Samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce? Ciąża. Kastracja. Hodowla - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-04, 12:23   #1
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Arrow

Samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce? Ciąża. Kastracja. Hodowla - ZBIORCZY


Moja świnka urodziła (czy jak to się określa) małą świneczke - samca już kilka miesięcy temu i od tamtej pory one pomieszkują sobie razem w jednej klatce. jednak coraz częściej obserwuję że ten mały dobiera się do swojej mamusi i chyba chciałby ją zapłodnić, a ona go odpycha - chyba próbuje ugryżć. W związku z tym mam pytanie czy powinnam je rozdzielić? W końcu to rodzinka więc ewentualne potomstwo nie byloby zdrowe a ten samczyk ciągle nabiera ochoty na baraszkowanie. Z drugiaj strony wiem że świnki są jakby smutne gdy przebywają same w klatce. Odpowiedzcie co sądzicie. Może macie jakies fachowe informacje lub z własnego doświdczenia coś wiecie.
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 12:41   #2
ElaG
Raczkowanie
 
Avatar ElaG
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
GG do ElaG
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Absolutnie należy je rozdzielić, chyba że poddasz samczyka kastracji
ElaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 13:01   #3
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

dokładnie. Pokrewieństwo nie będzie przeszkadzało świnkom w świńtuszeniu, a same rzeczywiście będą smutne. Kastracja samczyka to drobny i raczej tani zabieg.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 15:27   #4
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Jak najszybcie należy je rozdzielić To może doprowadzić do kolejnego potomstwa
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 19:41   #5
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Nie wpadłabym na to. Ale ta kastracja budzi we mnie negatywne odczucia. Boję się że skrzywdzę w ten sposób tego zwierzaka. Tak czy siak dziękuję za radę. Teraz rozważę czy poddać go temy zabiegowi czy może oddać w czyjeś dobre ręce. Ale chyba zrobię to pierwsze bo jakoś nie wyobrażam sobie że nie ma tego łobuziaka u mnie w pokoju.
Jeszcze raz dzięki.
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 21:30   #6
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Nie poleca sie hodowania parki,poniewaz jest to klopotliwe.
Samica ma tzw. ruje poporodowa i moze zostac zaplodniona ponownie tego samego dnia co urodzi maluchy.Czyli karmi nowonarodzone spodziewajac sie juz kolejnych.
Bledem jest sadzic ,ze kastracja krzywdzi samca,poniewaz nie kastrujac go z kolei krzywdzisz samice.Trzeba wybrac mniejsze zlo.
Ta mieszkajac z plodnym samcem praktycznie chodzi caly czas ciezarna.Kazda ciaza skraca zycie a co z rekonwalescencja,co bedzie jak z powodu wycienczenia organizmu nastapia powiklania i stracisz i matke i dzieci?
Teraz masz dwie swinki.(matke i synka).Ten jest jeszcze maly ale powinien juz robic sie coraz bardziej smialy i pewny siebie.
I tak wlasnie jest,z tego co piszesz.
Matka sie broni ,jednak jak ich nie rozdzielisz dojdzie do zaplodnienia.Przy odrobinie szczescia moze bylby zdrowy miot,moze byc rowniez uposledzony,niewyksztalco ny lub martwy.Czasem wady genetyczne u swinek ukazuja sie z czasem.
Doskonalym rozwiazaniem jest zabieg kastrowania.
Wykastrowalam juz 2 swoich samcow a ogolnie mam do czynienia z kilkudziesiecioma obcymi kastratami .
Zaleta kastrowania jest mozliwosc posiadania przez samca wlasnego haremu (moze posiadac ile chcesz samic-tylko on jeden samiec).Nie ma niechcianych ciaz.
Samiec zachowuje sie identycznie jak przed zabiegiem.Tak samo kopuluje jesli ma okazje.Dochodzi do siebie juz nastepnego dnia po zabiegu,czasem szybciej.
O kastracji moge napisac wiecej.O swinkach rowniez.Mam doswiadczenie.
Nie polecam naprawde pozbywania sie ktorejs ze swinek i skazywania tej drugiej na samotnosc.Parki sa czasem ze soba bardzo silnie emocjonalnie zwiazane i nierzadko konczy sie po stracie jednego z nich anoreksja,w koncu smiercia z glodu.
Moj przypadek.Jedna samica umarla miesiac po samcu,z ktorym byla w jednej klatce.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 00:52   #7
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Kastracja nie skrzywidzsz swojego prosiaczka a wrecz mu pomozesz. Zwierzeta nie maja swiadomosci ze czegos im brak.. po zabiegu sa po prostu pozbawione popedu do swintuszenia
Wykastruj koniecznie, wtedy swinki beda mogly zostac razem i beda szczesliwe
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 02:10   #8
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość
Nie poleca sie hodowania parki,poniewaz jest to klopotliwe.
Samica ma tzw. ruje poporodowa i moze zostac zaplodniona ponownie tego samego dnia co urodzi maluchy.Czyli karmi nowonarodzone spodziewajac sie juz kolejnych.
Bledem jest sadzic ,ze kastracja krzywdzi samca,poniewaz nie kastrujac go z kolei krzywdzisz samice.Trzeba wybrac mniejsze zlo.
Ta mieszkajac z plodnym samcem praktycznie chodzi caly czas ciezarna.Kazda ciaza skraca zycie a co z rekonwalescencja,co bedzie jak z powodu wycienczenia organizmu nastapia powiklania i stracisz i matke i dzieci?
Teraz masz dwie swinki.(matke i synka).Ten jest jeszcze maly ale powinien juz robic sie coraz bardziej smialy i pewny siebie.
I tak wlasnie jest,z tego co piszesz.
Matka sie broni ,jednak jak ich nie rozdzielisz dojdzie do zaplodnienia.Przy odrobinie szczescia moze bylby zdrowy miot,moze byc rowniez uposledzony,niewyksztalco ny lub martwy.Czasem wady genetyczne u swinek ukazuja sie z czasem.
Doskonalym rozwiazaniem jest zabieg kastrowania.
Wykastrowalam juz 2 swoich samcow a ogolnie mam do czynienia z kilkudziesiecioma obcymi kastratami .
Zaleta kastrowania jest mozliwosc posiadania przez samca wlasnego haremu (moze posiadac ile chcesz samic-tylko on jeden samiec).Nie ma niechcianych ciaz.
Samiec zachowuje sie identycznie jak przed zabiegiem.Tak samo kopuluje jesli ma okazje.Dochodzi do siebie juz nastepnego dnia po zabiegu,czasem szybciej.
O kastracji moge napisac wiecej.O swinkach rowniez.Mam doswiadczenie.
Nie polecam naprawde pozbywania sie ktorejs ze swinek i skazywania tej drugiej na samotnosc.Parki sa czasem ze soba bardzo silnie emocjonalnie zwiazane i nierzadko konczy sie po stracie jednego z nich anoreksja,w koncu smiercia z glodu.
Moj przypadek.Jedna samica umarla miesiac po samcu,z ktorym byla w jednej klatce.
W przypadku moich świnek było podobnie - samiec odszedł 2 miesiace po tym jak jego partnerka zdechła Kupiłam nieswiadomie parkę (w sklepie zapewniano, ze to 2 samiczki, a ja byłam za mała zeby odróżnic) Po jakims czasie zauwazylam, ze swinki kopuluja a potem urodziły sie 2 sliczne swiniatka swinki rozdzieliłam, miały akwaria obok, czasmi stykały sie pyszczakimi, nie wiem, czy czasem ich to bardziej nie meczyło niz pomagało - ale o takich rzeczach wtedy nie myślałam...
Strasznie Wam zazdroszczę swiniatek - moje były ze mną prawie 10 lat i bardzo przezyłam ich śmierć.

Sa dwa wyjscia - albo wysterylizować samca ( mysle, ze to b. dobry pomysł, załuję, ze mi nikt nie podsunał) albo rozdzilic swinki, ale poswiecac im bardzo duzo uwagi, zeby nie czuły sie samotne.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 02:49   #9
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Cytat:
Napisane przez Minerwa Pokaż wiadomość
.. po zabiegu sa po prostu pozbawione popedu do swintuszenia
Ja nie wiem,jak jest w przypadku innych zwierzat ,jednak u swinki ten poped po kastrowaniu nadal JEST.
Mysle,ze to dobrze,poniewaz samczyk pozostaje soba.Jest taki jak byl przed zabiegiem.Kopuluje ile ma okazje jednakze bezowocnie i o to chodzi.
Cytat:
Sa dwa wyjscia - albo wysterylizować samca ( mysle, ze to b. dobry pomysł, załuję, ze mi nikt nie podsunał) albo rozdzilic swinki, ale poswiecac im bardzo duzo uwagi, zeby nie czuły sie samotne.
Jako osoba majaca doswiadczenie w tej kwestii,powiem,ze naprawde nikomu nie polecam rozdzielania swinek,ktore dotad zyly razem.
Taka swinka nie zrozumie nigdy ,dlaczego jej towarzysz nie moze z nia byc,mimo ,ze go widzi lub slyszy.Przykry to jest widok,gdy slyszymy nawolujace sie zwierzaki lub widzimy ich proby wyswobodzenia sie.
Moim zdaniem to jest w pewnym sensie meczenie ich.Swinka to przezyje na swoj sposob.
Najciezszym przypadkiem bylo odrzucenie pokarmu ,inne to osowialosc,brak ochoty do zycia itp
Jesli ktos sie swiadomie decyduje na parke,powinien sie z tym liczyc ,ze w koncu musi ten problem jakos rozwiazac.
Jedynym,najlepszym wyjsciem z sytuacji jest kastracja.Szybki,nieskomp likowany zabieg.
Ryzyko minimalne jesli wet polecany i przeprowadzal juz kastracje u swinek.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:29   #10
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Ile moze kosztować taki zabieg?
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:46   #11
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

http://www.szwedzkakolej.home.pl/mar...kastracja.html
myślę, że około 60 zł, może taniej- zapytaj weterynarza.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 12:38   #12
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce?

Zalezy od lecznicy.Zadzwon i zapytaj.
Z reguly od 50-100 zl.Zabieg nieodwracalny.
Jednakze czy ja wiem,czy warto sie sugerowac tutaj cena? Mysle,ze lepiej opinia i umiejetnoscia weta.
Naprawde polecam.Swinki moga byc juz ze soba do konca zycia szczesliwe a dla nas szczesciem jest je obserwowac.
Plodna parka nigdy nie bedzie szczesliwa.Rozdzielona rowniez.
Cytat:
http://www.szwedzkakolej.home.pl /m...kastracja.html
myślę, że około 60 zł, może taniej- zapytaj weterynarza
No tak zalozycielka tej strony to dosyc specyficzna osoba.Nie radzilabym brac z niej przykladu.Zabieg kastrowania przebiegl niby bez zaklocen,jednakze rana byla niechlujnie zaszyta.W ogole to chyba cud sprawil,ze nie wdalo sie zakazenie,bo ostatnio krazyly po necie fotki w jakich klatkach siedza jej swinki.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 18:36   #13
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Ciąża świnki morskiej

Witam, okolo miesiac temu kupiłam dwie świnki morskie samiczki, wydaje mi się, że jedna z nich jest w ciąży, czy mogło się tak zdarzyć, że kupiłam ciężarną świnkę? Była trochę większa od tej drugiej, ale obie wyglądały na młode. Co robić jeśli świnka jęst w ciąży, cz druga samiczka nic nie zrobi młodym, czy powinnam zabrać świnkę do weterynarza, zastanawiam się czy może ona za bardzo się nie najada, albo ma wzdęcie, karmię je tylko sianem i ziarenkami.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:52   #14
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Ciąża świnki morskiej

Cytat:
Napisane przez adzia2 Pokaż wiadomość
Witam, okolo miesiac temu kupiłam dwie świnki morskie samiczki, wydaje mi się, że jedna z nich jest w ciąży, czy mogło się tak zdarzyć, że kupiłam ciężarną świnkę? Była trochę większa od tej drugiej, ale obie wyglądały na młode. Co robić jeśli świnka jęst w ciąży, cz druga samiczka nic nie zrobi młodym, czy powinnam zabrać świnkę do weterynarza, zastanawiam się czy może ona za bardzo się nie najada, albo ma wzdęcie, karmię je tylko sianem i ziarenkami.
Możliwe, ze kupiłaś już ciężarną bądź nie masz dwóch samiczek a parkę. Na Twoim miejscu zabrałabym świnki i poszła do weterynarza - najlepiej specjalisty od zwierzaków futerkowych, nie od psów i kotów - żeby sprawdził czy wszystko ok, zrobił rtg itd., jeżeli okażę się, ze jest w ciąży radzę póki co dobrze ją karmić - dobry granulat, a nie ziarno, które ma mało właściwości odżywczych i tuczy, dużo zieleniny, warzyw, owoców, wit. C itd. Dobrze byłoby, żeby wet sprawdził czy druga świnka to na pewno samica Najlepiej pierw się upewnij a później będziemy radzić
No i zapraszam na Caviarnię http://www.swinkimorskie.eu/forum/vi...d51f241e708356 - dział o ciąży i do Naszego świnkowego wątku tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread...73868&page=151
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 14:38   #15
Dogs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
GG do Dogs
Arrow hodowla świnek morskich...dobry pomysł?

Od paru lat interesuje się gryzoniami. Mam dwa szczury i we wrześniu zamierzam kupić świnkę morską. Chciałabym wziąć od razu dwie samca i samiczkę. Były by to rasowe zwierzaki z domowej hodowli. Czy mogłabym założyć własną hodowle? Oczywiście zwierzęta byłyby rozmnażane ale każda samica tylko raz na rok. Nie kojarzyłabym ze sobą rodzeństwa... co wy o tym sądzicie?
Dogs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:28   #16
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: hodowla świnek morskich...dobry pomysł?

nie sadze aby to byl dobry pomysł.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 18:53   #17
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: hodowla świnek morskich...dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Dogs Pokaż wiadomość
Od paru lat interesuje się gryzoniami. Mam dwa szczury i we wrześniu zamierzam kupić świnkę morską. Chciałabym wziąć od razu dwie samca i samiczkę. Były by to rasowe zwierzaki z domowej hodowli. Czy mogłabym założyć własną hodowle? Oczywiście zwierzęta byłyby rozmnażane ale każda samica tylko raz na rok. Nie kojarzyłabym ze sobą rodzeństwa... co wy o tym sądzicie?
Domowej czyli pseudohodowli? A może chcesz kupić świnki z hodowli zarejestrowanej w CCP z przeznaczeniem hodowlanym?Rozumiem, że Twoja też była by w CCP zarejestrowana a nie następna z kolei pseudo? Jak ma być to hodowla na poważnie to tylko zarejestrowana w CCP i jak dla mnie jest to dobre tylko dla prawdziwych pasjonatów świnek, którzy znają się na genetyce, wiedzą jak łączyć i stać ich na wywalanie ciężkich pieniędzy na dobrą karmę/wetów itd nie zarabiając na tym wielkich pieniędzy a ciesząc się z sukcesów na wystawach.
Pytanie też po co chcesz je hodować? I czy w ogóle masz wiedzę na temat świnek, wymagań a przede wszystkim o tym co pisałam wyżej?
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-08-01 o 14:45
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 14:59   #18
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: hodowla świnek morskich...dobry pomysł?

po pierwsze jaki cel hodowli?? dla samego rozmnazania?? zarobku?? wiesz kto bylby nabywca?? czasem jest problem ze sprzedaza....
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 23:00   #19
00karolina00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 135
Dot.: hodowla świnek morskich...dobry pomysł?

....

Edytowane przez 00karolina00
Czas edycji: 2011-07-14 o 23:54
00karolina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-16, 22:20   #20
paulinah0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Samiec i samica świnki morskiej w jednej klatce? Ciąża. Kastracja. Hodowla - ZB

[NIECH TO PRZECZYTA KAŻDY KTO ZAMIERZA ŁĄCZYĆ ŚWINKI RÓŻNEJ PŁUCI] >Starsza< świnka samiczka nie powinna być łączona z samcem (jeśli jest płodny), bo istnieje ryzyko zagrożenia życia świnki jak i młodych.. Mogą udusić się przez miednice. Niestety moja świnka Pusia była w ciąży i urodziła martwe maleństwa, ale Pani weterynarz powiedziała, że to jest po prostu cud, że Pusia wgl żyje podkreślając to wielokrotnie. Ważne jest żeby rozpowszechniać takie informacje, by zapobiec jak największej ilości takich przykrych wydarzeń, więc jeśli tylko napotkacie jakiś post itp. dotyczące tego tematu - informujcie o wszystkich wszelkich konsekwencjach. MOŻE TO ZAPOBIEC PRZEDWCZESNEMU ODEJŚCIU NASZEGO PUPILA.. piszę to dla osób które są jeszcze przed zakupem i nie są świadomi wszystkiego. Jeśli mój komentarz odbiega od problemu pod postem proszę się nie irytować, ponieważ to dla dobra świniaczków.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez sexy body Pokaż wiadomość
Moja świnka urodziła (czy jak to się określa) małą świneczke - samca już kilka miesięcy temu i od tamtej pory one pomieszkują sobie razem w jednej klatce. jednak coraz częściej obserwuję że ten mały dobiera się do swojej mamusi i chyba chciałby ją zapłodnić, a ona go odpycha - chyba próbuje ugryżć. W związku z tym mam pytanie czy powinnam je rozdzielić? W końcu to rodzinka więc ewentualne potomstwo nie byloby zdrowe a ten samczyk ciągle nabiera ochoty na baraszkowanie. Z drugiaj strony wiem że świnki są jakby smutne gdy przebywają same w klatce. Odpowiedzcie co sądzicie. Może macie jakies fachowe informacje lub z własnego doświdczenia coś wiecie.
[NIECH TO PRZECZYTA KAŻDY KTO ZAMIERZA ŁĄCZYĆ ŚWINKI RÓŻNEJ PŁUCI] >Starsza< świnka samiczka nie powinna być łączona z samcem (jeśli jest płodny), bo istnieje ryzyko zagrożenia życia świnki jak i młodych.. Mogą udusić się przez miednice. Niestety moja świnka Pusia była w ciąży i urodziła martwe maleństwa, ale Pani weterynarz powiedziała, że to jest po prostu cud, że Pusia wgl żyje podkreślając to wielokrotnie. Ważne jest żeby rozpowszechniać takie informacje, by zapobiec jak największej ilości takich przykrych wydarzeń, więc jeśli tylko napotkacie jakiś post itp. dotyczące tego tematu - informujcie o wszystkich wszelkich konsekwencjach. MOŻE TO ZAPOBIEC PRZEDWCZESNEMU ODEJŚCIU NASZEGO PUPILA.. piszę to dla osób które są jeszcze przed zakupem i nie są świadomi wszystkiego. Jeśli mój komentarz odbiega od problemu pod postem proszę się nie irytować, ponieważ to dla dobra świniaczków.
paulinah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-16 23:20:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.