Plukanka z piwa na mocne wlosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-22, 13:48   #1
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647

Plukanka z piwa na mocne wlosy


Ostatnio w gazecie 'Dobre rady' przeczytalam ze plukanka z piwa doskonale wzmacnia wlosy. Jest to sposob Catherine Zeta-Jones na piekne, zdrowe wlosy. Moze najpierw podam sposob przygotowania: do niepelnej szklanki piwa (125ml) dodajemy dwie lyzki miodu. Mieszanke nakladamy na wlosy, owijamy recznikiem i po 10 min splukujemy. Catherine przyznaje ze po zabiegu czuc przez pewien czas won piwa ale efekt jest swietny. To moze teraz napisze co ta mikstura daje:
miod dziala odzywczo, lagodzaco i regenerujaca natomiast piwo wzmacnia cebulki, hamuje wypadanie wlosow, lagodzi podraznienia i oczyszcza skore. Reguluje tez prace gruczolow lojowych a wiec pasma zdecydowanie mniej sie przetluszczaja.

I tutaj moje pytanie, czy ktoras z was to stosowala?? ja chcialabym wyprobowac ale niestety nie wiem jakie to piwo, czy takie kupione w sklepie np Lech/Warka mam sobie na wlosy nalozyc...? Jakos nie wyobrazam sobie tego

Niedawno byl szal na kawe, moze teraz nadszedl czas na piwo(?)
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 15:19   #2
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Właśnie siedzę z piwem (bez miodu) na włosach, bo zastało mi go troche po imprezie Robię pierwszy raz, zobaczymy ile to warte
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 20:15   #3
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Daj znac koniecznie jakie efekty.

w gazecie bylo tez napisane ze warto ta miksture zmyc woda z dodatkiem soku z jednej cytryny bo to pomoze zniwelowac zapach alkoholu
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 20:32   #4
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Daj znac koniecznie jakie efekty.

w gazecie bylo tez napisane ze warto ta miksture zmyc woda z dodatkiem soku z jednej cytryny bo to pomoze zniwelowac zapach alkoholu
Po jednym razie jak dla mnie włosy bez różnicy. A zapach piwa zniwelował mi szampon pokrzywowy
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 21:12   #5
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Mam nadzieje ze mi zahamuje wypadanie
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 21:05   #6
mmaarta94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

dziewczyny i jak ta płukanka?)
mmaarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 09:49   #7
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Ja mam po piwie stosowanym jako płukanka po myciu szamponem (z tym, że piwem otworzonym dzień wcześniej żeby alkohol się ulotnił i wymieszanym z wodą w proporcji jakieś 1:4) włosy dużo bardziej puszyste i dłużej świeże, wolniej sie przetłuszczają.

Jak ktoś ma większe doświadczenie - czy piwo przyciemnia czy rozjaśnia włosy? Bo spotkałam sprzeczne opinie, wzmacnia na pewno
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 15:47   #8
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Ja mam po piwie stosowanym jako płukanka po myciu szamponem (z tym, że piwem otworzonym dzień wcześniej żeby alkohol się ulotnił i wymieszanym z wodą w proporcji jakieś 1:4) włosy dużo bardziej puszyste i dłużej świeże, wolniej sie przetłuszczają.

Jak ktoś ma większe doświadczenie - czy piwo przyciemnia czy rozjaśnia włosy? Bo spotkałam sprzeczne opinie, wzmacnia na pewno
jakie piwo do tego stosujesz? Bo ja zupenie nie wiem czy ma byc takie sklepowe, z puszki... (?)
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 18:32   #9
roma24
Raczkowanie
 
Avatar roma24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 30
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cześć,
na pewno spróbuję tego sposobu (pewnie jutro - bo dobrze by było żeby alkohol się najpierw ulotnił - jak napisała MAGDALENA).
Później napiszę jakie efekty, a co do piwa to wydaje mi się, że może być takie zwykłe sklepowe.
roma24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 21:36   #10
pati100larz
Majsterkowicz
 
Avatar pati100larz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 452
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość

Jak ktoś ma większe doświadczenie - czy piwo przyciemnia czy rozjaśnia włosy? Bo spotkałam sprzeczne opinie, wzmacnia na pewno
Ja słyszałam, że przyciemnia... ale że wzmacnia... może watro spróbować?
pati100larz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 09:01   #11
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Ja używam najprostszego, najtańszego piwa bo lepszego mi szkoda.

Ale oczywiście najlepsze byłoby takie warzone w domu albo chociaż niepasteryzowane np. ekologiczne - tylko takie są niestety 3-4 razy droższe

Ważne jest też, żeby to piwo rozcieńczyć bo lekko usztywnia włosy - na takie nierozcieńczone moja babcia kręciła loki w młodości i mówi, że trzymały się cały dzień
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 07:45   #12
Baska83
Przyczajenie
 
Avatar Baska83
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

wczoraj nałozyłam sobie piwo z miodem :P postaram sie to robic czesciej bo po jednym razie efekty raczej nie sa zauwazalne..

po 10 minutach trzeba włosy tylko spłukac czy je od razu umyc?
Baska83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 11:31   #13
roma24
Raczkowanie
 
Avatar roma24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 30
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez Baska83 Pokaż wiadomość
wczoraj nałozyłam sobie piwo z miodem :P postaram sie to robic czesciej bo po jednym razie efekty raczej nie sa zauwazalne..

po 10 minutach trzeba włosy tylko spłukac czy je od razu umyc?

jak nakładałaś miód to raczej trzeba umyć włosy (tak mi się wydaje )
roma24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 12:36   #14
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Zarówno miód jak i piwo mają działanie lekko usztywniające, więc trzeba dopasować proporcje.

Nadto piwo winno być odgazowane i najlepiej jak najbardziej ekologiczne.

Takiej płukanki się nie spłukuje, ponieważ jej działanie będzie zbyt krótkie.

Piwo ma kwaśne pH, dlatego przyczyni się do domknięcia łusek, a co za tym idzie - dodania włosom blasku.
Miód ma poza tym działanie nawilżające (jest humektantem) i nabłyszczające.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:08   #15
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Zarówno miód jak i piwo mają działanie lekko usztywniające, więc trzeba dopasować proporcje.

Nadto piwo winno być odgazowane i najlepiej jak najbardziej ekologiczne.

Takiej płukanki się nie spłukuje, ponieważ jej działanie będzie zbyt krótkie.

Piwo ma kwaśne pH, dlatego przyczyni się do domknięcia łusek, a co za tym idzie - dodania włosom blasku.
Miód ma poza tym działanie nawilżające (jest humektantem) i nabłyszczające.
moglabys podac nazwy takich ekologicznych piw?

a nie spowoduje to zlepienia sie wlosow? Nie beda sie wydawaly tluste?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:35   #16
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Choćby Ciechan albo Spiż (miejscowy browar we Wrocławiu).
Nadto piwo można zrobić samemu.

Nie wiem, jak płukanka spisze się na innych włosach niż kręcone. Te - jako z natury suche - dość trudno obciążyć.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 15:05   #17
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Choćby Ciechan albo Spiż (miejscowy browar we Wrocławiu).
Nadto piwo można zrobić samemu.

Nie wiem, jak płukanka spisze się na innych włosach niż kręcone. Te - jako z natury suche - dość trudno obciążyć.
ja niestety mam z natury proste, cienkie i szybko przetluszczajace sie wlosy wiec na pewno bedzie latwo o ich obciazenie
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 19:02   #18
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Witam,
Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
I tutaj moje pytanie, czy ktoras z was to stosowala?? ja chcialabym wyprobowac ale niestety nie wiem jakie to piwo, czy takie kupione w sklepie np Lech/Warka mam sobie na wlosy nalozyc...? Jakos nie wyobrazam sobie tego

Niedawno byl szal na kawe, moze teraz nadszedl czas na piwo(?)
hehe, troche byoby mi szkoda takiego piwka ale co sie nie robi dla włosów
ja jeszcze nie wypróbowałam kawy a tak długo sie przymierzam
Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Ja mam po piwie stosowanym jako płukanka po myciu szamponem (z tym, że piwem otworzonym dzień wcześniej żeby alkohol się ulotnił i wymieszanym z wodą w proporcji jakieś 1:4) włosy dużo bardziej puszyste i dłużej świeże, wolniej sie przetłuszczają.
muszę to wypróbować
Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Ważne jest też, żeby to piwo rozcieńczyć bo lekko usztywnia włosy - na takie nierozcieńczone moja babcia kręciła loki w młodości i mówi, że trzymały się cały dzień
kolejne zastosowanie

a jak samemu można zrobic takie piwko??
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 09:38   #19
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

witam, jestem weteranką i fanką płukanek z piwa moje włosy świetnie po nim wyglądają ... mam fale, teraz właściwie faloloki, po płukance z piwą są błyszczące, usztywnione, trzymają się dłuuugo i ogolnie wyglądają świetnie
także gorąco polecam ... co do przyciemnienia czy rozjaśnienia - to nie zauważyłam ani jednego ani drugiego efektu, mimo że płukanki robię od kilku miesięcy. Ale używam przy tym wielu kosmetyków przyciemniających wlosy, więc może dlatego.

Co do piwka - najlepiej żeby było niekonserwowane i niefiltrowane. Otwieram je dzień przed płukanien i stoi sobie w lodówce, żeby uleciał gaz i alkohol moim faworytem jest Ciechan miodowy za jednym zamachem jest piwko i miód, który też dla moich włosów jest znakomity.
Ciechana można upolować w lepiej zaopatrzonych monopolach albo sklepach ze zdrową żywnością. Takich komercyjnych piw typu warka czy Okocim raczej bym nie polecała i sama nie używam.
a co do rozcieńczania to rzeczywiście każdy musi znaleźć własne proporcje. Ja rozcieńczam lub nie, w zależności od efektu jaki chcę uzyskać

ufff ... się rozpisałam
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 14:54   #20
Hexe1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Hmmm, ja uzywam płukanki z piwa od prawie roku, ale z przerwami, tzn. np dwa tygodnie codziennie piwo - myję włosy co wieczór - a potem dwa tygodnie skrzyp z pokrzywą. Jesli chodzi o piwo, jest świetne, efekty widziałam od razu. Fakt, że włosy po piwie nawet kiedy wyschną są pozlepiane, więc wyglądają jak tłuste, ale to tylko wrażenie, bo wystarczy je rozczesać i efekt widać w pełni. Dużo mocniejsze, sztywniejsze i grubsze, a także większa objętość. Polecam. Wcale nie zauważyłam zmiany koloru.
Hexe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 22:03   #21
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość

Co do piwka - najlepiej żeby było niekonserwowane i niefiltrowane. Otwieram je dzień przed płukanien i stoi sobie w lodówce, żeby uleciał gaz i alkohol moim faworytem jest Ciechan miodowy za jednym zamachem jest piwko i miód, który też dla moich włosów jest znakomity.
Ciechana można upolować w lepiej zaopatrzonych monopolach albo sklepach ze zdrową żywnością
Przymierzam się do zakupu piwa bo mam maskę glorię z chmielem i myślę, że taka piwna płukanka potem byłaby świetnym uzupełnieniem.
W jakiej cenie jest to piwo i jaką ma pojemność?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 08:32   #22
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Przymierzam się do zakupu piwa bo mam maskę glorię z chmielem i myślę, że taka piwna płukanka potem byłaby świetnym uzupełnieniem.
W jakiej cenie jest to piwo i jaką ma pojemność?
pojemność - klasycznie 0.5 litra, co do ceny hmmm, jakoś między 4 a 6 zł
wybieram się dziś po nie w wywyższym celu, więc napiszę Ci po ile jest u mnie w monopolu
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 22:37   #23
ketele
Przyczajenie
 
Avatar ketele
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Płukanka piwna to świetna sprawa dla osób z puszącymi się włosami. Ja mam naturalne fale, które zazwyczaj przy złej pielęgnacji tworzą taki gruby puch dookoła mojej głowy. Według mnie piwo to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zrezygnować z sylikonów, ale nie chcą żegnać się z ładnie ułożonymi, gładkimi włosami.

Do spryskiwacza lub miseczki wlewam ok 50 ml wody, 50 ml piwa i pół łyżeczki miodu. Stosuje jako ostatnie płukanie, zawijam włosy w tzw. rożek/koczek, zakładam na włosy chustkę i idę spać. Rano budzę się z pięknie zdyscyplinowanymi włosami. Za pierwszym razem, gdy zastosowałam tę płukankę siostra zwróciła uwagę na moje włosy stwierdzając, że ładnie się układają... więc może coś w tej płukance jest...

Żeby piwo zawsze mieć pod ręką, pozbawione gazu wylewam na płaskim naczyniu i mrożę. Dzięki temu mogę odłamywać tylko tyle piwa, ile akurat potrzebuję, resztę chowając do zamrażalnika. Polecam!
ketele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 20:52   #24
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez ketele Pokaż wiadomość
Płukanka piwna to świetna sprawa dla osób z puszącymi się włosami. Ja mam naturalne fale, które zazwyczaj przy złej pielęgnacji tworzą taki gruby puch dookoła mojej głowy. Według mnie piwo to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zrezygnować z sylikonów, ale nie chcą żegnać się z ładnie ułożonymi, gładkimi włosami.

Do spryskiwacza lub miseczki wlewam ok 50 ml wody, 50 ml piwa i pół łyżeczki miodu. Stosuje jako ostatnie płukanie, zawijam włosy w tzw. rożek/koczek, zakładam na włosy chustkę i idę spać. Rano budzę się z pięknie zdyscyplinowanymi włosami. Za pierwszym razem, gdy zastosowałam tę płukankę siostra zwróciła uwagę na moje włosy stwierdzając, że ładnie się układają... więc może coś w tej płukance jest...

Żeby piwo zawsze mieć pod ręką, pozbawione gazu wylewam na płaskim naczyniu i mrożę. Dzięki temu mogę odłamywać tylko tyle piwa, ile akurat potrzebuję, resztę chowając do zamrażalnika. Polecam!
to było słodkie
Odnośnie zamrażania to możesz wlewać do tego pojemnika na kostki lodu, to sobie będziesz kosteczkę wyłupywać
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 16:33   #25
Jukoka
Przyczajenie
 
Avatar Jukoka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

A u mnie wyglądało to tak:
Umyte włosy polałam dość obficie "odgazowanym" piwem Krakowiak miodowy - zawiera ono dość sporo miodu gryczanego więc już nic nie dodawałam do piwa. NA to kropla jedwabiu ( Marion nautra Silk) i rozczesałam. Zostawiłam rozpuszczone do wyschnięcia.
Włosy szybko pozbijały się w bardzo drobne posklejane strączki, pofalowane mocniej niż zwykle. Zrobił się też okropnie sztywne, a kiedy były już tylko trochę wilgotne przekonałam się, ze na końcach są też niesamowicie lepkie. Za to nabrały też sporo objętości. Dosuszyłam je suszarką, włosy od razu stały się mniej lepkie. Trochę odgniotłam i wyczesałam je dokładnie szczotką. Lepkość zniknęła, sztywność została w minimalnym stopniu, włosy były wyraźnie pogrubione i puszyste. Zapach piwa szybko się ulotnił. I jeszcze - włosy były spuszone tylko w niewielkim stopniu, choć zwykle po rozczesaniu ich na sucho mam szopę. Wpływu na przetłuszczanie nie widzę.
Eksperyment zamierzam powtórzyć, bo efekty zdecydowanie są warte tej odrobiny piwa =) Tylko tym razem użyję zwykłe piwo bez miodu.
Jukoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 13:11   #26
amadax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 34
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

czy piwo rozjaśniło troszkę włosy ?
amadax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 18:43   #27
malenstwo871
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 6
Dot.: Plukanka z piwa na mocne wlosy

Cytat:
Napisane przez ketele Pokaż wiadomość
Płukanka piwna to świetna sprawa dla osób z puszącymi się włosami. Ja mam naturalne fale, które zazwyczaj przy złej pielęgnacji tworzą taki gruby puch dookoła mojej głowy. Według mnie piwo to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zrezygnować z sylikonów, ale nie chcą żegnać się z ładnie ułożonymi, gładkimi włosami.

Do spryskiwacza lub miseczki wlewam ok 50 ml wody, 50 ml piwa i pół łyżeczki miodu. Stosuje jako ostatnie płukanie, zawijam włosy w tzw. rożek/koczek, zakładam na włosy chustkę i idę spać. Rano budzę się z pięknie zdyscyplinowanymi włosami. Za pierwszym razem, gdy zastosowałam tę płukankę siostra zwróciła uwagę na moje włosy stwierdzając, że ładnie się układają... więc może coś w tej płukance jest...

Żeby piwo zawsze mieć pod ręką, pozbawione gazu wylewam na płaskim naczyniu i mrożę. Dzięki temu mogę odłamywać tylko tyle piwa, ile akurat potrzebuję, resztę chowając do zamrażalnika. Polecam!

oo świetny pomysł z tym zamrażanie, a zawsze moja połowa musiała specjalnie piwo pić

słyszałam o takiej mieszance piwo+ żółtko i taką stosuję już z 3 razy ją zastosowałam na przemian z olejkiem rycynowym i włosy mam bardziej lśniące i mniej suche.. ale nadal mam problem z rozczesaniem ( skutki farbowania i twardej wody)

spróbuje z miodem może będzie lepiej
malenstwo871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.