Piegi! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-16, 10:01   #1
nika123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8

Piegi!


Cześć, nie wiem czy umieściłam to w dobrym dziale. Mam problem. Te piegi.. Nie wiem po kim je mam, cała moja rodzina to szatyni. Brat ma 19 lat, ale jako młodszy też je miał. Można powiedzieć że mu znikły, chociaż w lecie znów mu wychodzą. Mama ponoć też miała, ale odrobinę. Ja mam na całej prawie twarzy, tj. nos policzki i trochę czoła. Na policzkach i na nosie najgorzej. Są tu takie grube, duże i mocno brązowe. Podobają mi się lekkie jaśniutkie i u rudych. Ale ja wyglądam strasznie. Jestem brunetką/szatynką i wygląda to śmiesznie. Chciałam prosić was o rade. Mama nie pozwala mi stosować żadnych kremów wybielających, w sumie się jej nie dziwie, mam 13lat. Znacie może coś delikatnego, wybielającego, może coś z domowych sposobów? Chcę się tego pozbyć, czuję się z nimi strasznie
nika123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:09   #2
Carex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 11
Dot.: Piegi!

Ja też jestem szatynką i mam piegi w zimie mniej widoczne, ale w lecie mam cały nos w kropkach. Wcześniej były bardziej intensywne. Myślę, że wybielanie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Masz 13 lat to poczekaj z czasem będą jaśniejsze jak u mnie czy mojego brata. Po za tym, dziewczyny z piegami mają swój urok. Możesz lekko je zakrywać np. kremem nivea young krem który dopasowuje się do koloru skóry i lekko działa jak podkład. Trochę Ci je pokryje i będą mniej widoczne a nie będziesz wyglądała jak wymalowana.

__________________
4 lata i 8 miesięcy

***
Czy aby na pewno masz ochotę na tego ptysia?!

***
Carex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:29   #3
nika123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Piegi!

Może nie wybielanie, ale chociaż troszkę, moje są ciemne duże, prawie że czarne nie tylko latem. słyszałam że cytryna pomaga. To prawda? Ile razy w tyg. ją stosować i jak, żeby było w miarę szybko widać rezultaty ?
nika123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:30   #4
hollywood
Raczkowanie
 
Avatar hollywood
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 191
Dot.: Piegi!

Myślę, że z czasem je polubisz
a nawet będziesz traktować jako atut swojej urody.
Każdy z nas ma w sobie coś charakterystycznego...
A może z czasem staną się jaśniejsze jak u brata?
Ciesz się swoją "innością" bo to właśnie ona sprawia, że jesteśmy wyjątkowi
__________________

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga,
opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.

Marzenia nigdy nie są passe'

hollywood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:30   #5
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Piegi!

Tez miałam podobny problem. Próbowałam kremów wybielających ale to nic nie dawało. Najlepszy efekt daje stosowanie kremów z filtrem. Ja używam SPF 30 ale im większy filtr tym lepiej. Najlepiej przez cały rok. Jeśli nie przez cały to koniecznie od wczesnej wiosny (wtedy najbardziej wychodzą piegi) do późnej jesieni.
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 11:23   #6
nika123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Piegi!

błagam, bez tych tekstów że piegi są piękne Może i są, w małych ilościach. Ja mam je wszędzie! Ale to chyba zrozumie tylko ktoś, kto sam je ma...
nika123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:45   #7
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Piegi!

Kiedyś słyszałam że można smarować sokiem z cytryny << nie wiem czy to działa bo nie mam tego problemu.
Myślę że jak wpiszesz w Googlach "sposoby na piegi" to będziesz miała mnóstwo porad i sposobów. Pozdrawiam
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 17:50   #8
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Piegi!

Niko123456789 wiesz... nie chcę cię niestety dołować.... ale... nie sądzę,żeby ci domowe sposoby pomogły...

kiedyś miałam podobny problem.Jestem blondynką o jasnej cerze i zawsze latem mam piegi na nosie i lekko na jednym policzku Teraz bardzo je lubię,nie przeszkadzają mi ale kiedyś była z nimi udręka. Smarowałam sokiem z cytryny ale to nie pomoże,ponieważ skóra wysmarowana sokiem z cytryny jest jeszcze bardziej wrażliwsza na słońce.Nie oczekuj super cudu po tej maseczce z cytryny,bo ona lekko a nawet berdzo lekko wybiela.Tak samo jest z ogórkiem.
Sądzę,że jedynym wyjściem jest smarowanie twarzy dobrym kremem z filtrem fotostabilnym najlepiej blokerem.Niestety są drogie(50-100) no i nie będziesz opalona...
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 13:36   #9
benia1984r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Piegi!

Witam Was Wszystkie, niestety ale domowe sposoby nie pomagają, gdy byłam w Twoim wieku też próbowąłam wielu rzeczy, sok z cytryny nacierany na twarz, ogórek, napar z pietruszki , krem przeciw piegom-ale z tych tańszych i nic, a nic. Teraz mam juz 25 lat i mam znacznie mniej piegów, używam podkładow z filtrami i mysle ze to dzieki nim w duzym stopniu ograniczam pojawianie sie piegów.
Niestety ale słońce czy solarium powoduje, ze znowu wychodzą, dlatego albo delikatne podkłady, albo dobre kremy z filtrami, z ważywszy na Twój wiek to polecam kremy.
Powiem tylko jeszcze jedną rzecz, że moja kolezanka uzywała z VICHY NOVADIOL PRZECIW PRZEBARWIENIOM DO TWARZY I SZYI, chwaliła go ( cena pewnie 100-120 zł ale nie jestem pewna) miała dużo ciemnych piegów na plecach i bardzo dużo jej sie rozjasniło.
Pytałam się jakis czas temu dermatologa o takie kremy więc mi powiedział, że najlepiej w aptece popytać
Mam nadzieje, że ci jakoś pomogłam, mojemu facetowi się one podobaja, no mi niestety dalej nie, ale wiesz 25 lat razem (ja i piegi)idzie się przyzwyczaić
benia1984r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:03   #10
Shendia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: Piegi!

ja mam troszke jasnych piegów na nosie i mi ładnie tobie pewnie też ładnie ale patrzysz na to jak na wadę
Shendia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 08:21   #11
nika123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Piegi!

A co myślicie o kremie Venus? Słyszałam że jest bardzo tani i faktycznie pomaga. Zdaję sobie sprawę że nie wybieli mi co do ostatniego piega, ale rozjaśni. Zawsze to coś. Polecacie ten kremik?
nika123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 16:20   #12
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Piegi!

hm.. nie stosowałam... on kosztuje chyba coś ok.8 zł.,ale wątpię,żeby coś pomógł.
Autorko, może w przyszłości,kiedy będziesz miała pieniążki usuń piegi laserem a narazie stosuj kremy ochronne. Mogłabyś spróbować jeszcze smarować twarz i szyję balsamem brązującym,może piegi byłyby mniej widoczne.
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:26   #13
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Piegi!

Używałam tego kremu Venus. I był taki sobie. Lekko wybielił piegi ale był baaardzo tłusty. Twarz strasznie się pociła pod nim. Ale byłam wtedy w podstawówce i jeszcze nie używałam filtrów a bez nich się nie obejdzie . Spróbuj na dzień krem z filtrem, tylko minimum SPF 30 i na noc ten kremik. Myślę że zobaczysz efekty
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.