Tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-29, 08:10   #1
Princess.86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4

Tabletki


Mam pytanko. Chciałabym brac tabletki antykoncepcyjne ale wiekszość moich kolezanek mowi ze najpierw musze miec pobranie krwi.Czy wiecie po co i czy zawsze trzeba miec pobranie krwi??i jeszcze jedno pytanko mam 21 lat i od kąd zaczęłam dojrzewac (ok.14 lat) pojawiły mi sie guzki w piersiach.I zawsze myslałam że to sągruczoły i ze powinny tam być aż do momentu az ostatnio koleżanki mowiły mi ze one nigdy nie miały takigo czegos :-/ prosze o odpowiedz bo sie bardzo martwie :-(((
Princess.86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 09:26   #2
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Tabletki

najlepiej jak pojdziesz do lekarza. jesli bedzie potrzeba to lekarz skieruje Cie na rozne badania.
nie martw sie, bedzie dobrze
pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 23:19   #3
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: Tabletki

Badanie krwi przed wypisaniem tabletek w sumie chyba nie jest konieczne, bo mało który lekarz daje na nie skierowanie. Co innego badania już w trakcie przyjmowania tabletek...
Jeśli jednak pacjentka ma problemy, które mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne, wtedy się robi badanie hormonów.
Natomiast jeśli chodzi o piersi..chyba żadna pierś nie jest idealnie "gładka". Ich struktura zmienia się w trakcie cyklu i najczęściej przed okresem robi się w niej więcej "guzków", które później się rozchodzą. Tak więc wydaje mi się, że to nic groźnego.
Nie mniej jednak wizyta u lekarza i badanie na pewno rozwieją Twoje wątpliwości

Smutne jest to, że tak mało lekarzy bada piersi młodym pacjentkom. A dlaczego? Bo wychodzą z założenia, że młoda dziewczyna raczej nie może mieć poważniejszych problemów z piersiami
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 09:55   #4
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletki

Cytat:
Napisane przez żabusia
Smutne jest to, że tak mało lekarzy bada piersi młodym pacjentkom. A dlaczego? Bo wychodzą z założenia, że młoda dziewczyna raczej nie może mieć poważniejszych problemów z piersiami
pierwszy lekarz do jakiego poszłam przebadał mi piersi, poza tym zrobił wywiad lekarski (taki naprawde rzeczowy) i wysłał mnie na badania krwi. trzeba dobrze trafić
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 11:12   #5
Artenka
Raczkowanie
 
Avatar Artenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
GG do Artenka
Dot.: Tabletki

Ja też dobrze trafiłam. Od razu wysłał mnie na badania krwi: były to próby wątrobowe (bo wątroba jest bardziej zagrożona podczas brania piguł), badanie krzepliwości krwi i cholesterol HDL. Oczywiście do tego sprawdzenie ciśnienia krwi i dosyć szczegółowy wywiad. Dobrze, jeśli lekarz porządnie się Tobą zajmie od samego początku. Wtedy jesteś na bieżąco poinformowana co się z Tobą dzieje i możesz wcześnie reagować. Powodzenia!!
Artenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.