skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 23:12   #1
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711

skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?


Witam.
Mam problem z moją cerą. Nie mogę sobie z nią w żaden sposób poradzić.
Otóż - zawsze miałam cerę mieszaną, tłustą w strefie T, z wypryskami i wągrami gdzieniegdzie. Policzki - cera normalna, bez żadnych niedoskonałości. Nigdy nie miałam problemów z suchością cery.
Było ok, do czasu zimy. Twarz cały czas, regularnie nawilżałam Humektanem. Niestety, cera zaczęła się przesuszać, ale właśnie najgorzej w strefie T. Nos przesuszony oraz czoło, lecz nadal się świeciło. Było coraz gorzej. Odstawiłam żele do mycia twarzy. Twarz myłam tylko wodą, a raz - dwa w tygodniu delikatny peeling. Skóra po najmniejszym kontakcie z wodą była okropnie ściągnięta i wręcz mnie szczypała. Nie wspominając co działo się po kontakcie z detergentami ( typu mydło, żel itp). Postanowiłam zmienić krem do twarzy. Odstawiłam Humektan (stwierdziłam, że jest na słaby), zmieniłam go na Emolium, krem, ktróry miał świetne recenzje. Po nim, ładnie nawilżona skóra, zmiejszona suchość, lecz tylko kiedy miałam go na twarzy! Nie widzę długotrwałego efektu, takiego stałego. Kiedy nie mam kremu na twarzy - jest tragicznie. Moja skóra jest przesuszona, zarazem tłusta, ostatnio coraz więcej wągrów i wyprysków. Co robić?

dopisek: Dermatolog powiedział, że to od ogrzewania pewnie zimą i żeby nawilżać skóre. Mamy już połowe kwietnia... a skóra bez zmian.

Edytowane przez IvieDalia
Czas edycji: 2012-04-16 o 23:15
IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 07:45   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Wypróbuj OCM
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:44   #3
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Wypróbuj OCM
A co to takiego?
IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:21   #4
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Ehh. Na stronie głównej wielki artykuł, a szukać się nie chce?
Radzę się nauczyć, bo będą lincze ze strony Wizażanek
https://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-...Tajemnicze-OCM
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 00:12   #5
nowy99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

A ja ci poradzezupelnie cos innego. Zadnych smarowidel. Kup sobie wode mineralna niegazowana i pilnuj picia plynow 2-3 litrow dziennie, kawy do tego nie wliczaj bo odwadnia.
Do tego kup sobie jakis najprostszy suplement wielowitaminowy typu nie wiem Vigor czy Centrum albo inny i lykaj do obiadu.
Powinnas zobaczyc po piciu odpowiedniej ilosc plynow natychmiastowa poprawe. No, chyba, ze siedzisz w pracy pod nawiewem z klimy, albo w aucie masz ja wlaczona i ci daje w twarz.
Uzupelnij plyny i bedzie poprawa.
nowy99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 17:22   #6
maleoreggaerockers
Zadomowienie
 
Avatar maleoreggaerockers
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 189
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Cześć
wypróbuj kosmetyki z Iwostinu, naprawde są dobre. masz tu linka http://www.iwostin.pl/ i poczytaj sobie i wybierz najlepszy dla siebie. jesli masz tradzik i przesłuszoną cere to polecam http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iw...acy-nawilzenie nawilza i nadaje sie jako baza pod makijaż a zarazem nie zatyka porów.
maleoreggaerockers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 08:10   #7
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

A ja polecam kombinacje obu wyzej wymienionych krokow: metoda OCM - abys nawilzala skore nawet podczas oczyszczania oraz duzo plynow do picia.
Humektan wg mnie nawilza za slabo, tez mialam z nim ten sam problem. Moze przeszukaj sobie BU i zamow sobie od nich jakis krem nawilzajacy, cena nie jest wysoka a przynajmniej wiesz cos jest w srodku.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 12:26   #8
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Dziękuję za odpowiedzi
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 20:16   #9
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

U mnie na blogu dałam przepis na świetną nawilżającą maseczkę z dodatkiem avocado
Oczywiście efektów nie ma od razu, tymbardziej, że ja robię ją co tydzień z braku czasu, ale jeśli możesz, spróbuj ze 2 razy w tygodniu, dosyć dobrze nawilża
Już po drugim razie widziałam poprawę.
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:49   #10
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
Witam.
Było ok, do czasu zimy. Twarz cały czas, regularnie nawilżałam Humektanem. Niestety, cera zaczęła się przesuszać, ale właśnie najgorzej w strefie T.
Humektan jest na bazie wody moim zdaniem nieodpowiedni na zimę bo woda na zimnie zamarza, dlatego w zimę stosuje się tłuste kremy.
Dziewczyny dobrze radzą nawilżanie od wew. woda+witaminy
ja dodatkowo mogę poradzić żel hialuronowy można kupić tanio czysty roztwór na biochemiaurody.pl oczywiście + do tego jakiś krem np polecany już wyżej.
Możesz też przemywać wodą mineralną twarz zamiast myć wodzie z kranu.
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:23   #11
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
Witam.
Mam problem z moją cerą. Nie mogę sobie z nią w żaden sposób poradzić.
Otóż - zawsze miałam cerę mieszaną, tłustą w strefie T, z wypryskami i wągrami gdzieniegdzie. Policzki - cera normalna, bez żadnych niedoskonałości. Nigdy nie miałam problemów z suchością cery.
Było ok, do czasu zimy. Twarz cały czas, regularnie nawilżałam Humektanem. Niestety, cera zaczęła się przesuszać, ale właśnie najgorzej w strefie T. Nos przesuszony oraz czoło, lecz nadal się świeciło. Było coraz gorzej. Odstawiłam żele do mycia twarzy. Twarz myłam tylko wodą, a raz - dwa w tygodniu delikatny peeling. Skóra po najmniejszym kontakcie z wodą była okropnie ściągnięta i wręcz mnie szczypała. Nie wspominając co działo się po kontakcie z detergentami ( typu mydło, żel itp). Postanowiłam zmienić krem do twarzy. Odstawiłam Humektan (stwierdziłam, że jest na słaby), zmieniłam go na Emolium, krem, ktróry miał świetne recenzje. Po nim, ładnie nawilżona skóra, zmiejszona suchość, lecz tylko kiedy miałam go na twarzy! Nie widzę długotrwałego efektu, takiego stałego. Kiedy nie mam kremu na twarzy - jest tragicznie. Moja skóra jest przesuszona, zarazem tłusta, ostatnio coraz więcej wągrów i wyprysków. Co robić?

dopisek: Dermatolog powiedział, że to od ogrzewania pewnie zimą i żeby nawilżać skóre. Mamy już połowe kwietnia... a skóra bez zmian.


Myj buziaka olejkiem myjącym (z BiochemiiUrody), nastepnie nakładaj dobry nawilżacz (np Cetaphil MD Dermoprotektor), na noc uzywaj toniku PHA 6% z BU albo kremu Ziaja z apteki, pod jako baze możesz dac Cetaphil MD.

Ja tak ukoiłam buźkę i do dziś ta pielęgnacja mi służy, trzeba być cierpliwym bo łatwiej napsuć niz nareperować, ponadto przemyślany minimalizm w pielęgnacji i cera sie odwdzięczy.

Możesz ulozyc sobie dobra pielegnacje dla skóry twarzy alepsuc efekt zlymi kosmetykami do makijazu, przemyśl to

Co do Twoich zmartwień z tematu o przetłuszczaniu wlosów, spróbuj myć je rzepowym Seboradinem, moje przetluszczanie to sprawa genów, Seboradin wydłużył okres czasu w ktorych mam świeże włosy o parę godzin (dla kogos kto musi myć włosy co 8 godzin, 2-3 węcej robia róznicę ). Ponadto tez swedziała mnie skóra głowy z tyłu, robiły sie tam gule/krosty, zeszlo po Seboradinie

pozdro

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-05-22 o 11:25
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 15:08   #12
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

PandaBear, pragmatka, Silwena - bardzo dziękuję za odpowiedzi!

Silwena
, gdzie mogę dostać ten szampon?
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 17:54   #13
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Też mam takie same problemy, tylko ja na dodatek od lat mam trądzik, chociaż Ty też piszesz, że pojawiają się u Ciebie wypryski. Napisz proszę jak udało się Ci pokonać tę suchość twarzy.
Pozdrawiam
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 00:16   #14
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: skóra tłusta, a zarazem przesuszona... odwodniona?

Hej!
Odpisuję troche po czasie, pewnie tego nie odczytasz
Jak sobie poradziłam? Zakupiłam krem Oeparol (kondycjonująco- nawilżający), który uratował moją skórę! Zużyłam dwa lub trzy opakowania i od tego czasu nie mam już takich wielkich problemów z przesuszaniem się cery. Mam jeszcze do tego tendencję, ale teraz zwykły lekki krem wystarcza mi do nawilżania skóry (Babydream z Rossmanna). Wydaje mi sie, że bardzo dużo dało mi też.. nakładanie podkładu Serio. Przedtem nie nakładałam podkładu, tylko krem i wychodziłam na -20 zimą. Teraz nakładam krem, podkład, puder, cera jest zmatowiona, ale mimo to nieprzesuszona, podkład dobrze chroni przed pękaniem skóry na mrozie (którego w tym roku nie mieliśmy na szczęście, btw).
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 01:16:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.