Brak reakcji na kwas pirogronowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-08, 11:43   #1
issunka_html
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 380
GG do issunka_html

Brak reakcji na kwas pirogronowy


Miałam robiony w piatek zabieg złuszczania skóry kwasem pirogronowym. Nie wiem dokładnie jakie stezenie, ale raczej dość wysokie, zabieg przeprowadzał dermatolog.

Po kilku godzinach od zabiegu zaczerwieniona skóra wróciła do normalnego stanu i...dalej nic sie nie dzialo, zeró ściagniecia, zbrazowienia, złuszczania. W ogóle nie widać, żebym miała cokolwiek robuionego na twarzy.

Dodam, że pół roku temu miałam serię zabiegów kwasem trójchloroctowym, u tego samego lekarza. Na drugi dzień poz abiegu wyglądałam jak poparzona słońcem, a potem skóra ostro się łuszczyła

Nie wiem co o tym mysleć. Pomóżcie, proszę. Przepraszam jesli już był taki watek, ale ja nic nie znalazłam
__________________
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
issunka_html jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:47   #2
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Brak reakcji na kwas pirogronowy

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=65916

Lekarz mówił w jakim stanie powinna być skóra po zabiegu? Może zadzwoń do niego i porozmawiaj o tym, dowiedz się przy okazji o stężenie.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 13:36   #3
issunka_html
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 380
GG do issunka_html
Dot.: Brak reakcji na kwas pirogronowy

Dzieki za odpowiedż Lekarka mówiła, że dzień po zabiegu twarz będzie jakby poparzona i ściagnieta, potem zacznie się łuszczyć. Zadzwonię do niej jutro jesli nadal nic sie nie będzie działo.
__________________
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
issunka_html jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 11:08   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brak reakcji na kwas pirogronowy

w przypadku zabiegu kwasem pirogronowym zaczerwienienie jest małe, wrecz trudno zauwazalne to jest mozliwe, ale i tez łuszczenie silne tez jest w normie i nei znaczy to ze zabieg ne zadziałał, siła tego kwasu zalezy od ilosci wody, razpuszczalnika. szkoda ze nie znasz stezenia, ale jak pisze niekórzy sie łuszcxza a inni przechodza to bez zaczerwnieniea wilekiego i jest to w normie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 21:01   #5
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Brak reakcji na kwas pirogronowy

Kwas pirogronowy ma właśnie tą zaletę, że mimo dość głębokiej penetracji pod skórą nie występuje po nim złuszczenie oraz zaczerwienienie w takim stopniu by było to szczególnie widoczne. Efekty nie pokazują sie po kilku dniach... Po tych "28 dniach standardowej regeneracji skóry" trzeba odczekać kolejny miesiąc by efekt był całkowicie odczuwalny. w tym momencie jestem po 3 zabiegu więc narazie ni c powiedzieć nie mogę, na ile skuteczny jest ten peeling, zakończona kuracja będzie dopiero ok lipca-sierpnia (ok 6 zabiegów + 2 miesiące odczekania ) Mam nadzieje że warto. Podobno jest to jeden z lepszych i mimo głębokiej penetracji wgłąb skóry stosunkowo nieinwazyjny peeling. Pozdrawiam.
__________________


LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.