Pomocy, zostałam zwolniona brak świadectwa pracy, oszukano mnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-01, 11:07   #1
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140

Pomocy, zostałam zwolniona brak świadectwa pracy, oszukano mnie


Proszę o pomoc i radę

pracowałam w pewnej firmie, miałam umowę o pracę, wszystko było ok do momentu dnia wypłaty wynagrodzenia, początkowo zwodzono mnie że za 5 dni później że za tydzień bo czekają na przelew i tak wyszło że pracowałam 2 miesiące bez wypłaty. Prezes firmy nie potrafił powiedziec kiedy ureguluje należności, dostałam wypowiedzenie z pracy. gdy przyszło mi odebrać świadectwo pracy prezesa już nie było w firmie i nie odbiera telefonu. właściciel lokalu zamknął pomeszzczenia gdzie była firma bo prezes tez jemu zalegał z czynszem. Prezes zniknął i ja zostałam bez świadectwa pracy, bez kasy. co mam robić?

prosze o pomoc i odpowiedź na kilka pytań

- czy moge się zarejstrować w urzędzie pracy jako bezrobotna, nie mając świadectwa pracy, dodam że jak podpisałam umowę o pracę to wyrejstrowałam się z urzędu
- czy mogę podjąć inną pracę gdy nie zostałam wyrejstrowana z ZUS przez oszuszusta prezesa, i jak to wygląda w ZUSie gdy nie została odemnie odprowadzona żadna składka, czy w momencie gdy nowy pracodawca będzie mnie chciał zarejstrować jako swojego pracownika to czy nie będzie tam problemów
- i czy warto iść do sądu pracy gdy firma nie miała żadnego majątku , chodzi mi o kwestię czy dostane swoje pieniądze

Prosze o poradę bo ja już nie mam sił i nerwów chodzić po tych urzędach bo każda taka rozmowa kończy się płaczem
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 16:53   #2
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Pomocy, zostałam zwolniona brak świadectwa pracy, oszukano mnie

Po pierwsze , nie rozumiem dlaczego , mimo , że nie dostałas wypłaty zostałaś tam az 2 miesiące . Poważny pracodawca nie zalega z zapłatą 2 miesiące [ ok , kazdemu może zdazyc sie ze przelew przyjdzie później ] i z pewnością potrafi w sposób rzeczowy okreslić kiedy dostaniesz wypłatę , a nie zwodzić w nieskończoność .

Na twoim miejscu udałabym się do sądu . Przecież tacy ludzie nie powinni być wiecznie bezkarni . Tylko , że większość osób oszukanych przez pracodawcę nie chce złozyć zawiadomienia , bo po co. Trzeba walczyc o swoje a nie dawać się wykorzystywać .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 09:47   #3
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: Pomocy, zostałam zwolniona brak świadectwa pracy, oszukano mnie

do sądu pójdę tylko priorytetem są takie sprawy jak ZUS i rejestracja w urzędzie pracy, prosze o odpowiedź na moje pytania
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 13:41   #4
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Pomocy, zostałam zwolniona brak świadectwa pracy, oszukano mnie

czy moge się zarejstrować w urzędzie pracy jako bezrobotna, nie mając świadectwa pracy, dodam że jak podpisałam umowę o pracę to wyrejstrowałam się z urzędu

Jako bezrobotna możesz się zarejestrować . [ tylko jeśli byłas zarejestrowana i się wyrejestrowałaś to nie wiem czy nie musi minąć jakiś okres czasu - chyba 3 miesiące ]



- czy mogę podjąć inną pracę gdy nie zostałam wyrejstrowana z ZUS przez oszuszusta prezesa, i jak to wygląda w ZUSie gdy nie została odemnie odprowadzona żadna składka, czy w momencie gdy nowy pracodawca będzie mnie chciał zarejstrować jako swojego pracownika to czy nie będzie tam problemów

Na twoim miejscu złożyłabym zawiadomienie na policji o oszustwie i wtedy poszłabym wyjaśniać sprawy w ZUSie .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:56   #5
kamra28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy, zostałam zwolniona brak świadectwa pracy, oszukano mnie

Mam pytanie odnośnie rejestracji jako osoba bezrobotna.
Od czerwca 2009 roku byłam zatrudniona w sklepie,gdzie kierwonikiem i moim pracodawcą był pan Marcin C. .W lutym zeszłego roku urodziłam dziecko,a od marca firme przejął nowy kierownik i jednoczesnie nowy pracodawca, który nie podpisał ze mna umowy ze wzgledu na to ze ciaze oraz macierzyńkie rozpoczełam u pana Marcina,oraz wniosek o urlop wychowawczy podpisał mi tez on.Od pana Marcina nie mam swiadectwa pracy poniewaz dokonał oszustw w zwiazku z czym jest poszukiwany przez policję i uciekł za granicę, więc nie ma z nim zadnego kontaktu ani osobistego ani telefonicznego.
Czy mogę zarejestrowac sie w Urzędzie pracy jako osoba bezrobotna i czyewentualnie moge starac sie o jakis zasiłek?
Proszę o odpowiedź.
kamra28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.