dieta dr Chevallier - start od 3 lutego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-01, 19:38   #1
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica

dieta dr Chevallier - start od 3 lutego


Czy któraś z was słyszała o tej diecie? Rozmawiałam z moją siostrą, od lat mieszka między Francją a Portugalią i wg niej we Francji ta dieta jest bardzo popularna. Dostałam krótkie od niej krótkie omówienie:

śniadanie: herbata lub kawa, owoc sezonowy, biały ser lub jogurt bez cukru
II śniadanie: owoc lub 2-3 owoce suszone
obiad: mięso lub ryba, gotowane warzywa, świeży owoc do tego
podwieczorek: surowe warzywa lub suszone owoce
kolacja: surówka lub zupa warzywna, gotowane warzywa, ser lub jogurt, owoce

W międzyczasie oczywiście 1,5 litra wody, w dniach z treningiem, wysiłkiem, oczywiście więcej.

Zamiast mięsa, gdyby się znudziło, można stosować jajka.
Węglowodany wchodzą dopiero od fazy II, zaczynającej się w momencie gdy dojdziemy do upragnionej fazy. Kromka ciemnego pieczywa na śniadanie + porcję węglowodanów dziennie w fazie II, tak samo fasola, groch, kasze, ryż, makarony.
Można używać wszystkich przypraw z wyjatkiem cukru, i z ograniczeniem soli, 2 łyżki oliwy dziennie do smażenia lub sosu do sałaty. Wszystkie warzywa z wyjątkiem strączkowych są dozwolone. Nie można pić mleka (ciężkostrawne przez osoby dorosłe). Zamiast mleka można jeść jogurt i pić kefir, max. 2 porcje dziennie.

Patent na zupę, żeby się najeść - cukinia ma właściwości zapychające - poddusić cebulę z cukinią, dolać wody z bulionem, zmiksować blenderem i dopiero na tej bazie gotować zupę.
Podobno strasznie szybko leci tłuszczyk z brzucha - na czym mi zależy, bo tam - i w udach - mi się głównie odkłada. Dieta przekonała mnie, bo nie trzeba bawić się w indeks glikemiczny i wielkie gotowanie, kiedy nie ma się na to czasu, a kiedy ma się czas, to można na bazie mięsa i warzyw skombinować wiele rzeczy.

Chcę zacząć od 3 lutego i ważyć się co 2 tygodnie, do 3 czerwca chcę zrzucić na tej diecie 12 kg, i zamierzam prowadzić tutaj codziennie raport ze swojego jadłospisu. Kto wchodzi w to razem ze mną?

Tutaj link, francuskojęzyczny, ale z pomocą przychodzi google translate:

wywiad z doktorem
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 08:47   #2
sweettoy
Raczkowanie
 
Avatar sweettoy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 206
Dot.: dieta dr Chevallier - start od 3 lutego

Brzmi fajnie A ile się chudnie na tej diecie i w jakim czasie ??
Ile trwają poszczególne fazy ?
Mój tłumacz zawiódł
sweettoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 10:34   #3
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: dieta dr Chevallier - start od 3 lutego

I trwa do osiągnięcia wagi, II dokąd się przyzwyczaisz. Chodzi głównie o to, by wyeliminować jak najwięcej spożywczego syfu, przejść na zdrowe, jak najmniej przetworzone jedzenie.
Ile się chudnie, to indywidualna sprawa. Na pewno poprawia się cera, skóra i włosy przy okazji rezygnacji z przetworzonych rzeczy.
Dzisiaj przeczytałam na temat diety paleo, i w sumie założenia są identyczne, z wyjątkiem orzechów - tutaj są zakazane.

Wczoraj - wstałam o 10.00, więc było późne śniadanie: serek cottage z rzodkiewką + pomarańcza
Obiad: pierś z kurczaka w curry z grilla + surówka z buraków i pomarańczy
Kolacja: mieszanka sałat z rukolą, tuńczykiem, pomidorem, oliwkami i cebulą

W międzyczasie kilka szklanek wody i herbata.
Nie było przekąsek, bo nie jestem jeszcze do końca przygotowana, muszę kupić zieloną, czerwoną herbatę, suszone owoce i w ogóle zrobić zapas owoców.

Dziś, wstałam o 11: śniadanie/lunch: reszta sałaty z wczoraj z rzodkiewką, oliwkami, tuńczykiem i 2 plastrami szynki + szklanka wody z sokiem z cytryny
Na obiad planuję tatara z mięsem o niskiej zawartości tłuszczu lub 2 sadzone jajka i szpinak.

Podwieczorek: pomarańcza
Kolacja: pół kostki twarogu z duszonymi jabłkami z cynamonem i imbirem.

Moja waga na dziś: 72 kg / 1,75 wzrostu.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2012-02-04 o 19:22
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 12:20   #4
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: dieta dr Chevallier - start od 3 lutego


czekaj czekaj, nie znalam tej francuskiej diety, ale z tego co tu piszesz, jest wiecej roznic pomiedzy nia a dieta paleo.

w paleo nie je sie nabialu (niektorzy dopuszczaja surowe mleko, prosto od krowy/kozy, jogurt i kefir ale takie naturalne, najlepiej robione w domu...) i nie je sie straczkowych (w skrocie: wedlug filozofii paleo cos co wymaga calonocnego moczenia i godzin gotowania zeby stac sie jadalne to nie jest jedzenie.. a poza tym straczkowe zawieraja pare substancji ktore moga byc szkodliwe dla organizmu...)
no i trzeba uwazac z nadmiarem owocow, nie uzywac ich jako "zdrowych slodyczy" bo latwo sie od nich uzaleznic i jesc ich za duzo... a to cukry proste i niezbyt uzyteczna dla naszego organizmu fruktoza..
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 00:21   #5
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: dieta dr Chevallier - start od 3 lutego

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość

czekaj czekaj, nie znalam tej francuskiej diety, ale z tego co tu piszesz, jest wiecej roznic pomiedzy nia a dieta paleo.

w paleo nie je sie nabialu (niektorzy dopuszczaja surowe mleko, prosto od krowy/kozy, jogurt i kefir ale takie naturalne, najlepiej robione w domu...) i nie je sie straczkowych (w skrocie: wedlug filozofii paleo cos co wymaga calonocnego moczenia i godzin gotowania zeby stac sie jadalne to nie jest jedzenie.. a poza tym straczkowe zawieraja pare substancji ktore moga byc szkodliwe dla organizmu...)
no i trzeba uwazac z nadmiarem owocow, nie uzywac ich jako "zdrowych slodyczy" bo latwo sie od nich uzaleznic i jesc ich za duzo... a to cukry proste i niezbyt uzyteczna dla naszego organizmu fruktoza..
Fakt, racja, to może nie jestem do końca taka paleo jak mi się wydaje
Ale strączkowych nie jem. Z nabiału głównie kefir i jogurt. No i staram się nie nadużywać owoców, pomarańcza lub jabłko dziennie i garść suszonych moreli to chyba nie jest jeszcze nadużycie?

Jest mnie 70 kg, czyli od 2 tygodni poleciałam 2 kg w dół.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.