Egzamin FCE - do której szkoły na kurs? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 21:15   #1
Albena
Przyczajenie
 
Avatar Albena
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4

Egzamin FCE - do której szkoły na kurs?


Co prawda to temat dotyczący nauki a nie pracy no ale cóż, wszystko po kolei

Trzy pytanka do Wizażanek, które mogą pochwalić się certyfikatem FCE:

1) W jakiej szkole językowej przygotowywałyście się do tego egzaminu?

2) Czy byłyście zadowolone z kursu? Przede wszystkim - czy był on intensywny a lektorzy wymagający, (kartkówki, testy próbne)?

3) Skoro jesteśmy jednak anonimowe - jaki wynik udało wam się uzyskać?


Mieszkam na Górnym Śląsku (Chorzów), zastanawiam się nad Translatorem albo Profi Lingua, Speak Up'a zdecydowanie odradziła mi koleżanka ze względu na zbyt wiele czasu poświęconego na samodzielne ćwiczenia na komputerze.
Albena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 14:24   #2
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Egzamin FCE - do której szkoły na kurs?

Zdecydowanie polecam British School. Chodziłam tam prawie 4 lata i parę tygodni temu zdawałam CAE Ale robiłam u nich też kurs FCE i polecam!
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:39   #3
Albena
Przyczajenie
 
Avatar Albena
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Egzamin FCE - do której szkoły na kurs?

No dobrze, ale dlaczego?

Ile trwały zajęcia? Kiedy się odbywały? Czy było dużo ćwiczeń na mówienie i słuchanie i jak wyglądało egzekwowanie systematycznej nauki od słuchaczy?
Albena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 14:43   #4
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Egzamin FCE - do której szkoły na kurs?

Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po 1,5h. Miałam do wyboru, czy mi bardziej pasuje 17-18.30, czy 18.30-20. Przez pierwsze 3 lata miałam z super lektorem, który nie marnował ani minuty zajęć, zadawał zadania domowe, wszystko było na bardzo wysokim poziomie. Ćwiczenia były na wszystko, mnóstwo dodatkowych. Raz w miesiącu odbywały się konwersacje z Native Speaker'em. Bardzo dużo mówiliśmy. Ani słowa po polsku pamiętam nie można było powiedzieć
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 22:44   #5
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Egzamin FCE - do której szkoły na kurs?

Mam pytanie - po co Wam FCE?
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 13:27   #6
Albena
Przyczajenie
 
Avatar Albena
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Egzamin FCE - do której szkoły na kurs?

Żeby do CV wpisać, a niby po co :P
Albena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 14:17   #7
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Egzamin FCE - do której szkoły na kurs?

Ja z innego regionu Polski. Mam FCE

Chodziłam do szkoły językowej Alma Mater zaczynałam od poziomu elementary, następnie pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate i zrezygnowałam z pre-fce odrazu poszłam na fce.

Zajęcia miałam dwa razy w tygodniu po 2x45 min. Prace domowe codzienność, kartkówki zdarzały się i do często po każdym dziale test. Sprawdzenie wiedzy semestralnej i końcoworocznej. Rapoty do rodziców z całego roku z zajęć, testów, kartkówek, aktywności, obecności, z czytania, pisania, słuchania, mówienia, itd.

Powiem, tak najgorzej wspominam poziom intermediate, gdyż lektorkę miałam do Jednak rok później znów przejęła nas dawna babeczka

Jeszcze coś w szkole średniej p. x krytykowała mnie, ciągle jakieś miała żale, pretensje, aluzje, itp. Mimo, że doszłam do etapu wojewódzkiego w Olimpiadzie i zajęłam II albo III miejsce (nie ważne), tylko dlatego, że ona uczyła w innej szkole dość popularnej i nazwa jej już padła napiszę tylko skrót BS i z mojej klasy kilka osób tam chodziło i miały u tej Pani luzy Jednak moja przyjaciółka postanowiła się przenieść do tej szkoły co ja i niestety ale zamiast iść na poziom upper-intermediate po teście i rozmowie spadła na poziom intermediate.

Tylko wszystko zależy od szkoły jakiej są w Waszych miastach i lektorów. Ta moja z intermediate, miała lightowe podejście, 0 do głowy, uczyć uczyła, ale kartkówek nie było, prace domowe sprawdzała kiedy jej się chciało, itp.

FCE mam A.

Uczyłam się najpierw na książkach English File, a później New English File.

Na poziomie FCE była tak czerwona książka właśnie przygotowująca do tego egzaminu (nie pamiętam już jaka), bo ja FCE zdawałam w grudniu 2006 roku :/

Jeszcze w tym roku będę zdawać CAE i zobaczymy. Chodź powiem, że im jestem starsza tym bardziej nie chce mi się uczyć 3majcie
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.