Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 15:29   #1
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289

Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!


Cześć dziewczyny. Mam takie małe pytanie.
Wszyscy mówią, że 1000 kcal to zła dieta itd, itp.
No i zwolnił mi się metabolizm chyba, jem 1000 a nie chudnę. Co w takiej sytuacji zrobić? Chciałabym z 6-7 kg zrzucić a kompletnie nie wiem za co się zabrać..... Pomóżcie!
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 17:15   #2
Ahmedka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dolnyśląśk
Wiadomości: 29
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Witaj,

masz rację dostarczenie za małej ilości kalorii może spowodować zaparcia i w ten sposób nie chudniesz tylko tyjesz, ja ostatnio zafundowałam sobie taki stan więc wiem co mówie, 8 dni nie byłam w ubikacji a mój brzuch wyglądał jak w ciązy, postanowiłam odchudzać się mało jadłam, ale często + aerobik, i to spowodował że na wadzę 2 kilo więcej w 8 dni, teraz zaczyna inną swoją dietę, 4 normalne posiłki, a nie jogurt naturalny jako jeden posiłek traktowałam a to za mało. Od jutro biore się za siebie, zaraz pędzę na aerobik i wieczorkiem robie sobie rachunek sumienia i postannawiam zmienić diętkę.
Ahmedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 19:19   #3
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Hej! Ja miałam dokładnie to samo... Wogóle odchudzałam się chyba z 1000 razy (w tym oczywiście dietka 1000 kcal). Mój błąd polegał na tym, że stosowałam same diety i nic pozatym! Na początku stycznia postanowiłam znów, ale tym razem z ćwiczeniami. Nie wykupiłam karnetu na siłownię, ani nie biegam na aerobik (choć to pewnie bardzo fajne) ale ćwiczę w domu dwa razy dziennie na partie mięśni na których najbardziej mi zależy (BRZUUUUCH!!!) i się rozciągam. Mało tego, że schudłam już prawie 10 kg. to jem normalnie i oprócz odstawienia słodyczy wcale nie dietetycznie! A te okropne i męczące ćwiczenia polubiłam tak bardzo, że dnia sobie bez nich nie wyobrażam! Mam dobrą kondycję a najważniejsze, że naprawdę widzę i czuję efekty (mam mięśnie w takich miejscach że nawet nie miałam o ich istnieniu wcześniej pojęcia)
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 19:31   #4
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Rozwiązanie pierwsze.
Ułożyć zbilansowaną dietę wg. zapotrzebowania i jeść odpowiednio mniej, zaczynając od 1000 kcal idąc w górę o 50/100 kcal tygodniowo, wyprowadzając organizm z ograniczonego metabolizmu. Na początku raczej stosować aeroby, stopniowo zamieniając je na siłownię.
Jeśli Twoje zapotrzebowanie to 1600 kcal to zaczęłabyś najpierw jeść:
1000/1600=0,62=62% wielkości ułożonych posiłków, co tydzień stopniowo zwiększając.

Rozwiązanie drugie
Tę samą dietę zacząć jeść od razu, od razu tez dokładając ćwiczenia siłowe.

Przed możesz sobie zrobić 1-2 dni ładowania - czyli jeść dużą ilość węglowodanów. Unikając ich tylko przed snem.
Oczywiście mówimy o zdrowych węglowodanach, a nie ciastkach
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:14   #5
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

No tak, wszystko fajnie. Juz raz zastosowałam sobie metodę zwiększającą dawkę co tydzoeń i co? Nie dosc ze utyłam ze 7 kg to teraz wszystko sie zepsuło na nowo i nie mogę zrzucic....
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:41   #6
czekooladka
Rozeznanie
 
Avatar czekooladka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 599
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

ooo, ja mam dokładnie taki sam problem! ostatnio (przez jakiś tydzień) jadłam baardzo mało, myślałam że zacznę chudnąć a dzisiaj ważąc się przytyłam 2,5kg. ... Nie wiem za bardzo co robić, nie mam doświadczenia w tym. Jest jakiś sposób żebym w taki sposób nie tyła?
Z góry dziękuję za odpowiedź !
__________________
drogą do celu
czekooladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:38   #7
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Hej! Ja miałam dokładnie to samo... Wogóle odchudzałam się chyba z 1000 razy (w tym oczywiście dietka 1000 kcal). Mój błąd polegał na tym, że stosowałam same diety i nic pozatym! Na początku stycznia postanowiłam znów, ale tym razem z ćwiczeniami. Nie wykupiłam karnetu na siłownię, ani nie biegam na aerobik (choć to pewnie bardzo fajne) ale ćwiczę w domu dwa razy dziennie na partie mięśni na których najbardziej mi zależy (BRZUUUUCH!!!) i się rozciągam. Mało tego, że schudłam już prawie 10 kg. to jem normalnie i oprócz odstawienia słodyczy wcale nie dietetycznie! A te okropne i męczące ćwiczenia polubiłam tak bardzo, że dnia sobie bez nich nie wyobrażam! Mam dobrą kondycję a najważniejsze, że naprawdę widzę i czuję efekty (mam mięśnie w takich miejscach że nawet nie miałam o ich istnieniu wcześniej pojęcia)

hmm...a jakie cwiczenia stosujesz????mi tez zależy najbardziej na brzucholu....
ar22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 23:15   #8
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
No tak, wszystko fajnie. Juz raz zastosowałam sobie metodę zwiększającą dawkę co tydzoeń i co? Nie dosc ze utyłam ze 7 kg to teraz wszystko sie zepsuło na nowo i nie mogę zrzucic....
1. Nie tylko zwiększając kcal, ale ułozyć zbilansowaną dietę z odpowiednią ilością (i źródłem) białka, tłuszczy i węgli. To różnica i to ogromna.
2. Przesuwanie ciężaru z ćwiczeń aerobowych na siłowe. To kolejna różnica.
3. Rozwaliłaś sobie metabolizm drastyczną dietą, utyłaś po wszystkim. I teraz znów wróciłaś do drastycznej diety? Warto się uczyć na błędach
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 09:31   #9
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

ar22- nie są to jakieś specjalne zestawy ćwiczeń, po prostu dwa razy dziennie (przed południem i wieczorem) poświęcam po godzince na BARDZO intensywny wysiłek. Nie układał mi nikt żadnego schematu, tylko sama je sobie wymyśliłam i co jakiś czas stopniowo wprowadzam sobie jakieś utrudnienia i urozmaicam je! Nie znam cudownych i tajemniczych ćwiczeń, są to najzwyklejsze brzuszki, napinanie "boczków", ćwiczenie na brzuchu dolnych partii pleców (z nimi też mam problem ) i.tp. Myślę sobie, że cała filozofia polega na tym, że jak już zabieram się do ćwiczeń, to jest to naprawdę ciężka, uczciwa robota i duży wysiłek. "Katuję się" bardzo regularnie i systematycznie no i dostarczam moim mięśnią coraz to nowych wrażeń w postaci różnych udziwnień. Pewnie wiele osób mogłoby się ze mną nie zgodzić bo jak już pisałam nie stosuję żadnych specjalnych diet (nawet nie mam pojęcia ile czego powinnam jeść ) i sama sobie wymyślam ćwiczenia, ale w moim przypadku to po prostu działa!
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 13:09   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
ar22- nie są to jakieś specjalne zestawy ćwiczeń, po prostu dwa razy dziennie (przed południem i wieczorem) poświęcam po godzince na BARDZO intensywny wysiłek. Nie układał mi nikt żadnego schematu, tylko sama je sobie wymyśliłam i co jakiś czas stopniowo wprowadzam sobie jakieś utrudnienia i urozmaicam je! Nie znam cudownych i tajemniczych ćwiczeń, są to najzwyklejsze brzuszki, napinanie "boczków", ćwiczenie na brzuchu dolnych partii pleców (z nimi też mam problem ) i.tp. Myślę sobie, że cała filozofia polega na tym, że jak już zabieram się do ćwiczeń, to jest to naprawdę ciężka, uczciwa robota i duży wysiłek. "Katuję się" bardzo regularnie i systematycznie no i dostarczam moim mięśnią coraz to nowych wrażeń w postaci różnych udziwnień. Pewnie wiele osób mogłoby się ze mną nie zgodzić bo jak już pisałam nie stosuję żadnych specjalnych diet (nawet nie mam pojęcia ile czego powinnam jeść ) i sama sobie wymyślam ćwiczenia, ale w moim przypadku to po prostu działa!
Bez sensu jest co to robisz, z calym szacunkiem - nie powinno sie cwiczyc danych grup miesni codziennie i powinno sie cwiczyc cale cialo, a nie tylko wybrane partie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 13:17   #11
punia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

sprubójcie diety dr dukana- rewelka, mój mąż stracił 18 kg .
punia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 14:00   #12
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
1. Nie tylko zwiększając kcal, ale ułozyć zbilansowaną dietę z odpowiednią ilością (i źródłem) białka, tłuszczy i węgli. To różnica i to ogromna.
2. Przesuwanie ciężaru z ćwiczeń aerobowych na siłowe. To kolejna różnica.
3. Rozwaliłaś sobie metabolizm drastyczną dietą, utyłaś po wszystkim. I teraz znów wróciłaś do drastycznej diety? Warto się uczyć na błędach

Po pierwsze to nie tylko kalorie wzielam pod uwagę, tylko wszystkie składniki odżywcze. A ta dieta nie równa się wcześniejszej, wtedy jadłam około 400 kcal.
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 15:32   #13
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

A ja mam pytanie odnośnie metabolizmu, od miesiąca staram się trzymać dietę i ćwiczę. Zaobserwowałam, że częściej chodzę do toalety się wypróżniać. Ma to związek z 'podkręceniem'- przyśpieszeniem metabolizmu?
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 16:03   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez Larissis Pokaż wiadomość
Po pierwsze to nie tylko kalorie wzielam pod uwagę, tylko wszystkie składniki odżywcze. A ta dieta nie równa się wcześniejszej, wtedy jadłam około 400 kcal.
Glodzilas sie, ogranizm w szoku zaczal odkladac zapasy, metabolizm sobie zmasakrowalas i sie dziwisz jeszcze, ze pozniej nastapil efekt jojo ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:28   #15
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bez sensu jest co to robisz, z calym szacunkiem - nie powinno sie cwiczyc danych grup miesni codziennie i powinno sie cwiczyc cale cialo, a nie tylko wybrane partie.
Nigdzie nie napisałam że ćwiczę tylko jedną grupę mięśni, tylko że tej na której najbardziej mi zależy poświęcam najwięcej czasu. Zaczynam od ćwiczeń rozciągających CAŁEGO CIAŁA, po czym ćwiczę intensywnie również CAŁE CIAŁO, z tym że najbardziej skupiam się na mięśniach brzucha! Oczywiście dla Ciebie może być to bez sensu, ale dla mnie ma sens, tym bardziej, że świetnie się czuję i to co robię działa.
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:52   #16
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam że ćwiczę tylko jedną grupę mięśni, tylko że tej na której najbardziej mi zależy poświęcam najwięcej czasu. Zaczynam od ćwiczeń rozciągających CAŁEGO CIAŁA, po czym ćwiczę intensywnie również CAŁE CIAŁO, z tym że najbardziej skupiam się na mięśniach brzucha! Oczywiście dla Ciebie może być to bez sensu, ale dla mnie ma sens, tym bardziej, że świetnie się czuję i to co robię działa.
Rozciaganie to nie cwiczenia.
Co to za intesywne cwiczenia na cale cialo robisz?
Nie powinnas sie skupiac akurat na miesniach brzucha, nie powinnas cwiczyc tych samych grup miesni codziennie, a juz na pewno nie intesywnie
Nie dla mnie bez sensu. Po prostu bez sensu, najmniejszego.
Tak, z pewnoscia czujesz
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:36   #17
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Ćwiczenie mięśni brzucha NIE spali tłuszczu z brzucha

Warto sobie to wydrukować i powiesić w miejscu ćwiczeń
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 22:17   #18
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Rozciaganie to nie cwiczenia.
Co to za intesywne cwiczenia na cale cialo robisz?
Nie powinnas sie skupiac akurat na miesniach brzucha, nie powinnas cwiczyc tych samych grup miesni codziennie, a juz na pewno nie intesywnie
Nie dla mnie bez sensu. Po prostu bez sensu, najmniejszego.
Tak, z pewnoscia czujesz
Skoro moje posty i to co robię ze SWOIM ciałem jest bez sensu, za bezsensowne powinieneś również uznać komentowanie tego, a tym bardziej polemikę ze mną! Proszę Cię tylko o zaprzestanie tej dziecinnej ironii, ponieważ jesteśmy dorośli a to zobowiązuje... Tak, na przekór temu co piszesz czuję się świetnie i schudłam (choć to pewnie też bez sensu )! Domyślam się, że kiedy ktoś nowy zjawia się nagle i obala Twoją cudowną teorię to pewnie mało wygodne i ego cierpi, ale niestety bywa i tak, więc lepiej przywyknij... Możesz też dla spokoju własnego uznać, że jestem dziwnym tworem chudnącym wbrew prawom logiki (Twojej). Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę więcej wiary w ludzi (mimo wszystko)!
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 22:33   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Skoro moje posty i to co robię ze SWOIM ciałem jest bez sensu, za bezsensowne powinieneś również uznać komentowanie tego, a tym bardziej polemikę ze mną!
Bzdurny wniosek - wykazanie, ze cos jest bezsensowne, jest jak najbardziej zasadne, zeby inne osoby nie powielaly bledu

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Proszę Cię tylko o zaprzestanie tej dziecinnej ironii, ponieważ jesteśmy dorośli a to zobowiązuje... Tak, na przekór temu co piszesz czuję się świetnie i schudłam (choć to pewnie też bez sensu )! Domyślam się, że kiedy ktoś nowy zjawia się nagle i obala Twoją cudowną teorię to pewnie mało wygodne i ego cierpi, ale niestety bywa i tak, więc lepiej przywyknij... Możesz też dla spokoju własnego uznać, że jestem dziwnym tworem chudnącym wbrew prawom logiki (Twojej). Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę więcej wiary w ludzi (mimo wszystko)!
Schudnac to byle glupi potrafi, co to za sztuka?
Schudnac z sensem - to juz zdecydowanie rzadsza umiejetnosc.
To nie teoria, a tym bardziej nie moja - takie sa fakty, miesnie potrzebuja odpoczynku, cwiczenie tych samych partii dzien w dzien jest bez sensu.
Ja nie musze przywykac, juz przywyknalem do ogromu ignorancji jaki tu niektore osoby prezentuja. Nastepna sobie wyobraza, ze mnie cudza ignorancja przejmuje Jak nie chcesz rad, to Twoj problem, mi to ryba.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2010-03-23 o 22:37
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 23:02   #20
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

I tym oto sposobem dotarliśmy do sedna- niech każdy robi co uważa za słuszne i będzie pokój na świecie. Jeżeli w przyszłości zechcesz uczyć innych na moich "błędach"- zwracaj się z tym bezpośrednio do nich i wszyscy będą zadowoleni. Nie uważam też by schudnąć umiał "każdy głupi" bo wtedy po Ziemi chodziłyby same ideały i tak oblegany bądz co bądz wątek nie miałby racji bytu Niestety jest to temat na kolejną dyskusję na którą chyba oboje nie mamy ochoty...
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 23:10   #21
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Kasik, Kasik...
Jestesmy na publicznym forum dyskusyjnym, wyrażasz więc publicznie co robisz i nie możesz oczekiwać, że Ci co się zgadzają będą pisać, a jak ktoś się nie zgadza to ma siedzieć cicho i koniec.
Wyrak ma rację. Schudnięcie jest łatwiejsze od rozsądnego schudnięcia.
Niemal każda osoba, która ma teraz problemy z zrzuceniem wagi, była kiedyś na diecie przy której schudła X kilogramów. Ale właśnie owo dawne nierozsądne chudnięcie (choć waga spadła) jest najczęściej główną przyczyną tego, że ta osoba znów stara się zrzucać wagę.

Cytat:
Jeżeli w przyszłości zechcesz uczyć innych na moich "błędach"- zwracaj się z tym bezpośrednio do nich i wszyscy będą zadowoleni.
Już się nie bawmy w gramatyczne oszukiwanie, skoro sens wypowiedzi pozostaje ten sam.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 23:25   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
I tym oto sposobem dotarliśmy do sedna- niech każdy robi co uważa za słuszne i będzie pokój na świecie. Jeżeli w przyszłości zechcesz uczyć innych na moich "błędach"- zwracaj się z tym bezpośrednio do nich i wszyscy będą zadowoleni. Nie uważam też by schudnąć umiał "każdy głupi" bo wtedy po Ziemi chodziłyby same ideały i tak oblegany bądz co bądz wątek nie miałby racji bytu Niestety jest to temat na kolejną dyskusję na którą chyba oboje nie mamy ochoty...
Nie no, dobra jestes. Bez obrazy, ale Ty chyba nie rozumiesz funkcji forum dyskusyjnego

Oczywiscie, ze schudnac kazdy glupi umie. Jak by mi sie chcialo, to bym w kilka godzin moglbym sobie 2-3kg wagi zrzucic (wody), jaki problem ?
Podobnie: jaki to problem ciac kalorie i sie wrecz glodzic? Utrata wagi jest. To kazdy moze zrobic, tylko ze to by bylo niezdrowe, nietrwale i jest niemal pewnym efektem jojo. Dlatego mowie - schudnac, zaden problem; zdrowo, trwale i sensownie schudnac - spory problem.

A watki sa oblegane, nie ze wzgledu na to, ze to jakas wiedza tajemna, tylko ze wzgledu na lenistwo i brak samokontroli. Pozniej jest szukanie cudownych srodkow, albo odchudzanie sie w kilka tygodnii, zeby dojsc do wagi x, a pozniej powrot do niezdrowych nawykow
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 15:32   #23
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Venomik & Wyrak- miałam nadzieję, że temat jest już skończony... Doskonale znam prawa jakimi rządzi się forum, z tym że ja nie przyszłam tu prosić kogokolwiek o pomoc, czy radę, a Ty po pierwszym czy drugim moim poście naskoczyłeś na mnie że wszystko co robię jest bez sensu i koniec! Ja nie neguję Twoich racji, skoro uważasz że to co robisz jest słuszne- proszę bardzo! Trzeba było po prostu napisać, że jest to Twoim zdaniem błędne myślenie i O.K. wtedy mogłaby się z tego wywiązać rzeczowa dyskusja, bo to w końcu forum dyskusyjne, a nie forum "jedynej właściwej metody Wyraka". Jeśli za pół roku znów wrócę do dawnych nawyków i dawnej wagi, to po prostu sprubuję innej metody i to będzie mój świadomy wybór, moja decyzja i mój ew. błąd. Wszyscy spotykamy się tu po to ,żeby porozmawiać, podzielić się doświadczeniem i.t.p. ale można to zrobić w sposób kulturalny i rzeczowy, a nie narzucając wszystkim swoje zdanie.
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 15:59   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Venomik & Wyrak- miałam nadzieję, że temat jest już skończony...
Jak chcesz skonczyc, nie musisz odpisywac.

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Doskonale znam prawa jakimi rządzi się forum, z tym że ja nie przyszłam tu prosić kogokolwiek o pomoc, czy radę, a Ty po pierwszym czy drugim moim poście naskoczyłeś na mnie że wszystko co robię jest bez sensu i koniec! Ja nie neguję Twoich racji, skoro uważasz że to co robisz jest słuszne- proszę bardzo!
Skoro Ci sie wydaje, ze Ty musisz sie do kogos konkretnie skierowac, zeby ktos mogl skomentowac Twoja wypowiedz, to nie, raczej tych praw rzadzacych forum nie znasz

A probuj sobie negowac co chcesz i jak chcesz

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Trzeba było po prostu napisać, że jest to Twoim zdaniem błędne myślenie i O.K. wtedy mogłaby się z tego wywiązać rzeczowa dyskusja, bo to w końcu forum dyskusyjne, a nie forum "jedynej właściwej metody Wyraka". Jeśli za pół roku znów wrócę do dawnych nawyków i dawnej wagi, to po prostu sprubuję innej metody i to będzie mój świadomy wybór, moja decyzja i mój ew. błąd. Wszyscy spotykamy się tu po to ,żeby porozmawiać, podzielić się doświadczeniem i.t.p. ale można to zrobić w sposób kulturalny i rzeczowy, a nie narzucając wszystkim swoje zdanie.
Primo - ja tam zadnych swoich metod nie propaguje. Secundo - no coz, przykro mi, jesli Ci nie podszedl sposob wyrazania przez innych swojego zdania, ale wydaje mi sie, ze moze Cie to jeszcze nie raz na forach spotkach.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:15   #25
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Nie wiem, czy to ja piszę w sposób na tyle niezrozumiały, że nie możesz tego ogarnąć, czy naprawdę Ci oczy mózg uciskają... Chodzi mi nie o wyrażanie własnych opinii, a o sposób w jaki się to robi. Naprawdę aż tak ciężko Ci to zrozumieć??? O.K. nie fatyguj się już, bo widzę, że nie bardzo chodzi Ci o konstruktywną dyskusję. Aha jeszcze jedno- od kilku lat udzielam się na dwóch forach i wiesz co? Z takim podejściem jak Twoje się jeszcze nie spotkałam, ale może tam po prostu ludzie nie żyją w przekonaniu o słuszności wyłącznie swoich opinii i potrafią (dyskutując) wyrażać swoje poglądy.
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 17:13   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to ja piszę w sposób na tyle niezrozumiały, że nie możesz tego ogarnąć, czy naprawdę Ci oczy mózg uciskają... Chodzi mi nie o wyrażanie własnych opinii, a o sposób w jaki się to robi. Naprawdę aż tak ciężko Ci to zrozumieć??? O.K. nie fatyguj się już, bo widzę, że nie bardzo chodzi Ci o konstruktywną dyskusję. Aha jeszcze jedno- od kilku lat udzielam się na dwóch forach i wiesz co? Z takim podejściem jak Twoje się jeszcze nie spotkałam, ale może tam po prostu ludzie nie żyją w przekonaniu o słuszności wyłącznie swoich opinii i potrafią (dyskutując) wyrażać swoje poglądy.
Popatrz na swoj post, a pozniej na te narzekania, jak to ja Ci nieladnie, niekulturalnie itd. rzekomo napisalem. Smieszna jestes.

PS. Juz Ci pisalem wyzej:
Secundo - no coz, przykro mi, jesli Ci nie podszedl sposob wyrazania przez innych swojego zdania, ale wydaje mi sie, ze moze Cie to jeszcze nie raz na forach spotkach.
Jak widac, to Ty nie zrozumialas.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 20:49   #27
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

[QUOTE=Wyrak;18110768] Popatrz na swoj post, a pozniej na te narzekania, jak to ja Ci nieladnie, niekulturalnie itd. rzekomo napisalem. Smieszna jestes.

Eeee, nie przesadzaj z tym moim brakiem kultury- Tobie mistrzu do pięt nie dorastam! Długo to trwało, ale jakby nie patrzeć to w końcu znalezliśmy jedną kwestię w której się zgadzamy... Mało tego, to Ty ogłosiłeś że należy wziąć poprawkę na ucisk mózgu czytając Twoje posty, a ja to właśnie zrobiłam, więc w czym problem? Morał z tego taki że jednak masz talent do przekonywania chłopie i nie pozwól aby się zmarnował! Ja się co prawda stąd zmywam (atmosfera tu jakaś nie miła ) ale ćwicz wytrwale! Powodzenia!!!
_Kasik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 20:52   #28
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Pokaż wiadomość

Eeee, nie przesadzaj z tym moim brakiem kultury- Tobie mistrzu do pięt nie dorastam! Długo to trwało, ale jakby nie patrzeć to w końcu znalezliśmy jedną kwestię w której się zgadzamy... Mało tego, to Ty ogłosiłeś że należy wziąć poprawkę na ucisk mózgu czytając Twoje posty, a ja to właśnie zrobiłam, więc w czym problem? Morał z tego taki że jednak masz talent do przekonywania chłopie i nie pozwól aby się zmarnował! Ja się co prawda stąd zmywam (atmosfera tu jakaś nie miła ) ale ćwicz wytrwale! Powodzenia!!!
Moral jest taki, ze jak Ci sie tresc czyichs postow nie podoba, to szybka jestes do stwierdzen o braku kultury, natomiast sama jak co do czego przychodzi, to siegasz po ad personam.
Zenada i tyle.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 12:07   #29
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

To znowu ja... Tak tak. Ale już nie mam siły, bo czego nie zjem to tyję, staje się coraz większa i większa... I nie mogę na siebie już patrzeć, na dodatek moja przeszłość, ostatnie 3 lata, to jedno wielkie ED, także chyba każda dziewczna, ktora przez to przechodzi, przechdziła, wie jak sie beznadziejnie teraz czuję.... Co mam zrobic? W ogóle nie mam silnej woli, nie chce prrzechodzić na rygorystryczną dietę, typu 300 kcal, bo będzie jeszcze gorzej, z resztą nawet bym nie wytrzymała...
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 12:19   #30
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Problem ze schudnięciem! Proszę o porade!!

Cytat:
Napisane przez Larissis Pokaż wiadomość
To znowu ja... Tak tak. Ale już nie mam siły, bo czego nie zjem to tyję, staje się coraz większa i większa... I nie mogę na siebie już patrzeć, na dodatek moja przeszłość, ostatnie 3 lata, to jedno wielkie ED, także chyba każda dziewczna, ktora przez to przechodzi, przechdziła, wie jak sie beznadziejnie teraz czuję.... Co mam zrobic? W ogóle nie mam silnej woli, nie chce prrzechodzić na rygorystryczną dietę, typu 300 kcal, bo będzie jeszcze gorzej, z resztą nawet bym nie wytrzymała...
Dieta 300 kcal?Zapomnij o tym dziewczyno,błagam
Myślę,że jeśli przechodziłaś ED to możesz dołączyć do wątku wspierających się dziewczyn z ED/po ED w Krzywym Zwierciadle .
Na pewno znajdziesz wsparcie.
Ale najpierw...wizyta u psychologa/dietetyka..
Trzymam kciuki i powodzenia!
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.