bułgaria -atur? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-12, 10:59   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

bułgaria -atur?


hey
wlasnie przegladam oferte firmy atur z poannia czy ktos z was zna to biuro podrózy ,organizuja wyjazdy do byłgari ,pozatym czy któras z was jechała tam własnym transoprtem?
jakies porady ,sugestie?
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 11:38   #2
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: bułgaria -atur?

Własnym transportem+z rodzicami jechałam tam 2 lata temu. Nie chcieliśmy jechac autobusem, więc tata postanowił spróbowac. Cóż mała rada dla wszystkich-nie jeździć skrótami-tak jak koniecznie chcieli nasi znajomi, którzy z nami jechali. Oczywiście nie za ciekawy jest przejazd przez Rumunię, gdzie atakują czasem dzieci, raz nbuiegli za nami z kijami i kamieniami Ale nic nam się nie stało. Jest to doyc męcząca podróż więc lepiej zaplanowac ją dokładnie w domu i zatrzymać się gdzieś po drodze. W samej Bułgarii gdzies koło Vargas dopadła nas ulewa-ulice były pod wodą! Przyznaję, że pare razy się trochę balismy- ale za to jakie wspomnienia! Jesli lubisz przygody, to w sam raz. Czasem natykalismy się na jakies zupełnie podziurawione drogi, a czasem na policjantów, którzy za wszystko chcieli pieniędzy. Za to gdy dojechaliśmy na miejsce, znaleźliśy bardzo przyemny hotel-nowo otwarty więc mielismy tam bardzo dobre warunki za niewielkie pieniądze. Było siupel, plusem w Bułgarii jest to, że można sobie na wszytsko pozwolić, bo jest tam tanio. No i ciepło
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 14:20   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bułgaria -atur?

hey
no wlasnie boje sie podrózy -nie znoze jeżdzic autem w dalekie podróze-ale wyjazd samolotowy to koszt 1300 zł wiec sporo licząc 3 osoby ,boje sie podrózy przez Rumunie.
zapewne przydałby sie nocleg po drodze bo kieruje tylko mój TZ (ja z prawkiem ale nie jezdze od kilku lat)no i ze względu na dziecko odpoczynek by sie przydał.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 14:55   #4
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: bułgaria -atur?

No to może jednak autokar? Znajomi mojej mamy jeździli tam własnie autokarem dosyć długo, az im się znudziło to miejsce Nie sa takie drogie, jak samolot.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 14:58   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bułgaria -atur?

autokar odpada ,wiesz ja mam chorobe lokomocyjna wiec nie bedzie stawał na kazde zyczenie ,pozatym z dzieckiem tez róznie bywa ,nie pospi bo głosno itp.pozaty nie wiem czy znieślibyśmy wycieczkę z polskimi turystami
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 16:07   #6
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: bułgaria -atur?

Jeśli zachowasz podstawowe "środki ostrożności", całą drogę będziesz miło wspominać
1. Jeśli jedziesz z dzieckiem wyjedźcie bardzo wcześnie - nawet nad ranem - dziecko i tak początkowo będzie spało w samochodzie. Masz więc spokojny start.
2. Trzymajcie sie głównych dróg a skróty róbcie w cywilizowanych krajach. Jeśli jedziesz skrótem - pamietaj o ograniczeniach i BEZWZGLĘDNIE przestrzegaj ograniczeń prędkości. Pamiętaj, że w niektórych krajach zakazy są znoszone TYLKO przez znaki drogowe.
3. Jeśli robicie postój to najlepiej na stacji benzynowej, sklep, pomoc, toaleta - wszystko na miejscu.
3. Za brak winiet słono się płaci!
4.Jeśli jedziesz dobrym samochodem,autostradami, nawet z dzieckiem jesteś w stanie zrobić ok. 1000 km dziennie.
5. Tankuj poza autostradą, w mniejszych miasteczkach (wyjątek Rumunia!)szybko zauważysz finansową różnicę
6. W miastach zostawiaj samochód na parkingu - nawet jeśli jest płatny. Obca rejestracja wszystkich kusi - zarówno policję jak i złodziei!
7. Węgry, Bułgaria, Chorwacja, Jugi - mają generalnie doskonałą bazę kempingową (niemieccy turyść są dość wymagający ) więc pomyśl o namiocie, choćby na jedną noc. Spanie w ten sposób wychodzi dużo taniej - a jesteś "u siebie".
8. Przygotuj się na TŁUMY - do Bułgarii w tym roku wybiera sie bardzo dużo ludzi (nie mieli podwyzki kursu euro, więc ceny są relatywnie niskie). Włosi i Niemcy zaczynają generalnie urlopy w sierpniu i wtedy ceny idą trochę w górę!

Udanego wypoczyku!
Ah, zaopatrz się w sensowny, aktualny atlas Europy. Czasem nie trzeba szukać skrótów, bo są już nowe drogi
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 16:14   #7
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: bułgaria -atur?

Jest doskonały atlas Europy na CD - Auto Rout - jeśli poprawnie wpisałam nazwę. Wyliczy odległość co do kilometra z postojami i dobrymi drogami włącznie. Skorzystaj!
U mnie na trasie 1200km "pomylił się" o 50 km - to był skrót przez Aply, który znalazłam sama. Ale gorsza drogą!
Czasem jest to 50km mniej i 2h wiecej
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.