Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-29, 22:00   #1
monksia
Raczkowanie
 
Avatar monksia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 34
GG do monksia

Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!


Witam serdecznie chciałam zadać pytanko dla osób bardziej zorientowanych odemnie, ponieważ po przeczytaniu tysiąca wątków o retinaldehydach mam niezły mętlik w głowie ;/ Chciałabym by jakaś dobra dusza pomogła mi w wyborze kremu który pomorze mi w zapobieganiu przyszłym zmarszczkom

opis mojej cery:
1. naczynkowa
2. wrażliwa
3. bardzo sucha na policzkach i w okolicach oczu

Stosuje filtry na dzien (Avene50) + czasami acne-derm na noc gdyż mam rozszerzone pory i blizny potrądzikowe (nie miałam nigdy trądziku ale mam strasznie cienką cerę przez co po każdym pryszczyku zostaje mi ślad ;()

Chciałabym spytać co lepsze jeśli chodzi o retinaldehyd po przeczytałam że przy cerze naczynkowej tylko ten z retinoidów wchodzi w grę... Mam lat 23, więc chcę skutecznie pielęgnować cerę i teraz pytanie co lepsze? ystheal+ czy diroseal czy diacneal czy eluage????

i czy taki krem codziennie na noc + filtr na dzień wystarczy?

pozdrawiam i szczerze dziękuję za wszelką pomoc mi udzieloną

całuski
monksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 05:57   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Zdecydowanie nie powinnać brać pod uwagę Diacnealu. Ma on w skłądzie kwas AHA [glikolowy], co prawda nie za użo, z doświadczenia wiem, ze tyle te z wsytarczy aby zadziałać.

Na początek polecam Ci Diroseal - ten jest specjalnie na naczynka. Walkę ze zmarszczkami należy zacząć od supokojenia skóry. Diroseal jest jeszcze w dodatku bardzo odzywczy - powinnaś byc zadowolona.

Na przyszłą jesień, jełśi skóra będzie dobrze tolerowała Diroseal, możesz pomyśleć o czymś troszeczkę silniejsyzm - Ysthealu.

Diroseal stosuj na noc, możesz takze pod oczy, byle nie codziennie. Stosuje Diroseal co 2-3 dni początkowo, wymieniie z innym kremem nawilzającym czy odzywczym. Poźniej mozesz zwiekszyc czestotliwosc. I pamietaj o filtrach
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:56   #3
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Odświeżam wątek bo też miotam się z wyborem któregoś z tych kremów.

I czuję, że potrzebuję indywidualnej porady

Rozważam między eluage a dirosealem, ponieważ mam cerę w kierunku naczynkowej, filtruję, nawilżam, dokładam wit C i na noc effaclar - z tym ostatnim zrobie sobie przerwę i te noce chciałabym poświęcić profilaktyce przeciwzmarszczkowej

Kupiłam sobie na BU żel z kw hilauronowym i tak się zastanawiam czy jak sobie nałoże diroseal z tym żelem to mi wyjdzie eluage

Czytałam że uroda eluage polega właśnie na zawartości tego nawilżacza a pod względem ilości retinaldehydu jest taki sam jak diroseal.

No i jeszcze pytanie odnośnie częstotliwości stosowanie takiego kremu. Nigdy wcześniej nic z retinaldehydem nie stosowałam wiec zastanawiam sie czy na początek 2 x w tygodniu? i po jakim czasie zwiększyć dawkę?

__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:04   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek bo też miotam się z wyborem któregoś z tych kremów.

I czuję, że potrzebuję indywidualnej porady

Rozważam między eluage a dirosealem, ponieważ mam cerę w kierunku naczynkowej, filtruję, nawilżam, dokładam wit C i na noc effaclar - z tym ostatnim zrobie sobie przerwę i te noce chciałabym poświęcić profilaktyce przeciwzmarszczkowej

Kupiłam sobie na BU żel z kw hilauronowym i tak się zastanawiam czy jak sobie nałoże diroseal z tym żelem to mi wyjdzie eluage

Czytałam że uroda eluage polega właśnie na zawartości tego nawilżacza a pod względem ilości retinaldehydu jest taki sam jak diroseal.

No i jeszcze pytanie odnośnie częstotliwości stosowanie takiego kremu. Nigdy wcześniej nic z retinaldehydem nie stosowałam wiec zastanawiam sie czy na początek 2 x w tygodniu? i po jakim czasie zwiększyć dawkę?

Dokłądnie, kup sobie Diroseal. 2 razy w tygodniu to dobra częstotliwośc na początek
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 22:00   #5
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Hej


Kupilam juz Eluage - bo byl akurat w promocji. Uzywam od tygodnia, troszke podrażnil mi skórę pod oczami. A czy może wiecie jaka jest różnica w działaniu RoC'a? retin-Ox? Czy może potem kupić Diorseal?
Skóre mam raczej normalną, ale rozszerzone pory, łatwo o wyprysk, strefa T.. poza tym mało wrażliwa, ale pęknięte naczynko na nosie.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 23:14   #6
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

odgrzebuję wątek bo mam pytanie do L_V, a mianowicie: dlaczego dirosealu nie należy stosować codziennie? Od tygodnia używam dirosealu codziennie wieczorem, na początku używałam tylko miejscowo na nos i policzki, ale od 3 dni stosuję na całą twarz, w tym pod oczy. Czy mogę sobie zrobić w ten sposób jakąś krzywdę? Będę wdzięczna za odpowiedź.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 18:15   #7
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
odgrzebuję wątek bo mam pytanie do L_V, a mianowicie: dlaczego dirosealu nie należy stosować codziennie? Od tygodnia używam dirosealu codziennie wieczorem, na początku używałam tylko miejscowo na nos i policzki, ale od 3 dni stosuję na całą twarz, w tym pod oczy. Czy mogę sobie zrobić w ten sposób jakąś krzywdę? Będę wdzięczna za odpowiedź.
nie jestem co prawda L_V ale odpowiem
nie zrobisz sobie krzywdy, po prostu większość osób musi przyzwyczaić skórę do działania retinoidów;
możesz zareagować [ale nie musisz] przesuszeniem lub zaczerwienieniem skóry
z przesuszeniem poradzić sobie można stosując na diroseal nawilżacz w odstępie kilkudziesięciu minut
natomiast jeśli zauważysz zaczerwienienie, wydłuż przerwy między zastosowaniami
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 20:56   #8
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Dziękuję IlonaP za odpowiedź uspokoiłaś mnie. Moja skóra bardzo dobrze jak na razie toleruje diroseal. Nie zauważyłam ani przesuszenia, ani zaczerwienienia. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie - diroseal łagodzi podrażnienia po demakijażu.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 12:37   #9
kalaris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 18
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Teraz to już jest maks odkopanie tematu
Potrzebuje waszej porady...
Jestem w krakcie kuracji dermamelanem - już prawie miesiąc z łuszczącą się skórą he he he
Powoli będę odstawiała dermamelan i teraz moje pytanie jest takie, w jaki kremi najlepiej zainwestować pieniądze

Kremy na zimę:
1. Avene eluage,
2. Avene diacneal,
3. Roc retin ox

Kremy na lato:
1. SVR flavo C,
2. Roc pos. activeC xl

Dodam, że mam 27 lat i skórę wciąż problmatyczną przetłuszczającą się, co jakiś czas wyskoczy mi jakiś duży przyjaciel ropny, dodatkowo zaskórniki na nosie i policzkach no i oczywiście rozszerzone pory i przebarwienia...

Oczywiście po dermalenia, oczekuję i pokładam szczere nadzieje, że moja sytuacja się przecudnie odmieni... ale wiadomo jak to jest...
Możeby robić cuda a i tak problem całkowicie nie zniknie

Dlatego proszę was o pomoc i radę!!!
Jaki krem polecacie na zimę i lato??

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

A i jeszcze korzystając z okazji, czy krem z filtrem:

Uriage hyseac fluid przeciwsłoneczny do skóry trądzikowej SPF 50

będzie się nadawać dla mnie?
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Życie trzeba przeżyć tak,żeby wstyd było opowiadać,za to przyjemnie wspominać....
kalaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 12:52   #10
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Ja proponuję abyś najpierw zdobyła próbki. Ja kupiłam całe opakowanie Dirosealu i mnie po 2 tyg. poparzył!!! Burak, jak stąd do Afryki, szczypanie itp. Okazało się, że to chyba parafina. Za to Eluage nie ma parafiny, a ma tyle samo retynaldehydu + kwas hialuronowy i skwalan. Nie podrażnia, świetnie nawilża.

Zaopatrzcie się w PRÓBKI!!!, bo może się okazać, że wydacie kupę kasy w błoto.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 13:13   #11
kalaris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 18
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Maria dzięki, akurat Dirosealu nie biorę w ogóle pod uwagę.

Może to i dobry pomysł z tymi próbkami tylko, że jak sama wiesz efekt właściwy lub uboczny jest dopiero po kiludniowym albo jak w twoim przypadku po parutygodniowym stosowaniu
Więc takich nawet parę próbek nie da całościowego poglądu, niestety
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Życie trzeba przeżyć tak,żeby wstyd było opowiadać,za to przyjemnie wspominać....
kalaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 20:34   #12
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

kalaris, tych kremów nie używa się codziennie, kładziemy b. cienką warstwę. Uwierz mi, niektórym wizażankom 5 ml próbka Avene wystarczyła nawet na miesiąc!
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 20:40   #13
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Avene eluage, diacneal, diroseal HELP!!!

Cytat:
Napisane przez kalaris Pokaż wiadomość
Teraz to już jest maks odkopanie tematu
Potrzebuje waszej porady...
Jestem w krakcie kuracji dermamelanem - już prawie miesiąc z łuszczącą się skórą he he he
Powoli będę odstawiała dermamelan i teraz moje pytanie jest takie, w jaki kremi najlepiej zainwestować pieniądze
Jak przestaniesz używać dermamelan , lub cosmelan - to plamy wrócą z prędkością światła
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.