kremy po 25 roku życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 15:26   #1
Moniuś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Plock
Wiadomości: 1

Kremy po 23 roku życia :P


Witam !

Potrzebuje pomocy Chce kupic krem nawilżający do twarzy ale mam z tym problem ... niestety producent nie umieszcz takie informacji na opakowaniu od jakiego wieku można sować dany krem Wiem ze te przeciwzmarsczkowe to nie dla mnie ( chociaż kto wie )
Tak wiec prosze o jakas rade bo ja juz nie mam sily chodzic i szukac w drogeriach a do apteki na pewno nie wede Aha dodam ze mam cere mieszana
Moniuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 16:01   #2
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Kremy po 23 roku życia :P

kremy lepiej stosować do rodzauju i potzreby skóry nish do wieku uzywam kremu do skóry dojrzałej mimo ish jestem nastolatką poniewaz mam suchą i zmęczoną skóre pozdrawiam
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 20:10   #3
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Kremy po 23 roku życia :P

krem dobiera się do rodzaju skóry i jej potrzeb, nie do wieku.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:55   #4
aga_gusia
Raczkowanie
 
Avatar aga_gusia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 177
kremy odpowiednie do wieku

Dziewczyny slyszalam, ze zaczynakac od 20 lat trzeba zaczac smarowac twarz odpowiednim kremem do wieku, proces ten powoduje wolniejsze starzenie sie skory. Czy to prawda?? Jakie sa najlepsze kremy dla 20-sto latek?
aga_gusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 20:42   #5
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: kremy odpowiednie do wieku

Używasz kremów odpowiednich do swojej cery. Ja mam prawie 23 lata, a nie używam kremów jakiś specjalnie spowalniających efekt starzenia. No, moze z wyjątkiem kremu pod oczy. A ogólnie to krem nawilżający. Musisz zauważyć czego potrzebuje Twoja skóra, czy nawilżenia, czy matowienia, czy innych jeszcze.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 23:21   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: kremy odpowiednie do wieku

trzeba zaczac smarowac twarz odpowiednim kremem do wieku, proces ten powoduje wolniejsze starzenie sie skory. Czy to prawda??

jeżeli ten krem zawiera dobre filtry UV, to TAK.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 15:33   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kremy odpowiednie do wieku

jnajlepsze kremyu to takie ktore zawieraja filtry fotostabilne i wysoka ochrone przeciw uva !
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-24, 13:38   #8
Zielonooka Dorka
Raczkowanie
 
Avatar Zielonooka Dorka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
kremy po 25 roku życia

Mam 25 lat. Czy juz powinnam zacząc używać kremów przeciwzmarszczkowych? Jakie kremy poleciłybyście mi na dzień i na noc oraz jakie kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe?
Zielonooka Dorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 13:40   #9
diablica9
Raczkowanie
 
Avatar diablica9
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 480
Dot.: kremy po 25 roku życia

Dziewczyno! Zniszczysz sobie skórę takimi kremami w tym wieku... Najlepiej poradź się kosmetyczki, ona wie najlepiej. A kremy przeciwzmarszczkowe zostaw sobie po 30 roku życia.
__________________
Dukan od 30.08.


diablica9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 17:42   #10
rudenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 197
Dot.: kremy po 25 roku życia

Ja tam nie wierzę, żeby można było sobie zniszczyć skórę kremami przeciwzmarszczkowymi, no bo co one niby takiego strasznego robią, natłuszczają i nawilżają nieco mocniej? A poza tym wydaje mi się, że kremy należy dobierać do kondycji skóry, a nie wieku. Polecić nic nie mogę, bo sama jestem na etapie poszukiwania pielęgnacji optymalnej dla moich potrzeb(mam 24 lata). Obecnie na noc stosuję krem Bambino ochronny, na dzień tylko tonik do cery wrażliwej i kem pod oczy nawilżający z Daxa i o dziwo moja cera wcale nie jest gorsza(a mam wrażenie że nawet trochę lepsza) niż wtedy gdy stosowałam więcej kosmetyków niby odpowiednich do mojej tłustej cery
rudenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 17:58   #11
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: kremy po 25 roku życia

Ale kremy przeciwzmarszczkowe mają zapobiegać zmarszczkom i z pewnością nie zaszkodzą skórze - chyba, że są to jakieś silne kuracje apteczne. Ale zwykłe drogeryjne nie zaszkodzą, skóra co najwyżej nie wykorzysta wszystkich składników. Nie jest też prawdą, że one rozleniwiają skórę.
Kremy należy stosować według potrzeb skóry, a niekoniecznie wieku, wiek podawany przez producentów jest orientacyjny (w pewnym sensie to jakaś średnia wieku w jakiej należy stosować krem). Ale przede wszystki potrzeby skóry. A zalecane jest wprowadzenie kremików przeciwzmarszczkowych średnio ok.25 roku życia, bo wtedy najczęściej zaczyna dość znacznie spadać produkcja kolagenu. Ja mam 21lat i wskutek mimiki twarzy muszę pod oczy stosować kremik przeciwzmarszczkowy bo skóra tego potrzebuje i widzę jakąś poprawę.
A mi się wydaje, że Pani Beata już kiedyś pisała o stosowaniu kremu wg potrzeb skóry..

Więc wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest Twoja skóra i czego potrzebuje, profilaktyka zawsze. Popatrz na KWC są tam działy kremów po 25 roku życia na dzień na noc. Ważne też jaką masz cerę.. bo jak mieszaną/tłustą to natłuszczające kremiki mogą zaszkodzić.
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-24, 20:24   #12
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: kremy po 25 roku życia

Moja siostra ma 23 lata, a już używa kremu który dobrze nawilża i działa lekko przeciwzmarszczkowo ... uważam,że ma racje, z resztą sama jej to polecałam, bo proces starzenia skóry zaczyna się już od 20 roku poprzez czynniki atmosferyczne typu: słońce, wiatr, mróz.... itp. Wiadomo, że nie jest to krem działający silnie, ale już delikatnie ujędrnia i dobrze nawilża- co jest niezmiernie ważne w odżywianiu skóry

aa i diablica9 zniszczyć skórę sobie nie można takimi kremami, a raczej przeciwnie..... chyba,że ktoś używałby kremu do skóry np powyżej 30 roku mając 25, używanie go np raz lub 2x w tygodniu nie zaszkodziłoby a pomogło, lecz już częściej mogłoby spowodowac np zaczerwienienie skóry przez dużą dawkę retinolu.
Podsumowując napewno nie szkodzi, pod warunkiem że wszystko jest dobrane do wieku i potrzeb skóry a skóra po 25 roku już się prosi o odpowiednie kosmetyki
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 10:55   #13
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: kremy po 25 roku życia

Dorko! Ostrożnie z tymi kremami, najlepiej idź do kosmetyczki, ustla, jakich koesmtyków jakiej firmy powinnaś obecnie używać. Z tym, że w Twoim wieku zazwyczaj, o ile nie masz naprawdę cięzko zniszczonej np.solarium skóry, na kremy przeciwzmarszczkowe jest naprawdę bardzo wcześnie. Ja bym raczej radziła używać kremów głeboko nawilżających, ewentualnie lekko ujędrniającecyh skórę, ale na pewno nie przeciwzmarszczkowych.I zadbać o bardzo dobry demakijaż wieczorem, to na pewno bardzo poprawi kondycje skóry.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 11:11   #14
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: kremy po 25 roku życia

Moze uloz sobie jakis program pielegnacyjny, np. co 3 dni profilaktycznie krem ujedrniajacy/ przeciwzmarszczkowy. Nie musisz stosowac tego caly czas...
Sama takich szukalam; w recenzjach i analizie składu wypadł fajnie Peptidiq Dermiki, Effectival Dermedic, w KWC znajdziesz je w kategorii 25+.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 13:06   #15
Zielonooka Dorka
Raczkowanie
 
Avatar Zielonooka Dorka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
Dot.: kremy po 25 roku życia

Cytat:
Napisane przez diablica9 Pokaż wiadomość
Dziewczyno! Zniszczysz sobie skórę takimi kremami w tym wieku... Najlepiej poradź się kosmetyczki, ona wie najlepiej. A kremy przeciwzmarszczkowe zostaw sobie po 30 roku życia.
To czemu do kremów przeciwzmarszczkowych zaliczają się kremy po 25 roku życia. Wiem, że to zależy od stanu skóry bo przecież widzę, że niektóre dziewczyny nawet młaodsze mają już zmarszczki mimiczne, ale czemu w takim razie po 25 r. ż. zalecana jest już pielęgnacja przeciwzmarszczkowa. Słyszałam, że może zaszkodzić jak dziewczyna ma 20 lat, ale chyba nie jak już ma 25 z kawałkiem...
Zielonooka Dorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 16:32   #16
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: kremy po 25 roku życia

To zalezy od cery. Jeżeli w wieku 25 lat czy wyższym dziewczyna nie ma żadnych zmarszczek, to nie radziąłbym używac kremow przeciwzmarszczkowych, bo wtedy zamiast pomagac, będa tylko do sibie skóre przyzwyczajać. ja pierwszy krem przeciwzmarszczkowy uzyąłm mając 39 lat , teraz mam 42 i ciągle nie mam zmarszczek. A używam jak najrzadziej i jak najoszczędniej. Właśnie dlatego, że wtedy właśnie efekty widać.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 19:21   #17
rudenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 197
Dot.: kremy po 25 roku życia

Zielonooka a jaką Ty masz w ogóle cerę suchą, tłustą?
rudenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 21:23   #18
Zielonooka Dorka
Raczkowanie
 
Avatar Zielonooka Dorka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
Dot.: kremy po 25 roku życia

Suchą wrażliwą, no ale czasem zdażają sie takie przypadki jak jakiś pryszcz.... Ogólnie nie widac u mnie jakiś specjalnych oznak starzenia, myslalam, że może już powinnam zacząc uzywać kremow po 25 r. ż. tak zapobiegawczo.
Zielonooka Dorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.