Si³ownia po raz pierwszy - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubi± aktywno¶æ fizyczn± i chc± spaliæ zbêdne kalorie. Wejd¼, poznaj ¶wiat fitnessu i ró¿ne rodzaje aktywno¶ci fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-11-07, 13:50   #1
Pearl Bolger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 7

Si³ownia po raz pierwszy


Drogie Wiza¿anki!

Kupi³am karnet na si³owniê, do której bêdê mog³a chodziæ od przysz³ego tygodnia. I tu pojawia siê pytanie do Was:
Co powinnam mieæ ze sob±? Na pewno jaki¶ dres, ale co z butami (jakie najlepiej wybraæ)?

Mogê prosiæ o jakie¶ rady? Pozdrawiam

Edytowane przez Pearl Bolger
Czas edycji: 2014-11-07 o 18:41
Pearl Bolger jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-07, 19:18   #2
malinowa2693
Przyczajenie
 
Avatar malinowa2693
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Na pewno powinna¶ mieæ ze sob±:
-wygodny strój, (dres, b±d¼ legginsy i bluzkê na rami±czka, co do butów, na pewno lekkie i wygodne,
-butelkê z wod±,
-zegarek ze stoperem, ¿eby móc mierzyæ czas wykonuj±c dane æwiczenie i serie,
-malutki rêcznik ¿eby¶ mog³a wytrzeæ ew, czo³o
__________________
"...Cz³owiek nara¿a siê na ³zy, gdy raz pozwoli siê oswoiæ..."
malinowa2693 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-08, 18:47   #3
Shiva1988
Raczkowanie
 
Avatar Shiva1988
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Ja na si³ownie bra³am zawsze wygodny strój czyli spodnie dresowe i do tego t-shirt wodê zawsze kupowa³am na miejscu stopera nie potrzeba kiedy siê robi konkretn± ilo¶æ serii i powtórzeñ wiêc zale¿y jak zamierzasz æwiczyæ.
Shiva1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-09, 19:43   #4
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 368
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez Pearl Bolger Poka¿ wiadomo¶æ
Drogie Wiza¿anki!

Kupi³am karnet na si³owniê, do której bêdê mog³a chodziæ od przysz³ego tygodnia. I tu pojawia siê pytanie do Was:
Co powinnam mieæ ze sob±? Na pewno jaki¶ dres, ale co z butami (jakie najlepiej wybraæ)?

Mogê prosiæ o jakie¶ rady? Pozdrawiam
Je¿eli podnosisz ciê¿ary, to buty powinny byæ ca³kowicie p³askie (bez amortyzacji jak w butach do biegania) poza tym ma³y rêcznik, butelka z wod±. Co do stroju - ja nie wytrzymam na si³owni w innej koszulce ni¿ oddychaj±ca, a do legginsów zak³adam tylko koszulki za ty³ek (nie ma nic gorszego ni¿ robi±ca przysiady dziewczyna, której piêknie w tej pozycji widaæ wszelkie walory ).
__________________
Audaces fortuna iuvat
irene adler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-17, 09:14   #5
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 1 606
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Pearl Bolger jak wra¿enia po pierwszych wylanych potach na si³owni?

Ja te¿ bêdê zaczynaæ i chcê zapytaæ o buty. Mogê ubraæ jakie¶ trampki na l¿ejsze zajêcia, czy jednak co¶ solidniejszego?
Nie chcê super markowych butów tylko mo¿e co¶ mniej kosztownego...

Edytowane przez Kirenne
Czas edycji: 2014-11-17 o 11:45
Kirenne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-17, 10:47   #6
kasztaneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Najzwyklejsze trampki wystarcz±, mog± byæ getry, dres, ale najwa¿niejsza jest wygodna bielizna. Na pocz±tku denerwowa³am siê bo chodzi³am w zwyk³y staniku i ci±gle mi rami±czka spada³y, wiêc kupi³am taki biustonosz sportowy ))
kasztaneczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-17, 11:05   #7
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 1 493
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez kasztaneczka Poka¿ wiadomo¶æ
Najzwyklejsze trampki wystarcz±, mog± byæ getry, dres, ale najwa¿niejsza jest wygodna bielizna. Na pocz±tku denerwowa³am siê bo chodzi³am w zwyk³y staniku i ci±gle mi rami±czka spada³y, wiêc kupi³am taki biustonosz sportowy ))
Mozna tez w zwyk³ym o ile ma siê odpinane rami±czka przepi±æ i skrzy¿owaæ. wygodne, nic nie spada, ale stabilizacja biustu i tak ¿adna.

Na mój gust zamiast getrów czy legginsów lepiej krótkie spodenki, lub przynajmniej takie do kolana, fajnie by by³o mieæ oddychaj±ce - wygoda nie z tej ziemi Noszê takie ze wzglêdu na fakt, bo wtedy widaæ jak miê¶nie pracuj± i lepiej w takich nauczyæ siê prawid³owej techniki.
A z reszty ubrañ? W³a¶ciwie mo¿na wzi±æ wszystko byle wygodne, nie ci±gnê³o siê i nie spada³o i siê cz³owiek nie gotowa³. Z butów mam zwyk³e adidasy. By³oby wszystko ok gdyby nie to, ¿e czym¶ sliskim pastuj± pod³ogi i mam kiszkowat± przyczepno¶æ Ale chyba sprawiê sobie co¶ lepszego.
A z tego jeszcze co wiem to wcale nie trzeba wydawaæ ekstra na buty Zreszt± w takim Martesie na buty sportowe s± czêsto promocje, wiêc mo¿na co¶ z³apaæ w przyzwoitej cenie.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 11:50   #8
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 1 606
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez kasztaneczka Poka¿ wiadomo¶æ
Najzwyklejsze trampki wystarcz±, mog± byæ getry, dres, ale najwa¿niejsza jest wygodna bielizna. Na pocz±tku denerwowa³am siê bo chodzi³am w zwyk³y staniku i ci±gle mi rami±czka spada³y, wiêc kupi³am taki biustonosz sportowy ))
Co do reszty stroju to nie mam jaki¶ kompleksów, ¿eby by³a tam "metka". Wa¿e byle by³o wygodnie. Sportowy biustonosz mam, bo jaki¶ czas chodzi³am na zumbê

Cytat:
Napisane przez Drakan Poka¿ wiadomo¶æ
Mozna tez w zwyk³ym o ile ma siê odpinane rami±czka przepi±æ i skrzy¿owaæ. wygodne, nic nie spada, ale stabilizacja biustu i tak ¿adna.

Na mój gust zamiast getrów czy legginsów lepiej krótkie spodenki, lub przynajmniej takie do kolana, fajnie by by³o mieæ oddychaj±ce - wygoda nie z tej ziemi Noszê takie ze wzglêdu na fakt, bo wtedy widaæ jak miê¶nie pracuj± i lepiej w takich nauczyæ siê prawid³owej techniki.
A z reszty ubrañ? W³a¶ciwie mo¿na wzi±æ wszystko byle wygodne, nie ci±gnê³o siê i nie spada³o i siê cz³owiek nie gotowa³. Z butów mam zwyk³e adidasy. By³oby wszystko ok gdyby nie to, ¿e czym¶ sliskim pastuj± pod³ogi i mam kiszkowat± przyczepno¶æ Ale chyba sprawiê sobie co¶ lepszego.
A z tego jeszcze co wiem to wcale nie trzeba wydawaæ ekstra na buty Zreszt± w takim Martesie na buty sportowe s± czêsto promocje, wiêc mo¿na co¶ z³apaæ w przyzwoitej cenie.
Zapomnia³am o takim dobrodziejstwie jak Martes Mam trampki, ale po zumbowaniu chyba potrzebuj± zamiennika
Kirenne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-17, 12:05   #9
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 1 493
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez Kirenne Poka¿ wiadomo¶æ
Co do reszty stroju to nie mam jaki¶ kompleksów, ¿eby by³a tam "metka". Wa¿e byle by³o wygodnie. Sportowy biustonosz mam, bo jaki¶ czas chodzi³am na zumbê



Zapomnia³am o takim dobrodziejstwie jak Martes Mam trampki, ale po zumbowaniu chyba potrzebuj± zamiennika
A jaki biustonosz sobie wziê³a¶? W³a¶nie zastanawiam siê nad kupnem i widzê, ¿e s± biustonosze, które te same funkcjonalno¶ci zapewniaj± zarówno za 100z³ jak i za 200 ponad. W teorii przynajmniej wszystko jest to samo, a praktyce nie wiem czy ró¿nice wystêpuj±. Je¿eli mam daæ dwa razy wiêcej za to samo to po co mam przep³acaæ..?
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-17, 12:10   #10
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 1 606
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez Drakan Poka¿ wiadomo¶æ
A jaki biustonosz sobie wziê³a¶? W³a¶nie zastanawiam siê nad kupnem i widzê, ¿e s± biustonosze, które te same funkcjonalno¶ci zapewniaj± zarówno za 100z³ jak i za 200 ponad. W teorii przynajmniej wszystko jest to samo, a praktyce nie wiem czy ró¿nice wystêpuj±. Je¿eli mam daæ dwa razy wiêcej za to samo to po co mam przep³acaæ..?
Kupi³am Panache Sport. Uda³o mi siê wypatrzeæ taniej na ebay.uk i kuzynka pomog³a mi z transakcj±, wiêc zap³aci³am ok. 120 z³ zamiast 180-190z³.
Mierzy³am z firmy Dalia, ale nie le¿a³ mi.

Kuzynka ma ró¿ne i ostatnio mówi³a, ¿e te¿ zainwestowa³a w Panache i jest z niego najbardziej zadowolona porównuj±c z innymi markami
Kirenne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-17, 18:10   #11
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 2 323
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Strój na si³owniê nie jest istotny. Wa¿ne tylko aby by³ wygodny. Najistotniejszy jest dobrze dobrany trening, który da efekty oraz w³a¶ciwe od¿ywianie
Agafitness jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 06:34   #12
haneczka28
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomo¶ci: 166
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

buty i wygodny stroj najlepiej specjalnie do tego przystosowany butelke wodyi recznik obowiazkowo
haneczka28 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-20, 01:03   #13
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez Agafitness Poka¿ wiadomo¶æ
Strój na si³owniê nie jest istotny. Wa¿ne tylko aby by³ wygodny. Najistotniejszy jest dobrze dobrany trening, który da efekty oraz w³a¶ciwe od¿ywianie
Dok³adnie. Nikogo nie inteteresuje, jakie walory ma kobieta w legginsach robi±ca przysiady. Ka¿dy powinien siê skupiæ na swoim treningu i daæ z siebie 100 %, a nie patrzeæ, kto jest jak ubrany.
__________________
'mo¿esz krzyczeæ na mnie, ile chcesz,
poka¿, jak w ¿y³ach szybko p³ynie krew,
bêdê siê u¶miechaæ, bo wiem, ¿e w ¶rodku jeste¶ taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'

Edytowane przez kcia161991
Czas edycji: 2014-11-20 o 01:04
kcia161991 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-20, 05:56   #14
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 2 323
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

¦wiête s³owa kcia161991
Czasem mo¿na zaobserwowaæ na si³owni rewiê mody,a nie o to przecie¿ chodzi. Mnie na przyk³ad denerwuje jak ludzie urz±dzaj± sobie pogaduszki podczas treningu i próbuj± mnie wci±gaæ w rozmowê o niczym.Ja przychodzê na si³owniê ÆWICZYÆ. Co innego je¶li ktos prosi o poradê odnosnie æwiczeñ,to wówczas chêtnie pomogê,ale nie lubiê paplaniny bez sensu,bo uwa¿am,¿e na treningu szkoda na to czasu
Agafitness jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-20, 13:30   #15
LadyLynn
Raczkowanie
 
Avatar LadyLynn
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

te¿ uwa¿am, ¿e na si³owni ka¿dy powinien siê skupiæ na sobie, ale pytanie nie by³o zwi±zane z mod±, tylko je¶li dobrze rozumiem z funkcjonalno¶ci±. Ka¿dy ma prawo czuæ siê zagubiony przed pierwszym pój¶ciem;] sta³ym bywalcom si³owni spakowanie swojej torby nie zajmuje ju¿ wiêcej ni¿ 2min;p ja zabieram leginsy, koszulkê, buty, skarpetki, stanik sportowy, butelkê wody, rêcznik, ¿el pod prysznic i szczotkê do w³osów;p
__________________
dbam o siebie
LadyLynn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-20, 18:00   #16
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 2 323
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Ja zawsze mam za³adowan± torbê,bo rêcznik,buty,litrowa butelka wody + klapki pod natrysk,jakie¶ kosmetyki i suplementy diety zajmuj± trochê miejsca.
Warto mieæ jeden rêcznik pod natrysk i jeden na trening,na który bêdziemy siê k³adli podzcas æwiczeñ.Wiekszo¶æ si³owni wymaga rêcznika do æiczeñ ze wzglêdów higienicznych
Agafitness jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-21, 19:37   #17
Pearl Bolger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Dziewczyny! Bardzo wszystkim dziêkujê za odpowiedzi. Dzi¶ po raz trzeci by³am na si³owni i choæ pierwszego dnia poczu³am siê niemal jak Bridget Jones https://38.media.tumblr.com/tumblr_m...462ao6_250.gif to dzi¶ ju¿ moje cia³o tak bardzo nie protestowa³o.
Co do stroju to wybra³am d³ugie spodnie dresowe, tshirt i sportowy stanik. Dodam jeszcze, ¿e rêcznik jak najbardziej siê przydaje, no i skarpetki na zmianê równie¿.
Co do zawstydzenia podczas pierwszej wizyty, to szybko mija. Cz³owiek skupia siê na sobie i swoim ciele i w zasadzie przestaje widzieæ ludzi dooko³a (przynajmniej ja tak mam). Jedyne do czego nie mogê siê przekonaæ to prysznic. Zawsze po treningu wracam do domu i tam siê dopiero k±piê. Mo¿e dlatego, ¿e w si³owni do której chodzê przebieralnia jest tak ma³a, ¿e trudno o prywatno¶æ. Jutro idê do innej zobaczyæ jak tam jest.
Pozdrawiam Was wszystkie!
Pearl Bolger jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-22, 11:44   #18
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 2 323
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Pearl Bolger - super,¿e rozpoczê³a¶ treningi si³owe.¯yczê Ci wytrwa³o¶ci w d±¿eniu do celu

Powiem Ci,¿e z tymi natryskami na si³owniach to jest czêsto masakra.Ja musze po treningu brac natrysk,bo prosto z si³owni idê do pracy i nie mogê ¶mierdzieæ,ale faktem jest,¿e wola³abym sie umyæ w domu,bo szatnia jest tak skonstruowana,¿e faktycznie o intymno¶ci mozna zapomnieæ.Na szczê¶cie trenuje rano (godz.8.00) i najczê¶ciej jestem jedyn± kobietê,wiêc w szatni czêsto jestem sama i chocia¿ tyle dobrze

Warto mieæ te¿ klapki pod natrysk,aby grzyba nie z³apaæ

Jak bêdziesz potrzebowa³a jakiej¶ pomocy odno¶nie treningów,to wal ¶mia³o

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2014-11-22 o 11:45 Powód: b³±d w pisowni
Agafitness jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-23, 14:09   #19
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomo¶ci: 3 770
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Cytat:
Napisane przez Agafitness Poka¿ wiadomo¶æ
Pearl Bolger - super,¿e rozpoczê³a¶ treningi si³owe.¯yczê Ci wytrwa³o¶ci w d±¿eniu do celu

Powiem Ci,¿e z tymi natryskami na si³owniach to jest czêsto masakra.Ja musze po treningu brac natrysk,bo prosto z si³owni idê do pracy i nie mogê ¶mierdzieæ,ale faktem jest,¿e wola³abym sie umyæ w domu,bo szatnia jest tak skonstruowana,¿e faktycznie o intymno¶ci mozna zapomnieæ.Na szczê¶cie trenuje rano (godz.8.00) i najczê¶ciej jestem jedyn± kobietê,wiêc w szatni czêsto jestem sama i chocia¿ tyle dobrze
Dlatego ja zawsze wybieram si³owniê w okolicy domu i æwiczê po pracy. Po treningu zbieram siê szybko do domu i prysznic biorê we w³asnej ³azience. Ca³e szczê¶cie u mnie w okolicy jest bardzo du¿o obiektów, a te ³azienki mnie odpychaj±. W jednej si³owni kabina prysznicowa sta³a po¶rodku szatni...
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczêdzaæ w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 16:17   #20
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 2 323
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Ja nie mam ¿±dnej si³owni blisko domu i ni emogê sobie wybraæ takowej. Zreszt± szczerze mówi±c wa¿niejsze od szatni jest dla mnie wyposa¿enie samej si³owni
Agafitness jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-23, 22:49   #21
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 10 917
Dot.: Si³ownia po raz pierwszy

Ja zawsze chodze wieczorem, wiec myje sie juz w domu. Jakos nie przekonuje mnie branie prysznica w jakims klubie sportowym i ciesze sie, ze nie mam takiej koniecznosci.
__________________
przeczytane ksi±¿ki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli ksi±¿ki do oddania
traicionera jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-11-23 23:49:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.