Praca dla studenta Anglia/Irlandia-jak, gdzie, co? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-14, 13:38   #1
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Cool

Praca dla studenta Anglia/Irlandia-jak, gdzie, co?


Dziewczynki, proszę o radę Te, które wyjeżdzały do pracy za granicę np. w wakacje?
Ciągle słyszę ze ktoś wyjeżdza za granicę tylko że mając rodzinę , znajomych oczywiście łatwiej.
Ja w irlandii, Anglii nie mam rodziny ani znajomych tam mieszkających na stałe i muszę w przyszłym roku wyjechać do pracy, oczywiście nie chce trafic jak śliwka w kompot
Moje pytanie jest następujące, jak znaleść pracę dach nad głową za granicą będąc w Polsce?
Powiem tylko że mój angielski nie jest perfekcyjny , bo na poziomie FCE.
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:45   #2
lean
Raczkowanie
 
Avatar lean
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
GG do lean
Dot.: Praca dla studenta Anglia/Irlandia-jak, gdzie, co?

hej. ja ci moge powiedziec pare slow o irlandii bo tam mieszkam. wiadomo ze latwiej jest jezeli masz kogos w danym kraju kto pomoze doradzi i przede wszystkim przenocuje przez kilka poczatkowych dni, ale ja na przyklad jadac do irlandii nie mialam nikogo do pomocy i jakos sobie poradzilam, po pierwsze jezyk na poziomie fc jest zupelnie wystarczajacy- takie jest moje zdanie, a uwierz mi przyjezdzaja tu ludzie prawie wcale nie mowiacy po angielsku i jakos sobie radza, pracy jest duzo przynajmniej w tym momencie i przy niejakiej dozie szczescia i samozaparcia mozna ja znalezc w ciagu kilku dni. dla mnie na poczatku najgorsze bylo mieszkanie w hostelu ale jezeli bedziesz miala wystarczajaca sumke pieniedzy to mozesz szukac mieszkania od razu. zycze powodzenia i jakbys miala jeszcze jakies pytania to daj znac.
pozdrawiam
lean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:49   #3
lean
Raczkowanie
 
Avatar lean
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
GG do lean
Dot.: Praca dla studenta Anglia/Irlandia-jak, gdzie, co?

acha zapomnialam moim zdaniem nie ma sensu szukac niczego bedac w polsce ale zawsze mozesz probowac, no i kwestia wakacji to nie jest najlepszy moment na wyjazd jest wtedy olbrzymia liczba szukajacych pracy przez co znalezc jest ja trudniej szczegolnie jezeli nie ma sie doswiadczenia zdobytego w danym kraju
lean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 12:32   #4
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Praca dla studenta Anglia/Irlandia-jak, gdzie, co?

hm, ja mysle ze teraz bedzie latwiej, bo cale rzesze studentow wracaja na uczelnie i od pazdziernika zwolni sie wiele miejsc pracy, mcdonaldy, penneysy, restauracje czy puby...
a jesli interesuje cie housekeeping: zostaw ogloszenia na scianach sklepach ze umiesz, chcesz i nr telefonu. znajoma dostawala 3 telefony dziennie od zainteresowanych!
pozdrawiam z Dublina
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 12:08   #5
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Dot.: Praca dla studenta Anglia/Irlandia-jak, gdzie, co?

tez słyszałam że trudno z pracą w wakacje , a ja właśnie w tym okresie chciałabym wyjechać z resztą jak wszyscy chyba
A jak jest w Irlandii z angielskim, słyszałam, że rózni się bardzo od Brytyjskiego, że trudno się dogadać?
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 12:57   #6
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: Praca dla studenta Anglia/Irlandia-jak, gdzie, co?

irlandzki angielski jest ciut inny niz brytyjski, ale tak samo latwy. po prostu inny akcent, inna wymowa roznych slow: up czyta sie op, cup czyta sie cop. troche dziwne, ale ma swoj urok musialam sie przestawic po mojej szkolnej wersji angielskiego
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.