Długa historia: Acnezine, Tetralysal, Duac ... i nic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-09, 14:21   #1
Luki22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4

Długa historia: Acnezine, Tetralysal, Duac ... i nic


Witam Wszystkich
Od jakiegoś czasu zacząłem walkę z trądzikiem w końcu mam 22 lata i ciężko spojrzeć w lustro :O na internecie znalazłem opinie na temat " Acnezine " po miesięcznej terapii nie zaobserwowałem żadnej poprawy więc stwierdziłem że nie ma sensu dłużej tego kontynuować, po ostatniej wizycie u dermatologa lekarz błyskotliwie stwierdził że mam jeszcze aktywne zmiany trądzikowe przepisał mi tetralysal, Duac, Atrederm od tamtej pory zacząłem bardziej sie tym interesować i dbać o skórę twarzy choć mineły dopiero dwa tygodnie terapii ale jak zwykle efektów brak... już zaczynam się poddawać choć stwierdził że istnieje lek który jest w stanie wyleczyć całkowicie trądzik choć leczenie trwa 8 miesięcy i co miesiąc muszę przychodzić do niego z wynikami badania krwi choć na śmierć zapomniałem nazwy tego leku ale mam pewne obawy jeżeli wcześniejsze środki nie pomogły to co będzie tym razem gdy wydam masę pieniędzy i niespodzianka. Chciałbym was zapytać o oponie na ten temat może ktoś będzie wiedział jaki to lek o którym mówił mój dermatolog i co mogę jeszcze zrobić w tym kierunku , jakie wykonać badania bądź zabiegi.
Z Góry dziękuje za ewentualne zainteresowanie moim tematem i dziękuje za odp.
Luki22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 14:53   #2
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Długa historia: Acnezine, Tetralysal, Duac ... i nic

Pewnie lekarz proponował Ci któryś z doustnych leków zawierających izotretynoinę - Aknenormin, Izotek etc. Kuracja jest długa, to fakt i kosztuje, ale maści i antybiotyki też kosztują.
Oczywiście istnieje ryzyko, że po kuracji tradzik wróci, ale chyba warto spróbować. Ja jestem 5 m-cy po 9-miesięcznej kuracji i nie żałuję (a mój trądzik to historia kilkunastoletnia).
Tutaj jest wątek o izo: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post30963942
powodzenia!
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 15:14   #3
Luki22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Długa historia: Acnezine, Tetralysal, Duac ... i nic

Zasadniczo pieniądze nie stanowią problemu tylko mam mały problem z tymi badaniami krwi i zastanawiam się czy to konieczne wolał bym chodzić do dermatologa np raz na 3 - 4 miechy tylko po receptę choć mój dermatolog powiedział że to nie możliwe ( bo bierze pieniądze za każda wizytę ^^ ) będę musiał poszukać kogoś innego i też spróbuje na wiosnę skończę tetralysal, mam jeszcze jedno opakowanie acnezine zapomniałem zapytać czy mogę go brać razem z antybiotykiem,
Luki22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:00   #4
Kosmetodermka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 11
Dot.: Długa historia: Acnezine, Tetralysal, Duac ... i nic

Chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Nie chodzisz tylko po receptę, ważna jest kontrola, także badania krwi. W przypadku leków typu Izotek chodzi też o odpowiednie ustawienie dawki leku. W przypadku antybiotyków np. o długość terapii.
Kosmetodermka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:38   #5
Luki22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Długa historia: Acnezine, Tetralysal, Duac ... i nic

.

Edytowane przez Luki22
Czas edycji: 2012-02-09 o 14:08
Luki22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:59   #6
Luki22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Długa historia: Acnezine, Tetralysal, Duac ... i nic

Właśnie zakończyłem kuracje tetrarysal'em choć nie jestem za bardzo zadowolony wydaje mi się że duac bardziej się sprawdził bo na plecach gdzie nie stosowałem duac'u nie ma żadnej poprawy. Zmieniłem dermatologa, Pani doktor przepisała Nobaxin, Aknemycin, epiduo, metronidazol, ketokonazol, vit PP, zestawy witamin, Physiogel i akneroxid L. Odradziła Izotek uzasadniając to faktem że moga występować duże powikłania a nawet bezpłodność, choć zasadniczo nawet nie sprawdzałem ile w tym prawdy tylko poszedłem grzecznie wykupić recepty. Stosował może ktoś już Nobaxin bo w internecie nie znalazłem za wiele informacji o tym antybiotyku. i mam jedno pytanie co do wyciskania czasami mi się zdarzy jeśli widzę ropną zmiane i zastanawiam się co mam robić w takich przypadkach ?
Luki22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.