Kosmetyki naturalne - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-11, 13:35   #1141
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Obecnie jestem biedną studentką i nie stać mnie na drogi krem, więc kupiłam z babydream. ^^ Kończę już tonik i jak go skończę to wywalam i będę już używać samo dobro. Bo do twarzy to ostatnia zła rzecz, którą mam.
A ja nie mam rosmana(buduję się dopiero) i nie mam możliwośći kupienia babydream.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:01   #1142
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-04-11 o 14:03
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:05   #1143
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny czy któraś z was ma albo wie gdzie można znaleźć skład tego peelingu? Ostatnio ciągle gdzieś się na niego napotykam, ale zawsze jest bez składu. Nie oczekuję po nim nic szczególnego, ale kto wie... może akurat zaskoczy.
http://www.madamebio.sklepna5.pl/pok...rod=202&cow1=3
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-12 o 07:02
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 00:48   #1144
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi czy jeśli używam różnych "dobrych"oleji do twarzy,hydrolatów,natural nych masek i jak do tego używam kremu do twarzy o średnim składzie to czy to się ze sobą nie gryzie?mam problem z wybraniem kremu odpowiedniego i cały czas używam nienaturalnego.I tak się zastanawiam czy to ma sens?czy tym jedym kremem nie kopie reszty natury?


To zależy co rozumiesz pod pojęciem "średni", jeśli jest to prawdziwy paść, to może zniweczyć cale starania naturalnej pielęgnacji.

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Czytając wasze posty stopniowo zmieniłam kosmetyki na: olejek myjący BU, hydrolat oczarowy BU, ziaja med fizjoderm krem naprawczy zamiennie z lotionem babydream, olejek z drzewa herbacianego, zielona glinka argiletz, dermogal oraz puder bambusowy (podkład niestety został "zwykły" gdyż mam sporo do ukrycia, ale w dni kiedy jestem w domu używam podkładu mineralnego z Pixie Cosmetics). Kosmetyki te wprowadzałam stopniowo. Kapsułki dermogal stosuje co 3 noc a kremu ziaji codziennie wieczorem i czasami też rano gdyż często mam przesuszoną skóre (kuracja differinem). Na czole które zawsze było bez skazy teraz mam sporo zaskórników i kilka niewielkich pryszczy i zastanawiem się czy skóra jest zapchana tymi kosmetykami czy jest to proces oczyszczania i przezwyczajania jej do braku chemii. Badzo prosze o opinie.

Do olejku myjącego i glinki polecam dokupić naturalne mydlo, wydaje mi się, że cera Ci się oczyszcza, ale dla pewności radzę nakladać krem Fizjoderm tylko na suche partie twarzy, omijać miejsca, gdize dostalaś wysypu. On moze być powodem, ale nie musi, dlatego trzeba wybadać sprawę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:46   #1145
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To zależy co rozumiesz pod pojęciem "średni", jeśli jest to prawdziwy paść, to może zniweczyć cale starania naturalnej pielęgnacji.

.
Napisałaś o nim coś w stylu"że są dużo gorsze".W analizie nie wypadł jakoś strasznie zleMa bogaty skład,ale za dużo innych niepotrzebnych rzeczy-coś w ten deseń

Byłam dzisiaj odebrać rybki dermogal i w tym sklepiku była już dostępna linia flos-leku beECO.Chciałam kupić krem nawilżający,ale nie wiedziałam czy one są fajne?wiem,że już o nich było coś tutaj pisane,ale nie pamiętam czy pozytywnie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:00   #1146
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Napisałaś o nim coś w stylu"że są dużo gorsze".W analizie nie wypadł jakoś strasznie zleMa bogaty skład,ale za dużo innych niepotrzebnych rzeczy-coś w ten deseń

Byłam dzisiaj odebrać rybki dermogal i w tym sklepiku była już dostępna linia flos-leku beECO.Chciałam kupić krem nawilżający,ale nie wiedziałam czy one są fajne?wiem,że już o nich było coś tutaj pisane,ale nie pamiętam czy pozytywnie
Jeżeli coś ma certyfikat Ecocert (A flos-lek eco ma) to można praktycznie brać w ciemno.
Tutaj podaję ci linka abyś poczytała sobie o Ecocercie:
http://www.matique.pl/pl/ecocert_c4.html
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:03   #1147
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

fajnie,ze jest coraz wiecej takich kosmetykow
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 13:09   #1148
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jeżeli coś ma certyfikat Ecocert (A flos-lek eco ma) to można praktycznie brać w ciemno.
Tutaj podaję ci linka abyś poczytała sobie o Ecocercie:
http://www.matique.pl/pl/ecocert_c4.html
Dzięki bardzo to fajnie,że są dobre.Spróbuje ten krem nawilżający i mam ochote wielką na peeling solny.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:17   #1149
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Naklasz wacikiem wilgotnym na wilgotną buzie, masujesz, zmywasz wodą jak żel do mycia, ewentualnie jeszcze przemasowujesz czystym wacikiem na mokro pod koniec, żeby zebrac wszystkie zanieczyszczenia dokladnie
Dzięki Korah, kusi mnie ten olejek i ogólnie zakupy na BU, głównie olejki i masła.

Ostatnio cera mi się pogorszyła, chyba się doprawiłam chcąc zużyć zły piling. Nie polecam mieszania dobrego ze złem.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:23   #1150
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki naturalne

ankazaraloes nawilża, regeneruje i goi, duża ilosć ekstraktów i olei podziała bardzo odżywczo, rzeczywiście warto spróbować, no i polski kosmetyk z eco-certem
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:44   #1151
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, jak często używać kapsułek Dermogal? I lepiej rano czy wieczorem?

Kupiłam sobie ostatnio pod wpływem chwili maseczkę do włosów Alterry. Macie jakieś doświadczenia?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 14:02   #1152
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja kapsułek używam wtedy gdy czuję że potrzebuję, czasem rano, czasem wieczorem, czasem rano i wieczorem, czasem wcale Są świetne pod krem tonujący więc pod makijaż pewnie też.

A czy porazicie coś naturalnego na wypadanie włosów?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:15   #1153
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak często używać kapsułek Dermogal? I lepiej rano czy wieczorem?

Kupiłam sobie ostatnio pod wpływem chwili maseczkę do włosów Alterry. Macie jakieś doświadczenia?
Ja używałam wieczorem, ale to właściwie bez znaczenia, jak ci wygodnie. A częstość też zależy od ciebie no i od tego jak szybko cera ci się do nich przyzwyczai.

Czerwoną? Ja mam, ale nie mam póki co czasu aby ją użyć. Dopiero w przyszłym tygodniu ją użyję. Póki co wystawiłam na KWC recenzję odżywce.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:08   #1154
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki naturalne

seige ja Dermogal używam codziennie wieczorem, ale wydaje mi się, że możesz kiedy chcesz i w zależności od potrzeb swojej skóry
lulalunaz tego co ja używałam i u mnie przeciwdziała wypadaniu włosów to polecam Ci Capitavit- jest to balsam do włosów, ale nazwa jest mylaca bo w zasadzie to płyn, wyciąg alkoholowy z kwiatu nagietka, kłącza tataraku, ziela pokrzywy, korzenia łopianu, ziela skrzypu, szyszek chmielu, z witaminą F, z tym, że jeżeli masz wrażliwą skórę głowy lub wiesz, że alkohol w skalp Ciebie podrażni to ostrożnie, i trzeba pamiętać o systematyczności przede wszystkim ja żem włosomaniaczka i lubuję się we wszelkiego rodzaju włosowych produktach
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:23   #1155
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hej dziewczyny, zobaczcie co wyszperałam.
http://www.kobieta.pl/uroda/kosmetyk...ra-nie-uczula/

W ogóle uważam, że trend eco nadchodzi i niedługo staniemy się modne, co wcale nie jest w moim guście. :P

0% PARABENÓW • ALKOHOLU • GLIKOLU PROPYLENOWEGO • OLEJÓW MINERALNYCH I POCHODNYCH ROPY NAFTOWEJ • BARWNIKÓW SYNTETYCZNYCH • SYNTETYCZNEJ KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ • SILIKONÓW • FTALANÓW • KARMINU • GLUTENU • ETYLOAMINY • SUBSTANCJI MODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

• WSZYSTKIE ELEMENTY OPAKOWANIA MOGĄ BYĆ PODDANE RECYKLINGOWI.
• TUBY, SŁOIKI ORAZ BUTELKI ZOSTAŁY WYKONANE Z SUROWCÓW WTÓRNYCH.
• OPAKOWANIA KARTONOWE ZOSTAŁY WYKONANE Z PAPIERU BEZDRZEWNEGO wytworzonego
na bazie trzciny, lnu i konopi.
• RECEPTURY OPRACOWANE WYŁĄCZNIE W OPARCIU O SKŁADNIKI ZGODNE Z WYMAGANIAMI STAWIANYMI KOSMETYKOM NATURALNYM (CERTYFIKATY PRZYZNANE PRZEZ FIRMĘ COGNIS).

Niestety w ofercie nie ma nic dla cery tłustej.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-04-12 o 18:25
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:33   #1156
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, zobaczcie co wyszperałam.
http://www.kobieta.pl/uroda/kosmetyk...ra-nie-uczula/

W ogóle uważam, że trend eco nadchodzi i niedługo staniemy się modne, co wcale nie jest w moim guście. :P

0% PARABENÓW • ALKOHOLU • GLIKOLU PROPYLENOWEGO • OLEJÓW MINERALNYCH I POCHODNYCH ROPY NAFTOWEJ • BARWNIKÓW SYNTETYCZNYCH • SYNTETYCZNEJ KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ • SILIKONÓW • FTALANÓW • KARMINU • GLUTENU • ETYLOAMINY • SUBSTANCJI MODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

• WSZYSTKIE ELEMENTY OPAKOWANIA MOGĄ BYĆ PODDANE RECYKLINGOWI.
• TUBY, SŁOIKI ORAZ BUTELKI ZOSTAŁY WYKONANE Z SUROWCÓW WTÓRNYCH.
• OPAKOWANIA KARTONOWE ZOSTAŁY WYKONANE Z PAPIERU BEZDRZEWNEGO wytworzonego
na bazie trzciny, lnu i konopi.
• RECEPTURY OPRACOWANE WYŁĄCZNIE W OPARCIU O SKŁADNIKI ZGODNE Z WYMAGANIAMI STAWIANYMI KOSMETYKOM NATURALNYM (CERTYFIKATY PRZYZNANE PRZEZ FIRMĘ COGNIS).

Niestety w ofercie nie ma nic dla cery tłustej.
Właśnie Korah dzisiaj o tym mówiła, bo w aptece widziała.
Tak w ogóle zdziwiła mnie jedna rzecz. Są firmy, które mają tylko jedną linię eko, dobrą, bez zła. Skoro ludzie to kupują, a oni wiedzą, że to jest dobre i wcale nie wymaga mega mega mega więcej czasu niż te ich inne linie to mimo to czemu karmią ludzi również pozostałymi seriami? Nie mam pojęcia. No, ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu i cieszmy się, że chociaż pojedyncze linie wychodzą.
Do mieszanej też nic nie ma. Mnie ciekawi ten peeling do ciała.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:34   #1157
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kupilam sobie dzisiaj ten plyn micelarny AA ECO, cere mam mieszaną sklonną do podrażnień i zanieczyszczeń, chcialam kupić krem ten różany, przeciwzmarszkowy, ale nie bylam przygotowana finansowo. gdyz wg mnie sklad ma najmniej zapychajacy, porównalam sklady wszystkich tych kremów, bo staly obok siebie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:38   #1158
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kupilam sobie dzisiaj ten plyn micelarny AA ECO, cere mam mieszaną sklonną do podrażnień i zanieczyszczeń, chcialam kupić krem ten różany, przeciwzmarszkowy, ale nie bylam przygotowana finansowo. gdyz wg mnie sklad ma najmniej zapychajacy, porównalam sklady wszystkich tych kremów, bo staly obok siebie.
A peeling był? Bo mnie ten peeling interesuje.

Patrzcie, co znalazłam. Wklejam fragment.
"Ola:
Czy kosmetyki naturalne i tzw. dermokosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach są bardziej „bezpieczne” od produktów sprzedawanych w drogeriach?

Anna Oborska, Dyrektor ds. Naukowych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków:
To mit! Nie ma kosmetyków bardziej lub mniej bezpiecznych. Zgodnie z obowiązującym prawem każdy produkt wprowadzony do obrotu musi być w pełni zdrowy – bez względu na to, czy jest sprzedawany w aptece, czy w innym miejscu. W ustawodawstwie nie ma de! nicji naturalnego kosmetyku czy dermokosmetyku. Wszystkie muszą spełniać te same wymogi bezpieczeństwa."

Myślę, że to stąd się bierze potem przeświadczenie, że wydziwiamy, że KK w ogóle nie szkodzą, że są droższe, a nic nie dają, że po co zmieniać, są trudniej dostępne.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-12 o 18:43
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:43   #1159
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A peeling był? Bo mnie ten peeling interesuje.

Byl peeling, ale nie wiem, czy do ciala czy do twarzy, mala pojemność ok 100-150 ml, w skladzie na jednym z pierwszych miejsc maslo shea, peeling wydal mi się bardzo treściwy, odżywcz, nawilżający. Wszystkie te produkty kosztowaly ok 30 zl każdy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 18:49   #1160
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, zobaczcie co wyszperałam.
http://www.kobieta.pl/uroda/kosmetyk...ra-nie-uczula/

W ogóle uważam, że trend eco nadchodzi i niedługo staniemy się modne, co wcale nie jest w moim guście. :P
Trend eco już nadszedł i to z impetem Wszystko co 'eko' jest 'trendy'
A co do AA - czy kosmetyki naturalne, czy tam 'eko' nie powinny być przypadkiem nietestowane na zwierzętach? Bo AA pod tym względem w porządku nie jest.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak w ogóle zdziwiła mnie jedna rzecz. Są firmy, które mają tylko jedną linię eko, dobrą, bez zła. Skoro ludzie to kupują, a oni wiedzą, że to jest dobre i wcale nie wymaga mega mega mega więcej czasu niż te ich inne linie to mimo to czemu karmią ludzi również pozostałymi seriami? Nie mam pojęcia.

Bo ich kosmetyki 'eko' są droższe Więc mają serie tańsze, i te ekologiczne, dla tych, którzy lubią naturę/proste rozwiązania/lubią być modni/mają więcej kasy.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:02   #1161
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah mam ogromną prośbę, czy mogłabyś podać skład płynu micelarnego aa eco?
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:01   #1162
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
Korah mam ogromną prośbę, czy mogłabyś podać skład płynu micelarnego aa eco?


Juz się robi:
INCI: Aqua, Glycerin, Betaine, Parfum, Polyglyceryl-4 Caprate, Vitis Vinifera Seed Oil, Xylitylglucoside, Anhydroxilitol, Xylitol, Cucurbita Pepo Seed Extract, Citric Acid.

Wlaśnie go wypróbowalam przed chwilą i pierwsze wrażenie jest takie, że dobrze zmywa makijaż, także tusz do rzęs, troche mnie szczypal w oczy, nie jakoś bardzo, ale ja mam bardzo wrażliwe oczy ( nosze soczewki kontaktowe). Brak mi niestety w nim poślizgu ,do którego bylam przyzwyczajona w plynach micelarnych tych drogeryjnych, raczej mnie nie nawilżyl, ale oczyszcza bardzo ladnie pory, zwężyl. Jest raczej jak woda w konsystencji. Podkreślam jednak, że to dopiero pierwszy test i pewnie po dalszych próbach odczucia się pozmieniają trochę.


Sekretny Wachlarzu, czy ja dobrze kojarzę, że masz Alterry szampon i odżywkę te z granatem czy to inna wizażanka? Wlaśnie je wypróbowalam i jestem zachwycona. Czy podczas dluższego stosowania będę równie usatysfakcjonowana? Wlosy rozczesalam dzisiaj pierwszy raz bez lamania szczotki, nie używając do tego silikonu. Jestem w szoku
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:01   #1163
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja używałam wieczorem, ale to właściwie bez znaczenia, jak ci wygodnie. A częstość też zależy od ciebie no i od tego jak szybko cera ci się do nich przyzwyczai.

Czerwoną? Ja mam, ale nie mam póki co czasu aby ją użyć. Dopiero w przyszłym tygodniu ją użyję. Póki co wystawiłam na KWC recenzję odżywce.
Tak, tę czerwoną. Innej nie widziałam, więc chyba w ogóle innej nie ma. Ja zaczęłam obecnie używać ich szamponu i żelu pod prysznic. Jak na razie jestem dosyć zadowolona. Jedynie szampon mogłby być lepszy, bo ciut mi plącze włosy, ale za taką cenę moim zdaniem jest ok.

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, zobaczcie co wyszperałam.
http://www.kobieta.pl/uroda/kosmetyk...ra-nie-uczula/

W ogóle uważam, że trend eco nadchodzi i niedługo staniemy się modne, co wcale nie jest w moim guście. :P

0% PARABENÓW • ALKOHOLU • GLIKOLU PROPYLENOWEGO • OLEJÓW MINERALNYCH I POCHODNYCH ROPY NAFTOWEJ • BARWNIKÓW SYNTETYCZNYCH • SYNTETYCZNEJ KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ • SILIKONÓW • FTALANÓW • KARMINU • GLUTENU • ETYLOAMINY • SUBSTANCJI MODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

• WSZYSTKIE ELEMENTY OPAKOWANIA MOGĄ BYĆ PODDANE RECYKLINGOWI.
• TUBY, SŁOIKI ORAZ BUTELKI ZOSTAŁY WYKONANE Z SUROWCÓW WTÓRNYCH.
• OPAKOWANIA KARTONOWE ZOSTAŁY WYKONANE Z PAPIERU BEZDRZEWNEGO wytworzonego
na bazie trzciny, lnu i konopi.
• RECEPTURY OPRACOWANE WYŁĄCZNIE W OPARCIU O SKŁADNIKI ZGODNE Z WYMAGANIAMI STAWIANYMI KOSMETYKOM NATURALNYM (CERTYFIKATY PRZYZNANE PRZEZ FIRMĘ COGNIS).

Niestety w ofercie nie ma nic dla cery tłustej.
Mieszana też nie ma się czym uraczyć. Zresztą nie wiem czemu, ale nie ufam firmom, które produkując zwykły szajs kosmetyczny starają się na siłę stworzyć linię eko, żeby wyciągnąć z pozostałej części rynku resztę kasy. Zresztą niemałej. Wolę kupować produkty firm typowo ekologicznych, bo wtedy wiem, że nic im się tam przy produkcji "przypadkiem" nie dostanie do produktu.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Właśnie Korah dzisiaj o tym mówiła, bo w aptece widziała.
Tak w ogóle zdziwiła mnie jedna rzecz. Są firmy, które mają tylko jedną linię eko, dobrą, bez zła. Skoro ludzie to kupują, a oni wiedzą, że to jest dobre i wcale nie wymaga mega mega mega więcej czasu niż te ich inne linie to mimo to czemu karmią ludzi również pozostałymi seriami? Nie mam pojęcia. No, ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu i cieszmy się, że chociaż pojedyncze linie wychodzą.
Do mieszanej też nic nie ma. Mnie ciekawi ten peeling do ciała.
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Trend eco już nadszedł i to z impetem Wszystko co 'eko' jest 'trendy'
A co do AA - czy kosmetyki naturalne, czy tam 'eko' nie powinny być przypadkiem nietestowane na zwierzętach? Bo AA pod tym względem w porządku nie jest.




Bo ich kosmetyki 'eko' są droższe Więc mają serie tańsze, i te ekologiczne, dla tych, którzy lubią naturę/proste rozwiązania/lubią być modni/mają więcej kasy.
Moim zdaniem chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Okazuje się, że bycie eko jest bardzo trendy, więc trzeba nasycić ten rynek i zbierać kokosy. Za parę lat każda bardziej znana firma będzie miała swoją eko serię. I być może wtedy ceny będą kształtowały się troszeczkę inaczej, biorąc pod uwagę istnienie dużej konkurencji.

Ok, to zaczynam dzisiaj z tymi kapsułkami. Mam nadzieję, że spodobają się mojej buzi i zagoszczą na niej na stałe
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:19   #1164
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Juz się robi:
INCI: Aqua, Glycerin, Betaine, Parfum, Polyglyceryl-4 Caprate, Vitis Vinifera Seed Oil, Xylitylglucoside, Anhydroxilitol, Xylitol, Cucurbita Pepo Seed Extract, Citric Acid.

Wlaśnie go wypróbowalam przed chwilą i pierwsze wrażenie jest takie, że dobrze zmywa makijaż, także tusz do rzęs, troche mnie szczypal w oczy, nie jakoś bardzo, ale ja mam bardzo wrażliwe oczy ( nosze soczewki kontaktowe). Brak mi niestety w nim poślizgu ,do którego bylam przyzwyczajona w plynach micelarnych tych drogeryjnych, raczej mnie nie nawilżyl, ale oczyszcza bardzo ladnie pory, zwężyl. Jest raczej jak woda w konsystencji. Podkreślam jednak, że to dopiero pierwszy test i pewnie po dalszych próbach odczucia się pozmieniają trochę.


Sekretny Wachlarzu, czy ja dobrze kojarzę, że masz Alterry szampon i odżywkę te z granatem czy to inna wizażanka? Wlaśnie je wypróbowalam i jestem zachwycona. Czy podczas dluższego stosowania będę równie usatysfakcjonowana? Wlosy rozczesalam dzisiaj pierwszy raz bez lamania szczotki, nie używając do tego silikonu. Jestem w szoku
Szampon mam z Babydream, a odżywkę owszem z Alterry, ale nie tą z granatem tylko z morelą i pszenicą. Z granatem mam maskę, ale jeszcze nie miałam czasu jej użyć. Właśnie dzisiaj wystawiłam na KWC recenzję tej odżywki. Zaskakuje mnie każdego dnia, nigdy żadna odżywka, której używałam nie była tak rewelacyjna , a włosy również mam kapryśne jak i cerę. Z czystym sumieniem mogę ją polecić, wręcz rozkazuję spróbować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:34   #1165
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Szampon mam z Babydream, a odżywkę owszem z Alterry, ale nie tą z granatem tylko z morelą i pszenicą. Z granatem mam maskę, ale jeszcze nie miałam czasu jej użyć. Właśnie dzisiaj wystawiłam na KWC recenzję tej odżywki. Zaskakuje mnie każdego dnia, nigdy żadna odżywka, której używałam nie była tak rewelacyjna , a włosy również mam kapryśne jak i cerę. Z czystym sumieniem mogę ją polecić, wręcz rozkazuję spróbować.

Heheh i basta!!! No ta z granatem jak i szampon tez zapowiadaja się ciekawie, kupilam miniaturki na wyprobownie. Ech... Kostki Luscha przy nich mogą się schować. Bedę polowac na wersje mini z morelą
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:41   #1166
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

o to ja tez chce

tylko ja sie boje ze moje wlsy bez silikonow zrobia sie takie tepe i matowe
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:06   #1167
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja mam takie same wątpliwości jw
I... co najwazniejsze - nie wiem od czego zaczac biorac sie za meganaturalna pielegnacje! na mazidlach warto sie obkupic, ale przydalby sie poradnik dla zaczynajacych przygode z Natura....
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 06:19   #1168
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Zastosowałam 3 razy szampon z Hippa. Co mogę powiedzieć. Generalnie wszyscy, co go zamienili z babydream są zadowoleni. Ja go kupiłam w komplecie z oliwką, którą i tak miałam kupić, ale skoro było taniej w komplecie to jak tu nie kupić. Szampon nie jest zły, ale mimo wszystko jakoś chyba bardziej babydream mi odpowiada. Zresztą użyłam dopiero 3 razy, zobaczymy jak będzie dalej.

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
o to ja tez chce

tylko ja sie boje ze moje wlsy bez silikonow zrobia sie takie tepe i matowe
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ja mam takie same wątpliwości jw
I... co najwazniejsze - nie wiem od czego zaczac biorac sie za meganaturalna pielegnacje! na mazidlach warto sie obkupic, ale przydalby sie poradnik dla zaczynajacych przygode z Natura....
A moje włosy właśnie odżyły bez silikonów. Zawsze się zastanawiałam czemu mam oklapnięte już w połowie dnia albo co gorsza tłuste! Do tego często mnie swędziała skóra głowy po szamponach. Nakładałam co raz mniej i mniej i mniej, a efekt ten sam. Z czasem zaczęłam używać szmaponu z barwy pokrzywowego (pisało, że naturalny, bla, bla, bla, że coś tam, a wtedy się jeszcze nie interesowałam składami, miał oczywiście SLS i inne takie) i było ciut lepiej, bo się już aż tak bardzo nie pienił, ale to i tak nie było to czego oczekiwałam. Dopiero bez SLS i tych innych mam piękne włosy.

Ja zaczęłam pielęgnację naturalną od tego, co było mi najłatwiej wymienić. Czyli np. miałam na wykończeniu 3 rzeczy (już prawie dno) to szybko wykończyłam i kupiłam już naturalne itd. itd. itd.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-13 o 06:22
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 07:21   #1169
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja wczoraj używałam pierwszy raz kapsułek DG i powiem wam,że jestem bardzo na tak.Jedno mi tylko w nich przeszkadza,a ja nie jestem wrażliwa na zapachy,jednak rybki tak okrutnie śmierdzą mokrym psem,że ciężko mi było;/

Wczoraj poleciałam jeszcze po ten krem z flos-leku eco,ale na dzień nie było to sobie go zamówiłam,a moja mama kupiłam ten na noc i powiedziała,że "czuć go całkiem inaczej na twarzy"niż drogeryjne kremy.Porównała to do wosku na twarzyjakkolwiek to brzmi hehe

Moim zdaniem mogliby sobie darować na ulotce napis"bądz trendy,bądz eco";/

I jeszcze dopiszę,że bardzo zaskoczyła mnie cena kremu:byłam przekonana,że będzie się kręcił w okolicy 60zł,a zapłaciłyśmy tylko 36,20.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-04-13 o 07:24
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 07:30   #1170
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki Korah, kusi mnie ten olejek i ogólnie zakupy na BU, głównie olejki i masła.

Ostatnio cera mi się pogorszyła, chyba się doprawiłam chcąc zużyć zły piling. Nie polecam mieszania dobrego ze złem.
ja robie tak jak podaja na stronie BU czyli troszke leje na zaglebienie reki, potem dodaje pare kropel wody i nakladam na twarz i masuje, potem plucze , czasami przemywam jeszcze micelem , a moze warto hydrolatem
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.