzien, a za drugim takim podejsciem wytrzymalam 1,5 tygodnia.
To co pomaga wl. tlustym, to mycie w letniej wodzie i na koniec splukanie ich chlodna woda. Szampomy ziolowe i plukanki ziolowe typu czarna rzepa, pokrzywa. Srodki do stylizacji przeznaczone do wl. tlustych, badz te co mocno utrwalaja wlosy. Fryzura najlepiej z krotszych wlosow, wlosy odbite , uniesione od glowy, zeby byla jak najmniejsza stycznosc ze skora glowy. Rozjasnianie lub trwala sprawia ze wlosy sa bardziej porowate i moga wchlonac wiecej tluszczu, wiec dluzej wygladaja swiazo. Nie wolno szczotkowac wlosow, bo rozprowadza sie tylko loj po calej ich dlugosci i dobre sa fryzurki, ktorych nie trzeba poprawiac w ciagu dnia. Gdy ciagle sie grzebie palcami we wlosach to tez sie szybciej tluszcza. Dieta bogata w wit. a uboga w tluszcze. Jesli to wszystko nie pomaga, trwalej nie chcesz robic, to sprobuj szamponu leczniczego z apteki. Jest tych specyfikow troche, nie zbyt ladnie pachna, ale czesto lecza lojotok i po kuracji wl. sie mniej tluszcza.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-13, 18:53   #310
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Dot.: jak odtluscic wlosy?

a jak wyglada twoje cera? moze warto wybrac sie do endokrynologa-ginekologa, czesto takie problemy sa na podlozu hormonalnym.
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-13, 19:54   #311
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: jak odtluscic wlosy?

no z tym niemyciem wlosow to pomaga tak, ze przez pare dni wlosy sie wolniej przetluszczaja ale potem problem wraca, w ogole sa rzadkie i jakos niepuszyste, nie uzywam odzywek, bo blyszcza sie bez tego, ciekawe czemu? a co do cery, to o dziwo mam sucha cere..
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 19:56   #312
_bu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 61
Dot.: jak odtluscic wlosy?

mam bardzo podobny problem z wlosami i tez mam sucha cere...
__________________
bez podtekstow
_bu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-13, 21:37   #313
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Czasami najprostsze sposoby są najlepsze.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-13, 23:14   #314
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: jak odtluscic wlosy?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Jedyny sposób na odtłuszczenie włosów jaki znam,a poleciła mi go kiedyś moja mama,który naprawdę działa to taki,zeby nie myc włosów jak najdłuzej pomomo tego,ze są tłuste.J a poszłam kiedyś na całość i wytrzymałam tydzień bez niemycia włosów.Oczywiście z domu też nie wychodziłam wtedy ,ale podziałało.Po prostu im częściej myjemy włosy tym szybciej się przetłuszczają.


Ja się zgadzam z Fresa ...być może nie jest to sposób 1000%%% ale działa, bo i ja jak zaczynam mieć problem ze zbyt szybko przetłuszczającymi się włosami robię sobie takie przetrzymanie a potem zaczynam myć włosy szamponem ( najczęsciej z apteki) do włosów przetłuszczających , dobry jest szapon z Vichy ( tzn na mnie działa) ale cena jest wysoka, mozna kupić coś tańszego a równie skutecznego.

Pozdrawiam
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-14, 09:43   #315
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: jak odtluscic wlosy?

mam ten sam problem i na mnie działa tylko codzienne mycie głowy nawet przetrzymywanie i chodzenie z tłustymi wlosami przez tydzień nic nie daje
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 17:45   #316
eliz14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 39
Question Dot.: przetłuszczające sie włosy...

Cytat:
Napisane przez evitka21
włosy tak-ale prztłuszczanie to problem skóry głowy

moje ostatnie odkrycie to szampon przeciwłupieżowy FARMONA FAR MED-kupiłam go mężowi, bo walczy z łupieżem i łuszcącą sie skórą głowy i nnymi problemami włosowo-skórnymi i jak dotej pory nic nie było dla niego dobre (a wydalismy już setki złotych na różne szamopny i preparaty),tak po tym szamponie jego skóra jest w stanie idalnym.

Ja łupieżu nigdy nie miałam,ale tam jest napisane także że jest też przeciwłojotkowy-spróbowałam i dla mnie też jest super!!!

w wszelkich szamponach do przetłuszczjących przeszkadza mi to że włosy są po nich tak "czyste" że aż "piszczą" i są sztywne.Ja i tak daję zaraz odżywkę,ale to zawsze było takie nie miłe (ta szorstkość).

Sobie za to kupiłam z farmony JANTAR i nie ma porównania(po nim też są szorstkie)-FARMED wygrywa pod każdym względem i podkradam męzowi

+ do tego elseve różowa odżywka z perłą i moje włoski są niemal idealne




cze mam jeszcze pytanko apropo tego szamponu ile on kosztuje i gdzie go mozna dostac !!!!!
eliz14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 20:29   #317
Giemzor
Przyczajenie
 
Avatar Giemzor
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 22
GG do Giemzor
Smile Dot.: przetłuszczające sie włosy...

ja cos slyszalam o czyms takim jak SILICA... chyba tak to sie nazywa; raz wlasnie moja kolezanka mowila ze rzadziej po tym myje wlosy, chociaz ja tam dokladnie sie na tym nie znam... aha... noi te SILICA to sa tabletki i... tyle co wiem na ten temat pozdrawiam
__________________
der Giemzor
Giemzor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-19, 17:25   #318
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: przetłuszczające sie włosy...

cze mam jeszcze pytanko apropo tego szamponu ile on kosztuje i gdzie go mozna dostac !!!!!

na pewno w Galeriach centrum, i w niektórych aptekach i drgeriach-trzeba pytać. Kosztuje 11-13 zł (zalezy gdzie)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 15:20   #319
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: przetłuszczające sie włosy...

ja też mam problem z przetłuszczajacymi włosami -muszę myć codziennie, a często bywa tak, że wieczorem umyje, a rano są już nieswieże. Próbowałam już chyba wszystkich drogeryjnych i kilku aptecznych szamponów-i nic, ostatnio kupiłam w aptece polecony przez aptekarkę szampon dziegciowy z cosmetic minerale- zapach okropny, ale szybko ulatnia się, a efektem jestem miło zaskoczona -mogę myc włosy co dwa dni, a nie codziennie , a myslę, że gdy dojdę do końca butelki świezośc utrzyma się jescze dłużej szampon dobrze się pieni, a szczególnie przy drugim myciu, owszem włosy są tak oczyszczane, ze az piszczą, ale nie są szorstkie, jak na szampon apteczny bardzo łatwo je rozczesac bez odżywki ( dla mnie to wielki plus bo moje włosy dosć ciężko się rozczesuje), po wysuszeniu włoski lsnią, są świeże, moze minimalnie wysusza włosy, ale zawsze po myciu nakładam odżywkę albo maskę i jest ok, dla mnie ma więcej plusów niz minusów, a wiadomo, że nie mozna mieć wszystkiego
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 16:06   #320
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: przetłuszczające sie włosy...

A ile ten szampon kosztuje?
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 21:17   #321
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: przetłuszczające sie włosy...

ok 10 zł
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-11, 14:22   #322
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
włosy przetłuszczające się + farbowanie

Hey!
Mam pytanie dotyczące farbowania.
Otóż mam włosy przetłuszczające się (i to bardzo) i nigdy ich nie farbowałam.
Zastanawiałam się czy zafarbowanie ich jakoś zmniejszy przetłuszczanie, troszkę je przesłuszy
Ogólnie podoba mi się mój naturalny kolor włosów, i zmieniłabym go tylko jeżeli zafarbowanie zmniejszy przetłuszczanie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
b.
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-11, 14:25   #323
mada2604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: włosy przetłuszczające się + farbowanie

Ja też mam problem z przetłuszczaniem
Na codzień mam włosy farbowane i rzeczywiście przetłuszczają się mniej. Ale tylko bezpośrednio po farbowaniu tak do 2 tygodni od farbowania. Więc moim zdaniem tylko dlatego nie warto farbować.
mada2604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-13, 04:14   #324
olabin
Raczkowanie
 
Avatar olabin
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: all over the world
Wiadomości: 234
GG do olabin
Unhappy Tluste wlosy:(


Edytowane przez olabin
Czas edycji: 2006-07-15 o 16:28
olabin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-13, 05:06   #325
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Tluste wlosy:(

slyszalam o tym, ale w zyciu bym tego nie zastosowala..
ja myje dwa razy dziennie i nie mam tlustych
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-13, 05:26   #326
pEtArdA
Raczkowanie
 
Avatar pEtArdA
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 108
Dot.: Tluste wlosy:(

dwa razy dziennie :O
podziwiam mi by sie nie chcialo :P

co do pyt. może szampon i odzywka z rzepy ??
__________________
cieszę się życiem...
pEtArdA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-13, 06:05   #327
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Tluste wlosy:(

mi sie statnio tez strasznie przetluszczaja, jeszcze 2 tyg. temu mylam co drugi dzien wlosy i byly swieze, a teraz musze myc codziennie co jest męczące ... myje wlosy zawsze wieczorem....
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-13, 06:40   #328
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Tluste wlosy:(

Może spróbowałabyś kupić szampon w aptece oczyszczający skórę głowy, tak jak proponuje Petarda - z rzepy. Ewentualnie produkty Vichy, sama kiedyś próbowałam i były niezłe. Czasem pomaga płukanie w pokrzywie (tylko skąd teraz wziąść prawdziwą pokrzywę...). Może za dużo używasz odżywek, lakierów, itp.?
Co do metody z "niemyciem" - można powiedzieć, że ją wypróbowałam, bo byłam chora, leżałam w szpitalu i przez 2 tygdonie myłam głowę może 3 razy (normalnie myję co 2 dzień, bo też się przetłuszczają, mimo że maluję na blond). Nie widzę żadnych efektów, nie wiem czy to działa cokolwiek.
I na pewno warto spróbować kupić sobie witaminy leczące choroby włosów, np. Revalid czy coś podobnego.
Próbowałaś iść z tym do dermatolooga?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-13, 06:43   #329
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Tluste wlosy:(

Aaale się namądrzyłam hehehe.
Olabin poszukałam trochę i wklejam Ci podobny wątek o przetłuszczaniu się włosów, może coś pomoże:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=43311.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-14, 10:39   #330
netiaa
Raczkowanie
 
Avatar netiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: -
Wiadomości: 449
Dot.: Tluste wlosy:(

Mycie z dużymi przerwami to tylko bardzo stary wymysł, nic nie daje. Tłuste włosy można myc codziennie, musisz tylko sobie kupić delikatny szampon który nie bedzie zbytnio pobudzał gruczołów łojowych, myj włosy w ciepłej, nie gorącej wodzie, spłukuj chłodną, zwęzi ona ujście gruczołów, na pare godzin spowolnią swoją pracę. Myj włosy rano i ne susz suszarką, pozwól zeby wyschły samoistnie. Nie wsyztskie szampony do przetłuszczających się włosów sa dobre, niektóre zbytnio je wysuszają a paradoksalnie trzeba je nawilżać żeby gruczoły nie musiały tego robić same. Jezeli problem jest duży idz do dermatologa.
__________________
'Dłużej nie trzeba bać się słów i lęk przysypać garścią gwiazd'
netiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.