Co robic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 22:02   #1
OrchideaGirl
Przyczajenie
 
Avatar OrchideaGirl
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 24

Co robic?


Witam Was dziewczyny, nie wiem co mam zrobic, wiec zwracam sie do Was, byc moze ktoraś z Was miala podobny problem, otoz...
od 6miesięcy biore tabletki Yasminelle, nie mialam zadnych skutkow ubocznych, wszystko bylo okej, az do teraz..
tydzien temu w piatek 30styczen mialam wziasc ostatnia 21wsza tabletke z blistra, w poniedzialek, planowo powinnam dostac krwawienie z odstawienia, jednak male plamienie pojawilo sie juz w piatek! zaniepokojona zadzwonilam do lekarza, z pytaniem co mam robic, na co on powiedzial ze czasem sie tak zdarza i zeby zrobic miesieczna przerwe i bedzie wszystko wporzadku, jednak to mi nie wystarczylo, i chyba na wlasne zyczenie zrobilam sobie metlik w glowie, bo poszlam do przychodni, na co tam lekarz - nawet mnie nie badajac!!! powiedzial zeby sie nie martwic, zeby stosowac dalej yasminelle, bo robiac miesiaczna przerwe rozreguluje sobie tylko cykl, moja kolezanka tez podobno od czasu do czasu ma plamienie, podaczas brania tabletek..
krwawienie z odstawienia w zasadzie juz mi sie skonczylo, jutro powinnam zaczac nowe opakowanie Yasminelle, niestety do mjego lekarza jest sie ciezko dostac i wizyte mam wyznaczona na marzec co robic??

Edytowane przez OrchideaGirl
Czas edycji: 2009-02-06 o 22:03
OrchideaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 22:08   #2
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Co robic?

Też zdarzyło mi się coś takiego, okres powinnam dostać w poniedziałek/wtorek a dostałam już w piątek plamienie, podczas mojej 6 letniej kariery z pigułkami zdarzyło mi się to z 3 razy.

Pierwszy raz poszłam do gin, zbadał mnie i powiedział, że wszystko jest ok i że tak się może zdarzyć.

Przerwy miesięcznej bym nie robiła, bo to kompletnie rozreguluje ci gospodarkę, totalny bezsens wg mnie.

Za pierwszym razem gin zaproponował mi przerwę ale dłuższą w braniu, ale powiedział, że to tylko jest moja decyzja, i że jeśli nie chce to nie muszę, w szczególności jeśli bardzo by mi przeszkadzała ciąża to mam nie robić
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-02-06 o 22:12
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 01:04   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co robic?

moim zdaniem miesięczna przerwa nie jest dobrym pomysłem. rozreguluje cię tylko.

ginekolog przez telefon może o przyczynie tego krwawienia powiedzieć tyle co my. czyli między innymi to, że czasem po prostu, z choinki, ma prawo się zdarzyć. może się ostatnio odrobinę przeziębiłaś, albo nie do końca zdrowo się odżywiałaś, albo miałaś więcej pracy. a twój organizm sobie wymyślił, że da ci znać, że powinnaś się wyspać, właśnie w taki sposób.
jeśli tabletki przyjmujesz prawidłowo - nie ma się czym martwić. jeśli natomiast krwawienie powtórzy się znów "za cykl" - koniecznie do lekarza, żeby to skontrolować, bo wówczas znaczyć to może, że jest jakiś problemik związany z funkcjonowaniem organizmu.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.