Sukces Ewy Chodakowskiej-da się szybko i zdrowo schudnąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-15, 17:58   #1
kulka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Cool

Sukces Ewy Chodakowskiej-da się szybko i zdrowo schudnąć?


Niedawno widziałam metamorfozę dziewczyny, którą udostępniła na facebooku Ewa Chodakowska. Dziewczyna schudła 25 kg w 3 miesiące. Jak to możliwe? Ewa promuje zdrowe odżywianie się, przestrzega przed dietami 1000 i 1200 kcal gdzie można szybko schudnąć, jednak mało zdrowo, a tu dziewczyna, która jednak była dosyć sporych gabarytów w 3 miesiące chudnie aż 25 kg. To ponad 8 kg na miesiąc ! Jak ona to zrobiła?

Pytanie czy można schudnąć tyle na diecie 1800 kcal? Albo chociaż 1500?

Może ktoś mnie przekona do diety 1800kcal przed którą się wzbraniam z tego względu że efekty są powolne. A może jednak faktycznie warto posłuchać Ewy??
kulka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:05   #2
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Sukces Ewy Chodakowskiej-da się szybko i zdrowo schudnąć?

A może warto najpierw obliczyć swoje zapotrzebowanie i wiedzieć ile się powinno spożywać, a także ile od tego odjąć aby nie zryć sobie metabolizmu, jeszcze ćwicząc. Bo te 1200, 1500, 1800 to skąd się wzięło? Jakaś uniwersalna miara jak S,M,L??
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 05:11   #3
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Sukces Ewy Chodakowskiej-da się szybko i zdrowo schudnąć?

Zależy. Jak dziewczyna ważyła 120 kg to utrata 25 kg w 3 miesiące jest fizjologią i jest to ok. Tu wystarczy dieta 2000 kcal i trochę ruchu oraz wykluczenie słodyczy, fast foodów czy słodkich napojów.

Gorzej jak dziewczyna ważył 80 kg tutaj utrata 25 kg w tak krótkim czasie to proszenie się o jojo.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 10:14   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Sukces Ewy Chodakowskiej-da się szybko i zdrowo schudnąć?

to jasne, że przy tak intensywnych ćwiczeniach codziennie musi waga zacząć spadać.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 09:26   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sukces Ewy Chodakowskiej-da się szybko i zdrowo schudnąć?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Zależy. Jak dziewczyna ważyła 120 kg to utrata 25 kg w 3 miesiące jest fizjologią i jest to ok. Tu wystarczy dieta 2000 kcal i trochę ruchu oraz wykluczenie słodyczy, fast foodów czy słodkich napojów.

Gorzej jak dziewczyna ważył 80 kg tutaj utrata 25 kg w tak krótkim czasie to proszenie się o jojo.
widziałam to zdjęcie, dziewczyna ważyła raczej koło 80kg.

to jest tak - albo chudniesz szybko, albo zdrowo. to była młoda dizewczyna, więc możliwe, że się głodziła i dużo ćwiczyła. bardzo szybko dopadnie ją jojo i będzie płakać. albo tak się zafiksowała na punkcie odchudzania, że skończy się to anoreksją. ja się odchudzałam na diecie 1700kcal, 3x w tygodniu siłownia i 2x w tygodniu joga. chudłam 4 kg miesięcznie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 11:02   #6
88agnik
Rozeznanie
 
Avatar 88agnik
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 762
Dot.: Sukces Ewy Chodakowskiej-da się szybko i zdrowo schudnąć?

A ja nie licze kalorii- najzwyczajniej nie mam na to czasu jem zdrowo- staram się jak najmniej przetworzonego jedzenia i włączyłam trochę ruchu. Efekt 1 wrześnie warzyłam 104,6 kg a wczoraj waga pokazała 97,4. Jeszcze daleka droga przede mną, ale powiedzmy sobie szczerze te kilogramy nie przyszły w ciągu tygodnia i w takim czasie też nie odejdą.
__________________
114,7-108,9
88agnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 11:02:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.