Witaj górska przygodo!:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Moje wakacyjne przygody

Notka

Moje wakacyjne przygody Konkurs z nagrodami! Chcemy abyście troszkę powspominały i opisały swoje najlepsze w życiu wakacje, albo najciekawszą, najśmieszniejszą przygodę wakacyjną. Mile widziana oprawa zdjęciowa lub graficzna ;)

Pokaż wyniki sondy: Przeżyłam przygodę wakacyjną, która pozytywnie odmieniła moje życie, bo dzięki niej:
Odnalazłam miłość 2 16,67%
Powiększyłam swoją rodzinę 0 0%
Nawiązałam nowe przyjaźnie 2 16,67%
Poprawiłam swoje stosunki z bliskimi 1 8,33%
Zmieniłam miejsce zamieszkania 1 8,33%
Znalazłam pracę swoich marzeń 0 0%
Poprawiałam swoją sytuację finansową 0 0%
Uwierzyłam w siebie, w swoje możliwości 3 25,00%
Odkryłam w sobie nowe pasje 8 66,67%
Inne 3 25,00%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 12. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 13:24   #31
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Jak to bąbelki z jacuzzi mogą zawrócić w głowie....

Kolejna wyprawa na Słowację, to wycieczka do kąpieliska termalnego Aquacity w Popradzie.


zdjęcie z internetu

Wrażenia niezapomniane, widok na góry niesamowity. Trafiliśmy na piękną pogodę. Słoneczko, leżaki, zjeżdżalnia, świeże górskie powietrze- coś pięknego. Takie oderwanie od codzienności, odpoczynek, relaks, dobra zabawa



Najbardziej zachwycone byłyśmy jacuzzi. Woda cieplutka, sporo bąbelków, czuło się, jak pracuje każdy mięsień. Taki hydromasaż to coś pięknego.



Jak weszłyśmy do jacuzzi, to nie wychodziłyśmy stamtąd przed dwie godziny. Ale nie tylko przez te bąbelki. I tutaj zaczyna się moja kolejna przygoda...


jacuzzi dziewczyny poznały bardzo sympatycznych Słowaków... którzy znali dość dobrze język polski, więc nie było problemu, żeby się dogadać. I tak czas im upłynął na miłej pogawędce. Aż całkiem zapomniały, żeby kontrolować czas pobytu na basenie, bo biuro podróży, z którego wyjechały, opłaciło trzy godziny. Jeśli przekroczyło się ten czas, trzeba było samemu dopłacić. Więc jak spojrzały na zegarek, okazało się, że zostało im jakieś 10 minut na to, żeby dotrzeć do przebieralni, przebrać się, wysuszyć włosy i dojść do bramki przy wyjściu. Można powiedzieć, że niewykonalne. Ale, co to dla nich. Biegiem leciały. Najpierw wchodzą pod prysznice, a tam- wszystkie panie nago! Dziewczyny były tam dosłownie kilka sekund. Szkoda, że nie widziały własnych min. Nie miały pojęcia, w którą stronę patrzeć, takie były skrępowane. Potem szybko do przebieralni, włosy osuszone tylko ręcznikiem, na suszarkę nie było czasu. No i biegną do tej bramki. Kaśka przykłada zegarek do czytnika- yupi! przeszła, zdążyła Paula przechodzi i teraz Lenka.. no i niestety, bramka się zaklinowała. Nie idzie przejść. Męczy się i męczy, a bramka ani drgnie. Zanim udało jej się przejść, było już 5 minut po czasie. Niby żaden problem. Przecież dopłaci się i tyle. Tyle, że one takie bystre niby, a nie wymieniły pieniędzy w kantorze, nie miały nawet 1 korony przy sobie. I co teraz? Jak się dogadać z panią przy okienku? Chciało jej się śmiać i płakać jednocześnie. Podchodzi więc do okienka taka zestresowana, próbuje wytłumaczyć, że nie ma pieniędzy, jedynie złotówki, ale Pani chyba niewiele zrozumiała. Zaczęła coś wypisywać, pewnie karę czy coś... 'no ładnie'- pomyślała, 'ciekawe ile przyjdzie mi zapłacić' I wtedy przy okienku pojawili się sympatyczni Słowacy z jacuzzi.... yupi Lenka uratowana Porozmawiali z panią, wszystko wyjaśnili,
zapłacili za minuty, które przekroczyła i było po problemie Chyba czuli się częściowo odpowiedzialni za całe to zamieszanie Pogadały jeszcze chwilę, podziękowały i pobiegły do autobusu. Jak się potem okazało wycieczka czekała już od prawie godzinki na nie. Miny mieli niewyraźnie, jakby chcieli udusić spóźnialskie panienki. Ale one były zadowolone, humorki dopisywały, będą miały co wspominać
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-24 o 12:31 Powód: literówka
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 13:29   #32
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Góralskie dowcipy, czyli Spływ Dunajcem na wesoło:P

Dla Ciebie również 5
Bardzo fajnie prowadzisz wątek,czekam na więcej
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:24   #33
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Wink Dot.: Góralskie dowcipy, czyli Spływ Dunajcem na wesoło:P


Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Dla Ciebie również 5
Bardzo fajnie prowadzisz wątek,czekam na więcej

Dziękuję



__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-16 o 18:43
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 23:02   #34
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Wink Jan Paweł II o górach:)

Pisząc o górach, nie sposób nie wspomnieć o Janie Pawle II i jego zamiłowaniu do górskich wypraw. Często pisał o górach i o ich znaczeniu w życiu człowieka. Mam kilka ulubionych cytatów autorstwa Jana Pawła II



"óry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...


"a łonie natury, z dala od codziennych trosk, duch łatwiej otworzy się na rzeczywistość nadprzyrodzoną, która nadaje sens i wartość ziemskim przedsięwzięciom i planom"...

"u w górach przyjeżdża się, by stanąć przed pewną rzeczywistością geograficzną, która nas przewyższa i pobudza do zaakceptowania tej postawy, do pokonania samych siebie. I widać tych piechurów, turystów, alpinistów, tych wspinających się nierzadko, jak bohaterowie, którzy podążając za milczącym słowem, słowem majestatycznym, odwieczną wymową gór idą, wspinają się i pokonują samych siebie, aby dotrzeć na szczyty"....



Sama prawda i mądrość zawarte w tych kilku zdaniach




__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-16 o 22:50 Powód: literówka
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 14:51   #35
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

dziękuję za ocenkę ode mnie też 5 leci
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 15:46   #36
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
dziękuję za ocenkę ode mnie też 5 leci

Dziękuję
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-16 o 18:43
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 16:16   #37
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

nie przepadam za górami ale bardzo fajnie o nich piszesz
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 17:29   #38
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
nie przepadam za górami ale bardzo fajnie o nich piszesz
Dzięki mnie góry niesamowicie fascynują, mogłabym o nich pisać i pisać Niestety mam daleko i mogę sobie pozwolić na wyjazd raz w roku, ale dobre i to
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-16 o 18:43
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 21:54   #39
Truskaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 319
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Również kocham góry, chociaż ze wstydem przyznaję, że trochę je zaniedbałam. Przypomniałaś mi dlaczego tak bardzo lubiałam chodzić po górach 5/5
Truskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 22:53   #40
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez Truskaaa Pokaż wiadomość
Również kocham góry, chociaż ze wstydem przyznaję, że trochę je zaniedbałam. Przypomniałaś mi dlaczego tak bardzo lubiałam chodzić po górach 5/5
Oj to czas nadrobić, to co się zaniedbało w tym roku zrobić sobie wycieczkę w góry obowiązkowo. Uwielbiam chodzić po górach. Ogólnie, kto mnie zna, ten wie, że jestem leniuszek. Ale w górach dostaje porządnego kopa energii i czuję, że mogę góry przenosić Chyba ten klimat ma taki pozytywny wpływ na mnie
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:25   #41
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Talking Woda z górskiego strumienia= Maksymalne orzeźwienie

Kolejna historia wydarzyła się podczas wycieczki do Słowackich Wysokich Tatr. W programie wycieczki był: przejazd do miejscowości Stary Smokowiec, wyjazd kolejką linowo-szynową na Hrebienok, ok. dwugodzinny spacer do wodospadów Zimnej Wody.


zdjęcie z internetu


Hrebienok – (1285 m.n.p.m.) stanowi znakomity punkt początkowy wypraw w szczytowe pasma Tatr, do wysokogórskich schronisk oraz spacerów ścieżkami turystycznymi.








Jedną z głównych atrakcji Hrebienoka są położone ok. 15 min. spacerem, najpiękniejsze w Tatrach Wodospady Zimnej Wody- zespół wodospadów w słowackich Tatrach Wysokich. Tworzą malowniczą kaskadę, składającą się z kilkunastu progów, z których najwyższy sięga 13 m, umownie podzieloną na cztery wodospady, noszące nazwy (od góry): Mały, Skryty, Wielki i Długi.





W tym malowniczym miejscu zaczyna się kolejna przygoda...


yprawa na Słowację w Wysokie Tatry. Pogoda z rana nie zapowiadała się ciekawie. Zanim wyjechali na wycieczkę zastanawiała się: ‘kupić dużą, czy małą butelkę wody?’ Zdecydowała się na małą, półlitrową. Przecież to tylko dwie godziny spaceru, a upalny dzień się raczej nie zapowiada. Paula z Kaśką poszły za radą ‘mądrzejszej’ koleżanki. A po co im więcej wody, pół litra na pół dnia łażenia po górach wystarczy. No i pojechały...

anim dojechały na miejsce, zdążyło się rozpogodzić. Zrobiło się upalnie i duszno. Najpierw wjazd kolejką na Hrebienok, potem spacerek do wodospadów. Spacer okazał się bardziej wyczerpujący, niż myślały. Ale widoki nieziemskie! Krajobraz tak barwny i malowniczy. Wodospady może nie tak ogromne, jak sobie wyobrażały, ale i tak robiły wrażenie. Zachwycała się każdym zakątkiem. Pokochała tą dzikość, tajemniczość, nieskazitelne piękno. Mogłaby spacerować, wspinać się wyżej i wyżej. Co jest dziwne, bo kto ją zna, ten wie, że dobrą kondycją fizyczną, to ona nie grzeszy Ale w górach czuje w sobie nieograniczone pokłady energii, mogłaby spacerować bez końca! Oczywiście dla takich wypraw, jeszcze w upalny i duszny dzień potrzebny jest zapas wody…No właśnie- półlitrowa buteleczka dawno się skończyła. Pić się chce, a nie ma nawet gdzie kupić. I co teraz Lenka myśli, myśli intensywnie... spogląda na potoczek, który płynie tuż obok i już wie...


To ten strumyczek ugasił moje pragnienie

oda w strumyku przejrzysta, a one takie spragnione. Oj kusiła i to strasznie. Może to niemądre pić wodę ze strumyka. Ale czytała gdzieś, że na 'upartego' można pić taką wodę. Jedyne niebezpieczeństwo, jakie może być związane z wodą ze źródeł czy potoków w Tatrach (dla ludzi oczywiście), to bakteryjne zanieczyszczenia. Ale nawet jeśli są w niej jakieś zanieczyszczenia, to przecież w niewielkich ilościach nie powinno się nic stać. Dziewczyny zorientowały się, co chce zrobić i śmieją się z niej. Nie mogły uwierzyć, że zacznie pić wodę ze strumienia. Ale jej się tak strasznie chciało pić! Pomyślała: ‘A niech się śmieją, nie ja pierwsza i nie ostatnia pije stąd wodę’. Wzięła, więc swoją buteleczkę półlitrową, napełniła lodowatą, czyściutką wodą. I bierze porządny łyk... Co za ulga, co za smak, maksymalne orzeźwienie! Wypija do dna i napełnia jeszcze raz butelkę. Paula z Kaśką już się nie śmieją z koleżanki, również nalewają wodę do swoich butelek...


Ten sam strumyk parę metrów dalej
omysł okazał się całkiem dobry, pragnienie zaspokojone, nikt nie padł, zdrowe wróciły do domku. A wraz z wodą ze strumienia zasmakowały swej kolejnej górskiej przygody
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-24 o 12:05
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 19:25   #42
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Ale super miniopowiadanka!! Świetny pomysł z tym pisaniem w trzeciej osobie. Poza tym widać, że dużo serca włożyłaś w wątek . Ja daję 5 z uwagi na całokształt . W końcu czy ktoś lubi góry czy morze to tak naprawdę nieistotne .
Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 20:00   #43
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ale super miniopowiadanka!! Świetny pomysł z tym pisaniem w trzeciej osobie. Poza tym widać, że dużo serca włożyłaś w wątek . Ja daję 5 z uwagi na całokształt . W końcu czy ktoś lubi góry czy morze to tak naprawdę nieistotne .
Dziękuję No racja, każdy woli, co innego, ale to nie istotne co. Ważne, że chcemy podróżować, oderwać się od szarej rzeczywistości, jesteśmy otwarci na nowe miejsca miałam okres, że zafascynowana byłam morzem, ale odkąd pojechałam w góry pokochałam górskie wędrówki moim marzeniem jest zwiedzić też kiedyś mazury. Uwielbiam podróżować, poznawać nowe zakątki, każdy wyjazd jest dla mnie nową przygodą
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-17 o 20:02
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 09:15   #44
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile "Pełna śmiechu beczka to autobus nasz"

Wakacje 2008 dobiegły końca. Bardzo skrótowo opowiedziałam kilka śmiesznych i mniej śmiesznych sytuacji, które mnie spotkały. Pozostaną one na długo w mojej pamięci i wywołują szeroki uśmiech na twarzy. Góry, piękna pogoda, dobre towarzystwo, to wszystko spowodowało, że wakacje te były jednymi z moich najlepszych i zapragnęłam podzielić się z Wami wspomnieniami. A wspomnienia te są dla mnie bezcenne. Mam nadzieję, że zaciekawiłam Was choć troszeczkę, że znajdą się osoby, które czytając mój mini blog zapragną poznać te miejsca, a może już je znają i powrócą w te piękne okolice. A Krynica Górska, jak i również Tatry po stronie słowackiej to prawdziwa uczta dla naszych zmysłów, relaks dla duszy i ciała... Atrakcji dla turystów jest tyle, że nie można się nudzić. Choć ja akurat wolę dzikie szlaki, wyprawy w miejsca, gdzie turystów jest jak najmniej, gdzie mogę zaznać absolutnej ciszy, odprężenia, połączyć się z samą naturą I to jest to, co kocham w górach! Żegnam Was już z gór po stronie słowackiej. Wsiadam w autobus i wracam do domku. A po drodze będzie bardzo wesoło Jak w tytule: "Pełna śmiechu beczka to autobus nasz"


Powrót autobusem ze Słowacji

Ale to nie koniec moich opowiastek. W następnych wpisach zabiorę Was w zupełnie inne okolice- będziemy podziwiać piękne Karkonosze A również tam wydarzyło się
przygód co nie miara, także zapraszam do śledzenia wątku i pozdrawiam
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-18 o 09:42
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 11:38   #45
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Uwielbiam Czekoladę Studentską, a najbardziej wiśniową.
Jak w tym roku będę w Zakopanym to pojedziemy po nią do Słowacji.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 12:06   #46
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez angelinmyheart Pokaż wiadomość
Uwielbiam Czekoladę Studentską, a najbardziej wiśniową.
Jak w tym roku będę w Zakopanym to pojedziemy po nią do Słowacji.
Oj, też uwielbiam wiśniową! i białą najlepsze czekolady jakie jadłam
W Zakopanym byłam z dobrych parę lat temu, jeszcze z wycieczką szkolną. Na pewno wybiorę się tam jeszcze jakiegoś lata ze znajomymi

__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 13:40   #47
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

masz już własne dziecko? to cudownie

powiesz mi może jak robisz,że dodajesz takie duże fotki do zdjęć? bo ja nie umiem jakoś ech..a to ważne dla mnie
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 14:08   #48
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
masz już własne dziecko? to cudownie

powiesz mi może jak robisz,że dodajesz takie duże fotki do zdjęć? bo ja nie umiem jakoś ech..a to ważne dla mnie

Ja dodaję najpierw zdjęcia do galerii na swoim koncie na wizażu, a potem stamtąd wybrane zdjęcie kopiuję do postu opisałam dokładniej w Twoim wątku
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-18, 15:29   #49
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

dziękuję za pomoc piękny ten Twój wątek jest
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 16:09   #50
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
dziękuję za pomoc piękny ten Twój wątek jest
Dziękuję To się bardzo cieszę, że moja pomoc się przydała
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 17:26   #51
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Talking Nietypowy spacer przez Szklarską Porębę:)

akacje 2010. Dokąd tym razem zabierze ją pociąg? Celem tej podróży będzie Magiczne Miasto Ducha Gór- Szklarska Poręba.


zdjęcie z internetu

niezwykłej historii władcy Karkonowskiego Królestwa będzie inna opowieść. Dzisiejsza nawiąże do rzeczy bardziej codziennych, a mianowicie do zakupów. Jest kobietą, więc wiadomo- zakupy robić uwielbia Gorzej już ma się rzecz z płaceniem rachunku przy kasie i zabraniem tych wypchanych reklamówek czy kartonów do domku. W pierwszy dzień pobytu w Szklarkiej zaplanowali grilla, a w lodówce pusto. Także trzeba było uzupełnić zapasy. Wybrali się do pobliskiego marketu (jakieś 2km od domku, który wynajmowali). I tak wkładali zakupy do wózka i wkładali, aż zrobił się pełen. Potem tylko się zastanawiali, kto będzie niósł te zakupy taki kawał drogi, zwłaszcza dwa ciężkie kartony z piwem Michaś myśli, myśli... i już ma gotowy, szalony pomysł. Mówi: 'Pożyczymy sobie wózek. Przecież złotówka w wózku jest nasza. Zapłaciliśmy, no nie? Jutro oddamy i tyle.' No i problem rozwiązany. Zobaczyć miny turystów na widok grupki młodzieży przemierzającej chodnikiem z marketowym wózkiem- bezcenny
Butelki od piwa dzwoniły we wózku, ludzie patrzyli i otwierali usta ze zdziwienia a oni tylko się uśmiechali. No co, z wózkiem do zakupów spacerować przez Szklarską nie można?



otem wózek wprowadzili do domku, zakupy rozpakowali i grillowanie czas zacząć





le najlepsza to była mina właścicielki domku, kiedy rano weszła zabrać śmieci, a w kuchni zobaczyła zaparkowany wózek z marketu Najpierw szok, a później to już razem z nimi śmiała się do łez Na koniec dodała tylko: 'No tego, to jeszcze u mnie w domku nie było'.



PS. Na koniec dodam, że wcale nie zachęcam do pożyczania wózka.... Bowiem jeśli oddalamy się z wózkiem z terenu marketu, możemy zostać oskarżeni o kradzież, a kradzież wózka jest zagrożona do 5 lat więzienia My wózek oddaliśmy na drugi dzień, nikt nas za niego na szczęście nie ścigał. Dziś się z tego śmieje, ale po raz drugi, nie pożyczałabym wózka na pewno

__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-20 o 17:17
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 13:20   #52
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Wink O tym, jak legenda o Karkonoskim Władcy zapoczątkowała przygodę pisarską...

Szklarska Poręba to jak już wspomniałam wyżej Magiczne Miasto Ducha Gór, zwanego przez Polaków Liczyrzepą czy Rzepiórem. Różne są legendy na temat władcy Karkonoskiego Królestwa. Mnie szczególnie zainteresowała ta najbardziej wszystkim znana, a było to tak…

awno, dawno temu, jak to w każdej bajce bywa, był sobie potężny, okrutny władca Karkonosz. Pod jego władaniem było całe pasmo Gór Olbrzyma. On odpowiadał za utrzymanie ładu i porządku w tamtych okolicach. To za jego sprawą grzmiało, błyskało, a góry tym samym odstraszały wędrowców. Strach przed czyhającymi w niedostępnych górach niebezpieczeństwami i respekt przed Duchem Gór powstrzymywały miejscowych przed wyprawami po skarby ziemi. Tym, którzy nie okazywali naturze należytego szacunku Karkonosz płatał różne figle, był bowiem strażnikiem przyrody.


zy Duch Gór naprawdę był władcą tak okrutnym, jak przekazują legendy? A może był po prostu bardzo samotny? Samotna tułaczka ciągnąca się przez wieki mogła przecież być powodem jego zgorzkniałości. A może pod tą jego kamienną maską kryje się wiele pięknych uczuć, których niestety nie miał komu przekazać? Może jego serce było tak samo gorące, jak każdego z nas? Może potrzebował, jak ludzie- miłości, ciepła i zrozumienia? I gdy właśnie takie założenia się przyjmie, dalsze losy okrutnego Ducha Gór ukazują go w zupełnie innym świetle...


ewnego słonecznego dnia włóczęga z długą, siwą brodą spacerował górskim szlakiem. Dzień był pogodny, ale mimo to góry odstraszały. Mało kto odważył się sam daleko zapuścić w te górskie ostępy przesiąknięte grozą. Starzec z pozoru niegroźny, miał niewyobrażalną moc. Trzeba mieć wiele odwagi, żeby stanąć oko w oko z władcą tych ziem. I tego właśnie dnia ją zobaczył. Księżniczkę najpiękniejszą wśród Księżniczek. Od tamtej chwili stała się jego Księżniczką. Ludzie mówią, że zakochał się od pierwszego wejrzenia, że zachwyciła go niespotykaną urodą i ogromną odwagą. Pomimo, iż inni się go obawiali, ona nie okazała strachu, wędrowała samotnie po górach, aż odnalazł ją- kobietę, dla której gotów był zrobić wszystko, w której zakochał się bez pamięci.


egenda głosi, że ją porwał do swej groty. A może wcale jej nie porwał? Może również pokochała go z całego serca i poszła z nim dobrowolnie? Może połączyła ich prawdziwa, wielka miłość, taka która zdarza się tylko raz? Duch Gór zbudował dla pięknej ukochanej zamek. Przekazał jej tajemnice skrywane przez góry. Ona pokazała mu wszystko to, co ludzkie. Przy niej pierwszy raz się uśmiechnął, z nią rozmawiał, stawał się z każdym dniem co raz bardziej człowiekiem, a nie okrutnym duchem. A Księżniczka otrzymała od niego nadprzyrodzone moce, które nauczyła się wykorzystywać do czynienia dobra. W górach ustały burze i pioruny. Królestwo Karkonosza stało się miejscem bardziej przyjaznym, niż kiedykolwiek. Księżniczka uśmiechała się, wydawało się, że jest szczęśliwa. Miłość tak odmieniła życie ich obojga. Dlaczego więc Księżniczka ucieknie od swego ukochanego? Dlaczego zrezygnuje z tak wielkiej miłości? Może dlatego, że czasem strach jest tak samo silny jak miłość, a ona nie potrafiła przestać się go bać. Może też nie przestała tęsknić za rodziną, z którą się nawet nie pożegnała. Wielu ludzi uważa, że tak właśnie było.


siężniczka odmówiła mu sześciokrotnie małżeństwa. Gdy poprosił o jej rękę po raz siódmy, powiedziała, że się zgodzi, jeśli on policzy wszystkie rzepy rosnące na polu. Karkonosz liczył dniami i nocami, a ona w tym czasie skorzystała z okazji i uciekła do świata ludzi. Decyzji tej bardzo potem pożałowała. Tam bowiem zdała sobie sprawę, jak wielkie są jej uczucia do Ducha Gór, ale nie było już szans powrotu. Pozostała nieśmiertelna i samotna na wieki. Podobnie stało się ze Starcem, którego nazwano Liczyrzepą. Ich miłość nie została spełniona, oboje pozostali nieszczęśliwi. Ponoć w piątkowe wieczory Księżniczka śpiewa swemu ukochanemu pieśń, którą niesie wiatr z jej pałacu wprost do groty, w której Duch Gór cicho łka po starcie ukochanej. Wyrazem jego rozpaczy są częste na tym terenie śnieżyce, ulewy i burze, dlatego dla wielu pozostał okrutnym duchem. Tak kończy się historia niespełnionej, wielkiej miłości.



Jest to wersja legendy mojego autorstwa Postanowiłam Wam ją przybliżyć nie bez powodu. Z nią wiąże się moja przygoda pisarska. Gdy usłyszałam ją po raz pierwszy przemierzając Magiczny Szklak Ducha Gór, strasznie mnie poruszyła. Po powrocie do domu zaczęłam pisać swoją pierwszą powieść. I historia Ducha Gór odgrywa w niej bardzo ważną rolę. Karkonosz jest nawet jednym z głównych bohaterów. Akcja powieści dzieje się w Szklarskiej Porębie. Książki jeszcze nie udało mi się wydać, póki co mieli okazję ją przeczytać tylko moi znajomi, ale wysłałam ją do kilku wydawnictw, mam nadzieję, że nadejdzie dzień, gdy książka ta znajdzie się na półkach sklepowych
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-22 o 13:10 Powód: literówka
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 19:57   #53
Sorymina
Rozeznanie
 
Avatar Sorymina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 747
Dot.: Przemierzając szlak Ducha Gór...

Świetny wątek...
A historia z wózkiem ... hahha
Podziwiam ... Ja nie mam kondycji do gór
Sorymina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 20:20   #54
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Przemierzając szlak Ducha Gór...

Cytat:
Napisane przez Sorymina Pokaż wiadomość
Świetny wątek...
A historia z wózkiem ... hahha
Podziwiam ... Ja nie mam kondycji do gór
Dziękuję z tym wózkiem to się nieźle uśmialiśmy
ja też kondycji dobrej to raczej nie mam, leniuszek ze mnie ale w górach wyjątkowo chce mi się chodzić, chyba klimat mi służy, do tego dobre towarzystwo i zmęczenia nie czuję
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 12:28   #55
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Ha ha. To ciekawie mieliście z tym wózkiem. Ja pamiętam, jak rok temu znajomi jeździli po parkingu z marketu wózkiem w nocy i podjechali policjanci wszystkich po kolei spisali, a na koniec oddali "A teraz od razu do domu!". Dodam, że wszyscy pełnoletni byli.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:29   #56
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Przymusowa kąpiel w Kamiennej....

romyki słońca wpadały przez okno i łaskotały ją w twarz. Otworzyła oczy, spojrzała na zegarek. Już siódma, pora wstać. Tego dnia mieli zaplanowany spacer do wodospadu Kamieńczyka. Z ich domku to ładny kawałek drogi, więc zajęło im to większą część dnia. Szli drogą wzdłuż rzeki Kamienna.


połowie drogi nieco zmęczeni, postanowili odpocząć. Usiedli na kamieniach, przez które przepływała rzeczka. Woda przyjemnie chłodziła. Moczyli sobie w niej stopy i relaksowali się. Woda może nie była przejrzysta, ale jej rdzawy kolor nadawał swoistego uroku Kamiennej.


limat był naprawdę niesamowity. Wokół las, skały, rzeka, a przy tym spokój, cisza To coś, co Lenka lubi najbardziej. Z dala od gwaru miasta, tłumów ludzi, odpoczywa sobie na łonie natury. Natury dzikiej i nieokiełznanej. Coś pięknego! Spędzili w tym miejscu dobrą godzinę, nim postanowili, że pora iść dalej.


le dalej nie szli już drogą. Bo Michaś- ich niezastąpiony autor oryginalnych pomysłów, miał już opracowany kolejny plan z serii 'szalone' Zgodnie z planem Michasia dalszą drogę pokonywali rzeką skacząc po kamieniach.


Tu jeszcze przed upadkiem
tak Lenka skacze kamień po kamieniu. Frajda była na pewno. Szkoda tylko, że nie zmieniła butów na bardziej odpowiednie dla tych wyczynów. Japonki średnio się do tego nadawały. I o tym oczywiście się przekonała. Szło jej tak dobrze, aż w pewnym momencie się poślizgnęła i... wpadła do wody Nurt rzeki był dość silny, ale wody na szczęście mało. Zatrzymała się po kilku metrach na wielkim kamieniu, cała mokra, podrapana od kamieni. Pozostali pośpieszyli jej na ratunek. Patrzą, a Lenka ryczy... ale ryczy ze śmiechu aż się podnieść nie mogła, musieli ją wyciągać. Takie rzeczy, to tylko jej przydarzyć się mogły, ale przywykła już tego. Przynajmniej było wesoło. Jednak dalej wolała pójść drogą, lepiej nie kusić losu, bo ten upadek do rzeki mógł się gorszymi obrażeniami skończyć



---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez angelinmyheart Pokaż wiadomość
Ha ha. To ciekawie mieliście z tym wózkiem. Ja pamiętam, jak rok temu znajomi jeździli po parkingu z marketu wózkiem w nocy i podjechali policjanci wszystkich po kolei spisali, a na koniec oddali "A teraz od razu do domu!". Dodam, że wszyscy pełnoletni byli.
hehe to też niezłą mieli przygodę całe szczęście trafili na spoko policjantów, co tylko grzecznie ich do domku wysłali
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!



Edytowane przez milena22x
Czas edycji: 2011-06-24 o 12:07 Powód: literówka
milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 21:31   #57
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Przymusowa kąpiel w Kamiennej....

Wolę morze niż góry, ale góry mają swój urok, piękne widoki, strumyczki. Wszędzie moze byc fajnie.
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 09:33   #58
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Przymusowa kąpiel w Kamiennej....

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
Wolę morze niż góry, ale góry mają swój urok, piękne widoki, strumyczki. Wszędzie moze byc fajnie.
Pewnie, że wszędzie może być fajnie. Morze też ma swój urok, ale mimo wszystko brakuje mi właśnie tam tych widoczków. W sumie to lubię i morze i góry. Na górskie wyprawy wyruszam głównie ze znajomymi. Nad morze z rodziną
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 10:20   #59
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Witaj górska przygodo!:)

To musiałaś mieć pamiątkę z tego skakania po strumyczku. A zdjęcia wodospadu będą? Czy nie dotarliście w końcu do niego?
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 10:33   #60
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: Witaj górska przygodo!:)

Cytat:
Napisane przez angelinmyheart Pokaż wiadomość
To musiałaś mieć pamiątkę z tego skakania po strumyczku. A zdjęcia wodospadu będą? Czy nie dotarliście w końcu do niego?

Będą będą, dotarliśmy o wodospadzie będę jeszcze dziś pisać, bo to już następna historia
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Moje wakacyjne przygody


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.