Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 15:25   #1
Waiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12

Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?


Witajcie!
W tym roku zdałam maturę i planuję studiować lingwistykę stosowaną. Właściwie cały czas byłam pewna, że wybiorę UG, ale teraz naszły mnie jakieś wątpliwości.
Czy studentka lingwistyki lub poprostu UG mogłaby się wypowiedzieć na temat tego uniwerku? Czy poziom jest wysoki? Jak wykładowcy? Ogólnie jakie są Wasze opinie na temat UG?
A może lepiej wybrać jakiś inny uniwersytet? O UAM-ie słyszałam tylko tyle, że na lingwistyce angielski traktowany jest trochę po macoszemu.
Proszę o odpowiedzi.
Waiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:36   #2
Waiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

up

Nie oczekuję odpowiedzi wyłącznie od studentek lingwistyki. Opinie na temat samego UG będą bardzo mile widziane.
Waiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:37   #3
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Lingwistyka stosowana na UAMie to prawie taka druga germanistyka. Angielski naprawdę jest traktowany po macoszemu i wiele osób twierdzi, że uwsteczniło się z tego języka względem liceum.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:39   #4
schicksal
Raczkowanie
 
Avatar schicksal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 32
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

x

Edytowane przez schicksal
Czas edycji: 2014-06-29 o 15:41
schicksal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 13:49   #5
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez schicksal Pokaż wiadomość
Studiuję lingwistykę stosowaną na UG i z tego, co mówiła mi znajoma, która przeniosła się z UAMu do nas, to prawda, że w Poznaniu traktuje się ten kierunek bardziej jak filologię germańską z angielskim. U nas jest mniej więcej tyle samo zajęć z angielskiego i niemieckiego, przedmioty pokrywają się z tymi dla filologii germańskiej i angielskiej, są prowadzone w minimalnej ilości godzin, bo trzeba połączyć dwa kierunki w całość. Jedyną uczelnią poza UG, gdzie wprowadzono taki system, jest UW.
A UMCS? Ja często wychwalam Lublin i naszą lingwę na forum. Ćwiczenia takie same dla obu języków, egzaminy praktyczne podobnie trudne, niektóre wykłady (językoznawstwo, wstęp do translacji itp.) prowadzone tylko w pierwszym języku - po co powtarzać teorię w dwóch? Praktyki pedagogiczne na specj. nauczycielskiej też dla obu języków, choć dla pierwszego więcej godzin. Można spokojnie wyrównać poziomy języków i do tego właśnie dążymy. Na temat innych lingwistyk się nie wypowiem: nie wiem, nie byłam tam; ale Lublin jak najbardziej (po raz kolejny!) polecam
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:40   #6
Waiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Schicksal, a czy polecasz tę uczelnię? Da się przeżyć jeśli chodzi o nakład pracy i wykładowców? Może masz jakieś zastrzeżenia co do kierunku/UG?
Waiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:17   #7
schicksal
Raczkowanie
 
Avatar schicksal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 32
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

x

Edytowane przez schicksal
Czas edycji: 2014-06-29 o 15:41
schicksal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 20:38   #8
Waiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź!

Szczerze mówiąc, po Twojej wypowiedzi jestem bardziej przekonana do UG. Bardzo lubię pracę z językami i jestem gotowa na dużo pracy. Zależy mi na tym, żeby ciągle się rozwijać, a nie zaliczyć lekkie studia, a potem narzekać, że nic nie umiem. Na szczęście matura poszła mi całkiem dobrze, więc chyba nie będzie problemów z dostaniem się
Co do słabej organizacji - myślę, że jako takie doświadczenie już miałam w gimnazjum, a zwłaszcza w liceum, gdzie zorganizowanie zupełnie leżało ;D
Waiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 19:59   #9
katiepk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez schicksal Pokaż wiadomość
Studiuję lingwistykę stosowaną na UG i z tego, co mówiła mi znajoma, która przeniosła się z UAMu do nas, to prawda, że w Poznaniu traktuje się ten kierunek bardziej jak filologię germańską z angielskim. U nas jest mniej więcej tyle samo zajęć z angielskiego i niemieckiego, przedmioty pokrywają się z tymi dla filologii germańskiej i angielskiej, są prowadzone w minimalnej ilości godzin, bo trzeba połączyć dwa kierunki w całość. Jedyną uczelnią poza UG, gdzie wprowadzono taki system, jest UW.
no chyba nie Na UKW w Bydgoszczy jest już tak od wielu lat, bo ten kierunek nie jest tam (tak jak w przypadku Gdańska) stworzony 3 lata temu, tylko znacznie dłużej
katiepk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 15:02   #10
blue_bottle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

schicksal na którym roku jesteś?
blue_bottle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 22:19   #11
petroleum
Raczkowanie
 
Avatar petroleum
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 37
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

schicksal - świetnie to wszystko opisałaś. A jak z tą filozofią jest? Dużo trzeba wkuwać? Ja nie miałam niczego takiego w liceum, więc musiałabym uczęszczać...
Przepraszam, że tak wtryniłam się na wątek, ale zainteresowałam się.
__________________
Przygotowania;
język angielski, niemiecki, japoński - DO PERFEKCJI


tokio
petroleum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 10:50   #12
katiepk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

chyba nie tylko UW i UMCS, na UKW w Bydgoszczy jest również nauka dwóch języków na takim samym poziomie. Dodatkowo, kierunek w Bydgoszczy istnieje od wielu lat, a nie jak w przypadku Gdańska od 3 tak więc najpierw radziłabym się trochę zorientować...
katiepk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 15:06   #13
cari07
Przyczajenie
 
Avatar cari07
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Hej dziewczyny, też jestem zainteresowana lingwistyką na UG,ale jestem dopiero w 2 klasie liceum więc mam czas
Chcialabym wiedziec jakie mam perspektywy pracy po tych studiach, bo nie chce skończyć jako nauczycielka ..
cari07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:11   #14
Lemurek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Hej, ja też w tym roku wybieram się na lingwistykę i myślę o UG. Uwielbiam języki, lubię się ich uczyć. Boję się jednak, że nie dam rady. Chodziłam do zwykłego liceum. Zdałam maturę rozszerzoną z obu języków. Przyznam że jestem trochę przerażona tym, że już pierwsze zajęcia są prowadzone w obcym języku. Czy ciężko jest się ,,przestawić''? Czy wykładowcy mówią w miarę wyraźnie, nie za szybko? Mam obawy zwłaszcza przed historią, że nie wystarczy mi mój zasób słownictwa. Nie wiem czy to prawda, ale dużo osób opowiada, że na lingwistyce ludzie tylko się uczą i uczą, nie mają czasu kompletnie na nic i studia są tak ciężkie że ledwo udaje się przez nie przebrnąć. Jak jest z tym na UG? Aha i jeszcze jedna rzecz Czytałam, że na UG ,,Dodatkowo student wybiera lektorat trzeciego języka (np. hiszpańskiego).'' - jak to jest z tym lektoratem, dużo jest godzin, czy ciężko jest z trzecim językiem?

Edytowane przez Lemurek89
Czas edycji: 2012-07-20 o 11:18
Lemurek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:39   #15
albin
Rozeznanie
 
Avatar albin
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 513
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Witam
Za rok planuję studiować lingwistykę stosowaną (język angielski i niemiecki) na Uniwersytecie Warszawskim. Będę zdawać angielski rozszerzony i niemiecki podstawę. Chciałabym zapytać się czy ktoś z Was studiuje lingwistykę na UW? I jaki był próg w tym roku? I jeszcze jedno pytanie.. Gdybym nie dostała się na studia dzienne to na wieczorowe lub zaoczne każdy kto zdawał maturę z wymaganych przedmiotów może się dostać?
albin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 22:30   #16
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

To nie żadna złośliwość, ale muszę zapytać: to na lingwistykę na UW naprawdę przyjmują kandydatów z maturą podstawową z jednego języka? To na jakim poziomie jest ten język na początku studiów? I na jakim poziomie, jak się studia kończy?
Jakoś mi to nie pasuje jak pomyślę, że z lingwy w Lublinie czasem odpada ktoś, kto przyszedł po rozszerzonej maturze...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:21   #17
albin
Rozeznanie
 
Avatar albin
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 513
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

" Od kandydatów oczekuje się znajomości języka wiodącego na poziomie B2/C1, a języka drugiego na poziomie B1/B2 "

Z tym, że to jest dokładnie lingwistyka stosowana język wiodący angielski, a drugi niemiecki

https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...-AN&kategoria= podsyłam stronkę, na której napisane jest wszystko
albin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:16   #18
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez albin Pokaż wiadomość
" Od kandydatów oczekuje się znajomości języka wiodącego na poziomie B2/C1, a języka drugiego na poziomie B1/B2 "

Z tym, że to jest dokładnie lingwistyka stosowana język wiodący angielski, a drugi niemiecki

https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...-AN&kategoria= podsyłam stronkę, na której napisane jest wszystko
Mhm, rozumiem. Podstawowa to aż 0,8 rozszerzonej - moim zdaniem duuużo. Chciałam porównać z Lublinem, ale u nas ten opis w IRK jakiś łysawy Ale przeczytałam gdzieś, że podst. = 1pkt, rozsz. = 2pkt - może dlatego u nas podstawy nie mają szans... No ale skoro UW też wyrównuje oba języki do C1, to jakoś podobnie to idzie

Edytowane przez LilyAllen
Czas edycji: 2012-08-31 o 17:22
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 11:21   #19
albin
Rozeznanie
 
Avatar albin
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 513
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

No właśnie dlatego chciałam się zapytać czy jest tu ktoś kto zdawał w tym roku na lingwistykę stosowaną na UW?
albin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 23:05   #20
Olimpiamiko
Raczkowanie
 
Avatar Olimpiamiko
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Czy ktoś z Was wybiera się na lingwistykę na UG zaocznie?

Jak często będą zjazdy?

Czy jest ciężko? jak ze zrozumieniem na ćw i wykładach?

Pozdrawiam!
__________________
zapuszczam włoski-ok 32cm ---> cel 70cm

wracam do naturalnego koloru od 11.2010 - cel prawie osiągnięty! już 12 cm naturalnych
Olimpiamiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 14:19   #21
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
A UMCS? Ja często wychwalam Lublin i naszą lingwę na forum. Ćwiczenia takie same dla obu języków, egzaminy praktyczne podobnie trudne, niektóre wykłady (językoznawstwo, wstęp do translacji itp.) prowadzone tylko w pierwszym języku - po co powtarzać teorię w dwóch? Praktyki pedagogiczne na specj. nauczycielskiej też dla obu języków, choć dla pierwszego więcej godzin. Można spokojnie wyrównać poziomy języków i do tego właśnie dążymy. Na temat innych lingwistyk się nie wypowiem: nie wiem, nie byłam tam; ale Lublin jak najbardziej (po raz kolejny!) polecam
Ja studiuję na UKW i u nas zajęcia teoretyczne (składnia, językoznawstwo, fonologia) mamy najpierw po angielsku, a potem po niemiecku.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 12:37   #22
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

hej dziewczyny, ja zdawałam maturę w 2012 (tzw. nowa, czyli ustny bez podziału na poziomy) i mam pytanie czy z rozszerzonym niemieckim i podstawowym angielskim jest sens się pchać na lingwistykę czy lepiej żebym poszła na germanistykę?
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 00:51   #23
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Lingwistyka stosowana - UG, UAM, a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez Diana_93 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ja zdawałam maturę w 2012 (tzw. nowa, czyli ustny bez podziału na poziomy) i mam pytanie czy z rozszerzonym niemieckim i podstawowym angielskim jest sens się pchać na lingwistykę czy lepiej żebym poszła na germanistykę?
Do Lublina na pewno nie, do Wawy pewnie też nie... ale z tego co wiem, Poznań mniejszy nacisk kładzie na angielski, poczytaj sobie wymagania i program lingwistyki na UAMie
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.