Socjal w niemczech - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-06, 13:59   #1
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi

Socjal w niemczech


Witam, tak pomyślałam że może przydałby się taki wątek gdzie mogłybyśmy pisać odnośnie socjali, kindergeld, dofinansowanie do mieszkania itd. może ktoś by chciał podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą na ten temat :P co wy na to? Jest ktoś ze mną i mnie popiera?
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 14:18   #2
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Socjal w niemczech

juz sam tytul watka brzmi ohydnie...

"socjal" jest dla oszustow, biedakow, nieudacznikow itp.
Proponowalabym zatytulowac watek inaczej...
sorry za moje zdanie, ale wkurza mnie to jak ludzie szukaja furtek jak wykiwac panstwo i nic nie robic...
Najlepiej na socjalu siedziec, a reszta niech pracuje i placi podatki.
Cisnienie mi skoczylo......
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 14:42   #3
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Socjal w niemczech

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
juz sam tytul watka brzmi ohydnie...

"socjal" jest dla oszustow, biedakow, nieudacznikow itp.
Proponowalabym zatytulowac watek inaczej...
sorry za moje zdanie, ale wkurza mnie to jak ludzie szukaja furtek jak wykiwac panstwo i nic nie robic...
Najlepiej na socjalu siedziec, a reszta niech pracuje i placi podatki.
Cisnienie mi skoczylo......

klask i:
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 15:04   #4
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Socjal w niemczech

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
juz sam tytul watka brzmi ohydnie...

"socjal" jest dla oszustow, biedakow, nieudacznikow itp.
Proponowalabym zatytulowac watek inaczej...
sorry za moje zdanie, ale wkurza mnie to jak ludzie szukaja furtek jak wykiwac panstwo i nic nie robic...
Najlepiej na socjalu siedziec, a reszta niech pracuje i placi podatki.
Cisnienie mi skoczylo......
hehe śmiesznie wyszło też jestem tego zdania, dla jasności- pracuje legalnie odprowadzam podatki itd. chodziło jednak o dofinansowanie do mieszkania np, dofinansowanie na kurs językowy, jak zajdę w ciążę i mnie wyrzucą z pracy to sry ale będę potrzebowała pomocy, i właśnie wtedy napiszę na tym wątku i poszukam pomocy tutaj...

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Ale skąd wiesz, że autorka ma taki zamiar? :x Już bez przesady. Podatki są na tyle wysokie, że płacąc je, płacisz za swój obecny, czy przyszły socjal. Nikt ci z nieba niczego nie da.
dzięki najlepiej to od razu rzucić się z pazurami...
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 15:48   #5
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Socjal w niemczech

No, a jak by inaczej. Najpierw pracuj I plac podatki, a potem jak ci sie noga powinie, to inne "poloczki" jeszcze ci z buta dadza bos oszust, nieudacznik I bidok.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 16:04   #6
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Socjal w niemczech

Cytat:
Napisane przez 86lola Pokaż wiadomość
No, a jak by inaczej. Najpierw pracuj I plac podatki, a potem jak ci sie noga powinie, to inne "poloczki" jeszcze ci z buta dadza bos oszust, nieudacznik I bidok.
aż się łza w oku kręci, smutna prawda... ale co zrobisz? nie kumam tego, rusek ruskowi za granicą pomoże, turek turkowi wszystko by oddał. Polak polakowi z uśmiechem na twarzy nóż w plecy wbije...

założyłam wątek z myślą że może komuś on pomoże, jednak jak widać jak to zawsze Polacy zagranicą nie są chętni do pomocy ale do zjechania kogoś to pierwsi i od razu z pazurami...

może i mój błąd bo mogłam jakoś inaczej zatytułować wątek.
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso

Edytowane przez sharmi
Czas edycji: 2014-11-06 o 16:06
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 16:20   #7
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Socjal w niemczech

Moze tytul I troche zle sie kojarzyc niektorym, ale to niepowod do linczu, prawda?
Sa tez fajni Polacy tutaj, co chetnie pomagaja innym.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 16:34   #8
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Socjal w niemczech

wierze w karmę i że dobro powraca!!!

tytuł może i dobrze że kontrowersyjny przyciągnie ludzi, a jakich to się przekonamy...
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 16:54   #9
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Socjal w niemczech

Dobrze by bylo, aby sie rozwinal, bo oprocz tego, ze mozna sobie nawzajem pomoc, doradzic to I nawiazac nowe znajomosci.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 17:44   #10
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Socjal w niemczech

Cytat:
Napisane przez 86lola Pokaż wiadomość
Dobrze by bylo, aby sie rozwinal, bo oprocz tego, ze mozna sobie nawzajem pomoc, doradzic to I nawiazac nowe znajomosci.
lola dobrze piszesz! polać jej
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 19:02   #11
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Socjal w niemczech

W rozwiniętych krajach obywatele dostają pomoc od państwa i nie widzę w tym nic złego To chyba dobrze, że dbają o "swoich", którzy płacą podatki, nie wiem dlaczego traktować to jako formę wyłudzenia. Co innego jak ktos żyje z socjalu, ale to jest raczej mniejszość.

Nie pomogę z sytuacją w DE, bo tam nie mieszkam, ale oburzyła mnie ta 2. wiadomość w wątku...
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 19:52   #12
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Socjal w niemczech

Cytat:
Napisane przez 201705291006 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Takie są zasady solidarności.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 21:55   #13
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Socjal w niemczech

To ja to moze ujme tak:
Najpopularniejszy to jest chyba kindergeld, kazdy kto mieszka w Niemczech I ma dzieci to moze go otrzymac. I pobieraja go tak ubodzy jak I bogaci, poprostu sie nalezy I juz.

Jesli ktos wynajmuje mieszkanie, ktore niema odpowiednich standardow, typu kaloryfer niegrzeje, czy okno przecieka, to moze obnizyc o jakis tam procent czynsz

Albo, poprostu mozna sobie odliczyc od podatku pranie odziezy robotniczej

I wlasnie o tego typu porady, mysle, ze watek moglby sie rozwijac.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 21:57   #14
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Socjal w niemczech

ja mysle ze emenyx chodzilo raczej o obywateli, ktorzy przyjechali do Niemiec dnia nie przeprowadzali tutaj a siedza na socjalu..i wcale nie ejst ich mniejszosc ... niestety...

prawde mowiac czasami mnie to zasmuca, bo widze ile ja musze pracowac i musze wszystko sama oplacic, place za przedszkole, swietlice, jedzenie dzieciom tam, basen itd...a niezarabiam niewiadomo ile a Ci co siedza na socjalu maja same znizki, za darmo przedszkole, doplaty do wycieczek itd..i wymowke ze nie znaja niemieckiego albo maja male dzieci... itd.. wczesniej socjal byl wlasnie tak jak mowicie pomoc w czasie gdy straci sie prace....jednak coraz czesciej jest to sposob na zycie...

Mieszkam w Niemczech 20lat i ja chetnie pomoge jesli chodzi o jakies urzedowe sprawy, gdzie sie udac, jak zalatwic papiery ..akurat o socjalu wiem malo, bo mialam to szczescie i nie korzystalam, ale jesli chodzi o Kindergeld, Elterngeld, sprawy ciazowe, ubezpieczenie itd...to chetnie...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 22:52   #15
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Socjal w niemczech

Z pewnoscia autorce watku chodzi o to, aby sobie wlasnie podpowiadac, jak co I gdzie zalatwic po urzedach, szpitalach, czy szkolach I przedszkolach.

Ja jestem tu w sumie jeszcze krotko I o ile poznalam tu juz troche Polakow, to wszyscy pracuja.
I chyba niejest tak, ze za samo bycie tutaj dostaje sie pieniadze?

Heh, smiac mi sie chce jak kazdy mysli, ze jak sie juz tu jest to manna leci z nieba.
A rodziny emigrantow bardzo czesto tak sobie mysla, a potem stwierdzenia, ze popatrz, taki bogaty, a nie da...

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

MELEVIS, jak pracujesz na terenie Niemiec, czy to na polskiej umowie, czy niemieckiej, mozesz dostac kindergeld, tak ostatnio wyczytalam. A kilka dni temu sie dowiedzialam, ze wystarczy miec tu zameldowanie, aby go pobierac. Ale niejest to az tak duza kwota, zeby sie za to utrzymac.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 23:16   #16
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Socjal w niemczech

Cytat:
Napisane przez 201705291006 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Do tej pory było tak jak piszesz. Trzeba było się zameldować, powiedzieć, że nie ma się kasy na utrzymanie i tyle (pewnie jakoś to sprawdzali w banku, nie wiem). Znam osobę z Ameryki Południowej, która mieszkając w DE wyrobiła sobie polskie obywatelstwo (jej dziadek był polskim Żydem), nie mieszkając wcześniej w Polsce ani przez tydzień (w Niemczech nie byłoby to chyba możliwe, trzeba spędzić 6-7 lat w kraju, może są wyjątki, o których nie wiem) a że mieszka w DE dostaje niemiecki Kindergeld.

Dzisiaj Bundestag uchwalił, że nawet Europejczycy będą mieli tylko 6 miesięcy na znalezienie pracy w Niemczech. Potem wypad. Dopiero się okaże w jaki sposób urzędy będą do tego podchodzić.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-11-06 o 23:20
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 05:33   #17
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Socjal w niemczech

Na pewno jest forum Polakow w Niemczech i tam radzilabym sie udac. Na pewno ktos cos sensownego podpowie
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 06:15   #18
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Socjal w niemczech

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
ja mysle ze emenyx chodzilo raczej o obywateli, ktorzy przyjechali do Niemiec dnia nie przeprowadzali tutaj a siedza na socjalu..i wcale nie ejst ich mniejszosc ... niestety...

prawde mowiac czasami mnie to zasmuca, bo widze ile ja musze pracowac i musze wszystko sama oplacic, place za przedszkole, swietlice, jedzenie dzieciom tam, basen itd...a niezarabiam niewiadomo ile a Ci co siedza na socjalu maja same znizki, za darmo przedszkole, doplaty do wycieczek itd..i wymowke ze nie znaja niemieckiego albo maja male dzieci... itd.. wczesniej socjal byl wlasnie tak jak mowicie pomoc w czasie gdy straci sie prace....jednak coraz czesciej jest to sposob na zycie...

Mieszkam w Niemczech 20lat i ja chetnie pomoge jesli chodzi o jakies urzedowe sprawy, gdzie sie udac, jak zalatwic papiery ..akurat o socjalu wiem malo, bo mialam to szczescie i nie korzystalam, ale jesli chodzi o Kindergeld, Elterngeld, sprawy ciazowe, ubezpieczenie itd...to chetnie...
dokladnie, chociaz jedna zrozumiala ogorekPazurek czytasz w moich myslach !

Chodzi o to, ze sporadycznie pojawiaja sie tu na Forum osoby, ktore tylko chca dowiedziec jak otrzymac zasilki, oszukac panstwo, a najlepiej jeszcze wszystko podwojnie dostac.
Dziewczyny pisza i doradzaja, a takie osoby pozniej sie juz nigdy na Forum nie pojawiaja.
Ktos kto uczciwie tu pracuje, orientuje sie w podstawowych swiadczeniach.

Nazwa "Socjal" jest negatywna...i chcac dowiedziec sie czesgos o kraju w ktorym mieszkam szukalam inoformacji o pracy, studiach, uznaniu dyplomow, a nie o socjalach....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 09:48   #19
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Socjal w niemczech

EMENYX- socjal- nazwa kontrowersyjna ale jak pisały dziewczyny wyżej, jak ci się noga powinie to też będziesz szukała pomocy i czytała o tym czy pytała innych. po drugie jak pisałam wyżej też PRACUJE i zbieram sobie na ten socjal, po trzecie, też szukałam info na temat dyplomu i uznania go tutaj, po czwarte widzę że lubisz atakować ludzi... kolejna sprawa, nawet jeśli ktoś sporadycznie pojawia się na forum, szuka pomocy i jej dostanie- skąd wiesz że któregoś dnia nie pomoże innej osobie? dobro powraca...a może ktoś jest serio w bardzo bardzo kiepskiej sytuacji i nie ma tu nikogo i potrzebuje pomocy? widzę że przeszłabyś obojętnie bo 'ta osoba przyjechała tutaj i liczy na pomoc od państwa i nie pracuje" praca to nie wszystko. wszystko to pieniądze. przeczytalam bardzo dużo wątków na forach gdzie np. kobiety miały poukładane życie szczęśliwe i nagle bum, mąż zaczął pić, bić je a one uciekały z dziećmi od mężów i np właśnie do znajomych za granicę- bez niczego bo mąż zabrał wszystko... i wtedy co? SZUKAJĄ POMOCY! i wtedy może wpiszą w wyszukiwarkę i znajdą ten wątek i może uda im się od nowa poukładać życie.... ale nie, lepiej od razu wyskoczyć z pazurami i atakować że jak to SOCJAL.....!!!!!!!!!!!!


dzięki innym dziewczynom które zrozumiały wątek i z chęcią pomogą, udzielą rady, czy uraczą dobrym słowem


a i jeszcze jedno- ja tu pracuje uczciwie, od ponad pół roku i nie wiem nic o socjalu i innych takich, a kto wie jak się życie potoczy więc wolałabym o tym wiedzieć WCZEŚNIEJ!

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
juz sam tytul watka brzmi ohydnie...

"socjal" jest dla oszustow, biedakow, nieudacznikow itp.
mi też ciśnienie podskoczyło czytając to.... gratuluje
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso

Edytowane przez sharmi
Czas edycji: 2014-11-09 o 09:43
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-09 10:48:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.