Otwarcie dzialalnosci.. pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-31, 12:01   #1
daria0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14

Otwarcie dzialalnosci.. pomocy


Witam porzebuje waszej pomocy. mam okazje otworzyc hurtownie z kosmetykami oraz do stylizacji paznokci.. Ale tu mam maly problem bo nie wiem gdzie moge sie zaopatrzyc w te kosmetyki zebym ja mogla tez troche na tym zarobic ...Czy ludzie jezdza po towar do polski czy za granice gdzies trzeba jechac?? dokladniej chodzi mi o to zeby kupowac np zele w duzych pojemnikach i przelweac do mniejszych ...prosze o pomoc...
daria0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:09   #2
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Masz okazje , czyli co? Lokal ?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:16   #3
szczepan mora
Przyczajenie
 
Avatar szczepan mora
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Co to znaczy że masz okazję?

Okazja to zbyt mało.
Zrób biznes plan. Analizę ekonomiczną. itp.

Wszystko zależy też od tego czy chcesz zając się obrotem kosmetykami znanej marki czy tanimi produkcjami. (targetowanie klienta)

Jeżeli zajmiesz się sprowadzaniem kosmetyków to zwróć uwagę, aby wszystkie produkty miały odpowiednie certyfikaty sanitarne. Jest to szczególnie ważne jeżeli, którejś z klientek wyskoczy jakieś uczulenie czy będzie miała powikłania. Gdy kosmetyk nie będzie posiadał odpowiednich certyfikatów, to odpowiedzialność spada na importera.
szczepan mora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 08:20   #4
daria0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

mam lokal i 40 tys nie wiem czy to starczy ... a lepiej oplaca sie handlowac od orginalnych firm czy sprowadzac??
daria0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 08:36   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Cytat:
Napisane przez daria0607 Pokaż wiadomość
mam lokal i 40 tys nie wiem czy to starczy ... a lepiej oplaca sie handlowac od orginalnych firm czy sprowadzac??
40tys na hurtownię?

koleżanka za 40tys otworzyła ale sklep z kosmetykami.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 13:35   #6
szczepan mora
Przyczajenie
 
Avatar szczepan mora
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

40 tys.- szału nie ma. Jeżeli mądrze podejdziesz do tematu i nie zniechęcisz się przy pierwszych porażkach, to - czemu nie.

Wszystko zależy od tego jaki jest twój pomysł na biznes. Napisanie- handel kosmetykami- to zbyt mało. Przyjrzyj się swojemu lokalnemu rynkowi. Może znajdziesz w tej branży niszę którą dasz radę zagospodarować.

Sprowadzając z zagranicy liczy się wszystko w euro. 40 k PLN to nie jest zawrotna kwota. A musisz nastawić się, że początki będą trudne. Zabezpiecz dodatkowe środki, tak abyś mogła spokojnie przeżyć 2 miesiące bez zysków z działalności.

Jeżeli masz tylko takie podejście: mam trochę kasy i fajno byłoby robić w kosmetykach. To nie wchodź w to. Sparzysz się. W biznesie nie licz na los i szczęście.

Jeżeli weźmiesz do ręki: kalkulator, długopis, kartkę i zaczniesz obliczać rentowność swojego pomysłu i wyjdziesz na plusie, to do dzieła.

Nikt tobie nie powie czy masz wejść w marki czy importować. Sama musisz wybadać rynek na którym będziesz działała. Dowiedz się co lepiej będzie się sprzedawało. A tu już trzeba trochę popracować: pochodzić, porozmawiać, podzwonić.

Z tego co mogę doradzić to targetuj w klienta ze średniej półki.
szczepan mora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 20:44   #7
kasia13277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Witam Was wszystkich.Potrzebuje waszej pomocy waszych opinii.Jestem osoba bezrobotna,mam okazje dostac dofinansowanie na otwarcie wlasnej dzialalnosci i mam taki metlik ze glowa puchnie.Mieszkam na wsi chcialabym otworzyc sklep ogrodniczy wraz z uslugami typu koszenie trawy pielegnacja ogrodow formowanie drzewek.Co prawda nie jestem po zadnej szkole zwiazanej z ogrodnictwem ale kocham to robic.Potrafie pieknie uformowac kazde drzewko lubie kosic trawke no i uwielbiam pielegnowac rosliny w ogrodzie.Ogolnie mialby to byc sklep ogrodniczy z uslugami.Co do sklepu to jestem za tym zeby w takim sklepie bylo wszystko ale w malych ilosciach zawsze mozna dowozic na biezaco.Podpowiedzcie cos na ten temat chetnie poczytam wszystkie opinie na temat mojego biznesu moze ktos ma pomysl co dodac a co ujac co do wsi to mala ona nie jest no i mozna powiedziec ze coraz wiecej ludzi ze slaska tu sie zadomowia.Pozdrawiam.
kasia13277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 15:55   #8
M_P
Przyczajenie
 
Avatar M_P
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Fajny pomysł z tym sklepem i usługami. Tym bardziej że to Twoja Pasja
Co do sklepu to UE nie da kasy na materiały obrotowe także warto przemyśleć. Musisz się dowiedzieć ile jest we wsi (+5km buforu do okołą) domów ze ogródkami/ ogrodami itp. Policz ile rynku chcesz zająć (powiedzmy 70% jeśli niema konkurencji) i pomnóż razy średnie wydatki na utrzymanie przeciętnego ogrodu. No i tak wyjdzie analiza sprzedaży.
Potem policz koszty stałe(tel, pomieszczenie, media) i jeśli nie przekraczają marży to zielone światło.
Pozostaje teraz kwestia zimy?
Co do usług to już zależy od miejscowości, napewno miała byś na to popyt w bogatych gminach podmiejskich. Czy u ciebie ludzie mają dość gruby portfel żeby za To płacić. Plusem w tym jest to że swoje usługi możesz oferować na znacznie szerszym obszarze.

Ogółem fajny pomysł przelicz listę potencjalnych klientów, dowiedz się kim są, zbadaj konkurencje, i pomyśl o zimie. Jeśli odpowiesz sobie szczerze że da radę to trzymamy kciuki
M_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:03   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Cytat:
Napisane przez daria0607 Pokaż wiadomość
Witam porzebuje waszej pomocy. mam okazje otworzyc hurtownie z kosmetykami oraz do stylizacji paznokci.. Ale tu mam maly problem bo nie wiem gdzie moge sie zaopatrzyc w te kosmetyki zebym ja mogla tez troche na tym zarobic ...Czy ludzie jezdza po towar do polski czy za granice gdzies trzeba jechac?? dokladniej chodzi mi o to zeby kupowac np zele w duzych pojemnikach i przelweac do mniejszych ...prosze o pomoc...
A co to za okazja?

masz lokal i 40 tys więc możesz otworzyc równie dobrze sklep w majtkami.

Okazję miałabys wtedy gdybys miała namiar na dobrego dostawcę towaru .A tego nie masz.
Biznes plan masz ?nie masz bo nie wiesz skąd towar ,jak dla mnie do du... taka okazja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:10   #10
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Cytat:
Napisane przez M_P Pokaż wiadomość
Co do sklepu to UE nie da kasy na materiały obrotowe także warto przemyśleć.
Nie wypisuj bzdur. Oczywiście są programy, w których można wydać pieniądze na towar.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:21   #11
M_P
Przyczajenie
 
Avatar M_P
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Oczywiście, są nawet programy w których opłacą Tobie pobyt na Seszealach i budowę rakiety kosmicznej. Ale zdecydowania większość konkursów i dotacji unijnych na małe start-up opiera się na stworzeniu miejsca pracy i nie daje pieniędzy nakup towaru.
Co nie zmienia to faktu że sprawę należy przemyśleć.
M_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 16:24   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Cytat:
Napisane przez M_P Pokaż wiadomość
Ale zdecydowania większość konkursów i dotacji unijnych na małe start-up opiera się na stworzeniu miejsca pracy i nie daje pieniędzy nakup towaru.
Co nie zmienia to faktu że sprawę należy przemyśleć.
Mogę prosić źródło badań i statystyk ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:31   #13
M_P
Przyczajenie
 
Avatar M_P
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

jakiej "statystyki"? jakich "badań"? - o czym Ty mówisz?.
Podałem po prostu ja wygląda sprawa w moim regionie.
Jeśli masz taką potrzebę posiadania racji to proszę.

Edytowane przez M_P
Czas edycji: 2011-01-04 o 16:39
M_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:47   #14
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Cytat:
Napisane przez M_P Pokaż wiadomość
jakiej "statystyki"? jakich "badań"? - o czym Ty mówisz?.
Podałem po prostu ja wygląda sprawa w moim regionie.
Jeśli masz taką potrzebę posiadania racji to proszę.
Po polsku: jaki jest procent udziału dotacji "niobrotowych" w ogólnej liczbie dotacji. Bo skoro "zdecydowana większość" to chciałabym wiedzieć ile to jest ta zdecydowana większość. Przeglądając ofertę dotacyjną np. na Dolnym Śląsku to właśnie zdecydowana większość pozwala na sfinansowanie zatowarowania.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 17:21   #15
M_P
Przyczajenie
 
Avatar M_P
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Szugarbejb zmotywowałaś mnie do zaprzęgnięcia wujka google do pracy. Otworzyłem 9 pierwszych rezultatów (z całej polski RPO, KL i PROW) w którym znajdowało się info o kosztach kwalifikowanych i w tylko w 3 z nich nie wykluczono zakupu środków obrotowych.
Metodologia słaba dlatego nie podaje tego jako argument.
I powtarzam że mam swoje doświadczenia w których dokumentacja konkursowa uznaje zakup towarów za środki nie kwalfikowane lub bardzo niechętnie przyznaje na nie pieniądze.
Ty masz swoje. I tyle.
M_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 17:30   #16
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Cytat:
Napisane przez M_P Pokaż wiadomość
Szugarbejb zmotywowałaś mnie do zaprzęgnięcia wujka google do pracy. Otworzyłem 9 pierwszych rezultatów (z całej polski RPO, KL i PROW) w którym znajdowało się info o kosztach kwalifikowanych i w tylko w 3 z nich nie wykluczono zakupu środków obrotowych.
W moim programie w regulaminie również był zapis o braku możliwości zakupu środków obrotowych, w praktyce były one finansowane.
Edit: jak również samochody.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 17:42   #17
M_P
Przyczajenie
 
Avatar M_P
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

W takim razie gratuluję
M_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:41   #18
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Cytat:
Napisane przez kasia13277 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkich.Potrzebuje waszej pomocy waszych opinii.Jestem osoba bezrobotna,mam okazje dostac dofinansowanie na otwarcie wlasnej dzialalnosci i mam taki metlik ze glowa puchnie.Mieszkam na wsi chcialabym otworzyc sklep ogrodniczy wraz z uslugami typu koszenie trawy pielegnacja ogrodow formowanie drzewek.Co prawda nie jestem po zadnej szkole zwiazanej z ogrodnictwem ale kocham to robic.Potrafie pieknie uformowac kazde drzewko lubie kosic trawke no i uwielbiam pielegnowac rosliny w ogrodzie.Ogolnie mialby to byc sklep ogrodniczy z uslugami.Co do sklepu to jestem za tym zeby w takim sklepie bylo wszystko ale w malych ilosciach zawsze mozna dowozic na biezaco.Podpowiedzcie cos na ten temat chetnie poczytam wszystkie opinie na temat mojego biznesu moze ktos ma pomysl co dodac a co ujac co do wsi to mala ona nie jest no i mozna powiedziec ze coraz wiecej ludzi ze slaska tu sie zadomowia.Pozdrawiam.
Super pomysł . Ja na Twoim miejscu zapisałabym sie na jakis kurs zwiazany z ogrodnictwem (np z urzedu pracy- u mnie były takie ) i wtedy starac sie o dofinansowanie majac ukonczony kurs (certfikat). Wtedy ianczej patrzą, wiem co mowie. sama , gdy staralam sie dotacje (sklep internetowy) skonczylam 3 kursy mogące mi pomoc, i pomogły.
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie wypisuj bzdur. Oczywiście są programy, w których można wydać pieniądze na towar.
U mnie mozna było wydac na towar 30 %
Cytat:
Napisane przez M_P Pokaż wiadomość
Oczywiście, są nawet programy w których opłacą Tobie pobyt na Seszealach i budowę rakiety kosmicznej. Ale zdecydowania większość konkursów i dotacji unijnych na małe start-up opiera się na stworzeniu miejsca pracy i nie daje pieniędzy nakup towaru.
Co nie zmienia to faktu że sprawę należy przemyśleć.
Ja korzystalam z dofinansowania z UP - 30% na towar mogłam wydac
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:24   #19
kasia13277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Dziekuje wam za opinie bardzo mi pomogly i dodaly chec do dzialania.Co do interesu w zimie to myslalam wpadac ze sezonowkami typu znicze na Wszystkich Swietych,choinki zywe na swieta,karmniki dla ptaszkow ,to tylko pare moich koncepcji.Wiecie co marzy mi sie pielegnacja zieleni przy szkolach,przedszkolach czy urzedach.Wmojej miejscowosci sa dwa przedszkola i dwie szkoly urzad gminy tez sie znajduje a takich uslug jakie ja chce otworzyc i taki sklep to nie ma zadnego tylko kwiaciarnia.Jak mozecie to piszcie i podpowiadajcie bede wam wdzieczna.Ach jeszcze jedno.Rozmawialam z mezem o tym i jest za mowi ze mi pomoze choc sam ma swoja firme mowil mi abym zrobila rozeznanie w naszej miejscowosci i okolicach ale wiecie co sama nie wiem jak podejsc do tego przeciez nie pojde od domu do domu z zapytaniem co mysla o tym.Prosze jeszcze raz piszcie co myslicie o tym wszystkie opinie sa wazne dla mnie nawet negatywy.Pozdrawiam.
kasia13277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 18:32   #20
kasia13277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Otwarcie dzialalnosci.. pomocy

Oj szkoda ze nikt sie nie wypowiada co mysli o tym.Brakuje mi waszych pogladow....Pozdrawiam.
kasia13277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.