Tabletki anty a seks do końca- paranoja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-05, 19:59   #1
issues01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23

Tabletki anty a seks do końca- paranoja


Witam,
biotę tabletki antykoncepcyjne od roku. Równiutko rok. Czuję się po nich świetnie. Tzn. normalnie. W ogóle nie czuję, że je biorę. Nie mam plamień, krwawienie zawsze tego samego dnia, waga bez najmniejszych zmian a nawet niższa i już nie skacze jak kiedyś. Generalnie nie czuję żadnej negatywnej zmiany.

Suplementuję cynk, selen, wit. PP, łykam drożdże. Wyniki badań mam bardzo dobre, regularnie badam krew oraz chodzę na badania ginekologiczne.

Niestety mam problem. Nie mogę teraz pozwolić sobie na dziecko. Wiem, wiem powiecie po co uprawiać seks. Ale to nie jest sposób... Jestem osobą dorosłą, w stałym związku. Chcę rozsądnie zaplanować potomstwo a wiem, ze teraz nie mogę sobie w żadnym wypadku pozwolić na dzieci.

Przez ten rok brania tabletek zawsze kochaliśmy się w prezerwatywie. Wiem, to chore.

W tym miesiącu kochaliśmy się ok 10 razy bez- stosunek przerywany (wiem, że to żadna metoda).

Brałam w tym miesiącu i nadal biorę Urofuraginum ale on podobno nie wchodzi w interakcje.

Rownież używałam przez około 11 dni wcierki Alpicort E, która zawiera estrogeny. Sama nie wiem, ale chyba nie przenikają one w tak dużym stopniu do krwi żeby zaburzyć wchłanianie anty lub ich działanie. Na stronie interakcji pisze, że "występuje interakcja nieistotna". Tym bardziej, że stosowałam go tylko 11 dni a ludzie stosują miesiącami, więc chyba nie wpłynął on na tabletki, prawda?

Więc oczywiście pełna paniki zrobiłam dziś test ciążowy; Bardzo czuły, od 10ml/u. Był negatywny.

Dziś jestem w pierwszym dniu przerwy. W sobotę powinno wystąpić krwawienie.

Z racji tego, że nie będę musiała czekać w niepewności na krwawienie chciałam się zdecydować na stosunek "do końca" w piątek, dzień przed krwawieniem z odstawienia.

Zrobiłam nawet dziś test owulacyjny żeby się upewnić bo mam takie charakterystyczne kłucia jajników czasem. Wiem, że jestem nienormalna.

Test owu. negatywny.

Dodam, że tabletki biorę co do minuty, nigdy przez ten rok nie zapomniałam ani nie spóźniłam się z żadną.


Jak myślcie, mogę się swobodnie kochać do końca w piątek???

Boże, pomóżcie pozbyć się mojej paranoi bo to naprawdę bardzo utrudnia mi życie(
issues01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 20:05   #2
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Tabletki zabezpieczają od 1 dnia zażywania nie 1 roku Ja biorąc je nie mam takich problemów ale rozumiem Cię. W moim związku ciążowe urojenia ma mój TŻ Ja biorąc tabletki nie zabezpieczam się dodatkowo (mam uczulenie na gumki) i w sumie nie mam innego wyboru jak hormony. Nie bój się bo tabletki dają 99,7% pewności a Ty będąc sumienną i przyjmując je jak piszesz można powiedzieć masz 99,99%
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:57   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Nie masz się czym martwić, jeśli bierzesz tabletki regularnie, sumiennie, o stałej porze i nie przyjmujesz żadnych substancji obniżających działanie tabletek np. antybiotyki, dziurawiec, zbyt duże dawki witaminy C. Spokojnie możecie kochać się do końca, jesteś zabezpieczona. Jeśli zaś chodzi o skuteczność tabletek to przyjmuje się że pozostałe 0,3 % są wynikiem błędu samej kobiety w przyjmowaniu tabletek. Uspokój się i ciesz seksem, z tego co piszesz nie masz żadnych powodów do obaw.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:16   #4
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Cytat:
Napisane przez justynka333 Pokaż wiadomość
Tabletki zabezpieczają od 1 dnia zażywania nie 1 roku Ja biorąc je nie mam takich problemów ale rozumiem Cię. W moim związku ciążowe urojenia ma mój TŻ Ja biorąc tabletki nie zabezpieczam się dodatkowo (mam uczulenie na gumki) i w sumie nie mam innego wyboru jak hormony. Nie bój się bo tabletki dają 99,7% pewności a Ty będąc sumienną i przyjmując je jak piszesz można powiedzieć masz 99,99%
To dlaczego mi ginekolog powiedziała, że po 2 tygodniach brania można bezpiecznie?
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:51   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;45465794]To dlaczego mi ginekolog powiedziała, że po 2 tygodniach brania można bezpiecznie?[/QUOTE]

Ginekolodzy mówią róże rzeczy, w ulotce większości tabletek masz wyraźnie napisane, że rozpoczęte od 1 dnia miesiączki zabezpieczają od pierwszej tabletki, a wzięte między, jesli się nie mylę 2 a 5 po 7 dniach.
Mi ginekolog kiedyś powiedział (przy prawidłowo rozpoczętych), że zabezpieczona będę od 2 opakowania. Nie wiem skąd to wziął, ale z pewnością nie jest to prawdą. Od drugiego opakowania kobieta jest zabezpieczona wówczas gdy rozpocznie branie tabletek w środku cyklu. A już skąd twój ginekolog te 2 tygodnie wziął, nie mam pojęcia.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 17:01   #6
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Ja się kłócić z nikim nie zamierzam, ale ja do niczego tak naprawdę pewna nie jestem. Każdy mówi inaczej. A skłąd mam wiedzieć, która odpowiedź jest prawdziwa, skoro słyszałam ich kilka?
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 18:50   #7
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Ja dostałam tabletki o niskiej zawartości hormonów i lekarz powiedział mi, żebym stosowała dodatkowe zabezpieczenie przez 3-4 miesiące. Nie wierzylam mu, pogooglowałam i okazało się, że rzeczywiście takie są do nich zalecenia. Także, różnie to bywa...
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 18:54   #8
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Masz wyraźnie w ulotce napisane. Informacje tam zawarte muszą się na czymś opierać, w przeciwieństwie do pustosłownych, niepopartych niczym wypowiedzi.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:12   #9
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Cytat:
Napisane przez issues01 Pokaż wiadomość
Witam,
biotę tabletki antykoncepcyjne od roku. Równiutko rok. Czuję się po nich świetnie. Tzn. normalnie. W ogóle nie czuję, że je biorę. Nie mam plamień, krwawienie zawsze tego samego dnia, waga bez najmniejszych zmian a nawet niższa i już nie skacze jak kiedyś. Generalnie nie czuję żadnej negatywnej zmiany.

Suplementuję cynk, selen, wit. PP, łykam drożdże. Wyniki badań mam bardzo dobre, regularnie badam krew oraz chodzę na badania ginekologiczne.

Niestety mam problem. Nie mogę teraz pozwolić sobie na dziecko. Wiem, wiem powiecie po co uprawiać seks. Ale to nie jest sposób... Jestem osobą dorosłą, w stałym związku. Chcę rozsądnie zaplanować potomstwo a wiem, ze teraz nie mogę sobie w żadnym wypadku pozwolić na dzieci.

Przez ten rok brania tabletek zawsze kochaliśmy się w prezerwatywie. Wiem, to chore.

W tym miesiącu kochaliśmy się ok 10 razy bez- stosunek przerywany (wiem, że to żadna metoda).

Brałam w tym miesiącu i nadal biorę Urofuraginum ale on podobno nie wchodzi w interakcje.

Rownież używałam przez około 11 dni wcierki Alpicort E, która zawiera estrogeny. Sama nie wiem, ale chyba nie przenikają one w tak dużym stopniu do krwi żeby zaburzyć wchłanianie anty lub ich działanie. Na stronie interakcji pisze, że "występuje interakcja nieistotna". Tym bardziej, że stosowałam go tylko 11 dni a ludzie stosują miesiącami, więc chyba nie wpłynął on na tabletki, prawda?

Więc oczywiście pełna paniki zrobiłam dziś test ciążowy; Bardzo czuły, od 10ml/u. Był negatywny.

Dziś jestem w pierwszym dniu przerwy. W sobotę powinno wystąpić krwawienie.

Z racji tego, że nie będę musiała czekać w niepewności na krwawienie chciałam się zdecydować na stosunek "do końca" w piątek, dzień przed krwawieniem z odstawienia.

Zrobiłam nawet dziś test owulacyjny żeby się upewnić bo mam takie charakterystyczne kłucia jajników czasem. Wiem, że jestem nienormalna.

Test owu. negatywny.

Dodam, że tabletki biorę co do minuty, nigdy przez ten rok nie zapomniałam ani nie spóźniłam się z żadną.


Jak myślcie, mogę się swobodnie kochać do końca w piątek???

Boże, pomóżcie pozbyć się mojej paranoi bo to naprawdę bardzo utrudnia mi życie(
Kochana, ja biorę tabletki od jakiś trzech lat, i każdy nasz stosunek jest do końca, i to bez prezerwatywy I dziecka nie ma
EDIT. I nie raz zapomniałam zabrać tabletki, i też nie brałam co do minuty, zdarzyło się np godzinę później. Nie masz się czym przejmować
Alao711 Nawet jeżeli lekarz Ci powiedział że po dwóch tygodniach, to i tak nie dotyczy autorki, ona bierze już od roku. A w każdej ulotce masz napisane że tabletki zabezpieczają już od pierwszego dnia zażycia jej
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm

Edytowane przez KiniaaxD
Czas edycji: 2014-03-06 o 20:17
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 21:01   #10
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;45465794]To dlaczego mi ginekolog powiedziała, że po 2 tygodniach brania można bezpiecznie?[/QUOTE]
Mnie ginekolog wyraźnie powiedział że zabezpiecza od 1 tabletki zażytej 1 dnia miesiączki, ulotka to potwierdziła.

Nie ma chyba wątku na wizażu w ostatnim czasie gdzie ktoś by nie zaczynał pyskówki i udowadniał historię nie z tej ziemi są lekarze, ulotki poważnych preparatów na receptę... CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM NIE BOLI!!!!
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 10:22   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

A ja głupia zawsze myślałam, że tabletki bierze się po to, żeby móc kochać się do końca bez obaw o ciążę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 14:00   #12
adzet
Raczkowanie
 
Avatar adzet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Ja jakoś nie mogę zrozumieć takiego strachu, Jeśli jest się sumienną, pilnuje tego co do minuty (tak jak ja, czasami jednak godzinę w tą czy w tamtą z powodu niemożliwości wzięcia tabl.) to po co jeszcze gumku tam pchać? Zero przyjemności z seksu, a jak już się truję hormonami to chcę trochę przyjemności z życia
__________________
Uciszyłam w sobie tą małą dziewczynkę, gdzieś pomiędzy szóstym kieliszkiem, a czwartym papierosem.
adzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:30   #13
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Cytat:
Napisane przez adzet Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie mogę zrozumieć takiego strachu, Jeśli jest się sumienną, pilnuje tego co do minuty (tak jak ja, czasami jednak godzinę w tą czy w tamtą z powodu niemożliwości wzięcia tabl.) to po co jeszcze gumku tam pchać? Zero przyjemności z seksu, a jak już się truję hormonami to chcę trochę przyjemności z życia
No dokładnie!
Serio, nie martw się! Ja tez na samym początku byłam trochę poświrowana, ale teraz jest ok. Jeśli bierzesz tabletki zgodnie z zaleceniami, nie masz częstych biegunek, ani wymiotów, nie bierzesz leków na tarczycę, gruźlicę lub antybiotyków to możesz być SPOKOJNA! Rozluźnij się i ciesz się seksem
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 21:48   #14
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Tabletki anty a seks do końca- paranoja

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
No dokładnie!
Serio, nie martw się! Ja tez na samym początku byłam trochę poświrowana, ale teraz jest ok. Jeśli bierzesz tabletki zgodnie z zaleceniami, nie masz częstych biegunek, ani wymiotów, nie bierzesz leków na tarczycę, gruźlicę lub antybiotyków to możesz być SPOKOJNA! Rozluźnij się i ciesz się seksem
A co tabletki na tarczyce maja do anty?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 22:48:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.