OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-19, 21:32   #1531
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Cerę mam tłustą trądzikową. A co do ściereczki to kupie sobie chyba tą w carrefour A nierafinowane to jakie np.? Tak czytałam o tej oliwce hipp ona na pewno byłaby dobra do OCM dla mojego typu cery?
taką jak ja do tłustej polecany jest olej z orzechów włoskich, jojoba, sezamowy, ryżowy...Niektóre dziewczyny stosują z pestek winogron, mi osobiscie niezbyt służy. Lepsza dla mnie jest już oliwka BabyDream. Hipp może zapychać, ale możesz rozrobić troszkę mieszanki i zobaczyć jak działa na Twoją cerę. Nierafinowane mogą być różne, słonecznikowy, sezamowy, musi być napis na butelce że olej jest nierafinowany
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 21:37   #1532
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
taką jak ja do tłustej polecany jest olej z orzechów włoskich, jojoba, sezamowy, ryżowy...Niektóre dziewczyny stosują z pestek winogron, mi osobiscie niezbyt służy. Lepsza dla mnie jest już oliwka BabyDream. Hipp może zapychać, ale możesz rozrobić troszkę mieszanki i zobaczyć jak działa na Twoją cerę. Nierafinowane mogą być różne, słonecznikowy, sezamowy, musi być napis na butelce że olej jest nierafinowany
hmmm... tylko widzisz boje się że wydam dużo pieniążków na olej a on mi nie posłuży bo z tego co widziałam to jednak trochę to kosztuje
A co do oliwki hipp to przeciez ona tu ma takie dobre opinie... uważasz że babydream lepsza?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 21:47   #1533
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
hmmm... tylko widzisz boje się że wydam dużo pieniążków na olej a on mi nie posłuży bo z tego co widziałam to jednak trochę to kosztuje
A co do oliwki hipp to przeciez ona tu ma takie dobre opinie... uważasz że babydream lepsza?
ja Cie doskonale rozumiem bo sama zaczełam od oliwki bo miałam ją w domu Wiesz, wszystko zależy od cery. I od skłonności do zapychania. Ja osobiście Hipp nie testowałam. BD mnie nie zapchał, niektóre dziewczyny się na to skarżyły. Wszystko zależy od Twojej skóry. Myślę mozesz sprobówać. Rozrób troszeczkę w proporcji 30% rycyny na 70% Hipp i przetestuj. Jak Ci nie przypasuje to mozesz ją doskonale wykorzystać, jako wcierkę na włosy przed myciem, jako balsam po kąpieli Tak samo bedzie z każdym olejem, zawsze możesz użyć go na włosy lub w kuchni więc jest o tyle dobrze że nie do końca będą to pieniądze wyrzucone w błoto jak coś
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 07:57   #1534
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Mam bon na -30% na oliwkę babydream(dla dzieci, nie dla mam) i zastanawiam się, czy jest to dobry impuls, by zacząć stosować ocm.
Pytanie, które padło już wiele razy, ale są różne, sprzeczne opinie: kupić tę oliwkę czy lepiej inną? Chciałabym zacząć z czymś tanim, zeby w razie czego bez placzu mozna było się wycofac
Ona nie jest droga więc chyba warto zaryzykować. Jak nie podpasuje to zużyjesz do ciała lub na włosy (uważając na zawartość rumianku bo może rozjaśnić).
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 09:32   #1535
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Teraz może troszkę z innej beczki... chciałam też się zabrać za olejowanie włosów i chciałam sobie kupic Vatikę kokosową no ale skoro bym kupiła dużą butelkę oliwy z orzechów włoskich to można nią olejowac włosy?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 09:40   #1536
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mozna, Dziewczyny go chwalą (ale z tym zapraszam do wątku o olejowaniu włosów na Fryzjerskim )
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 10:57   #1537
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Na blogu u Aliny jest rozpiska olejów ( dla cery tłustej, a także dla trądzikowej, zanieczyszczonej) i na obu tych listach jest olej lniany i sezamowy. Czy któraś z was robiła mieszankę z którymś z tych olejów?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 11:09   #1538
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny a czy do ocm nadawalyby sie moze olejki Alterry? podobno skladowo dobre na skore, wlosy itp np ten klik tylko czy czasem nie maja za duzo skladnikow roznorodnych? bo do ocm chyba najlepiej takie najprostsze?
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:12   #1539
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy do ocm nadawalyby sie moze olejki Alterry? podobno skladowo dobre na skore, wlosy itp np ten klik tylko czy czasem nie maja za duzo skladnikow roznorodnych? bo do ocm chyba najlepiej takie najprostsze?
Tu jedna dziewczyna opisuje: http://chillcake.blogspot.com/2012/0...kado-pena.html
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:21   #1540
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
czyli pozytywnie
wiec moze skusze sie na ten migdaly i papaja

Ma:
Glycine Soja Oil - Olej sojowy
Ricinus Communis Seed Oil- Olej rycynowy
Prunus Amygdalus Dulcis Oil - Olej migdałowy
Zea Mays Germ Oil - Olej kukurydziany
Sesamum Indicum Seed Oil - Olej sezamowy
Triticum Vulgare Germ Oil - Olej z kiełków pszenicy
Vitis Vinifera Seed Oil - Olej winogronowy
Carica Papaya Seed Oil - Olej z papai
Olea Europaea Fruit Oil - Oliwa z oliwek
Persea Gratissima Oil - Olej z awokado
Simmondsia Chinensis Seed Oil - Olej jojoba
Helianthus Annuus Seed Oil - Olej słonecznikowy
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:31   #1541
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Princesska22 Pokaż wiadomość
A są jakieś podkłady mineralne ktore dobrze kryją? Bo sie nie orientuje....
osobiscie testowalam wiele i najbardziej kryjacy przy najmniejszym efekcie tynku na twarzy byl lumiere fawles face. lucy moze i ok ale zbyt ciastowata i ciezka. lumiere ff ma krycie niemal identyczne jak ona

pixie jest tez fajny dobre krycie przy lekkim naruralnym glow-ie ale moze z niektorych splywac za szybko. dodatkowo cenowo jest niefajnie wychodzi jak dla poczatkujacych;/
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2012-01-20 o 11:34
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 12:22   #1542
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzis rano zauważyłam że pojawiły mi sie nowe zaskórniki na twarzy
myślicie że to proces oczyszczania twarzy po ocm dodam że przez ostatnie dwa dni robiłam parówki
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 12:46   #1543
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
dzis rano zauważyłam że pojawiły mi sie nowe zaskórniki na twarzy
myślicie że to proces oczyszczania twarzy po ocm dodam że przez ostatnie dwa dni robiłam parówki

Mi po parówkach nigdy nie wychodziły nowe krostki. Ciężko stwierdzić,
mnie wysypało po jakiś 2 dniach stosowania OCM i to wyjątkowo dokuczliwie, ale powoli to znika. Trudno powiedzieć jak jest w Twoim przypadku, nie rób póki co parówek, stosuj dalej OCM i zobaczysz czy dalej będzie Ci coś nowego wyskakiwać
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 13:19   #1544
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
czyli pozytywnie
wiec moze skusze sie na ten migdaly i papaja

Ma:
Glycine Soja Oil - Olej sojowy
Ricinus Communis Seed Oil- Olej rycynowy
Prunus Amygdalus Dulcis Oil - Olej migdałowy
Zea Mays Germ Oil - Olej kukurydziany
Sesamum Indicum Seed Oil - Olej sezamowy
Triticum Vulgare Germ Oil - Olej z kiełków pszenicy
Vitis Vinifera Seed Oil - Olej winogronowy
Carica Papaya Seed Oil - Olej z papai
Olea Europaea Fruit Oil - Oliwa z oliwek
Persea Gratissima Oil - Olej z awokado
Simmondsia Chinensis Seed Oil - Olej jojoba
Helianthus Annuus Seed Oil - Olej słonecznikowy
Teoretycznie można tego użyć, ale jeżeli okaże się, że Twojej skórze nie pasuje któryś składowy olej w olejku, to w życiu nie dojdziesz który zawinił
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 15:40   #1545
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny a co myślicie o oliwce BabyDream fur mama do OCM? Bo chyba ją sobie zakupie do olejowania włosów...
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 15:51   #1546
bumka
Przyczajenie
 
Avatar bumka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To ja też postaram się dorzucić moje trzy grosze do wątku.

OCM stosuję ok. 3 tygodni. Byłam zrozpaczona, bo w okolicach brody zaczęły pojawiać mi się okropne gule, które makijaż dodatkowo podkreślał. Już na drugi dzień miałam wrażenie, że zaczęły znikać. A generalnie po tygodniu miałam cerę jak nigdy.
A teraz zaczęły mi wyskakiwać ropne syfki, też w okolicach brody. Już miałam zwątpić i zacząć obrzucać metodę ocm błotem, ale doczytałam porządnie wątek i- zaczęłam się zastanawiać, czy to nie znak, że moja cera się oczyszcza. Bo może i są to ropne syfki, ale nijak nie swędzą czy nie otacza ich czerwona aureola, jak to było dawniej w przypadku pojawiania się takich agentów.
No dobrze, ale z drugiej strony- czemu niby moja cera miałaby oczyszczać się dopiero teraz?
bumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 20:17   #1547
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

cześć dziewczyny!

Śledzę wątek od jakiejś 20 strony, aż w końcu podjęłam życiową decyzję i zarejestrowałam się na forum. W końcu nie ma nic lepszego w trakcie sesji niż przeglądanie wizażu Mam nadzieję, że przygarniecie kolejną zbłąkaną duszę?

do rzeczy: OCM stosuję od ok. miesiąca. Używam mieszanki oleju rycynowego z oliwką Hipp (zależnie od dnia, daję 20-40% rycynowego). Całkiem mi służy, cera się uspokoiła. Teraz przechodzę wysyp, ale nie jest źle, może ze 3 bulbozaury pojawiły się w ostatnich dniach. Wszelkie niespodzianki traktuje pastą cynkową i następnego dnia łatwo dają się zatuszować.
Przyzwyczaiłam się już do wieczornego 'rytuału' z czajnikiem i szmatką w łazience

Na pewno zostaję przy OCM, zastanawiam się tylko nad zmianą oliwki na inny olej, bo efekty są, ale nie tak dobre, jakich oczekiwałam. Myślałam o sezamowym albo jojoba, jako, że mam cerę mieszaną w stronę tłustej. Kwestia wybrania się do sklepu i znalezienia
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 22:17   #1548
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja polecam zmianę wszelkiego typu mieszanek olejowych (hipp, babydream) na czysty olej. Zauważam różnicę - stosowałam babydream i jakoś tak nie do końca mnie zadowalał, teraz olej migdałowy- i super jest, przekonuję się do metody, zoaczymy jakie będą skutki za jakiś czas.
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:01   #1549
Lenka_1105
Przyczajenie
 
Avatar Lenka_1105
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 15
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!

Śledzę wątek od jakiejś 20 strony, aż w końcu podjęłam życiową decyzję i zarejestrowałam się na forum. W końcu nie ma nic lepszego w trakcie sesji niż przeglądanie wizażu Mam nadzieję, że przygarniecie kolejną zbłąkaną duszę?

do rzeczy: OCM stosuję od ok. miesiąca. Używam mieszanki oleju rycynowego z oliwką Hipp (zależnie od dnia, daję 20-40% rycynowego). Całkiem mi służy, cera się uspokoiła. Teraz przechodzę wysyp, ale nie jest źle, może ze 3 bulbozaury pojawiły się w ostatnich dniach. Wszelkie niespodzianki traktuje pastą cynkową i następnego dnia łatwo dają się zatuszować.
Przyzwyczaiłam się już do wieczornego 'rytuału' z czajnikiem i szmatką w łazience

Na pewno zostaję przy OCM, zastanawiam się tylko nad zmianą oliwki na inny olej, bo efekty są, ale nie tak dobre, jakich oczekiwałam. Myślałam o sezamowym albo jojoba, jako, że mam cerę mieszaną w stronę tłustej. Kwestia wybrania się do sklepu i znalezienia
Od 2 tygodni oczyszczam swoją skórę OCM, poprawa jest widoczna, mimo że od dawna nie wychodziło mi tyle syfu na raz ale sama skóra jest gładka, mam mniej zaskórników i pory są mniej widoczne. Stosuję właśnie olej jojoba z olejem rycynowym i oliwką J&J w stosunku 30/30/40. Czytałam dużo o olejku jojoba więc postanowiłam kupić, tylko cena odstrasza 44 zł za 100 ml chyba że przepłaciłam w zielarskim No nic, wole takie efekty jak mam, jak żadnych
Lenka_1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 12:10   #1550
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka_1105 Pokaż wiadomość
Od 2 tygodni oczyszczam swoją skórę OCM, poprawa jest widoczna, mimo że od dawna nie wychodziło mi tyle syfu na raz ale sama skóra jest gładka, mam mniej zaskórników i pory są mniej widoczne. Stosuję właśnie olej jojoba z olejem rycynowym i oliwką J&J w stosunku 30/30/40. Czytałam dużo o olejku jojoba więc postanowiłam kupić, tylko cena odstrasza 44 zł za 100 ml chyba że przepłaciłam w zielarskim No nic, wole takie efekty jak mam, jak żadnych
Oliwka johnson&johnson? O taką chodzi? Przecież to sama parafina... Ja bym ją na twoim miejscu od razu zamieniła na co innego, bo to się mija z celem.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:11   #1551
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka_1105 Pokaż wiadomość
Od 2 tygodni oczyszczam swoją skórę Czytałam dużo o olejku jojoba więc postanowiłam kupić, tylko cena odstrasza 44 zł za 100 ml chyba że przepłaciłam w zielarskim No nic, wole takie efekty jak mam, jak żadnych
pewnie, jak widac efekty to zawsze sie oplaca!

Nie wiem jaki masz ten olej, ja kupiłam w "złoty" zimnotloczony w sklepie ecospa za 26,70 http://www.ecospa.pl/olej-jojoba-zlo...czony-p-8.html
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:23   #1552
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja powoli zaczynam zastanawiać się nad przerwaniem OCM...
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 14:34   #1553
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
ja powoli zaczynam zastanawiać się nad przerwaniem OCM...
czemu?

@Lenka - też mi się wydaje, że przepłaciłaś. Ja zamówiłam na DOZ-ie, co prawda 50ml, ale za 15zł
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 14:40   #1554
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
czemu?
wysyp, który po umyciu twarzy jest bardzo czerwony i nie chce zejść plus czerwone jakby takie plamki na twarzy. Nie wiem czy to wszystko ma mi zamiar jeszcze wyjść czy co to jest??

Nie mogę na to patrzeć już
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 18:30   #1555
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
ja powoli zaczynam zastanawiać się nad przerwaniem OCM...
Cynamonka, ewentualnie odstaw na jakiś czas, obserwuj skórę i potem znó wróć do OCM.

Cytat:
Napisane przez bumka Pokaż wiadomość
To ja też postaram się dorzucić moje trzy grosze do wątku.

OCM stosuję ok. 3 tygodni. Byłam zrozpaczona, bo w okolicach brody zaczęły pojawiać mi się okropne gule, które makijaż dodatkowo podkreślał. Już na drugi dzień miałam wrażenie, że zaczęły znikać. A generalnie po tygodniu miałam cerę jak nigdy.
A teraz zaczęły mi wyskakiwać ropne syfki, też w okolicach brody. Już miałam zwątpić i zacząć obrzucać metodę ocm błotem, ale doczytałam porządnie wątek i- zaczęłam się zastanawiać, czy to nie znak, że moja cera się oczyszcza. Bo może i są to ropne syfki, ale nijak nie swędzą czy nie otacza ich czerwona aureola, jak to było dawniej w przypadku pojawiania się takich agentów.
No dobrze, ale z drugiej strony- czemu niby moja cera miałaby oczyszczać się dopiero teraz?
Kochana, pisałam już że oczyszczanie może trwać nawet kilka miesięcy, jeśli np. stosujesz tradycyjne kosmetyki, brakuje Ci witamin, mało śpisz, źle się odżywiasz, masz złe składy w kosmetykach, nie dbasz dobrze o cerę, mieszkasz i pracujesz w miejscu zanieczyszczonym, albo klimatyzowanym...... itp. masę innych rzeczy ;-)
Zanim skóra zacznie czerpać cudowne właściwości z olejów, musi się oczyścić, tzn. wywalić cały syf, ale popatrz też, że jeśli nie używasz już chemii do mycia twarzy, to skóra zamiast bronić się przed np. parabenami, czy SLSami może swoje siły poswięcić na dogłębne oczyszczenie i "wypchanie" na zewnątrz, tego co w niej siedzi już dłuższy czas....także nie poddawaj się ;-)
Syfów nie wyduszaj, stosuj OCM, ale w miejscach, gdzie masz dużo zmian nie trzeyj tak mocno ściereczką.

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Na blogu u Aliny jest rozpiska olejów ( dla cery tłustej, a także dla trądzikowej, zanieczyszczonej) i na obu tych listach jest olej lniany i sezamowy. Czy któraś z was robiła mieszankę z którymś z tych olejów?
Ja z lnianym, i mam cerę mieszaną ze strefą T, olej ten mi nie pasuje w mieszance.

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Teraz może troszkę z innej beczki... chciałam też się zabrać za olejowanie włosów i chciałam sobie kupic Vatikę kokosową no ale skoro bym kupiła dużą butelkę oliwy z orzechów włoskich to można nią olejowac włosy?
Z orzechów jak najbardziej na włoski

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny dzisiaj byłam na zakupach z mężem i tak sobie przy okazji przeglądałam półeczki z potrzebnymi rzeczami do OCM no i tak... W carrefour mają bardzo duży wybór oleji i juz sama nie wiem który by był najlepszy (chociaż na razie w planach mam oliwkę hipp). Są tam też fajne ściereczki z mikrofibry po 2,29zł/szt. (w biedronce nie widziałam pakowanych po 3 tylko widziałam pojedyncze za 2,99zł).
Zastanawiałam się w czym sobie sporządzę moja mieszankę(jeśli już wszystko zakupię) i w rossmannie chciałam kupić sobie miniaturkę produktu jakiegokolwiek żeby mieć buteleczkę (szczerze mówiąc wcale sie nie opłaca tych miniaturek) ale zauważyłam tam super rzecz, a mianowicie buteleczke 100 ml z pompeczką (jest też ze zwykłym koreczkiem) za 1,99zł od razu ja wzięłam i juz nie muszę główkować w czym ja to zrobie

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

A i jeszcze jedno: to maja byc oleje rafinowane czy nierafinowane?
Buteleczka na mieszankę: jak Ci sie skończy olej rycynowy, używaj tej. Mieszankę powinno się przechowywać w ciemnym szkle, a jeśli oleje są aurat nierafinowane, to już w ogóle ja nie wyobrażam sobie by je wlać do plastiku!!

Rafinowane - z dodatkami, ulepszaczami, konserwantami, poprawiaczami, podgrzewane, gotowane, mieszane z innymi olejami itp.

Nierafinowane- czyste, bez dodatku chemii, mogą mieć mętny osad, droższe.

Dziewczyny piszą różnie, bo niektórym odpowiadają rafinowane, a innym nie. Trzeba przetestować na sobie.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:13   #1556
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy olej extra vergine jest tym, czego szukam do olejowania?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 21:21   #1557
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dobry wieczór Paniom! Mogę się przylączyć?

Póki co przeczytalam pigulkę z pierwszego postu i kilka stron dopiero ale obiecuję poprawę!
I chyba dziś idę się pierwszy raz naolejować.. Kocham stosować oleje na wlosy, ale nakladać na twarz? Jeszcze nie próbowalam, więc "i'm so excited"

Zabieram się za dalszą lekturę..
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 22:49   #1558
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, szukam już jakiś czas szmatek muślinowych. Co jestem w pobliżu The Bodyshop, to biegnę zapytać, czy mają i nie mogę jej nigdy upolować :| Teraz używam mikrofibry, ale naoglądałam się filmików o cudownym działaniu szmatki i zachorowałam na nią. Czy któraś z Was używała obu i może je porównać? Jest sens tak ich szukać?
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 23:04   #1559
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wg mnie mikrofibra lepiej ściera
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 23:32   #1560
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No to w poniedziałek lecę po mikrofibrę, bo mój ręcznik jest za duży a nie mam malego..

Już jestem po pierwszym OCM
Dalam proporcje dla cery tlustej, bo takową mam: 30%rycyny i 70%oliwki dla dzieciaków. Dopiero potem wyczytalam, że dla trądzikowej polecacie olej z orzecha wloskiego, który mam. I kocham go nakladać na włosy.. Ale podzielę się też z buzią
Calość trwa o dziwo krótko! Myślalam, że ten caly rytual będzie mi zabierać caly wieczór, ale wcale tak nie jest!
Po wytarciu olei nalożylam maść Epiduo punktowo na pryszcze i cale czolo, bo wyczytalam, że można smarować się jeszcze kremami/maściami. Nic nie piecze, nie jest podrażnione, wręcz przeciwnie - buzia fajna w dotyku

Jakbyście mialy jakieś uwagi i sygestie to będę bardzo wdzięczna!
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.