Oty³o¶æ przy prawid³owej masie cia³a - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubi± aktywno¶æ fizyczn± i chc± spaliæ zbêdne kalorie. Wejd¼, poznaj ¶wiat fitnessu i ró¿ne rodzaje aktywno¶ci fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-12-27, 23:27   #1
strawberry89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: krk/lbn
Wiadomo¶ci: 75

Oty³o¶æ przy prawid³owej masie cia³a


Jaki¶ czas temu mia³am przeprowadzony pomiar sk³adu cia³a metod± bioimpedancji elektrycznej i wg wyników mam tzw oty³o¶æ przy prawid³owej masie cia³a-NWO (normal weigh obesity)-
(tego rodzaju oty³o¶æ nie powstaje wskutek utrzymuj±cego siê przez d³u¿szy czasdodatniego bilansu energetycznego. Rozwija siê natomiast w wyniku niedoboru bia³ka, czego konsekwencj± jest zmniejszenie bezt³uszczowej masy cia³a. Oty³o¶æ tak± stwierdza siê przy
prawid³owych warto¶ciach BMI,kiedy zaburzony jest sk³ad cia³a, gdzie procentowa zawarto¶æ tkanki t³uszczowej w organizmie przekracza (FM > 30%). Akurat u mnie % zawarto¶æ t³uszczu to 30,3. BCMI-czyli wska¼nik od¿ywiania mam za ma³y czyli jestem niedo¿ywiona, i w zwi±zku z tym mam pytanie jakie æwiczenia zastosowaæ na pozbycie siê tkanki t³uszczowej?bo mimo tego ¿e jestem szczup³a mam du¿y brzuch i nie wiem ju¿ czy zacz±c biegaæ czy skakac na skakance czy krêcic hula hopem czy robiæ brzuszki, no¿yce itp, jak czêsto æwiczyæ(czy wystarczy 4 razy w tygodniu czy codziennie?) Wiem te¿ ¿e musze zmienic dietê, ale nie wiem na co zwracaæ uwage czego je¶æ wiêcej a co ograniczyæ oprocz oczywiscie slodyczy,tlustych potraw, slodzonych sokow ,ziemniakow itd

strawberry89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-28, 12:39   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomo¶ci: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Oty³o¶æ przy prawid³owej masie cia³a

Najlepiej trening si³owy na ca³e cia³o, na pocz±tku mo¿e byæ 2-3 razy w tygodniu, do tego aeroby/interwa³y w pozosta³e dni.

Je¶li chodzi o dietê, to przeczytaj kilka razy to co mam w linku w podpisie o 10P¯
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
By³o smaszno, a jaszmije smukwijne
¦widrokrêtnie na zegwniku wê¿a³y,
Peliczaple sta³y smutcholijne
I zb³±kinie ryko¶wist±ka³y.
10 P¯
Rzabba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-30, 10:17   #3
Dobrenka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 1 169
Dot.: Oty³o¶æ przy prawid³owej masie cia³a

Witajcie
Chyba znalaz³am co¶ dla siebie wreszcie..
Jaki¶ czas temu schud³am oko³o 13 kilo (wa¿y³am 57 kilo po zaprzestaniu diety 60 kilo nie mog³am "trzymaæ tej poprzedniej wagi bo nie mia³am ju¿ cycków i policzków- mam 173 cm wzrostu)
Obecnie wa¿e 62 (¶wiêta i takie tam na to wp³ynê³y)ogólnie jestem bardzo szczup³a
Zmierzam do tego ¿e wszystko kumuluje mi sie w udach & biodrach.. Wszystko jest strasznie szczup³e a te dwa miejsca b³³e
Obecnie æwiczê callanetics mam nadziejê ¿e co¶ pomorze.. kiedy¶ wygl±da³am inaczej.. ja wiem ¿e wiek robi swoje ale ¿e a¿ tak Mo¿e Wy co¶ podpowiecie
Rzabba
ide poczytaæ co tam zlinkowa³a¶

Edytowane przez Dobrenka
Czas edycji: 2010-12-30 o 10:19
Dobrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-31, 20:03   #4
Semia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 280
Dot.: Oty³o¶æ przy prawid³owej masie cia³a

Dobrenka ja mam podobnie. Wa¿ê 56kg, mam 170cm i teoretycznie jestem nawet szczup³a (choæ wg mnie powinno mnie jeszcze trochê ubyæ, bo 56kg to jednak nie jest ma³a waga, ostatnio wa¿y³am 54kg i by³am zadowolona, ale znowu mi siê przyty³o), ale moim problemem jest brzuch, chcia³abym wyrobiæ miê¶nie brzucha, bo po ci±¿y jest taki se i przez niego wydaje mi siê, ¿e taka kierda siê ze mnie zrobi³a. K³ykciny szczup³e, twarz te¿ mi schud³a (bo z natury ze mnie pucek), a brzuch ciut za du¿y. Chcê zakupiæ trampolinê, uwa¿am, ¿e na tym bêdzie mi siê chcia³o æwiczyæ i podobno fajnie wyszczupla dolne partie cia³a, tak¿e brzuch. Ciekawa jestem bardzo, niestety ja zakupiê dopiero na wiosnê.
__________________

(...) Z trosk± my¶l± o przysz³o¶ci, zapominaj±c o chwili obecnej i w ten sposób nie prze¿ywaj± ani tera¼niejszo¶ci ani przysz³o¶ci.
¯yj± jakby nigdy nie mieli umrzeæ, a umieraj±, jakby nigdy nie ¿yli.
Semia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.