Trądzik - powrót:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-12, 09:47   #1
reni_ferek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3

Trądzik - powrót:(


PYTANIE DO BEATY KRAJNIK
Po kilku latach umiarkowanego spokoju ponownie zaczęłam walkę z trądzikiem. Problem zaczął się po lecie. Myślałam, że w miarę szybko sobie z nim poradzę ale niestety jest coraz gorzej. Zanim pojawił sie problem stosowałam krem na dzień z serii Eris Anti Acne i żel do mycia twarzy (garnier z pilingiem i bez), zamiast toniku używałam przywieziną z Irlandii Rose Water ale sie skończyła Czasem jak mi coś chciało wyjsć, smarowałam benzacne i było okej. A teraz tragedia. Wstydze sie wyjść z domu. O dziwo, czoło i nos są wporządku. Ale nie mogę się pozbyć pryszczy z okolic, w których szyja łaczy się z brodą, z dolnych partii policzków i z okolic ust, brody. Zmiany są ropne i bolące. Skóra jest przesuszona różnymi specyfikami których próbowałam (benzacne, isotrex, zinci itp.) Kilka dni temu dostałam w aptece próbki LRP Effaclar i zastanawiam się czy ta seria mi pomoże? Zauważyłam że skóra jest trochę bielsza i matowa, ale się łuszczy i jest zaczerwieniona w miejscach gdzie smarowałam Effaclar A.I.
Czy to normalny objaw? Czy zaczerwienienia znikną? Czy moze lepsza by była seria Avene Cleanance? Nie wiem już co mam robić? Bardzo proszę o pomoc.
reni_ferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 15:22   #2
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Trądzik - powrót:(

hej

Miałam dokładnie taki sam problem, ja mam cere tłustą. Po wakcacjach miałam strasznie duzo podskórnych grudek i zaskórnków, u mnie chyba jednym problemem było to że przesadziłam w tym roku z opalaniem, po tym czase próbowałam Brevoxyl i Acne- Derm a nawet Normaderm Vichy który do tej pory radził sobie z moją cerą bez problemu teraz nie przynosił oczekiwanych rezultatów. Dwa miesiące temu kupiłam sobie kosmetyki La Roche-Posay Effaclar K i A.I, I od tej pory cera bardzo mi sie poprawiłam. Polecam, kosmetyki warte spróbowania.

Pozdrawiam
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 19:13   #3
reni_ferek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik - powrót:(

Dzieki Aneta
Dałas mi promyk nadziei na to ze kosmetyki LRP pomogą. Juz je sobie zamówiłam.
A czy ty tez na początku miałaś zaczerwienienia po kremie Effaclar A.I.?
reni_ferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:39   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Trądzik - powrót:(

Uważam,że za nim kupisz jakiekolwiek kosmetyki musisz skorzystać z pomocy dermatologa. Ropne,bolące zmiany ,w większych ilościach są sygnałem do wizyty u lekarza. Trudno stwierdzić co jest przyczyną nawrotu trądziku. Zrób też badanie na Demodex (nużeniec) - być może to inwazja tego pasożyta. Może problemy z hormonami, może źle dobrane kosmetyki, stres, zła dieta. Mogę tylko snuć domysły. Potrzebne są badania i dobrze ustawiona kuracja. Same kosmetyki nie pomogą.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 10:02   #5
reni_ferek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik - powrót:(

PYTANIE DO BEATY KRAJNIK
Dziekuje za wskazówki, ale przyznam szczerze, że nie lubię chodzić do dermatologów. Oni zawsze zapisują maści, które bardzo wysuszają skórę, natomiast zapominają o tym, że skóra potrzebuje nawilżenia. Może przesadziłam, że jest aż tak źle z moją cerą. Wiem, że zaszkodziłam sobie wyciskaniem.
Mam jednak jeszcze jedno pytanie: czy to prawda, że pryszcze na brodzie mogą oznaczać problemy z jajnikami?
reni_ferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 10:04   #6
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Trądzik - powrót:(

hej

Wiesz już nie pamiętam jak było na początku, do tej pory używam A.I i nie mam żadnych podrażnień.

Pozdrawiam
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.