szybka nauka słówek ! ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 11:41   #1
feelthemusic
Przyczajenie
 
Avatar feelthemusic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19

szybka nauka słówek ! !


Hej, muszę szybko nauczyć się dużej ilości słówek ale one nie wchodzą mi do głowy . Próbowałam podzielić je na mniejsze grupy po 5 słówek i zakreślałam równymi kolorami. Czytam kilka pierwszych i za chwilę myślami jestem gdzie indziej . Nie mogę tego powstrzymać ;/ próbowałam czytać na siłę po kilkanaście razy a efekt jest taki że zapamiętam góra 2 slowka, które i tak za 5 minut wylatują mi z głowy : już nie wiem co mam robić. chce nauczyć się tych słówek, nawet mam zamiar iść na filologię angielska i boję się, że polegne już nie wiem co mam robić, a najgorsze jest to, że z nauką innych przedmiotów mam ten sam problem. . co radzicie ?
feelthemusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:05   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: szybka nauka słówek ! !

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 13:53   #3
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: szybka nauka słówek ! !

Ja polecam program Anki albo Profesor Henry, bądź coś w tym stylu. Tylko że aby tych słówek się nauczyć potrzeba większej ilości czasu, trzeba być systematycznym, robić powtórki, ale zostaną one nam na dłużej w głowie.
Również oglądanie filmów jak powiedziała koleżanka wyżej daje efekty, czasem słówko wpadnie nam do głowy, kojarzy się nam z czymś i już w niej zostanie

A tak jako nauka na kartce, to napisz sobie na czystej kartce po polsku i tłumacz na angielski po kilka słówek, do skutku aż będziesz miała wszystkie dobrze
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 14:58   #4
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: szybka nauka słówek ! !

zrób sobie fiszki
wg mnie to najlepszy sposób, do tego możesz uczyć się gdzie chcesz, jak tylko masz wolną chwilę (na przystanku, w autobusie etc.)

bierzesz małe karteczki, z jednej strony piszesz jedno słówko po angielsku, z drugiej strony po polsku i tak robisz ze wszystkimi słowkami

układasz je sobie w pliczek, czytasz stronę polską i myślisz czy znasz angielskie słowko, jeśli nie to odwracasz kartkę i sprawdzasz, po czym przekładasz na koniec, jeśli znasz odkładasz na osobną kupkę

potem w ręku zostają Ci słowka których nie znasz, zaczynasz od początku: jak pamiętasz odrzucasz na kupkę, jak nie pamiętasz to sprawdzasz i przekładasz na koniec

tym sposobem zostaje Ci coraz mniej słowek w ręku i coraz więcej na kupce, bo przekładając tyle razy zapamiętujesz, potem bierzesz kupkę tych, które pamiętasz i znowu utrwalasz sobie, można robić ze str polskiej na ang i na odwrót
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 15:55   #5
feelthemusic
Przyczajenie
 
Avatar feelthemusic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19
Dot.: szybka nauka słówek ! !

Dzięki za rady już czuje się bardziej na siłach Fiszki chyba będą najlepszym rozwiązaniem więc zaraz zabieram się do roboty dzięki jeszcze raz i trzymajcie kciuki
feelthemusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 12:24   #6
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: szybka nauka słówek ! !

Cytat:
Napisane przez feelthemusic Pokaż wiadomość
Hej, muszę szybko nauczyć się dużej ilości słówek ale one nie wchodzą mi do głowy . Próbowałam podzielić je na mniejsze grupy po 5 słówek i zakreślałam równymi kolorami. Czytam kilka pierwszych i za chwilę myślami jestem gdzie indziej . Nie mogę tego powstrzymać ;/ próbowałam czytać na siłę po kilkanaście razy a efekt jest taki że zapamiętam góra 2 slowka, które i tak za 5 minut wylatują mi z głowy : już nie wiem co mam robić. chce nauczyć się tych słówek, nawet mam zamiar iść na filologię angielska i boję się, że polegne już nie wiem co mam robić, a najgorsze jest to, że z nauką innych przedmiotów mam ten sam problem. . co radzicie ?

Ze słówkami czasem bywają mniejsze lub większe kłopoty.Ja Ci powiem jak ja się uczyłam słówek. Czytałam sobie kilka razy ,ale w skupieniu,nic innego nie zaprzątało mi w tym czasie głowy.Odchodziłam,by po chwili znowu przeczytać parę razy i powtarzałam sobie z zamkniętymi oczami.Wieczorem podkładałam słówka pod poduszkę,ciągle o nich myśląc,bywało,że śniły mi się w nocy.Rano powtarzałam sobie jeszcze kilka razy,potem prosiłam mamę aby mnie przepytała,zawsze mi się udawało.Tylko jeden warunek, musisz być na prawdę skupiona tylko i wyłącznie na tym czego się akurat uczysz. Będzie dobrze.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 15:41   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: szybka nauka słówek ! !

Ja te prostsze słówka, która po pierwszym, drugim przeczytaniu zapamiętywałam pamiętam wzrokowo. Ale te, z którymi miałam problem po prostu wstawiałam w zdania i takich zdanek się uczyłam, jakby zastosowania zwłaszcza frazalki tak robiłam, bo ich nie lubię.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 16:09   #8
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: szybka nauka słówek ! !

Mój nauczyciel od hiszpańskiego (b. fajny facet, tak na marginesie) mówi, że ''sześć razy powtórzone słówko już wchodzi do głowy na zawsze''. Nie wiem czy to prawda.
Fiszki ja także polecam. Sama sobie zrobiłam, ale chyba także kupię sobie takie gotowe.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.