Proszę o pomoc w doborze planu ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 22:20   #1
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877

Proszę o pomoc w doborze planu ćwiczeń


Witajcie!
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w dobrze ćwiczeń dla mnie.
Zapisałam się do jednej z sieciowych siłowni, bo naprawdę chciałabym w końcu pozbyć się obciążenia, które dźwigam (BMI zdecydowanie za duże).
Do wyboru są różnorodne maszyny na poszczególne partie ciała + aerobowe.
Obecnie staram się minimum po 10 minut ćwiczyć na orbitreku, bieżni i rowerku, no i dzisiaj spróbowałam stepper. Jednak nie wiem czy to wystarczająca liczba minut i czy faktycznie zmieniać te maszyny, czy wybrać jedną i na niej po prostu sumiennie ćwiczyć - ile minut, w jaki sposób, jak zmieniać poziom trudności?
Podczas ćwiczeń zauważyłam niestety, że niezależnie czy ćwiczę na orbitreku, bieżni (marsz, bo na biegi za duże obciążenie na kolana), rower czy stepper niesamowicie szybko, bo po około 6-7 minutach drętwieją mi stopy i muszę przerywać i to poniekąd powoduje, że dość kiepsko mi idzie to chudnięcie.

Za wszelkie wskazówki co robić, jak, ile powtórzeń czy ile minut ćwiczyć będę wdzięczna.
Z istotnych informacji dodam, że w przeszłości miałam skręcone kolano i nie mogę go też zbytnio przeciążać, bo boli i znowu kolejny powód do nie ćwiczenia gotowy

Proszę o porady tylko dotyczące ćwiczeń.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 11:58   #2
malgosia1051
Zadomowienie
 
Avatar malgosia1051
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: stąd gdzie mnie nikt nie zobaczy i nie usłyszy:-)))
Wiadomości: 1 187
Dot.: Proszę o pomoc w doborze planu ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Witajcie!
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w dobrze ćwiczeń dla mnie.
Zapisałam się do jednej z sieciowych siłowni, bo naprawdę chciałabym w końcu pozbyć się obciążenia, które dźwigam (BMI zdecydowanie za duże).
Do wyboru są różnorodne maszyny na poszczególne partie ciała + aerobowe.
Obecnie staram się minimum po 10 minut ćwiczyć na orbitreku, bieżni i rowerku, no i dzisiaj spróbowałam stepper. Jednak nie wiem czy to wystarczająca liczba minut i czy faktycznie zmieniać te maszyny, czy wybrać jedną i na niej po prostu sumiennie ćwiczyć - ile minut, w jaki sposób, jak zmieniać poziom trudności?
Podczas ćwiczeń zauważyłam niestety, że niezależnie czy ćwiczę na orbitreku, bieżni (marsz, bo na biegi za duże obciążenie na kolana), rower czy stepper niesamowicie szybko, bo po około 6-7 minutach drętwieją mi stopy i muszę przerywać i to poniekąd powoduje, że dość kiepsko mi idzie to chudnięcie.

Za wszelkie wskazówki co robić, jak, ile powtórzeń czy ile minut ćwiczyć będę wdzięczna.
Z istotnych informacji dodam, że w przeszłości miałam skręcone kolano i nie mogę go też zbytnio przeciążać, bo boli i znowu kolejny powód do nie ćwiczenia gotowy

Proszę o porady tylko dotyczące ćwiczeń.
prze de wszystkim jak dobrze nie wyleczyłaś kolana to nie próbuj bo kontuzje długo sie leczy nawet do roku czasu i dlatego powinnaś to najpierw skonsultować z lekarzem. a co do ćwiczeń to zalezy co chcesz zrobić, rózne są cwiczenia i plany.
__________________
20 wrzesień 2014r
23.50
3950kg
60cm
Monika moja coreczka
malgosia1051 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.