Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-15, 20:02   #1
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143

Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)


Liczyłam, że znajdę wątek, gdzie można zadać pojedyncze krótkie pytania, ale chyba nie istnieje takowy... więc muszę założyć własny topik...

Chodzi o to, że staram się schudnąć i wyrzeźbić od pewnego czasu + zbudować tyłek. Chodzę na sztangi (grupowe zajęcia) lub siłownię, a do tego PD. Dieta 1800 kcal, staram się dobijać do 130 g białka. Sporo nabiału, orzechów, jajek itd. Ostatnio trochę węglowodanów, w postaci wafli ryżowych, bo musiałam sobie jakoś urozmaicić. Pieczywo ograniczone, napoje, słodycze praktycznie out.
No i... rzecz w tym, że schudłam 3 kg, ale na wadze. Zupełnie tego nie widać po mojej sylwetce, ani po ciuchach. Za to czuję ostatnio coraz częściej, ze słabnę w sile. Zastanawiam się czy przypadkiem nie schudłam z mięśnia, zamiast tłuszczu. Czy to możliwe? Raczej odsuwam pomysł ze stratą wody, bo za długo to trwa.

Kolejne pytanie odnosi się do owego tyłka robię przysiady, martwy ciąg. Mimo to mój tyłek jest nadal spłaszczony z profilu (nawet nie wiem czy nie bardziej niż przed tymi zabiegami, ale może to moje subiektywne odczucie) oraz niewypełniony od góry, mimo że od dołu jest podniesiony (chyba) - czy na te miejsca/pożądane efekty znacie inne ćwiczenia jeszcze? Czy przysiady z ukierunkowaniem na rozwój tyłka lepiej wykonywać ze stopami na szerokość bioder czy szerzej? Guglowałam to ostatnie pytanie, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłam.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 22:47   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

Całkiem możliwe, zę poszły mięśnie, jakie zapotrzebowanie wychodzi CI z wyliczeń?

Z jakimi ciężarami robisz przysiady i MC?

Co do rozstawu to głównie ma znaczenie dla przywodzicieli ale z drugiej strony szerszy rozstaw pozwala siąść głębiej a wtedy dwójki lepiej pracują, czy pośladkowe to nie pamiętam ale raczej tak.

Jak długo lecisz z obecnym programem?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 23:06   #3
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

ciężary nie są duże, sztanga + 20 kg obciążenia na siłowni (bo 3 serie tylko robię), a na zajeciach grupowych ciężar się zdejmuje w miarę robienia powtórzeń, więc cieżko mi określić dokładnie czego ile. Robie tak ze 2-3 miesiące. Więc wolno to wszystko idzie. Nie pamiętam w tym momencie dokładnych wyliczeń, ale lekko powyżej 2000 było. Odjęłam trochę od tego na R i wyszło 1800.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 09:48   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

Chodziło mi o ciężar w %RM

MOżesz dodać po 50kcal dziennie?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 09:54   #5
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

a to nie wiem...
mogę dodać, pewnie. Mam zamiar też pójść na ważenie ze wskazaniem składu ciała, widziałam kiedyś to na innej siłowni. Nie wiem czy można traktować to poważnie, ale spróbuję. Co prawda jedyny pomiar jaki mam to z lipca, gdy nie "działałam" w ten sposób co obecnie, ale może na przyszłość się przyda ;-)
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 12:01   #6
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

Może lepiej by było dodać więcej kalorii tak żeby być na dodatnim bilansie i zbudować troszkę tych mięśni, a potem dopiero myśleć o odchudzaniu? Bo jak się chce jednocześnie coś zbudować i stracić wagę to właśnie łatwo o taki efekt jak Ci wyszedł
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 22:31   #7
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

to już wolałabym najpierw schudnąć, a potem coś budować :P

mam dylemat - kupiłam dziś nowe białko i coś mi tu nie gra... miarka jest w cl, wg tego co piszą na opakowaniu, że 2 miarki to 30 g, wychodzi na to, że we wcześniejszym jadłam 2 razy mniej niż liczyłam... wg moich obliczeń pół tamtej miarki to było 25g, porównując do tej miarki to moje 30 g to 15 g... nie wiem czy jasno to opisałam... ale coś za dużo tego proszku wychodzi jak na 30g... przy tym wcześniejszym liczyłam łyżką stołową co prawda, ale na moje oko to coś tu nie gra... Może miała któraś z Was do czynienia z Whey 100 lub Scitec Nutrition i ich miarkami?
z kolei jeśli faktycznie źle tamto dawkowałam, to może jest rozwiązanie...?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 14:13   #8
kromi
Raczkowanie
 
Avatar kromi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

Właśnie pracuje nad pośladkami, które są moją piętą achillesową... obecnie ta trójka propozycji treningowych jest u mnie na topie, póki co widzę, że pupa jest jędrniejsza, ale czekam na efekt końcowy http://blog.ortopedyczny24.pl/cwicze...edrne-posladki
kromi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 15:48   #9
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
to już wolałabym najpierw schudnąć, a potem coś budować :P

mam dylemat - kupiłam dziś nowe białko i coś mi tu nie gra... miarka jest w cl, wg tego co piszą na opakowaniu, że 2 miarki to 30 g, wychodzi na to, że we wcześniejszym jadłam 2 razy mniej niż liczyłam... wg moich obliczeń pół tamtej miarki to było 25g, porównując do tej miarki to moje 30 g to 15 g... nie wiem czy jasno to opisałam... ale coś za dużo tego proszku wychodzi jak na 30g... przy tym wcześniejszym liczyłam łyżką stołową co prawda, ale na moje oko to coś tu nie gra... Może miała któraś z Was do czynienia z Whey 100 lub Scitec Nutrition i ich miarkami?
z kolei jeśli faktycznie źle tamto dawkowałam, to może jest rozwiązanie...?
Znasz pojęcie gęstość nasypowa? Opisze to na podstawie piasku: możesz mieć słoik piasku, który waży 0.5 kg, a możesz go ubić i będzie pół słoika ważyć 0.5 kg, mimo, że to wciąż 0.5kg.
Widocznie ta nowa odżywka ma mniejszą gęstość.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 23:40   #10
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
to już wolałabym najpierw schudnąć, a potem coś budować :P
łatwiej jest najpierw budować a potem chudnąć bo mając więcej mięśni spalasz więcej kalorii
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 10:26   #11
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Spalanie mięśni (?) + pośladki ;-)

Cytat:
Napisane przez czarna_zmora Pokaż wiadomość
Znasz pojęcie gęstość nasypowa? Opisze to na podstawie piasku: możesz mieć słoik piasku, który waży 0.5 kg, a możesz go ubić i będzie pół słoika ważyć 0.5 kg, mimo, że to wciąż 0.5kg.
Widocznie ta nowa odżywka ma mniejszą gęstość.
ok dziękuję


Sensei - tylko wtedy też jest ryzyko, że urośnie nie to, co chcę ;-)
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.