Potrzebna rada :c - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 09:30   #1
vanillia_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6

Potrzebna rada :c


Jak myslicie czy male wesele ma sens? Takie na 60 osob mniej wiecej...

Czy lepiej wynajac knajpe i niby Dj zeby cos zagral czy normalna sale weselena z full wypasem?

Juz sama nie wiem co robic
vanillia_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:53   #2
tajeczka
Zadomowienie
 
Avatar tajeczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z łożka
Wiadomości: 1 979
Dot.: Potrzebna rada :c

Cytat:
Napisane przez vanillia_fields Pokaż wiadomość
Jak myslicie czy male wesele ma sens? Takie na 60 osob mniej wiecej...

Czy lepiej wynajac knajpe i niby Dj zeby cos zagral czy normalna sale weselena z full wypasem?

Juz sama nie wiem co robic
to już chyba najbardziej od Ciebie zależy wesele powinno być takie jak sobie wymarzysz
__________________
tayka
koniec wolności
Kochana Wisienka 23.01.2014
tajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:54   #3
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Potrzebna rada :c

Cytat:
Napisane przez vanillia_fields Pokaż wiadomość
Jak myslicie czy male wesele ma sens? Takie na 60 osob mniej wiecej...

Czy lepiej wynajac knajpe i niby Dj zeby cos zagral czy normalna sale weselena z full wypasem?

Juz sama nie wiem co robic
Może być cięzko z normalną salą przy takiej liczbie gości - sama chciałam poczatkowo na 60 os. ale to zostają tylko restauracyjki itp. w większości sal mi mówili, że robią na minimum 100-120 czy nawet 150 os. W końcu zdecydowałam się na 2 x większe wesele w domu weselnym, ale wiadomo wiąże się to z kosztami ;/

Najlepiej zorientuj się jakie masz miejsca do wyboru, ile osób mieszczą, czy są ładne itd i wyedy zdecyduj - kto wie, może znajdziesz coś ślicznego właśnie dla 60 os.? powodzenia
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:57   #4
a u d r e y
Wtajemniczenie
 
Avatar a u d r e y
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 2 897
Dot.: Potrzebna rada :c

Z własnego doświadczenia wiem, że z takiej liczby może zrobić się dwa razy tyle.
Jak byliśmy zamawiać salę to powiedzieliśmy że będzie max 120 osób. Prosimy prawie 180
Zależy jakie macie możliwości finansowe- od tego bym zaczęła. A później w miarę możliwości dopasowywała lokal i formę oprawy muzycznej itp pod kątem zasobności sakwy
__________________
a u d r e y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 10:10   #5
vanillia_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Potrzebna rada :c

Hmm rodzina mojego narzeczonego ogranicza sie do jakichs 10 osob Moja to okolo 40 plus znajomi to mniej wiecej 75 osob i nie sadze zeby bylo wiecej teraz to juz nie jest tak jak dawniej ze sie kazdy cieszyl jak dostal zaproszenie heh ludzie sie licza z kosztami itd

Jednego dnia marze o bialej suknii i o pieknym weselu ale znowu innego dnia wydaje mi sie smieszny pomysl o weselu na 60 osob i juz tak mija rok od zareczyn a tu nawet planow nie ma
vanillia_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 10:13   #6
vanillia_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Potrzebna rada :c

a czy ktoras z Was miala moze wesele tak niewielkie? A moze bylyscie na takim kameralnym weselu?
vanillia_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 10:13   #7
twardowscy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 21
Dot.: Potrzebna rada :c

Cytat:
Napisane przez vanillia_fields Pokaż wiadomość
Jak myslicie czy male wesele ma sens? Takie na 60 osob mniej wiecej...

Czy lepiej wynajac knajpe i niby Dj zeby cos zagral czy normalna sale weselena z full wypasem?

Juz sama nie wiem co robic

Dj + tańszy (ale nie tani) fotograf i masz kasę na + 30 gości. Przy 60 osobach, jak się rodzinka rozgada to parkiet będzie świecił pustkami.
twardowscy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 10:17   #8
vanillia_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Potrzebna rada :c

Cytat:
Napisane przez twardowscy Pokaż wiadomość
Dj + tańszy (ale nie tani) fotograf i masz kasę na + 30 gości. Przy 60 osobach, jak się rodzinka rozgada to parkiet będzie świecił pustkami.
Kurcze i wlasnie o to mi chodzi, ze przy takiej liczbie gosci to cudow nie bedzie Ale moze orkiestra bardziej zacheci gosci do tancow?
vanillia_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 10:53   #9
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Potrzebna rada :c

A moim zdaniem to zależy od zaproszonych gości Moja szwagierka miała WESELE na 50 osób i wszyscy się świetnie bawili, pusty parkiet był tylko wtedy gdy były lody i gdy orkiestra miała przerwę
Szkoda tylko, ze płaciła za osobę tyle samo co za duże wesele, ale cóż. Zawsze jej się marzyło wesele wiec je miała Malo osob bylo bo mieli male rodzinki

Więc rób według swoich marzeń bo ślub i wesele ma się raz w życiu (przeważnie )
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 10:58   #10
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Potrzebna rada :c

Cytat:
Napisane przez vanillia_fields Pokaż wiadomość
Hmm rodzina mojego narzeczonego ogranicza sie do jakichs 10 osob Moja to okolo 40 plus znajomi to mniej wiecej 75 osob i nie sadze zeby bylo wiecej teraz to juz nie jest tak jak dawniej ze sie kazdy cieszyl jak dostal zaproszenie heh ludzie sie licza z kosztami itd

Jednego dnia marze o bialej suknii i o pieknym weselu ale znowu innego dnia wydaje mi sie smieszny pomysl o weselu na 60 osob i juz tak mija rok od zareczyn a tu nawet planow nie ma
Z mojej strony będzie jakieś 20 osób, ze strony TŻta około 60. Więc liczymy na 80 osób. Salę zamawialiśmy na 100 osób. Już teraz otrzymuję informację, że tego może nie być, tamtego też i w efekcie może będzie nas z 60 osób. Nie martwi mnie to. Mamy zespół 4 osobowy, fotografa i kamerzystę, więc wesele pełną parą
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 20:23   #11
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Potrzebna rada :c

Jasne, że masz sens

My też mieliśmy skromne wesele, najbliższa rodzina, z którą mamy kontakt, małe grono znajomych. Nie zależało nam na wielkim weselu, bo pierwsze nie podoba nam się to i nie lubimy czegoś na pokaz, po to, aby zaprosić całą rodzinę i każdy chwaliłby lub narzekał, jak to było...

Mieliśmy zaproszonych ok. 75 os (musiałabym dokładnie zerknąć w kajet ślubny), a w efekcie były 52os gości + obsługa, więc w 60-tce się zmieściliśmy się. Podobało mi się takie skromne wesele i takie moje też było. Najbliższa rodzina i znajomi, z którymi utrzymujemy kontakt, odwiedzamy się, telefonujemy. Owszem zdarzyły się sytuacje, że niektórzy się poobrażali za nie zaproszenie ich na ślub (osobiście nie widzę sensu proszenia chrzestnego mojej siostry z rodziną, jak widzę go raz do roku na jej urodzinach) i w odwecie nie zaprosili moich rodziców na wesele swojej córki i swoje srebrne

Wesele skromne, ale sama obsługa liczyła 6 osób, był zespół, fotograf i kamerzysta, więc wszystko zostało uwiecznione Sala była przystosowana na 70-80os, ale przy naszej ilości gości było idealnie, nie było ani pusto ani pełno tak w sam raz.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 00:01   #12
trebolita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 140
Dot.: Potrzebna rada :c

córka moich znajomych zrobiła przyjęcie weselne w dobrej restauracji,tylko dla najbliższej rodziny,ok.30 osób. podobno było bardzo fajnie,rodzinnie,z tańcami do późna. tak więc niekoniecznie do dobrej zabawy musi byc multum osób. wybór miejsca też jest ważny,bo typowe domy weselne odpadają,bo są obliczone na dużą ilość osób. poszukaj ładnej restauracji,przy ok.60 osobach na pewno da sie znależć lokal tylko do waszej dyspozycji,żeby sie w czasie imprezy nikt obcy nie platał.
trebolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 12:28   #13
silvia1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 36
Dot.: Potrzebna rada :c

Małe wesele jak najbardziej ma sens Musisz poszukać lokalu który nastawiony jest na mniejsze wesela lub wynajmij mniejszą strażnice. Jeśli chodzi o tańce to wszystko zależy od gości czy są rozrywkowi czy też nie. Myślę że Dj sprawdzi się idealnie
silvia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:06   #14
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Potrzebna rada :c

My mieliśmy wesele na mniej niż 60 osób i było super Wszyscy świetnie się bawili Mieliśmy przy sobie osoby, które są dla nas ważne Jasne, marzyło mi się zaprosić więcej osób ale nie było nas na to po prostu stać.
Także uważam, że takie wesele ma sens - nie wiem dlaczego nie miałoby mieć
Coraz więcej osó robi mniejsze wesela z tego co zaobserwowałam
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 10:02   #15
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Potrzebna rada :c

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
My mieliśmy wesele na mniej niż 60 osób i było super Wszyscy świetnie się bawili Mieliśmy przy sobie osoby, które są dla nas ważne Jasne, marzyło mi się zaprosić więcej osób ale nie było nas na to po prostu stać.
Także uważam, że takie wesele ma sens - nie wiem dlaczego nie miałoby mieć
Coraz więcej osó robi mniejsze wesela z tego co zaobserwowałam
bez sensu zapraszać tabuny gości a podczas składania życzeń zastanawiać się z kim miałaś przyjemność
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 09:17   #16
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Potrzebna rada :c

u mnie lista gości sięga 80 z czego już (przed zaproszeniem) wiemy , że 1) jednej pary nie będzie na pewno 2) dwóch na 50%, 3) połowa rodziny mojego TŻ może w ogóle się nie pojawić. W ostatecznym rozrachunku może nas wyjść ok 50-60. Salę mam zarezerwowaną na 100 osób (to była minimalna liczba). I ogólnei jest tak, że koszt tych 100 osób pokryć musimy, więc jak będzie 50 to płacimy podwójnie za talerzyk. Głupia polityka, ale niestety.. JEżeli się dużo osób wykruszy to chyba odwołamy wesele, bo zbankrutujemy na "wyżywieniu". Ale jeżeli utrzyma siię w granicach 70 to robimy
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.