okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-01, 19:16   #1
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244

okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy


dziewczyny potrzebuje waszej pomocy, bralam cilest przez ok 4 miesiace ze wzgledu na dusznosci, zawroty glowy zmienilam na Microgynon. w styczniu bylam chora bralam antybiotyk (Od 3.01_) oslabiajacy antykoncepcje w czasie choroby ani tydzien po nie wspolzylam, na ulotce antybiotyku pisze ze antykoncepcja moze byc oslabiona nawet do 2 tyg.po kuracji w tym czasie, chyba ale nie jestem pewna napewno wspolzylam 1 raz bez dodatkowego zabezpieczenia a t nie konczyl w srodku (nigdy tego nie robi) ale napewno gdy bylo juz ponad tydzien po kuracji. ze wzgelud ze bolaly mnie jajniki podbrzusze pojechalam do swojej gine (16. 01) zbadala mnie, usg dopochwe i wszystko ok, nie jestm chora ani w ciazy. Zmienila na Microgynon i mialam zrobic noramlnie przerwe i przyjac w pierwszy dzien krwawienia z odstawienia, tak tez zrobilam ale okres byl (22.01)bardzo skapy trwal moze z 6 dni z czego tylko 2-3 dni byly jak okres czerwone reszta jak plamienie , nie moglam uzyc tamponu ani podpaski nie uzywalam tylko wkladke bo taki slaby byl. Niestey bole jajnikow i podbrzusza nie minely trwaja do dzis. po paru dniach od jak zaczelam brac Micro czulam tak jakby nadkawsote, zgaga mnie troche palila , po tygodniu wogole taki jakis dziwny smak w ustach i mam do teraz taki nieswiezy nieprzyjemny, mam obrzydzenie do jedzenia od dzis przyjelam juz 11 tabletek do tego dzis czuje sie fatalnie taka niewyspana, glowa wydaje mi sie taka ciezka, czuje sie bardzo oslabiona zmeczona temperatura to tak ok 37 no i to obrzydzenie wspolzylam juz napewno bez zabezpieczenia od 24 codzienie
! czy to objaw zle dobranych tabletek? mialyscie moze tak ? moze ciaza?! mam juz kupiony test mam zamiar zrobic jutro rano. Co sadzicie o tej sytuacji czy tabletki moga tak zniszczyc samopoczucie? czy jesli ginekolog robila mi usg mogla nie wykryc ciazy? no ale skoro okres dostalam tydzien po wizycie iwec czy moglam wpasc po okresie i juz miec takie objawy? to mi sie wydaje nielogiczne troche. Czekam na Wasze wypowiedzi blagam piszcie!
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2009-02-01 o 19:42
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 19:40   #2
LargeHadronCheerleader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 119
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

Zrób test. Wtedy się dowiesz, czy jesteś w ciąży - ale bardzo możliwe, że to problemy jednak z tabletkami. Tak czy inaczej trwa to dosyć długo jak na moje - możesz upewnić się jeszcze raz u ginekologa, czy wszystko jest ok... A objawy ze strony u. trawiennego proszą się o zrobienie prób wątrobowych.
LargeHadronCheerleader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 19:46   #3
Mmedeah88
Wtajemniczenie
 
Avatar Mmedeah88
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 376
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

Na mój gust to nie jest ciąża. A nawet jeśli na wszelkie objawy jest jeszcze za wcześnie. Podejrzewam, że jesteś osłabiona po chorobie i antybiotyku. A bóle jajników i podbrzusza mogą być spowodowane zmianą tabletek.
Jeśli już chcesz robic test, to pamietaj, że wiarygodny wynik otrzymasz po 14 dniach od stosunku robiąc test z porannego moczu.
__________________
więc daj mi spać
o życiu milcz
to potwór zły, wysysa szpik
Mmedeah88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:21   #4
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

A moim zdaniem wcale nie musza to byc bole jajnikow, a moga być np. jelita. Być moze antybiotyk bardzo wyjałowił Ci układ pokarmowy i stad te wszystkie objawy. Ja mam zespoł jelita nadwrazliwego i przewaznie po antybiotykach albo duzym stresie mam te objawy lacznie ze wstretem do jedzenia. Jezeli Cie to wszystko niepokoi i boisz sie ciazy to zrob test, a jezeli jemu nie ufasz to idz do ginekologa. Mozesz sprobowac tez brac kwas mlekowy zeby odbudowac flore bakteryjna.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 01:30   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

zgadzam się z magratką i mmedeah88 - wg mnie raczej odczuwasz skutki choroby, ew. złapałaś jakąś infekcję po kuracji antybiotykowej (wyniszcza więc sprzyja łapaniu bakterii). szanse na bycie w ciązy są baaardzo nieduże.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 11:44   #6
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

Bardzo dziekuje Wam za odzew zrobilam dzis nawet test dla swietego spokoju i wyszedl negatywny , a moje samopoczucie jeszcze gorsze niz wczoraj jestem naprawde bardzo senna, otumiona i kwas w zoladku normalnie mi sie wzera dzwonilam do swojej gine i zalecila odstawienie juz dzis tabletek , tak tez zrobie ide rowniez do lekarza rodzinnego moze mi cos przepisze na jelita i zrobi badania... teraz mam kolejne pytanko jezeli dzis skoncze brac antykoncepcje a wspolzylam w piatek wieczorem to czy jest mozliwosc zajcie w ciaze czy spokojnie moge odstawic tabletki? tabletki przyjmuje zawsze ok 20- 21 pozdrawiam
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 11:45   #7
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

dubel
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2009-02-02 o 11:48
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 20:45   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

ja bym odczekała aż upłynie 7 dni od tamtego stosunku i dopiero wtedy przerwę (analogicznie do sytuacji, kiedy po 7 dniowej przerwie nie zaczynasz nowego opakowania. jeśli w czasie przerwy nastąpił stosunek - jest ryzyko ciąży)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 07:57   #9
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

ale chyba ja czegos nie rozumiem ja bralam teraz 10 tabletek (nie mialam przerwy) i tak na cglopski rozum to plemniki chyba nie przezyly by, no niby w dobrych warunkach zyja 72 godziny , ja wspolzylam w piatek wieczorem wiec wczoraj niby do wieczora mogly by zyc z tabletka mozna sie spoznic nawet 12 godzin wiec dla mnie + a pozatym wydzielina jest niewalsciwa do przezycia dla plemnikow, wiec naprawde sadzisz ze istnieje ryzyko? kurcze bo ja nie zdazylam juz zobaczyc na watek poszlam spac i tabletki nie wzielam
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:49   #10
Bepo
Przyczajenie
 
Avatar Bepo
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
GG do Bepo
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

Ja biorę microgynon21 od roku i nigdy nie miałam podobnych problemów. Robiłaś badania hormonalne? Może Ty w ogóle nie powinnaś brać tabletek anty... Microgynon ma dość sporą dawkę hormonów, więc poproś lekarkę o skierowanie na badania.

Edytowane przez Bepo
Czas edycji: 2009-02-03 o 11:50
Bepo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 13:52   #11
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

Dostalam leki na "odtrutke" wczoraj juz nie wzielam tabletki a dzisiaj dziwnie sie czuje nadkwasota troche przeszal apetyt troche wiekszy ale po troszku jem chociaz czasem chce mi sie wymiotowac jak sobie o czyms (potrawie) pomysle dzisiaj przewaz u mnie okropna sennosc i ciagle podwyzszona temperatura

edit: Nie robilam zadnych badan na hormony.
Dzisiaj w nocy koszmar zawroty glowy, nadkawsota, zgaga, uderzenia goraca, raz zimno raz goraco. Rano jak wstalam czuje sie chyba jakbym przespala z 15 godzin tak mi dziwnie w glowie nie boli mnie tylko takie uczucie napiecia czy cos , nie umiem tego opisac, wczoraj wieczorem dostalam plamienie myslalam ze moze krwawienie z odstawienia mi sie zaczelo ale dzis ani widu ani slychu po nim czuje sie nie za dobrze rany co to moze byc? jesli dzis zbow dopadnie mnie ta sennosc beda podejrzewac ciaze bo ja poprostu raz bylam w ciazy i mialam identyczne objawy. Co robic? gdzie sie udac do jakiego lekarza? czy radzicie jeszcze przeczekac ten stan? kiedy najlepiej zrobic test ?
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2009-02-04 o 06:50
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 09:01   #12
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

up
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 12:15   #13
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

Dziewczyny we wtorek dzien po odstawieniu tabletek wieczorem dostalam plemienie w srode bardzo skape czasami brazowe, czasami czerwone, w srode to samo na wieczur juz prawei nic, dziisaj tez juz nic nie widac jedynie jaak rano sie podcieralam w toalecie to na papierze bylo troche takiego sluzu rozciagliwego koloru czerwonego nie wiem czy to taki sluz polodny czy troche tego okresu/plamienia. znowu te zawroty glowy i obrzydzenie do jedzenia moge jesc tylko bulke z maslem... bo jak sobie o czym kolwiek pomysle to mi niedobrze jajniki mnie od dzis bola i mam wrazenie tak jaky sutki mnie piekly byly wrazliwe ale jak je dotykam to nic nie czuje. wiec moze takie wrazenie. dodam ze w srode dostalam goraczki 38 grypa mnie dopadla i zazywam biseptol i jeszcze pare innych lekow wiec moze dlatego krwawienie takie slabe? dzis rano mialam 39 a teraz 37,5 nie wiem czy mam to liczyc jako okres czy plamienie robic test? tak cholernie sie boje to samopoczucie mnie myli. prosze odpiszcie bo zwarjuje
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:25   #14
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

samopoczucie to może być rezultat grypy. a ta z kolei może się odbijać na wyglądzie okresu i jego ewentualnych "poślizgach".
jeśli masz się denerwować, zrób oczywiście test
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 08:48   #15
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: okropne samopoczucie po tabletkach? czy moze ciaza?pomocy

Dzieki za odpowiedz. Przeczekam jeszcze tydzien gdy sie nie poprawi zrobie test, gdy wyjdzie negatywny ide do lekarza po badania bo juz wytrzymac nie moge
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.