CoCzytac.pl - znacie, korzystacie? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-02, 11:42   #1
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789

CoCzytac.pl - znacie, korzystacie? ;)


W jednym z portali internetowych znalazłam informację nt. tej strony, którą pozwolę sobie tu zacytować:

W sieci zadebiutował pierwszy polski rekomendator książek, który na podstawie tytułu, autora lub numeru ISBN poleca kolejne tytuły.

Serwis www.coczytac.pl to narzędzie, które ułatwia książkowe zakupy. Na stronie znajdują się linki do największych polskich e-księgarni, a także opiniotwórczych witryn na temat książek.
Rekomendator jest powiązany z Podaj.net - serwisem społecznościowym, umożliwiającym darmową wymianę książek wśród zarejestrowanych użytkowników. CoCzytac.pl korzysta z bazy danych www.podaj.net, zawierającej obecnie blisko 86 tys. tytułów, dodanych przez 4 tys. osób.
Użytkownicy wymieniając się książkami, oceniając je, tworząc własne rankingi i pisząc recenzje, zbudowali przy okazji mapę tysięcy korelacji, które są wykorzystywane przez nowy serwis. Jak to działa? Po wpisaniu w pole wyszukiwarki jednego z kryteriów - nazwiska autora, tytułu lub ISBN - mechanizm sprawdza powiązania między użytkownikami Podaj.net i ich gustami czytelniczymi, a następnie przedstawia listę rekomendowanych książek.
- Nasz projekt to narzędzie, na którym w przyszłości w dużej mierze będzie bazował cały polski e-handel. Większość osób podczas zakupów szuka bowiem rekomendacji i porady, ale nie ze strony sklepu, tylko innych internautów - mówi Jakub Milewski, twórca serwisów CoCzytac.pl i Podaj.net. - Użytkownicy ciągle dodają nowe publikacje i dzięki temu oba serwisy uzupełniają się zapewniając sobie wzajemny rozwój - dodaje.

(za: MediaRun.pl)

Słyszałyście o tej inicjatywie? Ja jeszcze z niej nie korzystałam, ale z zapowiedzi brzmi ciekawie A Wy co sądzicie o takim elektronicznym polecaniu książek? Lepsze, niż rada pani z biblioteki?
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 12:13   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: CoCzytac.pl - znacie, korzystacie? ;)

nie slyszalam ale widze, ze fajna inicjatywa i zapowiada sie ciekawie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 12:22   #3
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: CoCzytac.pl - znacie, korzystacie? ;)

Chyba jednak wolę biblionetkę . Odkryłam tę stronę w wakacje i znalazłam na prawdę dużo interesujących książek. www.biblionetka.pl Polecam
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 12:49   #4
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: CoCzytac.pl - znacie, korzystacie? ;)

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Chyba jednak wolę biblionetkę . Odkryłam tę stronę w wakacje i znalazłam na prawdę dużo interesujących książek. www.biblionetka.pl Polecam
Również preferuję Biblionetkę, CoCzytać wydaje się dziwne w obsłudze Biblionetkę już obcykałam
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 19:49   #5
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: CoCzytac.pl - znacie, korzystacie? ;)

Na CoCzytać dzisiaj trafiłam przypadkiem... nie wiem... jak na razie też wolę Biblionetkę.... z CoCzytać muszę się jeszcze zapoznać
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 19:21   #6
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: CoCzytac.pl - znacie, korzystacie? ;)

Biblionetka jest bardziej "trafna", bo na podstawie zwiekszajacej sie listy przeczytanych ksiazek latwiej trafic w gusta czytelnika, niz na podsatwie jednej...

Hahahaahaaaaaaaa...wlasni e mialam napisac "to co, jak wpisze Poświatowska, zostanie mi analogicznie polecona Jasnorzewska"? Ale sie wstrzymalam, wpisalam w wyszukiwarke Poświatowska, wybralam jedna z pozycji, i...na pierwszym miejscu polecanych autorow pojawila sie Jasnorzewska...Da lej Baranczak i Herbert (nie wiem co intelektualisci maja wspolnego z egzaltowanymi pannami, poza tym, ze są kolegami po piorze?)

Dlatego zdecydowanie jestem za Biblionetka
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.