Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-08, 14:23   #1771
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Lukrecja powoduje efekt lepkości a koenzym rozpuszcza się w olejach na ciepło(pogrzewając go np przy gazniku-ja tak robię)
Judge, dzięki za informację. W takim razie następnym razem zastąpię lukrecję czymś innym, bo to jest NIE DO WYTRZYMANIA
A powiedz - może wiesz z czym nie należy łączyć koenzymu? Bo niedługo planuję kręcić krem z retinolem i kwasem hialuronowym i tak się zastanawiam...
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 15:25   #1772
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Gdzie moge kupic tanie buteleczki na hydrolaty Na BU sa ale male

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie serum Lemon i Toniku z kwasem Aha/Bha 10%. Moge jednoczesnie stosowac te dwa produkty Oczywiscie pamietam o nawilzeniu i filtrze.
Tak mysle ktore wprowadzic pierwsze zeby zobaczyc jak na to skora zareaguje

A przepraszam znalazlam juz odpowiedz, ze mozna łaczyc, ale nie wiem czy moge na raz zastosowac te produkty?

Edytowane przez fiolusiek
Czas edycji: 2010-10-08 o 15:27
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 17:16   #1773
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Navo, nie robiłabym sobie zbyt wielkich nadziei na likwidację zaskórników. W pewnym stopniu wszystkie olejki eteryczne mają działanie antybakteryjne - ale bez przesady. Olejek możesz dodawać (w małych porcjach - 5 kropelek na 10 ml) do oleju bazowego, balsamu lub kremu do twarzy.

Vea, hydrolaty z różnych sklepów nie zawsze pachną tak samo - to zależy od surowca, producenta, technologii pozyskiwania, konserwantów. Dla mnie akurat oczarowy z Mazideł pachnie cudnie, a ekologiczny jeszcze lepiej... ale to kwestia gustu.
Do Twojej skóry dobre powinno być też geranium i hydrolaty cytrusowe oraz zielona herbata. No i róża - to klasyk dla każdego.
Oleje można stosować jako olejki do kąpieli - wszystkie. Jeśli dodasz do nich emulgatora, ułatwisz sobie mycie wanny Co do ich zapachu - bywa różny, niekoniecznie związany z zapachem rośliny, z której jest pozyskiwany.
Dla TŻ poleciłabym masło shea - jest tłuste, a cudownie nawilża i natłuszcza. Radzi sobie z popękanymi piętami i wszelkimi innymi przesuszeniami.

Aggie, ja nie Jugde, ale odpowiem: Q10 możesz spokojnie połączyć z retinolem i kwasem hialuronowym.

Filolusiek, możesz stosować to razem, jeśli nie podrażnisz skóry.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 17:23   #1774
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie niedawno mleczko winogronowe. Super sprawdza się pod puder maturalny, nie świeci się wcale. Na razie testowałam go tylko solo.
A skąd to mleczko ?:->

Uzywala ktoras z Was tego mleczka http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100024
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 17:49   #1775
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna
Mają rację dziewczyny, że nick powinnaś mieć "Niezastąpiona"

To ja jeszcze o malutkie uściślenie przed zakupami poproszę:
- czy hydrolat oczarowy z Mazideł pachnie tak jak ten z BU ( zapach bardzo mi się podoba i jeśli mazidłowy jest podobny, to nie będę kombinowała ze zmianami)?
- czy oleje: żurawinowy, jeżynowy i z orzecha włoskiego pachną tym, z czego są zrobione?

Masło dla TŻ wpisane na listę
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 19:33   #1776
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
A skąd to mleczko ?:->

Uzywala ktoras z Was tego mleczka http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100024
Mleczko winogronowe z mazideł. Taki rzadszy krem.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 19:37   #1777
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, ja od środy zachwycam się moja paczką z EcoSpa Masła, oleje, olejki eteryczne. Zwłaszcza masło karite nilotica i olej arganowy z prażonych orzechów. Bajka

Zastanawiam się czy nie zrobic by oddzielnego wątku od produkcji kosmetyków do ciała. Czyli masła, peelingi, olejki i kule do kąpieli oraz wszelkie kremy, musy i tak dalej. wiele przepisów niknie gdzieś w wątkach o poszczególnych sklepach z półproduktami. Co o tym sądzicie?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-08, 19:57   #1778
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Powiedzcie mi, bo może ja głupia jestem, ale czym się różni tak diametralnie droższy hydrolat oczarowy z mazidel, od takiego z bu, zsk? szklaną butelką?

A co do olei to mam aktualnie dwa: lniany i z kiełków pszenicy z zsk, z kiełków jeszcze nie używałam, bo nie doczytałam, on ma wit E i boje sie, ze mnie zapcha
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 20:49   #1779
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
To ja jeszcze o malutkie uściślenie przed zakupami poproszę:
- czy hydrolat oczarowy z Mazideł pachnie tak jak ten z BU ( zapach bardzo mi się podoba i jeśli mazidłowy jest podobny, to nie będę kombinowała ze zmianami)?
Przyznam, że nie pamiętam...

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
- czy oleje: żurawinowy, jeżynowy i z orzecha włoskiego pachną tym, z czego są zrobione?
Orzechowy rzeczywiście pachnie orzechami, żurawina jest z nasion, więc pachnie... jakimś zielskiem. Jeżynowy mam, ale nie otwarty.

Reavela, który hydrolat jest taki drogi? Chyba masz na myśli ekologiczny?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 20:56   #1780
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję za informację

Pytania przechodzą dalej, gdyby któraś z dziewczyn mogla pomóc, będę bardzo wdzięczna
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 06:33   #1781
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Reavela, który hydrolat jest taki drogi? Chyba masz na myśli ekologiczny?
no tak, niedopatrzenie
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-09, 11:11   #1782
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Mleczko winogronowe z mazideł. Taki rzadszy krem.
O dzięki właśnie szykuje zamówienie z mazideł to weme to mleczko może akurat mi podpasuje
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 14:36   #1783
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam.
Otóż od pewnego czasu stosuję na noc serum składające się z ha i oleju tamanu lub maceratu z kasztanowca - mam cerę trądzikowo-naczynkową (dlatego jednego dnia tamanu z ha, a następnego kasztanowiec z ha i tak naprzemian).
Ostatnio zamówiłam olej z czarnej porzeczki. I tu pojawia się moje pytanie - lepiej dodawać kilka kropel do serum z kasztanowcem czy tamanu? Jest to całkiem obojętne, czy jednak jakoś lepiej ta porzeczka współpracowałaby z konkretnym olejem?
Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 19:33   #1784
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
no tak, niedopatrzenie
to może ja się wtrące bo mam aktualnie eko oczar i mam porównanie ze zwykłym nieekologicznym z Biochemii.
Od pierwszego użycia oddana byłam wersji zwykłej z bu(wiadomo zapach ale i działanie nawilżajace, ściągające pory) Ten z mazideł wręcz na odwrót - wysusza a nie nawilża no i zapach wyparował na początku pomyślałam że pomylili zamówienie i to nie jest mój ukochany hydrolat a jednak nie! ekologiczny zupełnie inaczej pachnie i na moją mieszaną buzie już tak dobrze nie działa Według mnie różnią się od siebie i to bardzo..

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Judge, dzięki za informację. W takim razie następnym razem zastąpię lukrecję czymś innym, bo to jest NIE DO WYTRZYMANIA
A powiedz - może wiesz z czym nie należy łączyć koenzymu? Bo niedługo planuję kręcić krem z retinolem i kwasem hialuronowym i tak się zastanawiam...
pewka, ja tam wszędzie ładuje Q10 Lubię ten chwilowy efekt samoopalacza jako że na codzień bladzioch(filtrująca)

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Witam.
Otóż od pewnego czasu stosuję na noc serum składające się z ha i oleju tamanu lub maceratu z kasztanowca - mam cerę trądzikowo-naczynkową (dlatego jednego dnia tamanu z ha, a następnego kasztanowiec z ha i tak naprzemian).
Ostatnio zamówiłam olej z czarnej porzeczki. I tu pojawia się moje pytanie - lepiej dodawać kilka kropel do serum z kasztanowcem czy tamanu? Jest to całkiem obojętne, czy jednak jakoś lepiej ta porzeczka współpracowałaby z konkretnym olejem?
Z góry dziękuję za pomoc.
Ja bym nie mieszała olei bo każdy z nich ma różne zawartości cennych składników odżywczych w postaci np.antyoksydantów
Sama zauważyłam że jak co noc nakładam inny olej to nie moge dostrzec który najbardziej mi podpasował dlatego np tydzień testuję jeden potem biorę się za następny Proponuję tradycyjne połączenie olej+HA
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2010-10-09 o 19:39
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-10, 07:29   #1785
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Ja bym nie mieszała olei bo każdy z nich ma różne zawartości cennych składników odżywczych w postaci np.antyoksydantów
Sama zauważyłam że jak co noc nakładam inny olej to nie moge dostrzec który najbardziej mi podpasował dlatego np tydzień testuję jeden potem biorę się za następny Proponuję tradycyjne połączenie olej+HA
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego proponujesz nie łączyć olejów. Oczywiście warto testować je solo (kiedy coś zapycha albo bardzo służy, łatwo zidentyfikować delikwenta), ale kiedy mamy już ulubiony, łączenie jest bardzo pożyteczne (synergia działania). Oleje przecież zachowują swoje cenne właściwości w mieszankach. Zwłaszcza porzeczka ze względu na swój kolor świetnie się sprawdza właśnie w połączeniu z innym olejem. Wydaje mi się, że nie ma większego znaczenia, z którym olejem Olka ją wymiesza - byle odpowiadał cerze.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-10, 10:06   #1786
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Navo, nie robiłabym sobie zbyt wielkich nadziei na likwidację zaskórników. W pewnym stopniu wszystkie olejki eteryczne mają działanie antybakteryjne - ale bez przesady. Olejek możesz dodawać (w małych porcjach - 5 kropelek na 10 ml) do oleju bazowego, balsamu lub kremu do twarzy.
niezamienna, dziekuje za info bede dodawac kropelke lub dwie do glucika, jeszcze go nie otworzylam, ale czuje ze stanie sie to niedbawem
minalely chyba 2 m-ce od czasu, gdy pozegnalam drogeryjne kremy, na co dzien (na dzien i na noc) uzywam glucika olejowo-hialurowego +dodatki: vit ACE, skwalan, kolagen, NMF itd=> cudo cera jest wyraznie ladniejsza- gladsza, ladny kolorek i swietnie nawilzona. od 3 tyg mam wlaczone ogrzewanie w domu i w pracy, po 9-10godz, jak wracam do domu- nie mam sucharka zwykle po 3 godz w ogrzewaniu czulam "sciagiecie" skory, strefa T tez sie uspokoila , zaskorniki "znikaja", pory mniejsze, saaame plusy
do gotowych kremow i tonikow juz nie wroce
bardzo polubialam sie w hydrolatem oczrowym (ale juz sie skonczyl ) teraz testuje rozany- , z olejkow uzywam z nasion ogorka (zapach ) z dzikiej rozy, krokosza brawierskiego (mogly miec ladniejszy zapach...), jajoba, lniany
macerat nagietkowy czeka na swoja kolej
bardzo kusi mnie olejek z pestek dyni, arbuza, brokulow... i wiele innych
ostatnio wykombinowalam tonik kwasowo- mocznikowy
na pocztek dalam male stezenie kwasu (mlekowy) zobacze co sie bedzie dzialo po dluzszym okresie uzywania, mam w planie nieco zwiekszyc stezenie, ale to zima....

pozdrawiam olejkowo- hydrolatowe maniaczki
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-10, 14:51   #1787
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dziewczyny, polecam Wam hydrolat kadzidłowy z EcoSpa Tak pięknego zapachu nie ma chyba żaden hydrolat. Głęboki, ale nie "kościelny" zapach kadzidła. Marzenie o oriencie... Świetny do tłustej i mieszanej skóry - ściąga pory, zmiękcza skórę. Super!

Dziewczyny,

pomóżcie, proszę. Czy olej z różny piżmowej/rdzawej mocno zapycha? Chciałabym go stoswać na buzię (ujędrnienie+nawilżenie+n ablizny potrądzikowe). Zamowiłam właśnie flaszkę w EcoSpa. Jeśli zapycha to pójdzie do formulacji na ciało.

Siedze od godziny nad wyszukiwarką i nic nie mogę znaleźć...

BTW właśnie złożyłam drugie w tym miesiacu zamówienie na EcoSpa. Czyli trzecie mazidłowe w tym miesiacu. Oj, trzeba ukrucić szaleństwo jakoś...

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-10-11 o 14:45 Powód: Post pod postem
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 10:55   #1788
brighid
Przyczajenie
 
Avatar brighid
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: gorny slask
Wiadomości: 27
olej z kocanki? czy kogos uczulil?

Dziewczyny mam pilne pytanie mam bardzo wrazliwa skore z rumieniem naczynkowa ze sklonnosciami do tradzika rozowegfo i mega since pod oczami.Kupilam olej z kocanki gdyz podobno pomaga na takie problemy. Od kiedy go stosuje (3 tydzien) mam wrazenie ze skora sie pogorszyla
(wysyp pryszczy) a since sa jeszcze wieksze . Czy mozliwe ze moze on szkodzic?
brighid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 12:42   #1789
Umb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

pomóżcie, proszę. Czy olej z różny piżmowej/rdzawej mocno zapycha? Chciałabym go stoswać na buzię (ujędrnienie+nawilżenie+n ablizny potrądzikowe). Zamowiłam właśnie flaszkę w EcoSpa. Jeśli zapycha to pójdzie do formulacji na ciało.
Zużyłam próbkę oleju z róży z Mazideł i byłam nawet zadowolona. Nie zauważyłam żeby mnie dodatkowo zapychał, choć mam skórę skłonną do zaskórników. Dodawałam kilka kropel do różnych kremów - fajnie nawilżał, odżywiał i natłuszczał, jak na moją skórę nawet trochę za bardzo, więc bałam się go używać solo - zawsze czymś go rozcieńczałam.
Umb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 12:57   #1790
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Umb Pokaż wiadomość
Zużyłam próbkę oleju z róży z Mazideł i byłam nawet zadowolona. Nie zauważyłam żeby mnie dodatkowo zapychał, choć mam skórę skłonną do zaskórników. Dodawałam kilka kropel do różnych kremów - fajnie nawilżał, odżywiał i natłuszczał, jak na moją skórę nawet trochę za bardzo, więc bałam się go używać solo - zawsze czymś go rozcieńczałam.
Dzięki Umb Ja mam zamiar co drugi dzień mieszać go w "glucik" z serum HA z kwasem ferulowym z mazideł i tak stosować. Dla okluzji. Z tego co piszesz widzę, że to dobry wybor A jaki miał zapach? W sumie dziewczyny róznie piszą. Wiem, że nie pachnie różą. Czyli jaką ma woń?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 17:04   #1791
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: olej z kocanki? czy kogos uczulil?

Ja miałam czerwone place po nałożeniu tego oleju, ale możliwe, że to wina konserwantów. Dłużej nie byłam w stanie go używać, więc nie wiem jak moja cera by dalej reagowała.
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 17:35   #1792
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: olej z kocanki? czy kogos uczulil?

Cytat:
Dziewczyny mam pilne pytanie mam bardzo wrazliwa skore z rumieniem naczynkowa ze sklonnosciami do tradzika rozowegfo i mega since pod oczami.Kupilam olej z kocanki gdyz podobno pomaga na takie problemy. Od kiedy go stosuje (3 tydzien) mam wrazenie ze skora sie pogorszyla
(wysyp pryszczy) a since sa jeszcze wieksze . Czy mozliwe ze moze on szkodzic?
na moim oleju z kocanki (ecospa) jest napisane zeby nie używac nierozcienczonego jak go stosujesz i dokladnie ktory masz olejek?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 17:50   #1793
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja też mam olejek z kocanki ale z mazideł. Nie doczytałam nigdzie na stronie ani na etykiecie, żeby go rozcieńczać. To jest zastanawiające Chociaż mi już wyraźnie pomógł na rumieńcami a nie stosuję go długo, 5 dni dopiero.

Przepraszam i cofam. Pomyliłam z hydrolatem z kocanki. Oleju nie mam
__________________


Edytowane przez klatka
Czas edycji: 2010-10-11 o 17:53
klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 19:09   #1794
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, moim zdaniem mylicie olejek eteryczny z kocanki (jest na EcoSpa) z maceratem z kocanki (z BU). Ten pierwszy trzeba rozcieńczać, a drugi - niekoniecznie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 19:54   #1795
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Patrzę sobie na moj olej arganowy z EcoSpa, który kupiłam do formulacji ujędrniajacych do ciała i zastanawiam się czy by go nie wrzucic na buzię... W mieszance z żelem hialuronowym wielko- i małoczasteczkowym. Cera tłusta, 31-letnia, jakieś zaskorniki i grudki gdzie nie gdzie. Zaryzykować? Nie zapcha mnie? Przeczytałam gdzieś, że nadaje się także do cery TRĄDZIKOWEJ i TŁUSTEJ. W wątku o cerze mieszanej i tłustej ktoś pisał, że go używał i było o.k.

Poradźcie - posmarować oblicze czy nie?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 20:13   #1796
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość

Poradźcie - posmarować oblicze czy nie?
Olej arganowy jest na BU - http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html

w opisie napisano - Olej arganowy można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy..
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 21:39   #1797
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

przepraszam za moje głupie pytanie, ale chciałabym wzbogacić moją mieszankę oleju i HA o dodatki tak jak w tym serum:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=69&Itemid=2

ale jak mam odmierzyć D-Pantenol i Niacynamid skoro są tam w takich małych ilościach?
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 08:32   #1798
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
przepraszam za moje głupie pytanie, ale chciałabym wzbogacić moją mieszankę oleju i HA o dodatki tak jak w tym serum:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=69&Itemid=2

ale jak mam odmierzyć D-Pantenol i Niacynamid skoro są tam w takich małych ilościach?
Sposoby są dwa - albo do jednorazowego serum dajesz kroplę pantenolu i szczyptę niacyniamidu, albo robisz większą porcję żelu hialuronowego wzbogaconego tymi witaminami (np. 10 albo 30 ml) i takiego HA używasz do mieszania z olejem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 09:18   #1799
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Olej arganowy jest na BU - http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html

w opisie napisano - Olej arganowy można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy..

Dziękuję za odpowiedź. WIEM o tym, że MOŻNA stosować go bezpośrednio na skórę. Bałam się natomiast zapchania porów w mojej tłustej skórze, dlatego zadałam pytanie.

Wymieszałam małą kropelkę olejku z codzienną porcją Diacnealu. Rano skóra była uspokojona, matowa, nawilżona. Myślę, że zrobię sobie arganową kurację
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 11:49   #1800
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Sposoby są dwa - albo do jednorazowego serum dajesz kroplę pantenolu i szczyptę niacyniamidu, albo robisz większą porcję żelu hialuronowego wzbogaconego tymi witaminami (np. 10 albo 30 ml) i takiego HA używasz do mieszania z olejem.
dzięki za pomoc
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.