Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-27, 11:02   #1
irtama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2

Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.


Witam,
jestem tu nowa i nie wiem, czy dobrze i w dobrym miejscu zamieszczam to pytanie. Zależy mi na kupowaniu ekologicznych warzyw, i tu pytanie - czy któraś z Was słyszała o czymś takim jak gospodarstwa ekologiczne, gdzie się jedzie, samemu zbiera warzywa i kupuje. Z pól niepryskanych - bez chemii i tego wszystkiego. W sklepach też jest żywność ekologiczna, ale droga a poza tym nigdy nie ma się pewności, czy nie jest to ta zwykła opryskana. Oprócz warzyw interesują mnie też owoce i orzechy laskowe (mogłabym sama zbierać spod drzewa). Bo gdzieś kiedyś o czymś takim czytałam, ale już nie mogę tego odnaleźć. Bardzo mi na takim czymś zależy - jestem z Warszawy.

Edytowane przez irtama
Czas edycji: 2013-07-27 o 11:03
irtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 15:22   #2
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Ja słyszałam o agroturystyce i jedzeniem ekologicznym itp. A tak to nie wiem nic w górach takie możesz znaleźć.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:54   #3
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Cytat:
Napisane przez irtama Pokaż wiadomość
Witam,
jestem tu nowa i nie wiem, czy dobrze i w dobrym miejscu zamieszczam to pytanie. Zależy mi na kupowaniu ekologicznych warzyw, i tu pytanie - czy któraś z Was słyszała o czymś takim jak gospodarstwa ekologiczne, gdzie się jedzie, samemu zbiera warzywa i kupuje. Z pól niepryskanych - bez chemii i tego wszystkiego. W sklepach też jest żywność ekologiczna, ale droga a poza tym nigdy nie ma się pewności, czy nie jest to ta zwykła opryskana. Oprócz warzyw interesują mnie też owoce i orzechy laskowe (mogłabym sama zbierać spod drzewa). Bo gdzieś kiedyś o czymś takim czytałam, ale już nie mogę tego odnaleźć. Bardzo mi na takim czymś zależy - jestem z Warszawy.
Czytałam o Vegebox http://www.vegebox.pl/ Nie wiem czy można do nich jechać samemu i coś wybierać, ale na pewno dostarczają do domu klienta. Trochę tam taniej niż w eko sklepie niedaleko mnie.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 17:33   #4
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Cytat:
Napisane przez irtama Pokaż wiadomość
Witam,
jestem tu nowa i nie wiem, czy dobrze i w dobrym miejscu zamieszczam to pytanie. Zależy mi na kupowaniu ekologicznych warzyw, i tu pytanie - czy któraś z Was słyszała o czymś takim jak gospodarstwa ekologiczne, gdzie się jedzie, samemu zbiera warzywa i kupuje. Z pól niepryskanych - bez chemii i tego wszystkiego. W sklepach też jest żywność ekologiczna, ale droga a poza tym nigdy nie ma się pewności, czy nie jest to ta zwykła opryskana. Oprócz warzyw interesują mnie też owoce i orzechy laskowe (mogłabym sama zbierać spod drzewa). Bo gdzieś kiedyś o czymś takim czytałam, ale już nie mogę tego odnaleźć. Bardzo mi na takim czymś zależy - jestem z Warszawy.
Takich gospodarstw wbrew pozorom jest bardzo dużo - chociażby moi (za 3 tygodnie) teściowie mają - handlują niestety tylko porzeczką czarną... Wystarczy popytać wśród znajomych, może akurat ktoś ma rodziców na wsi i handluje takimi rzeczami? U mnie w pracy np handlują jajkami, ziemniakami, miodem itp

No i często są organizowane takie eko ryneczki - u nas w Gdańsku jest taki wiejski ryneczek, bodajże w niektóre piątki miesiąca są zapraszani eko gospodarze i sprzedają swoje towary, możwe w Wawie też coś takiego jest organizowane?
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 18:25   #5
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Cytat:
Napisane przez lunerin Pokaż wiadomość
Takich gospodarstw wbrew pozorom jest bardzo dużo - chociażby moi (za 3 tygodnie) teściowie mają - handlują niestety tylko porzeczką czarną... Wystarczy popytać wśród znajomych, może akurat ktoś ma rodziców na wsi i handluje takimi rzeczami? U mnie w pracy np handlują jajkami, ziemniakami, miodem itp

No i często są organizowane takie eko ryneczki - u nas w Gdańsku jest taki wiejski ryneczek, bodajże w niektóre piątki miesiąca są zapraszani eko gospodarze i sprzedają swoje towary, możwe w Wawie też coś takiego jest organizowane?
W stolicy jest chociażby BioBazar http://www.biobazar.org.pl/ -byłam polecam
Jedynak autorce chodzi o miejsce gdzie sama sobie nazbiera wszystkiego. Ale tu też radzę uważać bo tak ja nie ma gwarancji, że coś kupionego w sklepie jest eko, tak samo nie ma gwarancji, że własnoręcznie zebrane owoce nie będą pryskane.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 17:02   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

takie cos to chyba mozna sie dogadac ze znajomymi, albo przejechac sie po okolicy samochodem i popytac bezposrednio gospodarzy. Pojedz pod Warszawe, bo tak Ci najblizej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:01   #7
Laura Romano
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 184
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Lunerin , a gdzie w Gdańsku jest taki ryneczek? Jestem z Trójmiasta i chętnie bym tam zajrzała. A ceny droższe niż np. na hali targowej w Gdyni?
Laura Romano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 15:30   #8
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Cytat:
Napisane przez Laura Romano Pokaż wiadomość
Lunerin , a gdzie w Gdańsku jest taki ryneczek? Jestem z Trójmiasta i chętnie bym tam zajrzała. A ceny droższe niż np. na hali targowej w Gdyni?
Cen porównać Ci nie pomogę, ale poczytaj sobie o nich chociazby tu:
https://www.facebook.com/bozewsi

Nazywają się BoZeWsi.
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 19:49   #9
marchewa897
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

xxx
Mają bardzo szeroki wybór produktów paczkowanych, ale wszystkie certyfikowane.
Dla osób z Warszawy i okolic - mają też sklep stacjonarny, w którym jest masa warzyw i owoców. Ceny naprawdę przyzwoite. W porównaniu do innych sklepów eko, warto tam zajrzeć. Obsługa sympatyczna, przesyłka szybka, produkty świeże.

Warto zajrzeć.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-07 o 20:51 Powód: link
marchewa897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 21:37   #10
Maghda_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Gospodarstwo z warzywami ekologicznymi.

Eko w ostatnim czasie stało się dość popularne, sama staram się wybierać produkty ekologiczne, chociaż nie wiem, na ile te w sklepach i marketach z oznacznikami "eko" są naprawdę warte tej etykiety, więc bardziej stawiam na internet i certyfikowane produkty, jak xxx
Nigdzie u siebie w okolicy, nie słyszałam, by móc odwiedzić tego typu gospodarstwo i samemu zaopatrzyć się w wybraną zieleninkę, chociaż mogłoby to być ciekawe. Raczej korzystam ze sklepów, które oferują dostawę do domu, no nie lubię się zbytnio przemęczać

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-24 o 00:07 Powód: Link.
Maghda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-23 21:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.