Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 12:49   #1681
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zwykły, na bazie płyty wiórowej, z Kronopola:
http://www.mdm.kronopol.pl/Blaty-kuchenne/Kolekcja

Od dawna masz tego Samsunga?
Mam blat dąb sienia i muszę powiedzieć, że sprawuje się bardzo dobrze Bardzo ładnie wygląda - mam białą kuchnię.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 13:21   #1682
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Mam blat dąb sienia i muszę powiedzieć, że sprawuje się bardzo dobrze Bardzo ładnie wygląda - mam białą kuchnię.
Dzięki.

Ponawiam pytanie o Samsunga - od dawna go masz, jakieś spostrzeżenia, porady?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:13   #1683
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Pierwsze sprzęty zamówione:
- piekarnik Samsung BQ1D6G144 (muszę do niego dokupić głęboką blachę, bo w tym modelu nie dodali - skąpcy),
- zmywarka Bosch SPV 69T30EU (po dokładnej analizie , ale ostatecznie przekonało mnie oświetlenie wnętrza - mam ciemno w domu, to trochę światła się przyda).

Następna będzie płyta gazowa (bez zmian: Whirlpool AKM 526 NA/C), a potem jeszcze tylko zlewozmywak, bateria i czekamy na pana od zabudowy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:25   #1684
olazol91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Polecam firmę ***
piekne solidne meble wykonywane na wymiar
fachowa obsluga doradzi i zaprojektuje kuchnie
proponujemy:
nowoczesne akcesoria,zawiasy,
systemu wysówne
projekt oraz konsultacje
montaż w całym kraju
pomoc w doborze sprzetu agd
i wiele innych
zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.***

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-09-25 o 20:37 Powód: usunięcie nazwy reklamowanej firmy
olazol91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 20:38   #1685
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez olazol91 Pokaż wiadomość
Polecam firmę ***
(...)
zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.***
Jako dobra firma nie musicie chyba szukać klientów na forach uskuteczniając spam?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 21:34   #1686
Zachmeble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

samsung wchodzi na ten rynek, ale jeszcze trochę mu brakuje, choć i tak wszystko robione jest w chinach
Zachmeble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 09:21   #1687
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Zachmeble Pokaż wiadomość
samsung wchodzi na ten rynek, ale jeszcze trochę mu brakuje, choć i tak wszystko robione jest w chinach
Na jaki rynek? Samsung od dawna jest na polskim rynku, więc o co chodzi?

Ostatnie zakupy do kuchni zrobione:
Zdecydowaliśmy się na zlewozmywak Franke (czarny, kamienny) i pasującą do niego baterię Teka. Teraz już tylko czekanie, aż wykonawca odbierze fronty i inne elementy i na montaż. Chyba przyszły weekend.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 11:16   #1688
Malwina259
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 13
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

oczywiście, że na wymiar, ale takie, na których nie widać brudu i nie trzeba ich co pięć minut czyścić Polecam też skorzystać z pomocy projektanta, na przykład xxx - warto bo nigdy nie wpadniesz sama na to na co wpadnie taki dekorator!

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-08-23 o 13:13 Powód: link reklamowy
Malwina259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 23:01   #1689
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dzięki.

Ponawiam pytanie o Samsunga - od dawna go masz, jakieś spostrzeżenia, porady?
Pytałaś o blat czy sprzęt?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 14:01   #1690
mamanuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 62
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cześć
Wybieram kuchnię pod wymiar, styl nowoczesny
Białe meble, gładkie, biały sprzęt, zamiast płytek szkło na ścianie między meblami ze zdjęciem stokrotek, a ściana zielona. Blat jaki, biały? CO radzicie?
Mam kłopot ze stołem i krzesłami - mąż chce drewniany i mocne krzesłą z oparciem, a ja... oczywiście coś w kolorze białym, hehe
mamanuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 14:05   #1691
mamanuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 62
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Zdjecia poglądowe mi sięnie załadowały, jeszcze raz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biały blat w kuchni 2.jpg (41,9 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie na szkło 4 stokrotki.jpg (20,4 KB, 18 załadowań)
mamanuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 14:08   #1692
mamanuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 62
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Do tego podoga w kuchni płytki jak drewno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podłoga w kuchni płytki jak drewno.jpg (55,7 KB, 104 załadowań)
mamanuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 14:43   #1693
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wiadomo, że jeśli chcesz w stu procentach zaplanować swoje meble, ich wymiary, materiały z których zostały wykonane itp. to lepszym rozwiązaniem są meble na wymiar. Ja zdecydowałam się właśnie na takie meble, z tego względu, że nie mogłam znaleźć gotowych mebli, które w stu procentach spełniałyby moje oczekiwania, a poza tym mam kuchnię na poddaszu, a to dosyć poważnie ogranicza pole manewru jeśli chodzi o meble gotowe. W moim przypadku wykonaniem mebli zajęła się firma Max Kuchnie, efekt końcowy dla mnie jest idealny. Zdecydowałam się na projekt mebli drewnianych, w kolorze jesionu i nie żałuję, bo kuchnia wygląda naprawdę bardzo ładnie .
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 17:51   #1694
kociurra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wydaje mi się, że kuchnia na wymiar jest na pewno dobrym rozwiązaniem. Wszystko jest dzięki temu dopasowane do siebie. Ciekawa jest przykładowo oferta zestawów firmy xxx. Dają nawet kilkaset złotych za zakup ich sprzętu.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-12-11 o 20:02 Powód: reklama firmy?
kociurra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 08:10   #1695
magdabala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Przed remontem kontaktowałem się w sprawie wykonania mebli z producentem <reklama> w Krakowie i już na jeden dzień po remoncie miałem meble zamontowane. Dotrzymali dość wąskiego terminu po ustaleniach. Zależało mi, aby w meblach kuchennych już były niezbędne akcesoria i też się wywiązali. Żadnych zwrotów nie robiłem.

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2018-03-15 o 17:54 Powód: reklama
magdabala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 10:16   #1696
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

czy któraś z Was ma prawdziwą drewnianą kuchnię? jak wrażenia?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 11:51   #1697
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Mamy z MDF i jest w porządku. Z płyty wiórowej to teraz chyba tylko te tanie marketowe robią.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 11:59   #1698
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mamy z MDF i jest w porządku. Z płyty wiórowej to teraz chyba tylko te tanie marketowe robią.
mamy do wyboru mdf lub drewno, różnica w cenie to ok 4500 zł. ale interesuje mnie czy o drewniane fronty trzeba dbać w jakiś szczególny sposób i jak wpływa na to ciepło kuchenne, tłuszcz itp
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 12:16   #1699
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

MDF to jest drewno. Drewniane w starym typie meble były dość upierdliwe do utrzymania.
Chciałam kiedyś blat taki, ale nie mam cierpliwości do olejowania i cackania się jak z jajkiem.
Ja bym nie dopłacała, ale to ja i wolałabym kasę na sprzęt kuchenny odłożyć. Kuchnia na melbach się nie kończy.
W 2 wątku piszesz o laminacie. Laminat to nie mdf, laminat to wiórowa płyta. Mdf zdecydowanie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-06-27 o 12:21 Powód: dopisek
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-27, 12:39   #1700
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
mamy do wyboru mdf lub drewno, różnica w cenie to ok 4500 zł. ale interesuje mnie czy o drewniane fronty trzeba dbać w jakiś szczególny sposób i jak wpływa na to ciepło kuchenne, tłuszcz itp
Wzięłabym mdf jak radzi Kaledonia.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 12:43   #1701
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

pomyliłam dziewczyny, nie o laminat mi chodziło tylko o mdf, sorki za wprowadzenie w błąd

ten facet od kuchni stwierdził, że drewniany blat jest mało praktyczny bo trzeba impregnować co pół roku. odnośnie frontów to mówił, że trzeba się tak cackać, ale wolałabym postronne osoby zapytac.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 12:16   #1702
Zacharkaps
Przyczajenie
 
Avatar Zacharkaps
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 23
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dziewczyny postanowiłam nieco odświezyć temat. Mianowicie zastanawiam się nad zamówieniem mebli kuchennyc. Na początku planowałam zamówić w studio mebli kuchennych, jednak ostatnio odwiedziłam Leroy Merlin i zobaczyłam, ze w sklepie jest również opcja zaprojektowania kuchni z projektantem. Widziałam meble na wystawce i w sumie niewiele róznią się od mebli oferowanych przez studio projektowe. No i jeszcze kwestia blatu. Chce w kuchni koniecznie blat drewniany ( tak tak, jestem całkowicie świadoma, ze jest delikatny i trzeba go olejować i o niego dbać ale nie chcę żadnego innego bo mi sie inne nie podobają).No i cena w LM https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/m...wach,a638.html takiego blatu jest o wiele niższa.
Czy ktos ma meble od nich? Dodam, ze stac mnie na meble ze studia, ale nie lubie przepłacac. Czy rzeczywiście jest taka różnica jakosciowa?

Edytowane przez Zacharkaps
Czas edycji: 2021-07-09 o 12:39
Zacharkaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 17:13   #1703
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Zacharkaps Pokaż wiadomość
Dziewczyny postanowiłam nieco odświezyć temat. Mianowicie zastanawiam się nad zamówieniem mebli kuchennyc. Na początku planowałam zamówić w studio mebli kuchennych, jednak ostatnio odwiedziłam Leroy Merlin i zobaczyłam, ze w sklepie jest również opcja zaprojektowania kuchni z projektantem. Widziałam meble na wystawce i w sumie niewiele róznią się od mebli oferowanych przez studio projektowe. No i jeszcze kwestia blatu. Chce w kuchni koniecznie blat drewniany ( tak tak, jestem całkowicie świadoma, ze jest delikatny i trzeba go olejować i o niego dbać ale nie chcę żadnego innego bo mi sie inne nie podobają).No i cena w LM takiego blatu jest o wiele niższa.
Czy ktos ma meble od nich? Dodam, ze stac mnie na meble ze studia, ale nie lubie przepłacac. Czy rzeczywiście jest taka różnica jakosciowa?
Oni mają chyba meble różnych producentów, tą yt obserwuję i nie jest to chyba filmik sponsorowany
https://www.youtube.com/watch?v=Mw2k_MS-MRU
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 11:45   #1704
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Trochę może dzielę skórę na niedźwiedziu, bo zakup mieszkania dopiero zaczyna nabierać realnych kształtów i jeszcze niczego nie podpisaliśmy, ale możliwe, że za kilka miesięcy będę miała kuchnię do urządzania.

Byłam pewna, że kuchnia na zamówienie to oczywisty wybór, natomiast w ciągu ostatnich kilku lat mam mocno takie sobie doświadczenia z prywatnymi zakładami robiącymi meble. Nie wiem, czy mam pecha, ale zawsze się muszę nadzwonić, aby przypilnować realizacji, terminów. Zresztą, jakich terminów? Najczęściej co najmniej kilkutygodniowe poślizgi. A nie wybieram tanich zakładów, że cena taka iż by nawet nie wypadało narzekać.

Trochę jestem tym po prostu zmęczona i zniechęcona. Zaczęłam się zastanawiać nad kupieniem czegoś bardziej gotowego. Ikea, Agata Meble, BRW itd. Wiem, że tam również mogą być jakieś poślizgi, ale przynajmniej miałabym gdzie składać reklamację a nie setny telefon do Pana Zdzisia, który się tłumaczy, że szef coś tam...

Czy ktoś z Was ma po prostu gotowe (w sensie z katalogu, gotowej oferty danego producenta / sprzedawcy) meble i jest zadowolony? Nie pytam o tanie, bo nawet nie o cenę tu chodzi. Ale gotowe i solidne - jest to możliwe?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-13, 19:59   #1705
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Trochę może dzielę skórę na niedźwiedziu, bo zakup mieszkania dopiero zaczyna nabierać realnych kształtów i jeszcze niczego nie podpisaliśmy, ale możliwe, że za kilka miesięcy będę miała kuchnię do urządzania.

Byłam pewna, że kuchnia na zamówienie to oczywisty wybór, natomiast w ciągu ostatnich kilku lat mam mocno takie sobie doświadczenia z prywatnymi zakładami robiącymi meble. Nie wiem, czy mam pecha, ale zawsze się muszę nadzwonić, aby przypilnować realizacji, terminów. Zresztą, jakich terminów? Najczęściej co najmniej kilkutygodniowe poślizgi. A nie wybieram tanich zakładów, że cena taka iż by nawet nie wypadało narzekać.

Trochę jestem tym po prostu zmęczona i zniechęcona. Zaczęłam się zastanawiać nad kupieniem czegoś bardziej gotowego. Ikea, Agata Meble, BRW itd. Wiem, że tam również mogą być jakieś poślizgi, ale przynajmniej miałabym gdzie składać reklamację a nie setny telefon do Pana Zdzisia, który się tłumaczy, że szef coś tam...

Czy ktoś z Was ma po prostu gotowe (w sensie z katalogu, gotowej oferty danego producenta / sprzedawcy) meble i jest zadowolony? Nie pytam o tanie, bo nawet nie o cenę tu chodzi. Ale gotowe i solidne - jest to możliwe?
Od roku mam kuchnie z ikei, z premedytacja zrezygnowalam ze stolarza. I nie zaluje absolutnie. Dostawa na czas, z montazem uwineli sie w takim tempie, ze przecieralam oczy ze zdumienia. A kuchnia jest super funkcjonalna, wyposazylismy wnetrze wg potrzeb i serio, porzadek na co dzien, wszystko ma swoje miejsce. Tylko blat i sprzety mamy spoza ikea.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-13, 20:32   #1706
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja jestem na etapie zwiedzania sklepów i najchętniej kupiłabym gotowy zestaw, tylko mam takie kąty do zagospodarowania... Z rurami od c.o., przy oknie, gdzie nie wiem, co zrobić i jeszcze mam pralkę w kuchni.
W sklepach, gdzie robili za darmo projekt, przestali to robić. A tam, gdzie jest projektant, nie podoba mi się oferta.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-13, 22:35   #1707
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Od roku mam kuchnie z ikei, z premedytacja zrezygnowalam ze stolarza. I nie zaluje absolutnie. Dostawa na czas, z montazem uwineli sie w takim tempie, ze przecieralam oczy ze zdumienia. A kuchnia jest super funkcjonalna, wyposazylismy wnetrze wg potrzeb i serio, porzadek na co dzien, wszystko ma swoje miejsce. Tylko blat i sprzety mamy spoza ikea.
Jakiś czas temu mówiłam sobie "nie, tylko nie Ikea", ale jak tak czytam równe fora, to jednak Ikea widzę, że wygrywa. Jasne, zdarzają się krytyczne opinie i opowieści z krypty, ale większość jednak jest pozytywnych. Poza tym siostra ma, kolega ma (i to od kilku ładnych lat).

Możesz napisać coś więcej jak wyglądało zamawianie. Czy płaciłaś za przyjazd pracownika Ikei i zwymiarowanie wszystkiego? Brałaś blaty u nich, czy w jakiejś zewnętrznej firmie?

Męża nurtuje: a jeżeli zostanie nieco miejsca na jakiejś ścianie to co wtedy. Ale myślę, że wtedy albo przedłużony blat, albo dorobienie nietypowej szafki już u zewnętrznego stolarza. Lub "zaślepki".

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Ja jestem na etapie zwiedzania sklepów i najchętniej kupiłabym gotowy zestaw, tylko mam takie kąty do zagospodarowania... Z rurami od c.o., przy oknie, gdzie nie wiem, co zrobić i jeszcze mam pralkę w kuchni.
W sklepach, gdzie robili za darmo projekt, przestali to robić. A tam, gdzie jest projektant, nie podoba mi się oferta.
A bardzo się cenią, jeżeli chodzi o wykonanie projektów? Zawsze mam taką wątpliwość, czy to robi ktoś serio znający się na rzeczy, czy po prostu jakiś randomowy sprzedawca, którego posadzili przed kompem?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-05-13 o 22:56
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-13, 23:16   #1708
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu mówiłam sobie "nie, tylko nie Ikea", ale jak tak czytam równe fora, to jednak Ikea widzę, że wygrywa. Jasne, zdarzają się krytyczne opinie i opowieści z krypty, ale większość jednak jest pozytywnych. Poza tym siostra ma, kolega ma (i to od kilku ładnych lat).

Możesz napisać coś więcej jak wyglądało zamawianie. Czy płaciłaś za przyjazd pracownika Ikei i zwymiarowanie wszystkiego? Brałaś blaty u nich, czy w jakiejś zewnętrznej firmie?

Męża nurtuje: a jeżeli zostanie nieco miejsca na jakiejś ścianie to co wtedy. Ale myślę, że wtedy albo przedłużony blat, albo dorobienie nietypowej szafki już u zewnętrznego stolarza. Lub "zaślepki".

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------



A bardzo się cenią, jeżeli chodzi o wykonanie projektów? Zawsze mam taką wątpliwość, czy to robi ktoś serio znający się na rzeczy, czy po prostu jakiś randomowy sprzedawca, którego posadzili przed kompem?
Projekt generalnie mialam swoj, akurat kuchnie zamawialismy w srodku pandemii, wiec mielismy konsultacje online i projektant ikea nam podpowiadal rozne szczegoly, sprawdzal czy wszystko jest. Pomógł nam ogarnac wyspe, zeby wygladala tak jak chcielismy. Pytal o wszelkie rury, mialam to zmierzone.
Blat mam od stolarza, bo w ikei zaden nam nie pasowal, w pandemii dodatkowo polowa byla niedostepna. No i potrzebowalam glebszego a w ikei chyba sie nie da.
Jak zostaje kilka cm to mozna dac blende. Ja w glownym ciagu mam łącznie 3 cm blendy + nad lodówką, bo szafka ma standardowe 60 cm a lodowka 70.
I tyle, reszte dopasowalam.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

A zamowienie bylo przez telefon na podstawie tego co ustalilam z tym panem. Mialam umowiona panią, ktora sie kontaktowala, sprawdzala jeszcze raz, umawiala dostawe, montaz. Ogolnie sam proces bardzo pozytywnie. Mielismy np niestandardowy uklad frontow i nie dalo sie tego zrobic w planerze, ale projektant opisal i przyjechalo wszystko git.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-13, 23:23   #1709
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Projekt generalnie mialam swoj, akurat kuchnie zamawialismy w srodku pandemii, wiec mielismy konsultacje online i projektant ikea nam podpowiadal rozne szczegoly, sprawdzal czy wszystko jest. Pomógł nam ogarnac wyspe, zeby wygladala tak jak chcielismy. Pytal o wszelkie rury, mialam to zmierzone.
Blat mam od stolarza, bo w ikei zaden nam nie pasowal, w pandemii dodatkowo polowa byla niedostepna. No i potrzebowalam glebszego a w ikei chyba sie nie da.
Jak zostaje kilka cm to mozna dac blende. Ja w glownym ciagu mam łącznie 3 cm blendy + nad lodówką, bo szafka ma standardowe 60 cm a lodowka 70.
I tyle, reszte dopasowalam.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

A zamowienie bylo przez telefon na podstawie tego co ustalilam z tym panem. Mialam umowiona panią, ktora sie kontaktowala, sprawdzala jeszcze raz, umawiala dostawe, montaz. Ogolnie sam proces bardzo pozytywnie. Mielismy np niestandardowy uklad frontow i nie dalo sie tego zrobic w planerze, ale projektant opisal i przyjechalo wszystko git.
Dziękuję za te szczegóły. I montując nie robili problemu z blatu zamawianego nie u nich? Nadal się wtedy zachowuje gwarancję?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-05-13 o 23:24
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-13, 23:31   #1710
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Nie, w ogole. Tak samo sprzety, wszystko spoza ikei. Przyjechala do nas tona paczek (doslownie), zmontowali w 8h. Dla mnie kosmos. Ogolnie montazysci byli bardzo fajni i smigali w tym jak szaleni.

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Tzn blat montowal stolarz po montazu ikeowym, ale oni chyba tez by mogli zamontowac tylko po oplacie, bo tak samo dziala montaz sprzetow spoza ikea. Montują wszystko po oplacie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.