Jaki kask wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-30, 12:58   #1
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa

Jaki kask wybrać?


Wstyd się przyznać, ale jeżdżę na nartach od trzech lat i jeszcze nie dorobiłam się kasku W tym roku (zakładam, że zima nadejdzie) postanowiłam zaopatrzyć się w odpowiedni kask, ale totalnie się na tym nie znam.
Czy ktoś ma jakieś wskazówki czy powinien charakteryzować się dobry kask? Czy warto wydać na niego 500 zł, czy wystarczy taki za 100?

Znalazłam coś takiego http://www.snowx.pl/product-pol-2089...HIR-WHITE.html
plusy, które widzę - jest dość lekki, ma dobrą wentylację i odpinane nauszniki... czy na coś więcej powinna zwrócić uwagę?
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 19:28   #2
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jaki kask wybrać?

Uwazam, ze jak nie jezdzisz poza stokiem i nie robisz innych ryzykownych zjazdow itp. wystarczy normalny kask. Moim zdaniem lepiej kupic w sklepie niz przez neta bo lepiej kask przymierzyc i zobaczyc czy nie uwiera, nie jest luzny bo nie wszystkie kaski maja ten sam ksztalt.
Zobacz tez czy kask ma uchwyt na gogle z tylu
Wszystkie kaski powinny miec norme bezpieczenstwa.

Koniecznie kup bialy bo jak swieci mocno slonce to ci sie mozg nie zagotuje.
Polecam marki takie jak Briko, Uvex, SH+, Head, Atomic, Osbe, Carrer
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 10:26   #3
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Jaki kask wybrać?

Raczej nie jeżdżę poza trasami, ale kask uratował mnie przed dość dotkliwymi urazami głowy. Wystarczy dziura na trasie i można upaść. Możesz nawet nie zauważyć, ze uderzyłaś. Kask przed tym m.in. chroni. Oraz przed wariatami, którzy pędzą na oślep, nie zważając na to, że ktoś/coś przed nimi.

Też nie kupowałabym przez net, ale w sklepie. Kask nie tylko musi idealnie pasować na głowę (za luźny Cię nie ochroni, za ciasny będzie uwierać), ale też do gogli. Dlatego, jeśli chcesz go kupić, weź ze sobą gogle, w których jeździsz.
Popieram - uchwyt na gogle bardzo ważny. Koniecznie w jakiś sposób zapinany, bo sam zaczep często się nie sprawdza - gogle, mimo paska silikonowego pod gumą, potrafią odlecieć przy wywrotce.

No i koniecznie lekki, jeśli lubisz spędzać sporo czasu na stoku. Im lżejszy, tym lepiej.
Może tez mieć wypinany wkład - można wyprać - bo przecież nie jeździsz w czapce czy non stop w kominiarce.

Trudno mi polecić inną markę niż tę, którą mam: R.E.D. (kask mam biały z szarymi kropkami, zamykanymi otworami wentylacyjnymi, bordową wyściółką, która można wypiąć. Waży niecałe 500 gram przy czym kask mojego TŻa 350 gram).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-12-03 o 10:28
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 12:51   #4
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Jaki kask wybrać?

Ja ostatnio kupowałam i przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rozmiar- ma nie spadać kiedy pochylimy głowę w dół - bez zapięci pod brodą...swoją drogą polecam taki z regulowanym obwodem głowy...
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 07:40   #5
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Jaki kask wybrać?

Dzięki dziewczyny za porady, wszystkie bardzo cenne dla mnie. Muszę poprzymierzać te kaski w sklepie, ale wiem na co zwracać uwagę. Mam nadzieję, że temat się komuś jeszcze przyda.
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.