Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 21:45   #3781
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cześć dziewczyny

Mam problem z Serum Lemon - nie oczyszcza moich porów zupełnie (mam rozszeżone i zanieczyszczone pory prawie na całej twarzy, jest to własciwie mój głowny porblem z cerą).
Kupiłam je dlatego, że byłam bardzo zadowolona z działania kremu azelo/bha (b. dobrze oczyszczał pory już po kilku dniach używania, duża część całkiem się odetkała). Niestety potem używałam innego kremu, który znowu mnie zapchał (skóra wróciła do stanu w jakim była przed kremem azelo).
Używam tego serum już od 2-3 tygodni i moja skóra jest w niezmienionym stanie. Nie używam innych kremów, mam sprawdzony niezapychający podkład mineralny - serum po prostu nie działa (jeśli chodzi o działanie oczyszczające pory, ale głównie dlatego je kupiłam )

Serum lemon ma 2 razy wyższe stężenie kwasu salicylowego (2%) niż krem azelo/bha, myślałam więc że efekty też będą 2 razy lepsze (nie mówiąc już o tym że będą jakiekolwiek.. )

Jak to możliwe, że lepsze efekty dawał kosmetyk z mniejszym stężeniem składnika aktywnego?

Nie jest tak, że kremu nakładałam b. dużo, a serum b. mało - próbowałam różnych sposobów aplikacji (nawet wmasowywania wielkich ilości przez kilka min )
Przeczytałam że kwasy BHA działają tylko przy pH 3-4 - czy jest możliwe że moje serum ma złe pH, jeśli zrobiłam je zgodnie z instrukcją)?

Bardzo proszę o pomoc jakieś doświadczone (bardziej niż ja ) biochemiczki bo przyznam że nie mogę zrozumieć dlaczego tak się dzieje
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 22:16   #3782
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam problem z Serum Lemon - nie oczyszcza moich porów zupełnie (mam rozszeżone i zanieczyszczone pory prawie na całej twarzy, jest to własciwie mój głowny porblem z cerą).
Kupiłam je dlatego, że byłam bardzo zadowolona z działania kremu azelo/bha (b. dobrze oczyszczał pory już po kilku dniach używania, duża część całkiem się odetkała). Niestety potem używałam innego kremu, który znowu mnie zapchał (skóra wróciła do stanu w jakim była przed kremem azelo).
Używam tego serum już od 2-3 tygodni i moja skóra jest w niezmienionym stanie. Nie używam innych kremów, mam sprawdzony niezapychający podkład mineralny - serum po prostu nie działa (jeśli chodzi o działanie oczyszczające pory, ale głównie dlatego je kupiłam )

Serum lemon ma 2 razy wyższe stężenie kwasu salicylowego (2%) niż krem azelo/bha, myślałam więc że efekty też będą 2 razy lepsze (nie mówiąc już o tym że będą jakiekolwiek.. )

Jak to możliwe, że lepsze efekty dawał kosmetyk z mniejszym stężeniem składnika aktywnego?

Nie jest tak, że kremu nakładałam b. dużo, a serum b. mało - próbowałam różnych sposobów aplikacji (nawet wmasowywania wielkich ilości przez kilka min )
Przeczytałam że kwasy BHA działają tylko przy pH 3-4 - czy jest możliwe że moje serum ma złe pH, jeśli zrobiłam je zgodnie z instrukcją)?

Bardzo proszę o pomoc jakieś doświadczone (bardziej niż ja ) biochemiczki bo przyznam że nie mogę zrozumieć dlaczego tak się dzieje
....
może na ciebie lepiej działa poprostu kwas azelo. a nie salicylany,lub własnie połączenie azelo z bha.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 02:05   #3783
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hm, nie pomyślałam o tym, wydawało mi się że kwas azelo ma bardziej ,,zapobiegawcze" niż oczyszczające działanie.
Ale rzeczywiście, pewnie to połączenie azelo (jego działanie to m. in. zapobieganie powstawania zaskórników) i oczyszczającego bha dawało takie dobre rezultaty. Właśnie sprawdziłam skład effaclaru k, (działał na mnie podobnie do kremu azelo/bha) i wygląda na to że ma w sobie odpowiednik azeloglicyny + kwas.

Dzięki za pomoc, nie pomyślałabym o azeloglicynie
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 07:49   #3784
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Hm, nie pomyślałam o tym, wydawało mi się że kwas azelo ma bardziej ,,zapobiegawcze" niż oczyszczające działanie.
Ale rzeczywiście, pewnie to połączenie azelo (jego działanie to m. in. zapobieganie powstawania zaskórników) i oczyszczającego bha dawało takie dobre rezultaty. Właśnie sprawdziłam skład effaclaru k, (działał na mnie podobnie do kremu azelo/bha) i wygląda na to że ma w sobie odpowiednik azeloglicyny + kwas.

Dzięki za pomoc, nie pomyślałabym o azeloglicynie
...
często połączenie 2 składników uzupełniających swoje działanie nawet o niskim stężeniu działa efektywniej niż pojedyncze substancje o wyśrubowanych ilościach <zresztą czysty bha na część osób działa wręcz pogarszająco>
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 08:38   #3785
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Lui1234 dziekuję Ci bardzo


Lorri przepraszamywybacz
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 11:05   #3786
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja dodałam alkohol, ale mniej, niż sugerowana ilość. Używam codziennie, aby zużyć w terminie Możliwe, że inny składnik nadaje lepkości, nie twierdzę, że to kwas HA, prostu on dla mnie osobiście i tak lepki jest, czy w tym serum, czy solo, czy z olejem. Dla mnie pozostawia takie wrażenie.
Teraz po peelingu ze skały wulkanicznej na szczęście skóra jest prawie gładka. Może faktycznie to była reakcja na któryś ze składników..?
HA nadaję pewną lepkość, ale wg moich obserwacji im lepiej nawilżona skóra, tym bardziej lepkie wrażenie po nałożeniu żelu HA - ja po tym rozpoznaję, kiedy skóra ma dość.
Na a trick z HA polega na tym, że jak piszą dziewczyny - sam może wysuszać, zresztą na BU wszędzie piszą, żeby używać na zwilżoną twarz i mieszać czymś tłustym albo nałożyć na wierzch coś tłustawego, żeby zatrzymać wodę. Bo inaczej żel może wyciągać wodę ze skóry, zamiast ją tam wtłaczać.

Nie wiem czy kojarzycie, Azjatycki Cukier kiedyś pokazywała japońską reklamę, chyba Hada Labo, w której reklamowano kosmetyk z kwasem hialuronowym i kobieta klepała się po policzkach i to było porównane to klepania kluseczki z lepkiego ryżu XD Porównanie zabawne, ale dobre. Tyle, że jak mi twarz nabiera faktury kluseczki, to uważam że pora odstawić HA.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 17:48   #3787
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
HA nadaję pewną lepkość, ale wg moich obserwacji im lepiej nawilżona skóra, tym bardziej lepkie wrażenie po nałożeniu żelu HA - ja po tym rozpoznaję, kiedy skóra ma dość.
Na a trick z HA polega na tym, że jak piszą dziewczyny - sam może wysuszać, zresztą na BU wszędzie piszą, żeby używać na zwilżoną twarz i mieszać czymś tłustym albo nałożyć na wierzch coś tłustawego, żeby zatrzymać wodę. Bo inaczej żel może wyciągać wodę ze skóry, zamiast ją tam wtłaczać.

Nie wiem czy kojarzycie, Azjatycki Cukier kiedyś pokazywała japońską reklamę, chyba Hada Labo, w której reklamowano kosmetyk z kwasem hialuronowym i kobieta klepała się po policzkach i to było porównane to klepania kluseczki z lepkiego ryżu XD Porównanie zabawne, ale dobre. Tyle, że jak mi twarz nabiera faktury kluseczki, to uważam że pora odstawić HA.
Ja nigdy nie stosowalam i nie stosuję HA solo, nie wyobrażam sobie tego, wrażenie na skórze jest okropne. Dziwi mnie, że niektóre osoby tak właśnie robią i im nic nie przeszkadza... U mnie sam kwas jest po to, aby składniki lepiej wnikały w głąb skóry i krem/olej się lepiej ogólnie wchłaniał. Więc jest jedynie dodatkiem. Czy to w flavo c właśnie, czy z w/w produktami.
Ja niestety nie jestem w stanie określić dokładnie potrzeb mojej skóry, bo jednego dnia jest wysuszona na wiór, innego zachowuje się jak typowo tłusta cera. Dodatkowo mam aktualnie powierzchowne łuszczenie. Ponadto z reguły mam cerę raczej gładką, jedynym problemem są wągry, ale potrafi mi nagle coś powyskakiwać. Mimo braku zmian w pielęgnacji. Podejrzewam o taki stan rzeczy problemy z hormonami

Z hadalabo się zetknęłam już i mam w dalszej przyszłości w planach wypróbowanie tego wybielającego. Teraz dzielnie czeka mizon ślimakowy, aż zużyję zapasy
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 18:03   #3788
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

a którego slimaka masz?
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 08:05   #3789
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
a którego slimaka masz?
Różowy. Serum mnie ciekawi bardzo, ale chyba za wcześnie Za jakieś pięć lat może sobie wypróbuję [o ile będą jeszcze]. Natomiast mamę gorąco namawiam do zakupu.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:07   #3790
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Różowy. Serum mnie ciekawi bardzo, ale chyba za wcześnie Za jakieś pięć lat może sobie wypróbuję [o ile będą jeszcze]. Natomiast mamę gorąco namawiam do zakupu.
...
ja tez bym gorąco namawiała na serum oraz krem All in One natomiast nie wiem czy będziesz zadwlona z rózowego,mi zupełnie sie nie spodobał,mam wrażenie,że podrażniał niec naczynka i wyskakiwało mi to i owo po nim...po serum i kremie ze słoiczka dzieje sie samo dobro
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:07   #3791
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ja tez bym gorąco namawiała na serum oraz krem All in One natomiast nie wiem czy będziesz zadwlona z rózowego,mi zupełnie sie nie spodobał,mam wrażenie,że podrażniał niec naczynka i wyskakiwało mi to i owo po nim...po serum i kremie ze słoiczka dzieje sie samo dobro
Mam więc nadzieję, że u mnie nic złego dziać się nie będzie, bo się naczytałam prawie samych pozytywnych opinii.
Ja jak na razie nie trafiłam na nic, co pomogłoby mi na naczynka. Już kończę 100ml serum apis i nie widzę efektów szczerze mówiąc; nadzieja nadal w flavo c. I używam w zasadzie co noc oleju z kocanki.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 15:56   #3792
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam więc nadzieję, że u mnie nic złego dziać się nie będzie, bo się naczytałam prawie samych pozytywnych opinii.
Ja jak na razie nie trafiłam na nic, co pomogłoby mi na naczynka. Już kończę 100ml serum apis i nie widzę efektów szczerze mówiąc; nadzieja nadal w flavo c. I używam w zasadzie co noc oleju z kocanki.
...
z tymi naczynkami ja widze tylko róznice po koncentracie z fitomedu
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:53   #3793
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam więc nadzieję, że u mnie nic złego dziać się nie będzie, bo się naczytałam prawie samych pozytywnych opinii.
Ja jak na razie nie trafiłam na nic, co pomogłoby mi na naczynka. Już kończę 100ml serum apis i nie widzę efektów szczerze mówiąc; nadzieja nadal w flavo c. I używam w zasadzie co noc oleju z kocanki.
Mi na naczynka (czasami mam intensywny rumień jak mam podrażnioną skórę) pomaga macerat z kasztanowca + kwas hialuronowy oraz hydrolat z kocanki/oczaru , skórę następnego dnia mam wyciszoną.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 08:38   #3794
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
z tymi naczynkami ja widze tylko róznice po koncentracie z fitomedu
wygląda zachęcająco zarówno składowo jak i cenowo mieszałas go z czymś tak jak podaje producent czy stosowałaś solo?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 09:49   #3795
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
wygląda zachęcająco zarówno składowo jak i cenowo mieszałas go z czymś tak jak podaje producent czy stosowałaś solo?
...
robię sobie mieszanke al'a tonik...część hydrolatu <lubie oliwkowy> część koncentratu na naczynka+część koncentratu nawilżającego i taka mieszanka daje mi najlepszy rezultat...jak mi się pojawi mocniejsza irytacja to nawilżam płatki kosmetyczne koncentratem i robie okład...szkoda w sumie dawac to do toniku,moze lepiej byłoby dac do jakiegos kremu czy srum,ale narazie nie mam z czym pomieszać...nie kręce żadnych ser ani toników z gliceryną i innymi dodatkami bo nie lubie

z ciekawostek:hydrolat z kocanki oraz olej z marakui nie sprawdza się a wręcz kocanka zaognia mi zmiany rumieniowe...nie wiem moze mam uczulenie na nią.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-06-11 o 09:50
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 10:04   #3796
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
z tymi naczynkami ja widze tylko róznice po koncentracie z fitomedu
Nigdy o tym nie slyszalam jeszcze. Bede musiala zakupic przy nastepnym pobycie w Pl. Zrobie sobie zapas
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 10:53   #3797
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
z tymi naczynkami ja widze tylko róznice po koncentracie z fitomedu
Mam ten koncentrat, mieszam jedynie z HA, ale nie widzę także efektów. Może dlatego, że sam kwas..?
Używam tez doraźnie, co kilka dni tonik PHA z BU, ale naczynek nic nie rusza, a przy mojej ostatnio mocno zanieczyszczonej cerze, to może nawet bardziej podrażnia, bo próbuję ja do dobrego stanu doprowadzić...
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mi na naczynka (czasami mam intensywny rumień jak mam podrażnioną skórę) pomaga macerat z kasztanowca + kwas hialuronowy oraz hydrolat z kocanki/oczaru , skórę następnego dnia mam wyciszoną.
Używam oleju z kocanki. Hydrolatu używam jedynie różanego do rozrabiania glinki, tak to nie lubię wszelkich toników/hydrolatów na twarzy.
Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
robię sobie mieszanke al'a tonik...część hydrolatu <lubie oliwkowy> część koncentratu na naczynka+część koncentratu nawilżającego i taka mieszanka daje mi najlepszy rezultat...jak mi się pojawi mocniejsza irytacja to nawilżam płatki kosmetyczne koncentratem i robie okład...szkoda w sumie dawac to do toniku,moze lepiej byłoby dac do jakiegos kremu czy srum,ale narazie nie mam z czym pomieszać...nie kręce żadnych ser ani toników z gliceryną i innymi dodatkami bo nie lubie

z ciekawostek:hydrolat z kocanki oraz olej z marakui nie sprawdza się a wręcz kocanka zaognia mi zmiany rumieniowe...nie wiem moze mam uczulenie na nią.
Może więc powinnam spróbować sposobu z nierozcieńczonym koncentratem.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 11:08   #3798
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam ten koncentrat, mieszam jedynie z HA, ale nie widzę także efektów. Może dlatego, że sam kwas..?
Używam tez doraźnie, co kilka dni tonik PHA z BU, ale naczynek nic nie rusza, a przy mojej ostatnio mocno zanieczyszczonej cerze, to może nawet bardziej podrażnia, bo próbuję ja do dobrego stanu doprowadzić...

Używam oleju z kocanki. Hydrolatu używam jedynie różanego do rozrabiania glinki, tak to nie lubię wszelkich toników/hydrolatów na twarzy.

Może więc powinnam spróbować sposobu z nierozcieńczonym koncentratem.
...
ja bym go nie dawała w mieszance tylko z kwasem,z tresciwszym kremikiem/serum to tak...generalnie jestem zwoleniczka nie naduzywania hialuronu...zwłaszcza w takiej ''sote'' wersji
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 12:31   #3799
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ja bym go nie dawała w mieszance tylko z kwasem,z tresciwszym kremikiem/serum to tak...generalnie jestem zwoleniczka nie naduzywania hialuronu...zwłaszcza w takiej ''sote'' wersji
Ja kwas mieszam zawsze z olejem i kremem, więc sam zupełnie nie jest; przygotowuję sobie małe porcje gotowego serum z koncentratu + HA
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 12:42   #3800
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja kwas mieszam zawsze z olejem i kremem, więc sam zupełnie nie jest; przygotowuję sobie małe porcje gotowego serum z koncentratu + HA
....
achaaaa to nie wiem,to może za mało dajesz,mi sie wydaje,że daje całkiem sporo tego koncentratu- na taką buteleczke psikaną z biochemiurody,daje 1/3 hydrolatu/1/3 koncentratu na naczynka/1/3 koncentratu nawilżającego...tak mniej więcej. czyli sporo...no może ciut więcej hydrolatu.

A nie myslisz o jakimś zabiegu np.naswietlanie IPL,zeby okiełznac te naczynka?
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 13:32   #3801
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
achaaaa to nie wiem,to może za mało dajesz,mi sie wydaje,że daje całkiem sporo tego koncentratu- na taką buteleczke psikaną z biochemiurody,daje 1/3 hydrolatu/1/3 koncentratu na naczynka/1/3 koncentratu nawilżającego...tak mniej więcej. czyli sporo...no może ciut więcej hydrolatu.

A nie myslisz o jakimś zabiegu np.naswietlanie IPL,zeby okiełznac te naczynka?
Ja daję nieco wiecej niż połowe kosnecntatu na całość butelki, a robię po auriga flavo c 3ml z pipetką.
Na razie nie dałabym rady finansowo, bo jestem osoba uczącą się Pomyślę o czymś po wakacjach, bo chcę opuścić kraj w celach zarobkowych.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 21:40   #3802
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zastanawiam się nad kupnem oleju z opuncji. Mało informacji jest o nim na forum. Używa ktoś dłużej i może podzielić się doświadczeniem? Chcę go używać pod oczy, aby nawilżyć skórę i zminimalizować siniaki
A może macie inne sposoby na zminimalizowanie sińców pod oczami?

Używam flavo c oraz serum 3xrose, które są świetne, ale nie działają na moje drobne sińce
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 23:01   #3803
nicola28
Raczkowanie
 
Avatar nicola28
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 52
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

witam

ja rowniez przymiezam sie do zakupu kilku kosmetykow na BU

mimo moich 30 lat mam problem z tradzikiem , cere bardzo tłusta z ogromnym łojotokiem nie moge sobie poradzic

i doradzcie czy to jest warte zakupu czy wybrac moze cos innego

planuje kupic to
http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html

tylko w tym AZELO pisze ze nie ma w zestawie
konserwantu i hydrolatu ?

mozna to pewnie u nich dokupic ale powiedzcie co potem ?

dodac to do zrobionego kremu czy jak ??

dodam ze od 2 lat co roku jak przychodzi kwiecien to zmagam sie z Ostuda ( ciemne plamy -przebarwienia na twarzy )

wiec sadze ze ten krem nadaje sie rewelacyjnie
mimo ze mam przebarwienia - potrzebuje kremu rozjasniajacego
a do tego ogromny łojotok i ten krem rowniez (tak pisze w opisie ) redukuje to

wiec jezeli jest taki super to dla mnie wrecz ztworzony moze byc

ciezko mi znalezc taki krem aby był i na przebarwienia i na łojotok jeden ( przewaznie musze miec 2 kremy oddzielnie )
nicola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 23:27   #3804
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez nicola28 Pokaż wiadomość
witam

ja rowniez przymiezam sie do zakupu kilku kosmetykow na BU

mimo moich 30 lat mam problem z tradzikiem , cere bardzo tłusta z ogromnym łojotokiem nie moge sobie poradzic

i doradzcie czy to jest warte zakupu czy wybrac moze cos innego

planuje kupic to
http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html

tylko w tym AZELO pisze ze nie ma w zestawie
konserwantu i hydrolatu ?

mozna to pewnie u nich dokupic ale powiedzcie co potem ?

dodac to do zrobionego kremu czy jak ??

dodam ze od 2 lat co roku jak przychodzi kwiecien to zmagam sie z Ostuda ( ciemne plamy -przebarwienia na twarzy )

wiec sadze ze ten krem nadaje sie rewelacyjnie
mimo ze mam przebarwienia - potrzebuje kremu rozjasniajacego
a do tego ogromny łojotok i ten krem rowniez (tak pisze w opisie ) redukuje to

wiec jezeli jest taki super to dla mnie wrecz ztworzony moze byc

ciezko mi znalezc taki krem aby był i na przebarwienia i na łojotok jeden ( przewaznie musze miec 2 kremy oddzielnie )
Ja osobiście wolę sera niż kremy, ale wygląda spoko - oczywiście pamiętaj, że każdy może reagować inaczej. Pewnie przydałby ci się też mocny filtr na dzień.

Serum lemon jest dość tłuste, weź to pod uwagę. Warto dokupić żel hialuronowy i mieszać sobie.

Hydrolat jest po prostu częścią przepisu na krem, poczytaj sobie przepis. Dokupuje się go osobno w sumie nie wiem dlaczego, pewnie żeby móc sobie wybrać, ale mogliby po prostu odpowiednią ilość w małej buteleczce wliczać do zestawu. Tylko że hydrolat i tak się przydaje, to bardzo fajny kosmetyk. Można nim zwilżać twarz, co się przydaje przy używaniu kwasu hialuronowego, spryskiwać twarz, używać do tonizowania twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 23:35   #3805
nicola28
Raczkowanie
 
Avatar nicola28
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 52
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
. Pewnie przydałby ci się też mocny filtr na dzień.
kupiłam juz
taki z vichy podobno rewelacja i jak narazie sie sprawdza

http://allegro.pl/vichy-capital-sole...298028511.html
nicola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:27   #3806
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez nicola28 Pokaż wiadomość
witam

ja rowniez przymiezam sie do zakupu kilku kosmetykow na BU

mimo moich 30 lat mam problem z tradzikiem , cere bardzo tłusta z ogromnym łojotokiem nie moge sobie poradzic

i doradzcie czy to jest warte zakupu czy wybrac moze cos innego

planuje kupic to
http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html

tylko w tym AZELO pisze ze nie ma w zestawie
konserwantu i hydrolatu ?

mozna to pewnie u nich dokupic ale powiedzcie co potem ?

dodac to do zrobionego kremu czy jak ??

dodam ze od 2 lat co roku jak przychodzi kwiecien to zmagam sie z Ostuda ( ciemne plamy -przebarwienia na twarzy )

wiec sadze ze ten krem nadaje sie rewelacyjnie
mimo ze mam przebarwienia - potrzebuje kremu rozjasniajacego
a do tego ogromny łojotok i ten krem rowniez (tak pisze w opisie ) redukuje to

wiec jezeli jest taki super to dla mnie wrecz ztworzony moze byc

ciezko mi znalezc taki krem aby był i na przebarwienia i na łojotok jeden ( przewaznie musze miec 2 kremy oddzielnie )
A neostrada z hydrochinonem, drogi ale na przebarwienia podobno najlepszy, w polsce bodajrze nie dostepny bo huydrochinon... ale nie jestem pewna?

Ja tez sie zgadzam ze sera najlepsze, lepsze od kremow zdcydowanie.
A sama nie mozesz czegos ukrecić?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-06-14 o 20:30
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 07:25   #3807
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Czy któraś z was miala konserwat eko i moze napisac mi jaki ma mieć kolor? Bo mam dwa, jeden starszy (chyba) jest różówy, a nowszy przeźroczysty.A nie jestem do konca pewna ktory jest ktory, a daty nie ma na buteleczce.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 15:49   #3808
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny możecie mi powiedzieć ile czego jest w toniku AHA/BHA 10%
Chcę go zrobić sama, a nie wiem w jakich ilościach połączyć.
W składzie jest:
Hydrolat
Kwas L-mlekowy 80%
Kwas salicylowy
Emulgator – glyceryl cocoaten
Glikol BUTYLENOWY
Ekstrakt z rozmarynu EKO

Bardzo proszę o pomoc
__________________
nasz ślub
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:28   #3809
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was miala konserwat eko i moze napisac mi jaki ma mieć kolor? Bo mam dwa, jeden starszy (chyba) jest różówy, a nowszy przeźroczysty.A nie jestem do konca pewna ktory jest ktory, a daty nie ma na buteleczce.
mój jest jak woda - czyli przeźroczysty też nie mam daty przydatności.
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 20:03   #3810
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
mój jest jak woda - czyli przeźroczysty też nie mam daty przydatności.
Dzięki za odpowiedź.Mój ten starszy zrobił się różowy.

Co sądzicie o dodaniu kilku kropli olejku z drzewa herbacianego do hydrolatu?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.