uczulenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-18, 22:58   #1
lea1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1

uczulenie?


Dzień Dobry,

Nie wiem, czy pytam na właściwym forum, niemniej pytanie jest w pewnym sensie ginekologiczne

Otóż co jakiś czas, odczuwam pewien dyskomfort w okolicy narzadów płciowych (głównie swędzenie), bardziej, że tak to ujmę zewnętrzne niż wewnetrzne. Zauważyłam, że zwykle zbiega się to np. ze zmianą żelu pod prysznic, płynu do kąpieli. Ustępuje zaś zwykle po około 3 dniach od odstawienia kosmetyku. Do tej pory zareagowałam tak na kilka kosmetyków, w składzie każdego byl: Sodium laureth sulfate oraz cocamidopryl betaine. Czy możliwe jest uczulenie na te składniki i to akurat "realizujące się" w takim miejscu? Dodam może, że ogólnie jestem alergiczką. Dziwnie reaguję również na różne szampony (krostki przy linii włosów, łupież).

Dziekuję bardzo za wszystkie odpowiedzi!
lea1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 00:23   #2
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: uczulenie?

mozesz miec uczulenie na kwas salicylowy ja tez mialam takie objawy i zorientowalam sie ze to wlasnie to wala tego praktycznie w kazdym kosmetyku uczulenie powstalo gdy uzywalam kosmetyki z kwasem salicylowym zel do mycia twarzy ciala , plyn do wlosow nadajacy objetosc ,szampon leczniczy i krem na wypryski chyba moj organizm nie wytrzymal tego nadmiaru odstawilam te kosmetyki i pilam az do ustapienia objawow wapno rozpuszczalne.Powiem szczerze ze ciezko jest cos znalezc z kosmetykow bez bez salicylow ..niestety.Pij wapno przez kilka dni jest odczuleniowe i napewno ci przejdzie no chyba ze masz uczlenie na proszek lub bielizne np na mikrofibre bo tez tak sie zdarza...alergicy ciezko maja w zyciu...
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.