Okropne uczulenie!!!! Help !!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-09, 12:19   #1
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127

Okropne uczulenie!!!! Help !!!!


Dziewczynki, dostalam okropnego uczulenia, juz sama nie wiem czy to nazwac alergia czy uczuleniem, na calej twarzy pojawilo mi sie cale mnostwo zaognionych krosteczek, jedna przy drugiej, mocno swedzacych a moja buzka przy okazji zmarszczyla sie jak pergamin. Ostatnio kupilam sobie pare nowych kosmetykow, ktore pierwszy raz zaczelam stosowac (o zgrozo bez wczesniejszego wyprobowania jako probki) i teraz skonczylo sie tym ze dermatolog przepisal mi masc Locoid, ktora zawiera syntetyczny kortykosteroid, wprawdzie po tej masci delikatnie buzia mi sie uspokaja, ale nadal jestem zalamana. Tradziku nigdy w zyciu nie miala, az tu nagle moja cera tak gwaltownie zareagowala na jakis skladnik, w miejscach gdzie stosuje kremy. A ostatnio zaczelam uzywac nastepujacych kremow: Clarins-Mulit Active Nuit Protection Plus, do tego tonujacy na dzien kremik Estee Lauder- Day Wear Plus, podklad Lancome- Adaptive i serie do mycia Garnier z tonikiem i jako krotka kuracje przez 4 dni probke Guerlain-SOS krem na dzien. Dziewczynki, czy moze ktoras z tych pozycja Was uczulila, wiem ze to pytanie jest moze dziwne, ale ja juz wszystkie te kosmetyki odstawilam tak sie przestraszylam tego uczulenia i sama nie wiem, czy powinnam sie obawiac ktorejs z tych pozycji? A moje drugie pytanie, czy slyszalyscie cos o tej masci bo mimo wszystko zawiera steryd? buzia tak potwornie piecze a krostki bardzo powoli znikaja, w ich miejscach pojawiaja sie zaskorniaczki albo poprostu dziureczki malutkie, co sie dzieje, co mnie moglo tak uczulic?
Bardzo dziekuje za pomoc z gory
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 12:41   #2
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: Okropne uczulenie!!!! Help !!!!

Ja kiedyś miałam podobnie - i to była pokrzywka - kiedyś też miałam maleńkie, czerwonawe swędzące krosteczki na twarzy jedna przy drugiej , swędzące okrutnie i twarz jak wiórek kokosowy z tym tylko że przeszła po tygodniu ale nie zostawiła na mojej twarzy żadnych śladów w postaci zaskórniaczków czy dziurek , może była łagodniejsza . Spokojnie musisz poczekać . Jeżeli dermatolog zapisał tę maść zabić Cię nie chce z pewnością ( ja w takich wypadkach używam przez jedną , góra dwie noce Hydrokortyzon ) . Więc stosuj maść bez obaw ale zgodnie z zaleceniem dermatologa . Co mogło Cię tak paskudnie uczulić ? Wszystkie kosmetyki które wymieniłaś napakowane są chemią mnie kiedyś delikatnie ale podraznił Day Wear Plus , ale dziewczyny na wizażu się nie skarżą . Uczulenie to bardzo indywidualna sprawa - na razie używaj maści , naprawdę przez jakiś czas ogranicz używanie kosmetyków ( idealne teraz dla takiej cery są jednorazowe tubki kremu Avene , woda termalna ) . Trudno poradzić co uczula przy takiej ilości kosmetyków - metodą prób i błędów jak dojdziesz do siebie może na skraju policzka warto wypróbować raz jeszcze ? Bo inaczej to się chyba nie przekonasz jaki to produkt . Każda skóra reaguje inaczej
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 13:11   #3
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: Okropne uczulenie!!!! Help !!!!

Slicznie dziekuje Diorku, ale to juz drugi tydzien sie ciagnie za mna. Teraz myje buzie tylko Physiogelem i kremuje Iwostinem-kremem nawilzajacym. A moze to wcale nie jest wina tych kosmetykow? (chociaz uczulenie sie zaczelo w momencie kiedy zaczelam je stosowac, ale moze to zbieg okolicznosci). W jakims poscie Smoczyca pisala jak strasznie uczulila ja seria Guerlain- SOS. Staram sie jak moge spokojnie to przeczekac, ale jezeli stanie nade mna widmo, ze nie bede mogla stosowac wiekszosci lepszych kosmetykow to jak zatrzymam efekty starzenia sie buzki??? Poki co wygladam jak nastolatka z tradzikiem, ktory dodatkowo potwornie piecze i swedzi
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 11:02   #4
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Okropne uczulenie!!!! Help !!!!

Na buzię woda termalna + kremy: Phisiogel albo jadnorazowe tubki Avene albo Ocerin Oceanic (bdb moim zdaniem a też jestem alergikiem twarzowym). Locoid z dużą strożnością. Do łykania Zyrtec (na receptę) albo inny antyhistaminik i duuużo wapna. No i cierpliwość (bardzo dużo). Możesz też na noc spróbować Tormentiol. Na dzień możesz się "zasmarować" jakimś antyalergicznym podkładem np. La Roche Posay. Na przyszłość pozostaje ostrożne testowanie każdej nowości. Pozdrawiam!!!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 11:29   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Okropne uczulenie!!!! Help !!!!

Hej Marti! Jestem okropnym alergikiem, dużo rzeczy mnie podrażnia ale nie SOS Guerlaina któremu jestem wierna od kiedy się pojawił to bardzo łagodny preparat, chroni skórę i wzmacnia jej barierę ochronną. Zaszkodzilo mi w życiu dużo rzeczy z Guerlaina i HR głównie, jakiś krem HR i krem Hydramythic Guerlaina. Są różne rodzaj epodrażnien - od zaczerwienia, lekkiego obrzęku - to sa sie przeżyć, ostatnio stało mi się tak po jakieś polskiej masecce (Soraya zda się). Wtey faktycznie physiogel zel i krem, woda termalna, ja uwielbiam kremy owsiane a dermy. Ale czasem jest zgoła inna reakcja (u mnie głównie po pokarmach) - silne zaczerwienie i mocny obrzęk, potworne swędzenie, wprost nie do opanowania, i dziwna wysypak na buzi - takie właśnie małe swędzące zaognione grudki... wygląda ohydnie przyznaję (troche przypomniają tradzik grudkowy którego jako zywo nigdy nei miałam). I nie ma się co łudzić - w takim wypadku JA muszę uzyc jakiegoś sterydu, tu juz woda termalna i physiogel nie pomogą. Po trzech dniach z geruły wszystko zaczyna schodzić, dłużej nei smaruję się mascią (zalecenia lekarza). Plus oczywiście antyhistaminy doustnie.
Marti nie przejmuj się - u mnie alergie zmniejszają się z wiekiem - będziesz mogła używać mazideł, a steryd nałożony na twarz w WYJĄTKOWYM wypadku krzywdy nie zrobi - czasem jest wręcz konieczny (w wakacje uzyskałam taką odpowiedz od Justy i jej wierzę).
Na poprawienie kondycji cery właśnie pomagało mi to serum SOS guerlaina, które niby "odwrażliwa skórę". Marketing marketingiem, ale jakoś lepiej mi skóra teraz reaguje. Polecam również tłuste serum clarinsa (też się nazywa SOS!).
A z Iwostinem uważaj! Mnie ten krem jakoś dzinie podrażnia... robię się zerwona jak burak. Bardzo dobrze z tej linii służy mi tylko krem na noc.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 11:49   #6
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: Okropne uczulenie!!!! Help !!!!

Slicznie Wam dziekuje dziewczynki staram sie byc cierpliwa ale powoli wlasnego cienia sie boje a juz napewno swojego odbicia w lustrze Staram sie nie oszczedzac na doskonalych kosmetykach, chociazby mialyby byc drogie, bo niestety za jakis czas nawet najpiekniejsza kreacja nie upiekszy jak buzka bedzie pomarszczona i szara, ale juz widze ze niestety kosmetyki ktore sa cudotworcze dla jednych, innym moga zaszkodzic. Po 10 dniach kuracji moge powiedziec ze ten steryd daje rade z alergia ale mimo wszystko zglosze sie jeszcze do alergologa.
Jezszce raz dziekuje Wam dziewczynki za rady, jestescie cudowne
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:32   #7
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Okropne uczulenie...

Wyszlo mi okropne uczulenie okolo7 dni temu - poczatkowo w obrebie kolana- skora byla bardzo zaczerwieniona, skora spuchla i swedziala - wybralam sie do lekarza ktory stwierdzil ze to najprawdopodobniej ukaszenie i przepisal mi tabletki- Virlix, krem Cutivate oraz spray Dexapolcort - skora sie na kolanie troche uspokoila- tz. obrzek zszedl ale slad w postaci dluzej plamy pozostaje- skora czesto w tym obrebie jakby podchodzi krwia i robi sie czerwono-sina- wyglda jak gigantyczny siniak Malo tego - kilka dni temu wyszlam na chwilke na slonce w krotkim rekawku i na spodniej stronie miedzy nadgarstkiem a lokciem na nieduzym obszarze wyszlo mi podobe uczulenie- tylko delikatniejsze- wyglada jak rozowa kaszka A wczoraj jakby tego bylo malo wyszlo mi kolejne uczulenie drugiej nodze -na udach i na stopach - w postaci wiekszych i mniejszych czerwonych, troche nabrzmialych plamek ale to juz mnie wogole nie swedzi - moze nie swedzi za sprawa tych tabletek ktore mi przepisala lekarka Podejrzewam ze to moglo mi sie pojawic od slonca - bo wlasciwie wychodzilo po nawet kilku minutowym kontakcie ze sloncem - nie wiem co robic, do dermatologa jestem umowiona dopiero za kilka dni, juz mam zaplanowane wakacje w cieplych krajach a z czyms takim na nogach i rekach przeciez sie nie pokaze Pilam wapno ale to wszystko nic nie pomaga ,jestem zalamana , zwlaszcza tym kolanem bo boje sie ze to moze pozostawic trwala blizne Aha niegdzie indziej niz na konczynach dolnych i gornych na szczescie sie nie pojawilo - a zazwyczaj slyszalam ze po sloncu pojawia sie na dekolcie i twarzy- a u mnie nie - co to moze byc- mial ktos cos podobnego ???
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-21, 09:51   #8
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Okropne uczulenie...

Kurcze teraz sobie pomyslalam ze to moze byc uczulenie na jakis pokarm- ostatnio jadlam duzo truskawek , maslanke truskawkowa i wogole duzo kupnych owocow - a wiadomo jak teraz sa owoce konserwowane
Czytalam ze mozna sprobowac przez 7 dni jesc tylko sam ryz gotowany zeby sprawdzic czy to alergia pokarmowa- tylko nie wiem jak ja to bym wytrzymala- ja uwiebiam jesc,bo mam super przemiane materii a jak bede jadla przez 7 dni tylko ryz to bede wygladac jak anorektyczka
Doradzcie mi cos dziewczyny, nikt nie mial takiego uczulenia???
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 10:41   #9
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
okropne uczulenie, wysypka, opuchnięcie

Witam, jestem załamana, bo od kilku dni na mojej buzi, z która nie miałam od dawna zadnych problemów coś zaczęlo sie dziać. Cierpie na zapalenie okołoustne, ale jakoś nad tym panuje używając miejscowych antybiotyków, natomiast wraz z nasileniem zapalenia okołoustnego na mojej twarzy policzkach pojawiły sie okropne, swędzące, piekace placki, nierówne w dotyku, poza tym buzię mam podpuchniętą.Nie wiem co robić? Jak to złagodzić?
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 14:23   #10
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: okropne uczulenie, wysypka, opuchnięcie

ja mam czasami na twarzy cos na wzor panterki, takie centki czerwone z dziurka w srodku, wypukle, pozniej sie rozchodza na cala twarz i jest jedna wielka czerwona opuchlizna, do tego swedzi, ale ja wiem od czego mam uczulenie na cytrusy, a jak wiadomo cytryne, limonke, kwasek cytrynowy dodaje sie wszedzie a ja nie zawsze czytam sklad...mysle ze powinnas jak najszybciej zglosic sie z tym problemem do lekarza, moze to reakcja na antybiotyk,
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.