wodniak karku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-01, 20:31   #1
mariolicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 96

wodniak karku


Napiszę troszkę o moim przypadku, moze któraś z was spotkała się już z czymś takim. Termin porodu mam na 12.12.12 czyli teraz zaczyna się 30 tydzień. Do tej pory nie miałam żadnych problemów, Julcia rośnie i wszystko rozwija się prawidłowo. Badania prenatalne w 11 tygodniu wykluczyły wady genetyczne, a w 25 tyg okazało się że moja córcia ma wodniaka karku :/ w ciągu dwóch tygodni urósł i teraz ma już ponad 4 cm czekamy teraz na badanie echokardiograficzne, na amino raczej się nie zdecyduje. Niewiele wiem na ten temat narazie, jedynie tyle ze będę miała cesarkę a Julcia prawdopodobnie operację ale o tym mozna zadecydować dopiero po porodzie. Nie znamy jeszcze podłoża tego wodniaka.czy któraś z Was spotkała się z czymś podobnym?
mariolicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:33   #2
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: wodniak karku

Moje dziecko miałło wodniaka jąderka, ktory się sam wchłonał do porodu.

Zycze Tobie I Julce wszystkiego dobrego!
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:05   #3
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: wodniak karku

Mojej koleżanki synek miał wodniaka i kilka torbieli na szyjce ale się same wchłoneły, trzymam kciuki!
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:17   #4
diatoma
Zadomowienie
 
Avatar diatoma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: E
Wiadomości: 1 929
Dot.: wodniak karku

zdrówka, ja tez slyszalalm tylko o wodniaku jąderka. u nas bylo takie podjerzeanie ale okazalo sie jednak przepukliną pachwinowa. ktora juz zoperowalismy.
zdrowka dla dzidzi!
__________________
15.03.2011 Tymek

12. 09. 2015 Tosia
diatoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 14:26   #5
mariolicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 96
Dot.: wodniak karku

Dzięki, mam nadzieje że to "tylko" ten wodniak i nic wiecej. Tez liczę ze moze sam się wchłonie. Za 2 tyg moze cos sie okaze
mariolicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 20:04   #6
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: wodniak karku

Ja takze slyszalam tylko o wodniakach,ktore sie wchlonely.Badz dobrej mysli.Zycze wam wszystkiego dobrego
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 10:34   #7
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: wodniak karku

Trzeba mieć nadzieję,że się wchłonie . Trzymam kciuki i zdrówka życzę.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 20:40   #8
evvelina88
Rozeznanie
 
Avatar evvelina88
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 525
Dot.: wodniak karku

witaj,


mój synek miał wodniak karku, niestety aż 7mm, lekarze nie dawali nam szans, jednak już podczas amniopunkcji wodniak wchłonął się i dzieciątko będzie zdrowe, w Twoim przypadku też na pewno wszystko dobrze się skończy.
__________________
30.04.2011 Żonka
17.07.2011
2mc starań- są II kreski

NT7mm- kariotyp prawidlowy męski
06.01.2013- Synek Nikodem
evvelina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 08:37   #9
mariolicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 96
Dot.: wodniak karku

Dziękuję Wam za dobre słowo jesteśmy po badaniu echokardiograficznym i na szczęście z serduszkiem wszystko jest jak najlepiej , zresztą wszystko jest w porządku, malutka rośnie wszystkie narządy rozwinięte są prawidłowo, a ten wodniak podobno w niczym jej nie przeszkadza. Jest dość duży 3x6 cm więc będę miała cesarkę. Z operacją też nie będzie się trzeba spieszyć. Bardzo się uspokoiłam po tym badaniu bo wiem że Julcia urodzi się zdrowa i "normalna" będzie po prostu miała tego wodniaka na szyjce przez jakiś czas. A tak w ogóle to polecam dr Włoch, która robiła nam to badanie, wszystko dokładnie pobadała i w końcu ona dokładnie nam wszystko wytłumaczyła. Jestem w 32 tyg, pewnie jeszcze z 6 tyg i będę tuliła swoją Córeczkę
mariolicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 09:19   #10
GuSiaTcz
Przyczajenie
 
Avatar GuSiaTcz
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: wodniak karku

Cytat:
Napisane przez mariolicka Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za dobre słowo jesteśmy po badaniu echokardiograficznym i na szczęście z serduszkiem wszystko jest jak najlepiej , zresztą wszystko jest w porządku, malutka rośnie wszystkie narządy rozwinięte są prawidłowo, a ten wodniak podobno w niczym jej nie przeszkadza. Jest dość duży 3x6 cm więc będę miała cesarkę. Z operacją też nie będzie się trzeba spieszyć. Bardzo się uspokoiłam po tym badaniu bo wiem że Julcia urodzi się zdrowa i "normalna" będzie po prostu miała tego wodniaka na szyjce przez jakiś czas. A tak w ogóle to polecam dr Włoch, która robiła nam to badanie, wszystko dokładnie pobadała i w końcu ona dokładnie nam wszystko wytłumaczyła. Jestem w 32 tyg, pewnie jeszcze z 6 tyg i będę tuliła swoją Córeczkę

mariolicka podziel się informacją, jakie było zakończenie tej historii? U nas też wykryto bardzo duży wodniak karku.. narazie nie dają nam żadnych nadzieji
GuSiaTcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 19:08   #11
mariolicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 96
Dot.: wodniak karku

Dokładnie 12.12.12. przez cc przyszłam na świat nasza córcia. Do konca ciąży żyłam w niepewności co bedzie po porodzie, bo nikt tego nie wiedział. Były przypuszczenia ze moze od razu bedzie musiała miec operacje. Na szczescie tak sie nie stało. wodniak co prawda był ogromny ale nie zagrażał jej życiu. Miesiąć pozniej miala robiony rezonans magnetyczny, a gdy miała 4 miesiące przeszła operacje, wszystko sie udało i teraz zostało tylko troche skóry i blizna ale z dnia na dzien wygląda to coraz lepiej. Rozwija sie prawidłowo i wszystko jest w porządku.
GuSiaTcz miałaś robioną aminopunkcje?Echokardiogr afie? w ktorym jestes tygodniu?
mariolicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 19:40   #12
dwakolory1
Wtajemniczenie
 
Avatar dwakolory1
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: zachodnioporskie
Wiadomości: 2 573
Dot.: wodniak karku

Cytat:
Napisane przez mariolicka Pokaż wiadomość
Dokładnie 12.12.12. przez cc przyszłam na świat nasza córcia. Do konca ciąży żyłam w niepewności co bedzie po porodzie, bo nikt tego nie wiedział. Były przypuszczenia ze moze od razu bedzie musiała miec operacje. Na szczescie tak sie nie stało. wodniak co prawda był ogromny ale nie zagrażał jej życiu. Miesiąć pozniej miala robiony rezonans magnetyczny, a gdy miała 4 miesiące przeszła operacje, wszystko sie udało i teraz zostało tylko troche skóry i blizna ale z dnia na dzien wygląda to coraz lepiej. Rozwija sie prawidłowo i wszystko jest w porządku.
GuSiaTcz miałaś robioną aminopunkcje?Echokardiogr afie? w ktorym jestes tygodniu?
Moja córka z wodniakiem miała ZESPÓŁ TURNERA.
Zróbcie jej badania genetyczne
__________________
03.09.2003 r.- Kubuś
19.05.2016 r.- panna z odzysku

17.02.2013 r. [*]- 10 tc
15.11.2013 r.[*]- Ania 16tc

dwakolory1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 19:09   #13
mariolicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 96
Dot.: wodniak karku

Cytat:
Napisane przez dwakolory1 Pokaż wiadomość
Moja córka z wodniakiem miała ZESPÓŁ TURNERA.
Zróbcie jej badania genetyczne
Miała? A gdzie takie badania można zrobić? Ona rozwija sie prawidłowo i jest wszystko dobrze, troche mnie przestarszyłaś :/
mariolicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-01 20:09:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.