Suche , zniszczone w³osy - ³ysienie androgenowe? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-01-29, 23:09   #1
Michael_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomo¶ci: 1

Suche , zniszczone w³osy - ³ysienie androgenowe?


Przeczyta³em trochê tematów , ogl±da³em sporo zdjêæ i teraz my¶lê , ¿e mam ka¿d± mo¿liw± chorobê...

Opowiem w skrócie moja historiê.
Kilka razy postanawia³em zapu¶ciæ d³ugie w³osy (raz by³em blisko , ale po k³ótni z kobieta , która lubi³a moje d³u¿sze w³osy obci±³em je na "z³o¶æ" jej - potem oczywi¶cie ja ¿a³owa³em).
W koñcu powiedzia³em sobie czas to zrobiæ i zapu¶ci³em w³osy d³u¿sze a¿ ledwo mog³em wi±zaæ kitkê.
Od pocz±tku zapuszczania w³osów a¿ do etapu wi±zania kitki mia³em gêste w³osy. My³em je 5 razy w tygodniu 2-3 razy z od¿ywka , a¿ nagle sporo w moim ¿yciu siê popsu³o.
Wpad³em trochê w depresje straci³em 8kg , przesta³em dobrze siê od¿ywiaæ i wszystko mnie dra¿ni³o.
Teraz etap , który pewnie dla , niektórych z was mog³oby siê nazwaæ zbrodni±. Znienawidzi³em mycie d³ugich w³osów przesta³em zupe³nie o nie dbaæ. My³em je maksymalnie dwa razy w tygodniu bez u¿ywania od¿ywki i tak przez oko³o 4-5 miesiêcy.
Gdy niedawno siê ockn±³em i spojrza³em na swoje w³osy zrozumia³em co pope³ni³em i poczu³em siê ¿le.
Moje w³osy s± strasznie suche , skóra g³owy przypomina sacharê.
Zauwa¿y³em spory ubytek w³osów na ¶rodku g³owy oraz przerzedzenie w³osów (bardzo czuæ gdy noszê kitkê ).
Czyta³em , ¿e na tak bardzo zniszczone w³osy najlepsze jest bardzo du¿e ciêcie wiec pierwotnie chcia³em ze z³o¶ci na samego siebie zgoliæ siê na ³yso , ale mi³a mi osoba powiedzia³a , ¿ebym chocia¿ spróbowa³ siê dowiedzieæ czy s± jakie¶ inne opcjê.
Nigdy nie u¿ywa³em suszarek , prostownic ani podobnych urz±dzeñ.
Koñcówki w³osów muszê obci±æ na pewno i zastanawiam siê jak daleko bêdê musia³ ci±æ (mam strasznie zniszczone).
Za³±czy³em cztery zdjêcia chcia³bym siê upewniæ , ¿e jest to ³ysienie androgenowe oraz pokazaæ mój straszny stan w³osów.

Je¶li bêdzie potrzeba wiêcej zdjêæ proszê pisaæ.
Je¶li temat bardzo podobny do innych bardzo przepraszam.

Micha³
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg numer1.jpg (42,2 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg numer2.jpg (75,4 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg numer3.jpg (24,0 KB, 18 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg numer4.jpg (72,7 KB, 27 za³adowañ)
Michael_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-30, 20:17   #2
rutki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 202
Dot.: Suche , zniszczone w³osy - ³ysienie androgenowe?

Czy to lysienie adrogenne bym sie wachal, bo stres ,zle odzywianie niszcza wlosy i to jest tego efekt,dobre witaminy,dobra wcierka,mniej stresu,owoce ,warzywa powinny przyniesc efekt ,jednak wlosy szybko wypadaja ale odrastaja bardo wolno,nie zaszkodzi wizyta u trychologa lub dermatologa.
rutki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-31, 16:19   #3
201701300929
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 2 208
Dot.: Suche , zniszczone w³osy - ³ysienie androgenowe?

lysienie to lysienie, z suchoscia wlosow nie ma nic wspolnego,

ja po twoich wlosach lysienia nie widze, raczej zwykle 'sianko' wynikajace z nieodpowiedniej pielegnacji wlosow wysokoporowatych (i kreconych), aczkolwiek sam wiesz najlepiej jak Twoje wlosy wygladaly wczesniej-byc moze to na tyle wczesne stadium tego lysienia,ze na zdjeciach jeszcze nie widac ....ale raczej nie, to sie nie dzieje tak szybko
201701300929 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-02, 19:47   #4
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 13 853
Dot.: Suche , zniszczone w³osy - ³ysienie androgenowe?

Masz do¶æ szeroki przedzia³ek, ale moim zdaniem mie¶ci siê w normach, nie jest taki, ¿eby sugerowa³ od razu chorobê.

Na pewno na zdjêciach widaæ podra¿nienie skóry g³owy, jest ona nie¼le zaczerwnieniona wiêc najpierw zadba³abym w³a¶nie o skalp. Trzeba go "uspokoiæ". Je¶li taki jego stan utrzymuje siê od d³u¿szego czasu to tak¿e mo¿e powodowaæ lekkie przerzedzenie w³osów, bo w koñcu mog± one emigrowaæ z powodu choroby skóry g³owy.

Na zdjêciach widaæ z daleka, ¿e masz wlosy co najmniej falowane. Ich pielegnacja nigdy niestety nie jest ³atwa, czêsto pojawia siê efekt sianka, ale warto spróbowaæ
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-02-02 20:47:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.