W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Rossmann - Szał Ciał

Notka

Konkurs Rossmann - Szał Ciał Załóż swój wątek na dedykowanym forum "Szał ciał" - czyli sposób na piękną figurę do lata. Opisz w tym wątku jaki masz sposób na osiągnięcie pięknej figury. Czy masz jakieś ulubione ćwiczenia, diety, czy sprawdzone sposoby na piękne, zadbane ciało?

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 22:40   #1
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606

W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)


Mój sposób na zadbane ciało?
Wytrwałość, silna wola, samozaparcie i dobra organizacja.


Plan działania:

O czym warto pamiętać?

DIETA
Śniadanie
Drugie śniadanie
Posiłek po treningu
Zmiany na dobry początek
Jadłospis dla początkujących
Deserki dla dietujących łasuchów
Błonnik
Suplementy
Herbaty
Kolacja
Przekąski
Woda

PIELĘGNACJA
Poranna pielęgnacja twarzy
Makijaż
Wieczorna pielęgnacja twarzy i ciała
Stópki
Wizyta u kosmetyczki i masaż stóp
Dłonie
Piękną być
Biust
Maseczki I
Wielkanocna Pielęgnacja
Włosy
Ząbki

ĆWICZENIA
Trening I
Trening II
Trening III- Nóżki
Trening IV
Bieg Interwałowy
Ćwiczenia na boczki
Rozciąganie
Tabata
Plank(Deska)
Ćwiczenia na pośladki
Ćwiczenia "w biegu"
Ćwiczenia na nogi
Regeneracja


EFEKTY
Dzień mierzenia się, czyli rzecz o mięśniach i tłuszczu.
Efekty (Stan na Luty 2011)
Mój biceps
Moja sylwetka (kwiecień 2011)

KONIEC?
Po miesiącu...


Mam 176 cm wzrostu i obecnie ważę 56 kg. Od listopada kontroluję swoją dietę, chodzę na siłownię i mocno skupiam się na pielęgnacji, wspomagam się również suplementami (herbata zielona oraz błonnik)i nie zapominam o witaminach. Jak to zrobiłam? Zapraszam do czytania wątku i dyskusji, mam nadzieję, że kogoś zainspiruję i zachęcę do wymiany uwag

Mój sposób jest sprawdzony, ponieważ zaowocował niesamowitymi efektami, chcę się z Wami podzielić swoją wiedzą i zaproponować wspólną drogę po piękną figurę !

Jestem obecnie bardzo zadowolona ze swojego wyglądu, mam nadzieję, że dzieląc się swoimi doświadczeniami pomogę również innym wizażankom zadbać o swoją skórę i kondycję.

W wątku planuję powiedzieć:
- Jak wygląda moja „dieta”. Chociaż „dieta” to słowo dosyć szumne w moim przypadku
- Jak wyglądają moje ćwiczenia na siłowni- a jestem tam częstym gościem.
- Jak dbam o swoją skórę i włosy - pielęgnacja to moje drugie imię.


Zachęcam również do zadawania pytań.

Efekty pracy nad sobą (niestety po raz pierwszy zmierzyłam się w lutym):
08.02.-09.03
Udo: - 1 cm
Talia: - 1cm
Biodra: -1 cm
Biceps: + 3 cm
Łydka: + 1 cm

09.03-08.04
Udo: -1 cm
Talia: -1,5 cm
Biodra: -1 cm
Biceps: +0.5 cm
Łydka: bez zmian



Pewnie zastanawiacie się skąd ten plus. Otóż moim celem jest umięśnienie ciała, na tyle by było jędrne i sprężyste, dlatego, gdy waga rośnie nie wpadam w panikę, bo wiem, że to mięśnie
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-26 o 20:39
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 23:45   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Na ostatniej imprezie patrzyłam na Twoje nogi tak -> widać duuużą różnicę więc się chętnie dowiem jak bardzo na jedzenie musiałaś uważać i co tam ze sobą wyczyniałaś, że taka zmiana
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 06:33   #3
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

ŚNIADANIE

"To najważniejszy posiłek dnia." Obiema łapkami podpisuję się pod tym zdaniem. Właśnie rano dostarczam swojemu organizmowi dawkę węglowodanów. Dlaczego? Ponieważ wtedy organizm rozkłada węgle, które dają energię, na cały dzień.

Dlatego każdego ranka jem:
- musli z jogurtem - całe szczęście trudno jest wpaść w rutynę, gdyż można przebierać wśród różnych smaków zarówno musli jak i jogurtów Moim ulubionym połączeniem są musli Tropikalne z jogurtem brzoskwiniowym.
- popijam kawą, czarną z łyżeczką cukru- nie lubię kawy, ale mój tryb życia wymaga ode mnie przytomności umysłu po sześciu godzinach snu.
- do płatków dodaję odrobinę błonnika jabłkowego w proszku, nie dość, że dobrze smakuje, to jeszcze pozwala mi opanować głód do lunchu i przetrwać na uczelni 4h zajęć bez przerwy.

Po śniadaniu: magnez, witaminy i błonnik. Magnez w tabletkach lub już z kompleksem witaminowym np. plusssz. Do tego wspomagam się jeszcze dodatkowym błonnikiem w tabletkach. Żeby uczucie sytości towarzyszyło mi od godziny 7 rano kiedy jem śniadanie, do 12 kiedy zazwyczaj czas na lunch.

Na uczelni tudzież na mieście, w przerwie na drugie śniadanie, już nie kupuję posiłków, zabieram zdrowsze śniadanie ze sobą


Jak widać moje śniadanie nie jest ani skromne, ani pozbawione kalorii, ale zamysł jest taki, by na stałe zmienić swoje przyzwyczajenia i cieszyć się zgrabnym ciałem przez cały rok. Jednak lato, to najlepsza motwyacja do tego by wziąć się za siebie !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201104041524.jpg (119,8 KB, 157 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-04 o 06:37
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 06:39   #4
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Na ostatniej imprezie patrzyłam na Twoje nogi tak -> widać duuużą różnicę więc się chętnie dowiem jak bardzo na jedzenie musiałaś uważać i co tam ze sobą wyczyniałaś, że taka zmiana
Dziękuję bardzo ! Nad nogami szczególnie pracuję, więc bardzo się cieszę, że efekty są już widoczne

Zamieszczę rozkład swoich posiłków, plan ćwiczeń i wszystko to czym się posługiwałam od listopada po dzisiejszy dzień.
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 07:07   #5
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

PORANNA PIELĘGNACJA TWARZY

Zmęczoną buzię trzeba przygotować do wyjścia i odświeżyć ją, zwłaszcza po małej dawce snu. Tak w tygodniu dbam o swoją buzię, gdy potrzebuję szybkiej i dobrej pielęgnacji:

1. Do mycia buzi używam Bourjois- żel oczyszczający do mycia twarzy- link do KWC

2. Następnie zmywam twarz hydrolatem oczarowym.

3. Nawilżam usta pomadką ochronną, którąkolwiek, mam ich pełno wszędzie, by zawsze jakaś była pod ręką

4. Nigdy nie zapominam o oczach, które wymagają pielęgnacji. Mam sporo kremów pod oczy, dzisiaj wybrałam Garnier- link do KWC

5. Potem kładę krem z filtrem, tutaj Soraya SPF 30- link do KWC. Chwalę sobie ten krem, gdyż wspanialne trzyma makijaż. Żaden z dotychczasowych kremów do twarzy nie utrwalał tak bardzo makijażu. Ponadto krem z filtrem jest koniecznością, ponieważ od jakiegoś czasu się kwaszę, dzięki cierpliwości i uprzejmości wprowadzenia w tajniki kwasów, wizażanki Ineso.

Bonus: W zimie pod filtr, gdy mamy temperatury minusowe, kładę krem ochronny, taki jak na zdjęciu.

Nie można zapomnieć też o kremie do rąk. Który jest BARDZO ważny. Mam kilka tubek, by zawsze krem był pod ręką. W łazience, na biurku, w torebce, na szafce obok łóżka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201104041528.jpg (130,9 KB, 160 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-04 o 07:53
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 07:43   #6
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

MAKIJAŻ

Na zdjęciu wszytskie kosmetyki jakich użyłam dzisiaj rano. Po nałożeniu filtra zawsze czekam minimum 2o minut by krem się zdążył wchłonąć. A potem... do dzieła !

1. Korektor Astor, nr 001 na wszelkie niedoskonałości- cienie pod oczami.

2. Podkład Revlon- link do KWC mój najnowszy nabytek ! Oczarował mnie tym, że można sobie mieszać kolory (w opakowaniu są dwa) które dają pięć odcieni najjaśniejszego koloru dostępnego w sprzedaży. Mój to 010 fair/light. Jeszcze za wcześnie by go recenzować

3. Puder żeby się nie świecić ! Najlepszy: Bambusowy- link do KWC Jednak częściej używam MaxFactor Creme Puff żeby wyrównać koloryt. Dodatkowo Complexion Perfection ELFa, który czyni cuda z rozjaśnianiem buźki

4. Na powieki: baza Kobo. W pełni spełnia moje wymagania.

5. Pora na cienie. Dzisiaj będzie bardzo naturalnie i bardzo beżowo-brązowo. Zestaw dwóch cieni Maybelline.

6. Czasem się pokuszę na użcie kredki do oczu Avon, która jest, chyba, najlepszą kredką jaką dotychczas używałam.

7. Tusz do rzęs MaxFactor 2000 Calorie Dramatic Look.

8. Trochę jasnego różu też nie zaszkodzi Tenz ze zdjęcia jest marki Astor.

9. Na koniec usta. Świetnie wygląda błyszczyk ELFa Super Glossy Lip Shine, mój odcień CandleLight. Kolor wybrany dzięki pomocy wizażanki Melka88.

A to wszystko nakładam pędzlami EcoTools oraz ELF.

Później dodam linki do opinii na KWC
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201104041529.jpg (113,5 KB, 156 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-04 o 15:47
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 10:30   #7
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Ojej! I dla mnie znalazło się miejsce dziekuję

1.) Odnośnie makijażu to zawsze zazdrosciłam Ci efektu naturalnej, ładnej buzi - bez wyprysków, tapety i zbyt ciemnego podkładu. Wystarczyło się pokręcić koło twojej kosmetyczki i powoli zaczynam być zadowolona ze swoich efektów.
Zauważyłam, że CP też świetnie matuje, więc odstawiłam chwilowo bambus, który wymieszany z minerałami strasznie mnie wysuszał.

2.) Figura - Talia osy, zgrabne pośladki, dłuuugie szczupłe nogi Strach z nią wyjść na miasto, bo skupia wszystkie spojrzenia. Chyba czas wrócić na siłownię ]:-> i pilnie Cię podczytywać
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 13:36   #8
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

DRUGIE ŚNIADANIE


Czas do obiadu trzeba jakoś przetrwać

Zazwyczaj na drugie śniadanie, tak jak dzisiaj:
- jem ciemne pieczywo zazwyczaj chleb słonecznikowy z szynką/serkiem do smarowania/serem i pomidorem, co wpadnie w łapki wrzucam na kanapkę, pakuję i zabieram ze sobą na uczelnię.
-Do tego jakiś owoc. Uwielbiam pomarańcze, dlatego najczęściej wybór pada na nie. Staram się zjeść conajmniej jeden owoc dziennie i robię to zawsze do godziny 12. Dlaczego? Ponieważ organizm lepiej trawi cukry właśnie wcześnie rano, później już trochę gorzej.

Oczywiście woda towarzyszy mi wszędzie. W mieszkaniu, na uczelni czy na siłowni. Staram się wypijać 1,5 l wody dziennie, a do tego herbaty, najróżniejsze (oczywiście przedstawię Wam swoją kolejkcję ).

Biegnę teraz na siłownię, podzielę się oczywiście ulubionymi ćwiczeniami, jak i tymi mniej lubianymi ale BARDZO skutecznymi

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (12,1 KB, 11 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-04 o 13:38
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 13:42   #9
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez Melka88 Pokaż wiadomość
Ojej! I dla mnie znalazło się miejsce dziekuję

1.) Odnośnie makijażu to zawsze zazdrosciłam Ci efektu naturalnej, ładnej buzi - bez wyprysków, tapety i zbyt ciemnego podkładu. Wystarczyło się pokręcić koło twojej kosmetyczki i powoli zaczynam być zadowolona ze swoich efektów.
Zauważyłam, że CP też świetnie matuje, więc odstawiłam chwilowo bambus, który wymieszany z minerałami strasznie mnie wysuszał.

2.) Figura - Talia osy, zgrabne pośladki, dłuuugie szczupłe nogi Strach z nią wyjść na miasto, bo skupia wszystkie spojrzenia. Chyba czas wrócić na siłownię ]:-> i pilnie Cię podczytywać
Ależ proszę Dzięki Tobie znalazłam kolor idealny dla moich ust.

AD.1. Bardzo się cieszę, że moje odkrycia i testy kosmetyczne pomagają. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz przydam się "do czegoś" I dziękuję za uwagi odnośnie buzi, jestem bardzo zadowolona ze swojej cery

Ad.2. Kibicuję powrotom do ćwiczeń. Cieszę się, że kilka osób (w tym wizażanek) zechciało ze mną odwiedzić siłownię Razem zawsze raźniej Jeszcze raz dziękuję za komplementy Jak będzie sposobność to wrzucę zdjęcia efektów swojej pracy W nadziei, że zmotywuje to i pomoże komuś.
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 16:27   #10
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

TRENING

Na siłowni spędziłam godzinę. Zaczęłam od rozgrzewki na rowerku. Zawsze swój trening zaczynam od treningu cardio, oprócz spalania tłuszczu, korzystnie wpływa na serce- podwójna korzyść

Rozgrzewka:
Jak widać na zdjęciu rozgrzewka była spokojna i trwała 25 minut.

Ćwiczenia:
Dzisiaj skupiałam się na rękach. Ćwiczyłam więc z hantlami.

Ćwiczenie I
(zdjęcie II w kolejności)
Wykonywałam w 4 seriach z przetrzymaniem przez 20 sekund w każdej serii.

Ćwiczenie II
(kolejne zdjęcie)
Wykonane w 4 seriach, po 6 powtórzeń na rekę. Ruch wykonywany powoli (dla lepszych efektów).

Ćwiczenie III
Wykonałam w 3 seriach po 12 powtórzeń na rękę. Ruchy również wykonywane powoli.


Ćwiczenie IV i V
W pozycji jak kobieta na zdjęciu z ruchem pulsacyjnym, biodrami ku ziemi: góra-dół, góra-dół. 3 serie po 20 ruchów pulsacyjncyh, na obie nogi, czyli w sumie 6 serii, po 20 ruchów każda. Następnie hantelki wzdłóż ciała i ten sam ruch, w takiej samej ilości serii i powtórzeń na nogę.

Zakończenie:
Czyli rozciągamy się Zazwyczaj na rozciąganie poświęcam 10 do 15 minut żeby mięśnie mogły śmiało rosnąć

Obrazki z ćwiczeniami nie są mojego autorstwa. Znalezione w internecie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201104041531.jpg (112,5 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecie,b,1772_10955,.jpg (12,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecie,b,1772_10956,.jpg (15,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecie,b,1772_10957,.jpg (13,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg getty-141220_L.jpg (14,9 KB, 22 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-08 o 22:58
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 07:26   #11
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

PIELĘGNACJA PO TRENINGU


Po treningu trzeba zadbać o skórę. Mój potreningowy zestaw kosmetyków:

Przygotowanie skóry:

1. Peeling Ziaja z serii Rebuild, zawsze po treningu nakładam go na poślądki i uda. Jest gruboziarnisty a skóra po nim supergładka

2. Na resztę ciała nakładam peeling o cudownym zapachu cynamonu i piernika Tutti Frutti, Farmony- link do KWC

3. Już wspomniany żel do mycia twarzy Bourjois- do kupienia w drogeriach sieci Rossman.

4. Żel pod prysznic Ziaji, nawilżający ! Zmęczona skóra domaga się nawilżenia. Te o spożywczych smakach są pyyyyyszne Tutaj agrestowy

Nawilżanie, ujędrnianie, napinanie:

1. Pupę i uda traktuję Reduktorem cellulitu, Ziaja, Rebuild- link do KWC

2. Reszta nóżek dostaje sporą dawkę Żelu chłodzącego Termo wyszczuplającego, Ziaja Rebuild- link do KWC

3. Na brzuch i biodra idealnie sprawdza się Masło do ciała "ukierunkowane ujędrnianie", Ziaja Rebuild- link do KWC

4. Biust i dekolt Masło ujędrniające biust i dekolt, "ukierunkowane modelowanie", Ziaja Rebuild- link do KWC

5. Na ręce i ramiona Spray do ciała i ramion, "Ukierunkowane ujędrnianie", Ziaja Rebuild- link do KWC

6. No i stópy. Nie można o nich zapomnieć ! Avon, krem do stóp o zpaachu wanilii i brązowego cukru Brązowy cukier pachnie?

Z czystym sumieniem mogę polecić powyższe kosmetyki ! Świetnie się sprawdzają ! Chociaż mogłyby lepiej nawilżać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201104041532.jpg (90,0 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201104041533.jpg (114,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201104041534.jpg (120,3 KB, 82 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 08:41   #12
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

z wielką ciekawością tu zajrzałam
zazdroszczę i podziwiam aż takiego samozaparcia!

ja ćwiczę, pielęgnuję, nawilżam i ujędrniam ale nie tak systematycznie i z taką dokładnością więc idealne miejsce żeby szukać inspiracji i wiedzieć że można

a nie wkurza Cię na siłce te wszystkie dziwne spojrzenia jak ćwiczysz z hantlami czy na maszynach obleganych najczęściej przez facetów?
jak chodziłam przez pewien okres na siłownię często było tak, że byłam jedyną dziewczyną pośród 20 facetów. Nie jestem nieśmiała, ale jednak trochę to krępuje
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 11:13   #13
betullana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

WOW i wielkie brawa dla Ciebie troszkę nie dowierzam, że tak można... no ale skoro tak piszesz to jest to potwierdzenie, że jednak można no i wyszło masło maślane ale nieważne, grunt to abym ja zabrała się za siebie oczywiście jesteś moją inspiracją hmm... od czego by zacząć muszę troszkę nad tym pogłówkować i zabrać się do działania już niedługo lato więc trzeba pokazać wymodelowaną sylwetkę, a nie fałdy tłuszczu więc mykam zastanawiać się, co ze sobą zrobić i wprowadzić działania do codzienności

Edytowane przez betullana
Czas edycji: 2011-04-06 o 14:14
betullana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 12:17   #14
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

gg22,
Dziękuję. Możesz się do mnie przyłączyć w wątku i ze mną się "nawilżać i ujędrniać" Zapraszam

Co do spojrzeń, krępowałam się na początku, po tych kilku miesiącach już zdecydownie nie mam z tym problemu Jednak u mnie na siłowni więcej jest kobiet niżeli mężczyzn, może też dlatego Nie przesadzam też z ćwiczeniami, żeby nie rozbudować sobie za bardzo ciała.

Na początku jak zaczynałam uderzyłam w wagę, tj. żeby spalić tłuszcz, a potem zaczęłam go zamieniać na mięśnie gdy doszło już do takiej fazy. Oczywiście, opiszę ten proces na samym początku Myślę, że dla kogoś, kto chce zacząć, będzie to bardzo przydatna informacja.

betullana,
Oj można, można Im dłużej się ćwiczy tym bardziej jest się uzależnionym od ruchu I to jest dobry aspekt ćwiczeń! Trzeba tylko się zmotywować i niezniechęcać zakwasami, brzydką pogodą i poganiać siebie, gdy odwiedza nas Pan Leń
W razie potrzeby służę radą, jak zacząć Myślę, że dzień w którym planuje się rozpocząć ćwiczenia to dzień w którym trzeba sobie powiedzieć: chcę osiągnąć to i to, dam radę, wierzę w siebie i "na fali" pozytwnych myśli pobiec kupić karnet na fitness/siłownię/basen. Zależnie co komu odpowiada

Zmodyfikować dietę, ograniczyć cukry i węglowodany ale z nich nie rezygnować ! Chcemy być zgrabne i szczęśliwe, a nie, zgrabne i nieszczęśliwe

Gdy jest potrzeba: zaopatrzyć się w suplementy (o nich też planuję napisać).

Nie wolno zapominać o skórze Jej też należy się uwaga i troska Jeżeli będziesz potrzebowała wsparcia, motywowania i pomocy, służę uprzejmie

Życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki !
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 13:07   #15
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

ecrulo - jesteś moim małym mistrzem! Kurcze, dziewczyno naprawdę gratuluję samozaparcia! Już od jakiegoś czasu planuję się za siebie wziąć, ale zawsze albo nie ma czasu, albo pogoda nie ta, albo dzisiaj boli mnie noga i tym podobne.
Po przeczytaniu Twoich postów, wiem, że czas to zmienić!
Zaczynam od jutra i na pewno będę na bieżąco śledzić Twoje wpisy. Dodają mnóstwa energii, zapału i wiary w to, że warto i że się uda!
Będę szła za nim krok w krok i na pewno okażą się bardzo pomocne
rtama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 13:23   #16
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez rtama Pokaż wiadomość
ecrulo - jesteś moim małym mistrzem! Kurcze, dziewczyno naprawdę gratuluję samozaparcia! Już od jakiegoś czasu planuję się za siebie wziąć, ale zawsze albo nie ma czasu, albo pogoda nie ta, albo dzisiaj boli mnie noga i tym podobne.
Po przeczytaniu Twoich postów, wiem, że czas to zmienić!
Zaczynam od jutra i na pewno będę na bieżąco śledzić Twoje wpisy. Dodają mnóstwa energii, zapału i wiary w to, że warto i że się uda!
Będę szła za nim krok w krok i na pewno okażą się bardzo pomocne
Bardzo się cieszę i ślicznie dziękuję !

Oprócz śledzenia zachęcam do zadawania pytań Zaczynałam w listopadzie, od tego czasu ciągle ćwiczę, odżywiam się rozsądnie i dbam o siebie- są efekty ! Początki wyglądały nieco inaczej niż teraz, jeśli chodzi o posiłki i suplementy, dlatego jeśli będziesz chciała to bardzo chętnie wrzucę posty na temat swoich początków. Wiem jak jest zaczynać, kiedy się nie wie za co się wziąć, ciężko o motywację, dlatego chętnie pomogę, bo wiem, że naprawdę warto !

Mocno wspieram i życzę powodzenia ! Traktuj ten wątek jak swój i dziel się swoją pracą i przemyśleniami
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 13:36   #17
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

POSIŁEK PO TRENINGU

To, co jemy po wysiłku ma znaczenie ! Organizm potrzebuje energii, gdyż spore jej ilości spalił w trakcie ćwiczeń. Jak zdrowo nakarmić organizm?

- cukry proste- to najlepsze rozwiązanie, z cukrów jest energia, ale nie możemy z nimi przesadzić Dlatego najlepszym źródłem cukrów prostych są warzywa i owoce

- białko- pod postacią jajek czy też twarożków, to dobry potreningowy budulec mięśni, pozatym wiadomo, że organizm jest w stanie zamienić białko na potrzebne mu węglowodany ( na wypadek gdybym tego dnia nie dostarczyła ich wystarczająco dużo )

- batonik- Tak ! Właśnie tak! Gdy trening jest bardzo męczący, organizm domaga się "złożonej" energii, tak więc jabłko czy też marchew mogą nie wystarczyć Gdy spędzam na siłowni więcej czasu a dodatkowo trening był bardzo intensywny batonik jest koniecznością !

Na początku, gdy chciałam spalić trochę zbędnego ciała, po każdym treningu jadłam jakieś warzywo, gdy poczułam się lepiej ze stanem ciała przerzuciłam się na owoce Obecnie buduję mięśnie i po każdym treningu jem jajka Oczywiście można je przyrządzić na różne sposoby U mnie takie postępowanie się sprawdziło

Nie trzeba wyrzekać się przyjemności, trzeba tylko rozważnie z nimi postępować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201104041535.jpg (94,1 KB, 32 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:31   #18
malaczarnabezcukru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Puławy.
Wiadomości: 56
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Witam. Na początku należą się ci brawa i ukłony z mojej strony, szczerze! Ja odchudzam się od 9.03. Nie jem słodyczy , często jeżdzę na rolkach, czasem tańczę, rzadziej biegiem. Jak mi się przypomni hula-hop to kręce.Waga spadła- zrzuciłam prawie 4 kg. Niestety najwiekszy problem tkwi w moich boczkach i grubych udach, co robić?? i jeszcze-czy to realne aby do połowy lipca wyrobic sie ze smukła sylwetką? Z góry dzieki i pozdrawiam :d
malaczarnabezcukru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 16:18   #19
ojala
Raczkowanie
 
Avatar ojala
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 74
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez ecrulo Pokaż wiadomość

Początki wyglądały nieco inaczej niż teraz, jeśli chodzi o posiłki i suplementy, dlatego jeśli będziesz chciała to bardzo chętnie wrzucę posty na temat swoich początków. Wiem jak jest zaczynać, kiedy się nie wie za co się wziąć, ciężko o motywację, dlatego chętnie pomogę, bo wiem, że naprawdę warto !
Podziwiam i też planuję wziąć się za siebie w najbliższym czasie, w końcu lato tuż tuż Dlatego chętnie poczytam o Twoich początkach, bo sama nie wiem co i jak z tymi posiłkami.
ojala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 16:40   #20
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez malaczarnabezcukru Pokaż wiadomość
Witam. Na początku należą się ci brawa i ukłony z mojej strony, szczerze! Ja odchudzam się od 9.03. Nie jem słodyczy , często jeżdzę na rolkach, czasem tańczę, rzadziej biegiem. Jak mi się przypomni hula-hop to kręce.Waga spadła- zrzuciłam prawie 4 kg. Niestety najwiekszy problem tkwi w moich boczkach i grubych udach, co robić?? i jeszcze-czy to realne aby do połowy lipca wyrobic sie ze smukła sylwetką? Z góry dzieki i pozdrawiam :d
Witaj
Zależnie jak startujesz, tzn. ile masz wzrostu, ile ważysz, jakie masz skłonności. Trzeba też się zmierzyć tu i ówdzie (ja niestety nie mierzyłam się od początku). Gdy wiemy na czym stoimy i co chcemy osiągnąć, można oszacować czy jest to realne do połowy lipca (bez głodzenia się!) Jeśli chcesz, pomierz się i napisz, jeśli nie tu, na PW, zobaczymy czy ten plan jest realny Jeśli nie jest w ciągu tak krótkiego czasu, to zawsze można się bardzo zbliżyć, co powinno być wystarczającym motywatorem do kontynuacji zmagań
Mam kilka pytań:
- Jak wygląda Twoje śniadanie?
- Czy podjadasz w ciągu dnia? Jeśli tak, to co?
- Ile posiłków dziennie jesz?
- O której godzinie i co zazwyczaj jesz na kolację?
- Co jesz na obiad?
- Ile razy w tygodniu ćwiczysz? Jak długo?
- Czy chciałabyś wspomagać się suplementami?
- Czy pijesz wodę? Czy jesteś skłonna porzucić soki/napoje i inne tego typu płyny na rzecz wody?

Na boczki mogę polecić kilka ćwiczeń, skutecznych ! Jedne są bardziej intesnywne, drugie, spokojne ale wymagają większej ilości czasu jaki trzeba włożyć codziennie w to ćwiczenie. Jeśli znajdę filmiki bądź zdjęcia na internecie, zamieszczę je jaknajszybciej. Hula-hop jest bardzo dobrym wyborem, kręć ile możesz i kiedy możesz

Jeśli Twoim celem jest zrzucić z boczków i ud, to proponuję więcej biegać- ćwiczenia cardio są najlepszymi spalaczami tłuszczu. Oprócz biegania: jazda na rowerze, pływanie, szybki spacer również (zwłaszcza gdy jesteś zmęczona i zniechęcona).

Pozdrawiam !

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ojala Pokaż wiadomość
Podziwiam i też planuję wziąć się za siebie w najbliższym czasie, w końcu lato tuż tuż Dlatego chętnie poczytam o Twoich początkach, bo sama nie wiem co i jak z tymi posiłkami.
Jeśli to Cię usatysfakcjonuje, będzie mi bardzo miło wrzucić specjalnie dla Ciebie wieczorem przykładowy jadłospis jaki wprowadziłam na samym początku z uwzględnieniem suplementów. Jeśli będziesz chciała będę mogła pomóc Ci w modyfikowaniu i dobieraniu potraw, bo wiadomo, nie każdemu smakuje to samo

Niestety na początku suplementy i zdrowsze jedzenie pochłonęły sporą ilość pieniążków, ale to tylko na początku No i zawsze istnieją sposoby alternatywne. Wszystko jest kwestią indywidualną.
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-05 o 16:41
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:56   #21
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

ZMIANY NA DOBRY POCZĄTEK

Wiadomo, od czegoś trzeba zacząć. Początki są najtrudniejsze, a potem już idzie z górki Gdy zaczynałam swój zdrowy tryb życia ze zdrową sylwetką zastanawiałam się, jak ułożyć sobie posiłki, by jeść w miarę regularnie (chociaż nie zawsze się da- studia)i ćwiczyć jak najwięcej. Nigdy nie liczyłam kalorii w obawie, że popadnę w obłęd Dlatego postanowiłam wprowadzić kilka zmian po rozmowach/lekturze artykułów w internecie i informacji na różnych forach/prasy.

Zaczęłam od:
- wykluczenia soków/napojów/orenżad i wszystkiego co słodzone ponadmiarę- zaczęłam pić wodę- przynajmniej na początku
- zaopatrzyłam się w herbaty- zielone i czerwone, bo te są najzdrowsze, a Pu-erh (czerwona herata) podobno pomaga w spalaniu tłuszczu, nie zaszkodzi spróbować prawda?
- porzuciłam słodycze- przynajmniej narazie
- przestałam smażyć- natomiast zaczęłam dusić i robić potrawy na parze
- jeśli wieczorem (po słynnej 19) byłam głodna, jadłam jajka, lepiej jest zjeść coś lekkiego niż pozwolić organizmowi spalać mięśnie w trakcie snu (katabolizm), wierzcie mi, od zjedzenia jajecznicy na godzinkę przed snem się nie tyje
- kupiłam błonnik w proszku i w tabletkach, do 6x dziennie jadłam tabletki i popijałam dużą ilością wody, rano błonnik jak teraz, sypałam do musli
- zaopatrzyłam się L karnitynę (max 2 tabletki dziennie i to tylko w dniach, gdy nie ćwiczyłam, w dzień ćwiczeń 1 rano)
- dostałam Therm Line II, pomyślałam więc czemu nie skorzystać? Jednak dawkowałam po swojemu (ze względu na już obecny błonnik i L-karnitynę) 2x dziennie po 1 tabletce
- zaczęłam kupować więcej owoców i warzyw
- jeśli podjadałam to orzechy, migdały i słonecznik- na początku ciężko mi było niepodjadać, więc wzięłam się na sposób
-tymczasowo wykluczyłam pieczywo i makarony, ryżu brązowego sobie nie żałowałam

Zdjęcie nie niest mojego autorstwa. Znalezione w internecie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1299659698_PuERh Kostka.jpg (20,5 KB, 34 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-08 o 22:58
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:05   #22
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Z liczeniem kalorii masz całkowitą rację. Raz stosowałam dietę 1000 kalorii. Do dzisiaj mi został nawyk patrzenia na jedzenie i myslenia : "ten Michałek ma 70 kcl, ten jogurt 180.. zjadłam dzisiaj 1500 kcl - o nie !" Strasznie depresyjne. A powinnyśmy z radością dążyć do wymarzonej sylwetki
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno

Edytowane przez Melka88
Czas edycji: 2011-04-05 o 19:07
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:42   #23
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez Melka88 Pokaż wiadomość
Z liczeniem kalorii masz całkowitą rację. Raz stosowałam dietę 1000 kalorii. Do dzisiaj mi został nawyk patrzenia na jedzenie i myslenia : "ten Michałek ma 70 kcl, ten jogurt 180.. zjadłam dzisiaj 1500 kcl - o nie !" Strasznie depresyjne. A powinnyśmy z radością dążyć do wymarzonej sylwetki
Właśnie. Obawiam się, że liczenie kalorii może sprawić iż zamiast batonika będe widziała 80kcal
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:51   #24
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

TRENING II

Ze względu na brak czasu, wybrałam się dzisiaj na siłownię jedynie na 40 minut.

Ćwiczenia na bieżni
Zaczęłam od powolnego biegu i przeszłam do biegu bardzo szybkiego, by następnie zwiększyć obciążenie, tj. kąt. Tutaj już nie biegłam, przy maksymalnym kącie nachylenia, bieg pod górkę mógłby dla mnie skończyć się źle, dlatego maszerowałam, stopniowo schodząc ze stromości.
Na zdjęciach uwieczniłam zmianę obciążenia, po lewej jest czas, a po prawej ilość spalonych kalorii.

Dlaczego ten trening jest dobry, gdy nie ma się czasu?
Ponieważ wymaga dużego wysiłku, angażuje wiele partii mięśni, ćwiczy się w ten sposób przedewszystkim łydki, a stromość dodatkowo zapewnia nam pracę mięśni brzucha. Jest męczące i najlepsze, gdy ma się tylko 3o minut.

Rozciąganie:
Nie możemy zapomnieć o rozciągnganiu mięśni nawet po tak krótkim treningu

Dlaczego chodzę na siłownię gdy nie mam czasu?
Jestem zdania, że skoro mogę chociaż 30 minut poćwiczyć, to korzystam z tego. Nie ma czegoś takiego jak "nie opłaca się", każdy ruch, nawet trzydziestominutowy bardzo się opłaca !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201104051537.jpg (112,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201104051538.jpg (85,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201104051541.jpg (96,3 KB, 14 załadowań)
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki

Edytowane przez ecrulo
Czas edycji: 2011-04-05 o 20:52
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:41   #25
ojala
Raczkowanie
 
Avatar ojala
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 74
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

O, super. Dziękuję Ci bardzo za ten początkowy 'jadłospis'. Z radością zauważyłam, że do kilku punktów stosuję się już od jakiegoś czasu. Soki i inne słodzone napoje - odstawione na rzecz wody, pijam też wymienione przez Ciebie rodzaje herbaty. Muszę jeszcze pomyśleć o tym błonniku... Czy brać suplement czy dostarczać go w sposób bardziej naturalny. I oczywiście więcej ruchu, bo bez tego ani rusz )

Edytowane przez ojala
Czas edycji: 2011-04-05 o 21:43
ojala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:50   #26
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez ojala Pokaż wiadomość
O, super. Dziękuję Ci bardzo za ten początkowy 'jadłospis'. Z radością zauważyłam, że do kilku punktów stosuję się już od jakiegoś czasu. Soki i inne słodzone napoje - odstawione na rzecz wody, pijam też wymienione przez Ciebie rodzaje herbaty. Muszę jeszcze pomyśleć o tym błonniku... Czy brać suplement czy dostarczać go w sposób bardziej naturalny. I oczywiście więcej ruchu, bo bez tego ani rusz )
Przykładowy jadłospis z rozkładem posiłków wrzucę jeszcze Stwierdziłam, że chyba najlepiej zacząć od ogólnych zasad, chciałam to usystematyzować jakoś.
Błonnik dostarczany w naturalny sposób to dobry pomysł. U mnie sporo tego błonnika w diecie jest, nie tylko ze względu na uczucie sytości ale także ze względu na regulację pracy jelit, a to też bardzo ważne.

Jeśli niektóre z zasad są już w Twoim życiu od jakiegoś czasu to brawo Będę trzymać i zapraszam do odwiedzania, obiecuję jadłospis jeszcze zamieścić. Pewnie też pokażę zbiór swoich herbat
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 12:31   #27
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Kochana, cudny blog Właśnie przeczytałam cały
Jak Cię wczoraj zobaczyłam, to wcale się nie dziwię, że nikt nie może od Ciebie oczu oderwać

Mam pytanko do Twoje śniadania, bo piszesz, że jesz różne musli i jogurt, a wszędzie tu pisze, że koniecznie owsianka i mleko lub jogurt naturalny, bo kupne musli i jogurty owocowe mają cukry proste i to niby prawda, ale widzę, że da się ślicznie wyglądać jedząc słodkie musli i jogurt na śniadanie, zdrowo się odżywiając i ćwicząc, bo mi po prostu taka owsianka, nawet z jakimś owocem nie zawsze smakuje I chyba zacznę robić tak jak Ty, albo mieszać sobie pół na pół słodkie musli i płatki owsiane, bo tak jestem w stanie zjeść

A rano chyba można sobie Kochana pozwolić na cukry proste, prawda?
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:16   #28
betullana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Wczoraj długo myślałam nad tym co mogę ze sobą zrobić (jesteś moją inspiracją ) i wymyśliłam

Zaczynam wprowadzać ruch do mojego trybu życia, tzn. postanowiłam, że
  • 2-3 razy w tygodniu będę chodzić na basen (przy okazji podszkolę pływanie)
  • biegania nie lubię więc póki co jak tylko będę miała czas to będę spacerować, a z czasem może zacznę szybko chodzić a później to już niedaleka droga do biegania

Chcę również zmienić moją dietę, a raczej to co jem a jem wszystko Niestety za wiele zmienić nie mogę, bo rodzinka gotuje to co wymyśli na obiadek dlatego obiady muszą zostać takie jakie są, niestety ale mogę:
  • na śniadanie jeść musli z jogurtem (to pomysł ściągnięty od Ciebie) lub też mleko i płatki
  • do szkoły zabierać jakiś owoc, np. jabłko czy banana lub kanapka z serem żółtym bądź jakimś do smarowania chlebka oczywiście od dziś jem tylko ciemny chleb (razowy bądź wielozbożowy)
  • nie jeść słodkości a dokładniej zastąpić tylko nie bardzo wiem czym... bo orzeszki solone są dość kaloryczne, śliwek, pomarańczy, żurawiny czy jakiś innych owoców suszonych nie lubię więc może migdały no chyba, że jakiś owoc albo warzywko
  • na kolację jeść sałatki tzn. najchętniej jem pomidorka i ogórka z cebulką z solą i pieprzem z jogurtem naturalnym, ale może poszukam w sieci przepisy na inne jakieś takie podobne sałatki



Edytowane przez betullana
Czas edycji: 2011-04-08 o 08:37
betullana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 15:29   #29
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Kochana, cudny blog Właśnie przeczytałam cały
Jak Cię wczoraj zobaczyłam, to wcale się nie dziwię, że nikt nie może od Ciebie oczu oderwać

Mam pytanko do Twoje śniadania, bo piszesz, że jesz różne musli i jogurt, a wszędzie tu pisze, że koniecznie owsianka i mleko lub jogurt naturalny, bo kupne musli i jogurty owocowe mają cukry proste i to niby prawda, ale widzę, że da się ślicznie wyglądać jedząc słodkie musli i jogurt na śniadanie, zdrowo się odżywiając i ćwicząc, bo mi po prostu taka owsianka, nawet z jakimś owocem nie zawsze smakuje I chyba zacznę robić tak jak Ty, albo mieszać sobie pół na pół słodkie musli i płatki owsiane, bo tak jestem w stanie zjeść

A rano chyba można sobie Kochana pozwolić na cukry proste, prawda?
Dziękuję bardzo ! Cieszę się, że lektura mojego pamiętniczka się spodobała

Jem różne musli i jogurt, to prawda Dlaczego jem inaczej niż w większości diet jest napisane? Bo spalam dużo Siłownia + wysiłek intelektualny pochłaniają masę kalorii. Jednak nie tak od razu jadłam płatki z jogurtem.

Na początku, żeby "odzwyczaić" organizm od cukru, robiłam tak jak mówisz: musli + płatki owsiane, mieszanka Gdy miałam dosyć jogurtu naturalnego, kupowałam jogurt light do płatków, a jeśli miałam ochotę na normalny jogurt, to nie katowałam siebie W lodówce zawsze stały te trzy jogurty, obecnie jest tylko smakowy Takie obniżenie przyjmowanej dawki cukrów było nieprzyjemne dla organizmu, ale po takim "poście" organizm przyzwyczaił się do minimalnej dawki (w porównaniu z tym co robiłam jeszcze niedawno- codziennie jadłam słodycze w sporych ilościach ) i już nie krzyczy o kosmiczne porcje cukru, bo raz: odzwyczaił się od zjadania 4 batonów dziennie, a dwa dostarczam mu wystarczająco cukrów

Poranek to najlepsza pora na cukry, bo organizm rozłoży energię z nich na cały dzień Więc jeśli się "cukrzyć" to jest to idealna pora na słodkie musli, tak samo po treningu! Jakieś warzywko lub owoc, a po bardzo męczących ćwiczeniach nawet batonik

Nigdy nie byłam zwolenniczką głodzenia się, ani wmuszania w siebie rzeczy, które mi nie smakują Wystarczy kontrolować i dobrze kombinować a efekty się pojawią !

Tropikalne musli Nestle posiada płatki owsiane I chyba jest moim ulubionym musli
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 15:36   #30
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: W drodze po piękną figurę. Smukła sylwetka do wakacji ! :)

Cytat:
Napisane przez ecrulo Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo ! Cieszę się, że lektura mojego pamiętniczka się spodobała

Jem różne musli i jogurt, to prawda Dlaczego jem inaczej niż w większości diet jest napisane? Bo spalam dużo Siłownia + wysiłek intelektualny pochłaniają masę kalorii. Jednak nie tak od razu jadłam płatki z jogurtem.

Na początku, żeby "odzwyczaić" organizm od cukru, robiłam tak jak mówisz: musli + płatki owsiane, mieszanka Gdy miałam dosyć jogurtu naturalnego, kupowałam jogurt light do płatków, a jeśli miałam ochotę na normalny jogurt, to nie katowałam siebie W lodówce zawsze stały te trzy jogurty, obecnie jest tylko smakowy Takie obniżenie przyjmowanej dawki cukrów było nieprzyjemne dla organizmu, ale po takim "poście" organizm przyzwyczaił się do minimalnej dawki (w porównaniu z tym co robiłam jeszcze niedawno- codziennie jadłam słodycze w sporych ilościach ) i już nie krzyczy o kosmiczne porcje cukru, bo raz: odzwyczaił się od zjadania 4 batonów dziennie, a dwa dostarczam mu wystarczająco cukrów

Poranek to najlepsza pora na cukry, bo organizm rozłoży energię z nich na cały dzień Więc jeśli się "cukrzyć" to jest to idealna pora na słodkie musli, tak samo po treningu! Jakieś warzywko lub owoc, a po bardzo męczących ćwiczeniach nawet batonik

Nigdy nie byłam zwolenniczką głodzenia się, ani wmuszania w siebie rzeczy, które mi nie smakują Wystarczy kontrolować i dobrze kombinować a efekty się pojawią !

Tropikalne musli Nestle posiada płatki owsiane I chyba jest moim ulubionym musli
Dziękuję Ci kochana za obszerną odpowiedź
Będę sobie teraz mieszać jakieś 4 łyżki płatków owsianych z 2 łyżkami musli, tak dla delikatnego słodkiego smaczku i do tego jakiś owocek, przeważnie jem owsiankę z mlekiem, ale może spróbuję z jogurtem naturalnym
Słodyczy na szczęście nie jem od dość dawna, oduczyłam się powoli chyba wtedy, jak przestałam słodzić Także te 2 łyżki musli nie powinny mi zaszkodzić, bo po prostu sama owsianka w smaku mi niezbyt smakuje
Trzymam kciuczki za dalsze sukcesy i będę podczytywać na pewno
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Rossmann - Szał Ciał


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.