Żel Duac - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-14, 10:34   #31
ciapek
Przyczajenie
 
Avatar ciapek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Żel Duac

Ja trafilam do rewelacyjnej p.dr ktora pomogla wielu moim znajomym.Moj narzeczony od lat mial problemy z cera(wyskakiwaly mu duze guzkowate pryszcze) stosowal juz chyba wszystko,nawet roaccutane,szczepionki za 1000zl i nic mu nie pomoglo dopoki nie trafil do tej pani dr.Przepisala mu tylko kosmetyki La Roche-Posay (zel i krem) i od 6 m-cy nie mial ani jednego pryszcza na twarzy.
Dopiero ona mi uswiadomila ze najczesciej problemem sa zle dobrane kosmetyki do pielegnacji twarzy (o ile nie ma problemu z hormonami).
Ja do tej pory myslalam ze mam sucha skore na policzkach,a teraz wiem jak bardzo sie mylilam.
ciapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 12:57   #32
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Żel Duac

dobrze słyszeć ze sa tacy dobrzy dermatolodzy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 14:11   #33
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Żel Duac

No dziś mam półmetek i powiem wam że na mojej buśce nie ma chyba ani jednego syfka
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 16:03   #34
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Żel Duac

super Kadunia
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:46   #35
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez Kadunia Pokaż wiadomość
No dziś mam półmetek i powiem wam że na mojej buśce nie ma chyba ani jednego syfka
A mówiłam, że będzie dobrze. Cieszę się ogromnie Baw się dobrze i czekamy na relację
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 14:44   #36
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Żel Duac

No i jestem Super było wybawiłam sie jak nic
a moja buzia juz jest ładna praktycznie bez wyprysków i juz nie jest przesuszonaPozdrawiam was gorąco kochane
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 16:20   #37
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Żel Duac

to super
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-25, 21:26   #38
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Żel Duac

Bardzo się cieszę, że zabawa się udała Buźki gratuluje. Moja pozostawia wiele do życzenia Ostatnio znów uzyłam duac, mimo tego iż uczula. Znów koszmarnie czerwona i swędziało, piekło też trochę, ale już na drugi dzień było oki. Potem tylko się łuszczyłam, ale znalazłam na to świetny kremik i przeszło. Syfków nie miałam do dziś Nie wiem czy ten koszmar sie kiedyś skończy.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 22:01   #39
czorno2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Dot.: Żel Duac

dostałam recepte na tę maść jakies 2 tygonie temu.... tylko problem w tym że w mojej mieścinie jej nie ma nigdzie nawet w hurtowniach więc nie wiem czy mam sobie odpuścić jej kupno czy szukac.... gdzies...... Czy aż tak warto tez mam juz dośc tego trądziku ;(
czorno2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 07:32   #40
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Żel Duac

Możliwe że jej nie ma bo to jest jakaś nowość i ja u mnie tez nie wszedzie była... Czy czekać nie wiem sama zdecyduj ja bym poczekała bo efekty sa super
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:31   #41
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Żel Duac

Cytat:
dostałam recepte na tę maść jakies 2 tygonie temu.... tylko problem w tym że w mojej mieścinie jej nie ma nigdzie nawet w hurtowniach więc nie wiem czy mam sobie odpuścić jej kupno czy szukac.... gdzies...... Czy aż tak warto tez mam juz dośc tego trądziku ;(
wiesz, nikt nie da Ci gwarancji ze wyleczysz tym , bo nikt nie moze tego wiedziec na bank ale mozna sprobowac , nie zaszkodzi, czasami trzeba probowac z preparatami
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-08, 09:04   #42
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Dot.: Żel Duac

Witam, w końcu i ja się wybrałam do dermatologa i dostałam własnie Duac żel, tylko mam kilka watpliwości, bo karmię piersią, oczywiście mówiłam o tym pani dermatolog, ale... Otóż z tą dermatolog to różnie bywa, jakieś 2 lata temu przepisała mi Differin, a potem Isotrexin i niestety nic nie powiedziała, że powinnam stosować filtry przy Isotrexinie, dowiedziałam się o tym z tego forum, ale trochę późno. No i w każdym bądź razie już sama nie wiem co mam robić, czy kupić ten Duac czy nie, bo trochę mi podpadła ta dermatolog A w ogóle to najbardziej złości mnie to, że jeszcze ŻADEN dermatolog nie chciał się dowiedzieć, jak żyje, co jem, co stostuje do pielęgnacji, tylko każdy przepisywał mi kolejny antybiotyk Chyba w moim mieście nie ma naprawde dobrego dermatologa, a przynajmniej ja na takiego nie trafiłam. Już nie mam siły do mojej twarzy mam 22 lata, a na twarzy koszmar

Sorry, że się tak rozpisałam, ale musiałam to z siebie wyrzucić ;(

Edytowane przez asiuleczka_kubeczka
Czas edycji: 2006-11-08 o 09:05 Powód: literówka
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 11:33   #43
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Żel Duac

Asiula nie zamartwiaj się, trfisz w końcu na dobry lek a może akurat duac Ci pomoże. A co do stosowania go podczas karmienia piersią to na ulotce pisze, że "przed zastosowaniem leku nalezy poradzić się lekarza". Może spróbuj poszukać innego dermatologa i spytać co on sądzi na ten temat, skoro nie ufasz swojej dermatolożce. Nie Tobie jednej dermtolog nie powiedział o konieczności stosowania filtrów, podczas kuracji kwasami. Moja dermatolożka też cicho sza na ten temat.
A wracając jeszcze do duacu chciałam dodać, że znalazłam na niego patent, aby mi nie robił wielkiej krzywdy jak poprzednio. Nakładam pod niego krem i stosuję mniejszą ilość niż polecali w ulotce. I jest ok, no prawie ok bo się okazło, że krem mnie zapycha i muszę poszuakć jakiegoś innego. Znów odzyskałam nadzieję Teraz już mam tylko 3 pryszczyki i pełno blizn, za które też się biorę w niedługim czasie.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:05   #44
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Dot.: Żel Duac

Dzięki za słowa otuchy. Mam nadzieję, że pozbędę się tego paskudztwa z twarzy, troche wcześniej niż w wieku 70 lat.
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 14:15   #45
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Witam, w końcu i ja się wybrałam do dermatologa i dostałam własnie Duac żel, tylko mam kilka watpliwości, bo karmię piersią, oczywiście mówiłam o tym pani dermatolog, ale... Otóż z tą dermatolog to różnie bywa, jakieś 2 lata temu przepisała mi Differin, a potem Isotrexin i niestety nic nie powiedziała, że powinnam stosować filtry przy Isotrexinie, dowiedziałam się o tym z tego forum, ale trochę późno. No i w każdym bądź razie już sama nie wiem co mam robić, czy kupić ten Duac czy nie, bo trochę mi podpadła ta dermatolog A w ogóle to najbardziej złości mnie to, że jeszcze ŻADEN dermatolog nie chciał się dowiedzieć, jak żyje, co jem, co stostuje do pielęgnacji, tylko każdy przepisywał mi kolejny antybiotyk Chyba w moim mieście nie ma naprawde dobrego dermatologa, a przynajmniej ja na takiego nie trafiłam. Już nie mam siły do mojej twarzy mam 22 lata, a na twarzy koszmar
tak jest neisety czesto z dermatologami, nic nie powiedza a na twarzy dzieje sie nniejednokrotnie gorzej.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 14:24   #46
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Żel Duac

a co do ciazy to duac to połaczenie nadtlenku benzoilu i klindamycyny
polecam mój artykool o ciązy ( z kartnieniem to to samo) i konsultacje z lekarzem, zalecam ostroznosc
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 16:11   #47
ann07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 26
Dot.: Żel Duac

Hej laski , niedawno dermatolog przepisal mi wlasnie duac zel jeszcze nie stosuje ale niedlugo zaczne. Mam pytanie czy jak bede go stosowac moge pojsc do solarium ale mozna zrobic tak ze nie bedzie mi swiecilo na twarz i bede w dodatku miec zakryta. Co o tym sadzicie ? W tak isposb chyba nic mi sie nie stanie z twarza. Odpiszcie pliss i czy ta masc pomaga na przebrwienia.
ann07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 16:56   #48
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Żel Duac

drogie Wizażanki
ja smaruję sie tym zelem od ponad miesiąca, mnie on nie podrażnił ale nakładam naprawdę cienką warstewkę no i używam codziennie, bo tak kazał mi lekarz. Nie umiem jednak odpowiedzieć na pytanie czy mi pomaga. Jakieś tam poprawy są ale chwilowe, poza tym moja cera przechodzi teraz "kryzys", używam róznych leków, naświetlam sie bioptronem.
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 15:14   #49
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Hej laski , niedawno dermatolog przepisal mi wlasnie duac zel jeszcze nie stosuje ale niedlugo zaczne. Mam pytanie czy jak bede go stosowac moge pojsc do solarium ale mozna zrobic tak ze nie bedzie mi swiecilo na twarz i bede w dodatku miec zakryta. Co o tym sadzicie ? W tak isposb chyba nic mi sie nie stanie z twarza. Odpiszcie pliss i czy ta masc pomaga na przebrwienia.
nadtlenekbeznoilu ma pewne wlasciwosci zluszczajace ale na efekty poid wzgledem rozjasnienia bedziesz muaiala czekac dluzej w zalezn jak duze one sa, nie radze sie opalac
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 13:14   #50
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Żel Duac

Witam
Od tygodnia stosuję żel Duac. Widać już pierwsze efekty Niestety skóra jest bardzo wysuszona i zaczerwieniona Nie mam bladego pojęcia czym nawilżać.
Duac używam codziennie wieczorem. Zastanawiam się czy można rano zmyć to tylko wodą termalną czy trzeba użyć żelu do mycia twarzy?
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 10:41   #51
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Żel Duac

Też tak mam po duacu i dlatego nie używam go codziennie, nie w ilości takiej jak zalecają na ulotce i tylko miejscowo na pryszcza, a w nawilżeniu i łagodzeniu stanu po duacu pomaga mi krem z ziaji calma HLC krem biolipidowy i czasem tez używam maści z witaminą A.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 10:56   #52
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Żel Duac

Ja wczoraj sobie zakupiłam żel Ziaji Calma i skóra po umyciu nie jest tak sucha jak po innych żelach. Krem kupiłam oliwkowy też z Ziaji (akurat innego nie było) i moja skóra stała się bardziej nawilżona .
Duac ja też oczywiście tylko punktowo, bo inaczej by moja skóra chyba oszalała
I jeszcze jedno pytanie, czy przy stosowaniu duacu należy nakłądać na twarz filtry? Bo zauważyłam, że mimo, iż nie opalałam się to po krótkim kontakcie ze słońcem (spacer) skóra stałą się baardzo zaczerwieniona...
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 11:12   #53
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Żel Duac

Nie wiem czy ma to jakiś znaczenie, podejrzewam że tak - uzasadnienia nie mam tylko tak instynktownie. Ja stosuję krem z olay, który ma filtr 15 wiem, że dziewczyny stosują i dużo, dużo więcej ale moja skóra okropnie reagowała na kremy z tymi wysokimi filtrami. A ten kremik z olay bardzo fajnie nawilża moją buzie, wydaje mi się że nawet stan cery trochę mi się po nim poprawił, ale może to autosugestia - nie wiem.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 20:20   #54
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Żel Duac

jak tak czytam te Wasze szczęsliwe wypowiedzi to chce mi się wyć do księżyca!! 10 lat się męczę z tymi pryszczolami, wszystkie apteczne i nieapteczne specyfiki już na mnie nie działają. chyba sobie zrobię przeszczep skóry z pośladka tam mam ładna
duac też na mnie nie działa,,wogóle
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 16:49   #55
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Żel Duac

Ja uzywałam ... Miałam podskórne grudki Całe czoło zawalone. Po jakiś 2 miesiącach używania DUACu mi zeszły. Ale kiedyś za dużo posmarowłam i miałam koszmarnie poparzone czoło...także radzę uważac...Nie używam go już 3 miesiące i grudki niestety wracają
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 21:41   #56
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Żel Duac

ja niestety już tracę nadzieję, że duac mi pomoże. zwłaszcza juak ostatnio dopiero się doczytałam w ulotce, że to jest na średnie zmiany, a ja to uważam, że moja skóra potrzebuje silniejszego działa i antybiotyku doustnego
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 18:54   #57
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Żel Duac

Duac tylko częściowo poprawił stan mojej cery - zniknęły zaskórniki i szybciej goiły się wypryski. Jednak gdy przestałam go używac niestety wszystko wróciło...
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 19:22   #58
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Żel Duac

Dokładnie-jak się przerwie stosowanie to wszystko wraca
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 10:07   #59
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Żel Duac

A ja mam takie pytanie: duac jest to antybiotyk z rodzaju klindamycyny. A differin zalicza się do jakiego rodzaju antybiotyku??
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 13:28   #60
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Żel Duac

differin nie jest antybiotykiem, można go natomiast zaliczyć do retinoidów, bo ma podobne działanie.
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-08 23:45:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.