Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-15, 12:02   #4891
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
dzień dobry



wrócę na pewno
teraz ostrzę zęby na hiszpańskie naturalne specjały... polecacie coś szczególnie?

a co to plants for beauty? - choć już sama, nie wiem, czy dobrze, że pytam



motywujecie mnie do ruszenia się na zakupy

ale z tymi certyfikatami, to masakra jakaś... uuu a miałam zwyczaj za wiele nie wnikać skoro certyfikat, widać niczemu już nie można ufać





widzę, że zdanie podzielone co do mydełek purite hm

a ja też myślę już o prezentach...
ostatnio dorwałam w bootsie masło dla dzieci o cudownej nazwie Mini naked (mały golas) - my first butter
skład marzenie, a najlepsze, że był w zawrotnej cenie 1 funta
chwyciłam 2 ostatnie, wszystko wymiotło, bo były jeszcze żele do kąpieli dla maluchów itp.. - a wzięłam dla siostrzeńca
http://plantsforbeauty.pl/
uoga uoga polecam
100% pure pewnie Ci sie obiło o oczy juz wczesniej, ale uoga to mało znana, a bardzo fajna marka.

a jakie hiszpańskie?????
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 12:17   #4892
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Sklep emilki z naszego wątku
Która teraz tak rzadko do nas zagląda

Ja też chcę być małym golasem jaka to firma?
aaaa, to tym chętniej spenetruję sklep

hah golasem możesz być zawsze, tylko nie wiem czy jeszcze małym

rzekłabym żadna haha
no bo to nic znanego, z przodu tylko to co wcześniej pisałam, a na odwrocie nad adresem jakby nazwa Naked Bodycare i to chyba będzie to...
podają stronę, ale nie działa
a wygląda niepozornie, kurcze, fajnie gdyby byli - tutaj, a pod nazwą można zobaczyć inne produkty:
http://www.boots.com/en/Mini-Naked-M...150ml_1218784/

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
http://plantsforbeauty.pl/
uoga uoga polecam
100% pure pewnie Ci sie obiło o oczy juz wczesniej, ale uoga to mało znana, a bardzo fajna marka.

a jakie hiszpańskie?????


oczywista trafiłam
pure tak, ale uoga słabo kojarzę, poczytam

a to ja Was pytam jakie?:P
bo znam tylko Naobay - przypadkiem utrafione w TKmaxx - certyfikowane ecocert, ale cóż z tego - choć zaglądając im w paszczę INCI, nie wystraszyłam się
jeszcze coś wiem, że było, ale teraz nie pamiętam...
__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 15:11   #4893
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Aroms natur też hiszpańskie i jest ponoć cudne.

Buszuję właśnie w sklepie forver-young.pl i mają też naturalne kosmetyki z anglii. Trzeba się im przyglądnąć
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 15:13   #4894
Patrycja Pieguska
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja Pieguska
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 678
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Aroms natur też hiszpańskie i jest ponoć cudne.

Buszuję właśnie w sklepie forver-young.pl i mają też naturalne kosmetyki z anglii. Trzeba się im przyglądnąć

jesteś niesamowita...
ja to mogłabym z Tobą mieszkać, no chociaż blisko - prawdziwy, naturalny detektyw
pobuszuję w temacie chętnie, wieczorkiem

__________________
Kosmetyczna Wyspa
Patrycja Pieguska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 15:33   #4895
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość

jesteś niesamowita...
ja to mogłabym z Tobą mieszkać, no chociaż blisko - prawdziwy, naturalny detektyw
pobuszuję w temacie chętnie, wieczorkiem


Forever-young.pl
unica cosmetics jest najciekawsza
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 15:43   #4896
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Jednak męczę się z tym mydłem purite, a ich balsam do ust to porażka. Nie wrócę już do purite wolę kupić coś innego.
Takie kiepskie te mydła?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 18:29   #4897
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

http://www.feelunique.com/p/Sukin-Pr...y-this-product

Zainteresowała mnie ta odżywka, mogłybyście rzucić okiem na skład? Niepokoi mnie ten PEG.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 21:02   #4898
violka42
Raczkowanie
 
Avatar violka42
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Patrycja Pieguska Pokaż wiadomość
nmzc
fajnie, że nie śpisz
a co kupiłaś w iherb?
Z Andalou: maseczki do twarzy, odżywkę z arganem, tonik różany
balsam do ust i 4 mydełka
mam nadzieję, że wszystko przyjdzie bez dodatkowych opłat
miałyście rację , zakupy tam uzależniają, jeszcze nie mam paczki a już rozglądam się co wrzucę do następnej
__________________
zapraszam
natura i ja
violka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 21:45   #4899
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
susabee jeśli chodzi o nierafinowane, tłoczone na zimno i do tego ręcznie ubijane masło shea, to polecam polskie eiei: http://organeo.pl/product-pol-1196-E...ea-100-ml.html
Jedynym jego minusem jest zapach, który jest taki surowy, organiczny, ekologiczny - nie każdemu może odpowiadać. Jednak z drugiej strony ten zapach świadczy o jakości produktu i mamy gwarancję, że nikt tego masła shea po drodze nie perfumował

A z marki Argital polecam płyn do higieny intymnej - najlepszy, jaki kiedykolwiek miałam.
A tak, na nim też zawiesiłam swoje oko, tylko że wahałam się trochę przy wyborze, gdyż w opisie większości maseł shea stoi, że jest ubite; zaczęłam więc się zastanawiać, czy "ubite" znaczy o zbitej konsystencji, czy po prostu ubijane dla nadania mu bardziej puszystej konsystencji i właśnie chyba to się wyjaśniło
Zapach nierafinowanego, surowego masła w zupełności mi nie przeszkadza, a nawet dodaje takiego smaczku obcowania z naturą w czystej postaci, ale te podlinkowane przeze mnie też tak właśnie pachną, pomimo dodatku olejów.
Wcześniej miałam próbkę tego http://damabio.pl/afrikahandel-maslo...ml-p-3025.html i pachniało tak samo, ale jest od dłuższego czasu niedostępne, niestety.
Ale cena tego Twojego zachęca, dlatego będę go miała na uwadze, chociaż bardzo dziwi mnie polityka cenowa tej firmy, ponieważ mają najdroższy kwas hialuronowy, jaki widziałam

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-10-15 o 21:49
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 22:04   #4900
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Przyszedł dziś do mnie dezodorant z Bioaroma. Jestem naprawdę mile zaskoczona i pełna euforii. Jak na razie baaaaardzo mi się podoba. Dziękuję za jego polecenie!

W porównaniu z deo Savonille komfort używania jest nieporównywalny (na korzyść Bioaromy). Nie rozwarstwia się, jak Savonille i cudnie pachnie. Ziołowo, naturalnie i odświeżająco. Jutro lub pojurze sprawdzę go w warunkach bojowych, czyli na treningu.

Jedyny minus to to, że strasznie go malutko w słoiczku (przynajmniej na oko, bo to w sumie 40 ml), ale mam nadzieję, że wydajność jest dobra, bo starcza mała ilość.

Żałuję, że nie wzięłam 2 sztuk, bo już zniknął ze sklepu :-(

Kolejna rzecz - odżywka do skóry głowy z Neem 100% Pure. Moje włosy średnio z nią współpracują, bo puszą się nadal, ale za to skóra głowy ją lubi bardzo. Włosy mniej wypadają, a skóra jest uspokojona i nawilżona. Będę ją stosować tylko do skóry głowy. Ciekawa jestem, jak działa ta nabłyszczająca, aczkolwiek trochę mi przeszło...

Bardzo wybredne te moje kłaczki.... ;-) Jak na razie żadna odżywka nie pobiła Cytrusa JMO. Szkoda, bo jest droga :-(
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 23:35   #4901
monika78963
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
zdrowe i bezpieczne kosmetyki

Hej, Czy zna ktoś kosmetyki typu eyeliner, błyszczyk ,pomadka, tusz do rzęs, podkład bez szkodliwych substancji typu parabeny, aluminium, parafiny, PEG, PPG, SLS itd... ?
monika78963 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 08:09   #4902
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez violka42 Pokaż wiadomość
Z Andalou: maseczki do twarzy, odżywkę z arganem, tonik różany
balsam do ust i 4 mydełka
mam nadzieję, że wszystko przyjdzie bez dodatkowych opłat
miałyście rację , zakupy tam uzależniają, jeszcze nie mam paczki a już rozglądam się co wrzucę do następnej
jeśli zmieściłaś się w 45 euro to nic nie doliczą
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:06   #4903
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Troszeczkę poszperałam na temat pszczelarstwa i póki co nigdzie nie znajduję dowodów na to, co było podane w linkach do stron dla wegan. Przy okazji muszę nadmienić, że wiele rzeczy w tych linkach jest moim zdaniem wyolbrzymianych, m.in. opisy tortur na tych zwierzętach na co dowodem może być np ten film: https://www.youtube.com/watch?v=ZK8dP_cS3jE . W rzeczywistości to tak nie wygląda, jak próbują nam przedstawić skrajni miłośnicy weganizmu, a jest po prostu naturalnym procesem hodowli (dym stosuje się od zarania dziejów, podobnie cukier, wykorzystywany jest w każdej pasiece, a czerw nie jest niszczony podczas zbiorów). Nikt też nie ma, nie powinien mieć żadnego celu w zabijaniu tych zwierząt, jeśli chce dbać o interesy i zarabiać na pszczołach. Pszczoły wymierają, jednakże jest to proces niezależny od metod hodowli, zabijają je środki ochrony roślin oraz zanieczyszczenia środowiska. Tu możecie adoptować pszczołę: http://adoptujpszczole.pl/?gclid=CIb...FfHKtAodSTcAWw
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:16   #4904
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Troszeczkę poszperałam na temat pszczelarstwa i póki co nigdzie nie znajduję dowodów na to, co było podane w linkach do stron dla wegan. Przy okazji muszę nadmienić, że wiele rzeczy w tych linkach jest moim zdaniem wyolbrzymianych, m.in. opisy tortur na tych zwierzętach na co dowodem może być np ten film: https://www.youtube.com/watch?v=ZK8dP_cS3jE . W rzeczywistości to tak nie wygląda, jak próbują nam przedstawić skrajni miłośnicy weganizmu, a jest po prostu naturalnym procesem hodowli (dym stosuje się od zarania dziejów, podobnie cukier, wykorzystywany jest w każdej pasiece, a czerw nie jest niszczony podczas zbiorów). Nikt też nie ma, nie powinien mieć żadnego celu w zabijaniu tych zwierząt, jeśli chce dbać o interesy i zarabiać na pszczołach. Pszczoły wymierają, jednakże jest to proces niezależny od metod hodowli, zabijają je środki ochrony roślin oraz zanieczyszczenia środowiska. Tu możecie adoptować pszczołę: http://adoptujpszczole.pl/?gclid=CIb...FfHKtAodSTcAWw
Widzisz, nikt nie powiedział, że każde pszczoły są tak źle traktowane. Sama znam pszczelarzy, którzy robią to z zamiłowania, a nie dla pieniędzy. Weganie chcą pokazać, że nie zawsze jest tak słodko i kolorowo jak właśnie na tym wrzuconym przez Ciebie filmiku. Bo ludzie tylko usłyszą "miód" i mają przed oczami pana mówiącego bajki swoim pszczołom. Tak samo jak usłyszą "mleko" to widzą krowę pasącą się na trawie. Jak krowa daje mleko to przecież nikt nie ma interesu w uśmiercaniu jej, co nie? Powinien ją głaskać, dbać o nią, żeby długo mleko dawała, żeby długo żyła. No, szkoda, że nie wszędzie tak jest I właśnie po to są te inne źródła - nie są potwierdzeniem, że WSZĘDZIE absolutnie takie metody się stosuje, ale że takie są i to dość popularne. Wtedy ma się wybór co chce się wspierać.
I w tym momencie chodzi o to, że jaką masz pewność, że w tuszu do rzęs masz taki "wychuchany" wosk? Te nasze polskie są dobre, w części przynajmniej. Jest pewność, że w tuszu jest polski, etyczny wosk?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:28   #4905
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Widzisz, nikt nie powiedział, że każde pszczoły są tak źle traktowane. Sama znam pszczelarzy, którzy robią to z zamiłowania, a nie dla pieniędzy. Weganie chcą pokazać, że nie zawsze jest tak słodko i kolorowo jak właśnie na tym wrzuconym przez Ciebie filmiku. Bo ludzie tylko usłyszą "miód" i mają przed oczami pana mówiącego bajki swoim pszczołom. Tak samo jak usłyszą "mleko" to widzą krowę pasącą się na trawie. Jak krowa daje mleko to przecież nikt nie ma interesu w uśmiercaniu jej, co nie? Powinien ją głaskać, dbać o nią, żeby długo mleko dawała, żeby długo żyła. No, szkoda, że nie wszędzie tak jest I właśnie po to są te inne źródła - nie są potwierdzeniem, że WSZĘDZIE absolutnie takie metody się stosuje, ale że takie są i to dość popularne. Wtedy ma się wybór co chce się wspierać.
I w tym momencie chodzi o to, że jaką masz pewność, że w tuszu do rzęs masz taki "wychuchany" wosk? Te nasze polskie są dobre, w części przynajmniej. Jest pewność, że w tuszu jest polski, etyczny wosk?
Nigdy nie można mieć żadnej pewności, dla mnie jednak liczą się fakty, dowody. W tamtych linkach wegańskich nie ma dowodów, a jest zaklinanie rzeczywistości, mam na myśli wzmianki o stosowaniu cukru i dymu. Coś co jest nieszkodliwą dla tych zwierząt, wręcz naturalną metodą hodowli nazywane jest torturowaniem. Jak się jednak okazuje nawet w ekologicznej pasiece są to normalne metody wyniesione z dziada pradziada. Będą dowody, wtedy można się będzie jakoś ustosunkować, póki co tak na zdrowy rozsądek, kto nie dmucha i nie chucha o swoje pszczoły, ten nie będzie miał pieniędzy, bo też nie można porównywać pszczoły z krową.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:34   #4906
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nigdy nie można mieć żadnej pewności, dla mnie jednak liczą się fakty, dowody. W tamtych linkach wegańskich nie ma dowodów, a jest zaklinanie rzeczywistości, mam na myśli wzmianki o stosowaniu cukru i dymu. Coś co jest nieszkodliwą dla tych zwierząt, wręcz naturalną metodą hodowli nazywane jest torturowaniem. Jak się jednak okazuje nawet w ekologicznej pasiece są to normalne metody wyniesione z dziada pradziada. Będą dowody, wtedy można się będzie jakoś ustosunkować, póki co tak na zdrowy rozsądek, kto nie dmucha i nie chucha o swoje pszczoły, ten nie będzie miał pieniędzy, bo też nie można porównywać pszczoły z krową.
Z ciekawości, czemu?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:37   #4907
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Znacie Lawendową Farmę?

Kupiłam 4 mydełka mini (nie mogłam się zdecydowac, które chce, najchętniej bym wszystkie brała) i dostałam jeszcze 2 próbki Anula tyś winna!
DSC03553.jpg

DSC03554.jpg
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:42   #4908
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
Znacie Lawendową Farmę?

Kupiłam 4 mydełka mini (nie mogłam się zdecydowac, które chce, najchętniej bym wszystkie brała) i dostałam jeszcze 2 próbki Anula tyś winna!
Załącznik 5816624

Załącznik 5816625
Od kilku lat
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:51   #4909
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Z ciekawości, czemu?
Ponieważ powstawanie produktów pszczelarskich to bardzo złożony proces, zależny od wielu czynników. Ponieważ to nie jedna pszczoła odpowiedzialna jest za przetrwanie oraz wydajność roju, lecz całe kolonie. To bardzo wrażliwe i delikatne stworzenia, które po prostu padają, jeśli coś pójdzie nie tak i wtedy nie ma szans na przetrwanie kolonii, a krowa rządzi się jednak nieco innymi prawami, jako osobnik. Zagłada może wyniknąć tylko z ewentualnego pomoru, krowę można jednakże leczyć, a nawet szczepić, tymczasem cały rój pszczół może zginąć nagle przez chociażby głupią anomalię pogodową, tym bardziej powinno cieszyć poświęcenie ludzi, że o nie dbają. Póki co nie ma zagrożenia wymarciem krów w przeciwieństwie do pszczół.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 09:54   #4910
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ponieważ powstawanie produktów pszczelarskich to bardzo złożony proces, zależny od wielu czynników. Ponieważ to nie jedna pszczoła odpowiedzialna jest za przetrwanie oraz wydajność roju, lecz całe kolonie. To bardzo wrażliwe i delikatne stworzenia, które po prostu padają, jeśli coś pójdzie nie tak i wtedy nie ma szans na przetrwanie kolonii, a krowa rządzi się jednak nieco innymi prawami, jako osobnik. Zagłada może wyniknąć tylko z ewentualnego pomoru, krowę można jednakże leczyć, a nawet szczepić, tymczasem cały rój pszczół może zginąć nagle przez chociażby głupią anomalię pogodową, tym bardziej powinno cieszyć poświęcenie ludzi, że o nie dbają. Póki co nie ma zagrożenia wymarciem krów w przeciwieństwie do pszczół.
Dlatego w obecnych czasach dobre hodowle pszczół są bardzo w cenie. Za to hodowle krów już nie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:05   #4911
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Od kilku lat
Jakieś ulubione?
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:06   #4912
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dlatego w obecnych czasach dobre hodowle pszczół są bardzo w cenie. Za to hodowle krów już nie
Nie umniejszam w żadnym razie krowom Dosadnym przykładem dla hodowców powinna być jednak sytuacja pszczół w Ameryce. Tam rynek pszczelarski właściwie przestał istnieć właśnie przez błąd ludzki, jeden mały eksperyment jednego człowieka.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:11   #4913
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
Jakieś ulubione?
Od paru lat nie kupuję, bo polityka przestała mi się podobać, ale lubiłam np. Plaster Miodu, Mydło Kleopatry, Krzepką Pokrzywę, Trzy Korzenie (te dwa to do mycia włosów).

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie umniejszam w żadnym razie krowom Dosadnym przykładem dla hodowców powinna być jednak sytuacja pszczół w Ameryce. Tam rynek pszczelarski właściwie przestał istnieć właśnie przez błąd ludzki, jeden mały eksperyment jednego człowieka.
Przemysłowa hodowla krów nie jest dla mnie dobrą sprawą i mogłoby jej nie być, krowom ona nie dodaje nic

Z tym wymieraniem pszczół w Ameryce to jest dużo teorii, które pewnie wszystkie miały znaczenie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:11   #4914
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Od paru lat nie kupuję, bo polityka przestała mi się podobać, ale lubiłam np. Plaster Miodu, Mydło Kleopatry, Krzepką Pokrzywę, Trzy Korzenie (te dwa to do mycia włosów).
Napiszesz coś więcej o polityce? Ja dopiero teraz odkryłam ten sklepik, za sprawą koleżanki w sumie bo to jej sąsiadka
te włosowe chce kupić następnym razem...
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:13   #4915
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nigdy nie można mieć żadnej pewności, dla mnie jednak liczą się fakty, dowody. W tamtych linkach wegańskich nie ma dowodów, a jest zaklinanie rzeczywistości, mam na myśli wzmianki o stosowaniu cukru i dymu. Coś co jest nieszkodliwą dla tych zwierząt, wręcz naturalną metodą hodowli nazywane jest torturowaniem. Jak się jednak okazuje nawet w ekologicznej pasiece są to normalne metody wyniesione z dziada pradziada. Będą dowody, wtedy można się będzie jakoś ustosunkować, póki co tak na zdrowy rozsądek, kto nie dmucha i nie chucha o swoje pszczoły, ten nie będzie miał pieniędzy, bo też nie można porównywać pszczoły z krową.
To prawda Teraz pszczołom dodatkowo podaje się leki, bo panują różne choroby...
Co do wosku to może mail do producenta z zapytaniem o źródło wosku?


Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
Znacie Lawendową Farmę?

Kupiłam 4 mydełka mini (nie mogłam się zdecydowac, które chce, najchętniej bym wszystkie brała) i dostałam jeszcze 2 próbki Anula tyś winna!
Załącznik 5816624

Załącznik 5816625
W "Życiu na gorąco" jest artykuł o Lawendowej, ale niestety mało o produktach
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:15   #4916
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
Napiszesz coś więcej o polityce? Ja dopiero teraz odkryłam ten sklepik, za sprawą koleżanki w sumie bo to jej sąsiadka
te włosowe chce kupić następnym razem...
Wiesz co, nie spodobały mi się gwałtowne podwyżki cen. Dostawało się małe kawałki mydeł do przetestowania w gratisie. Kontakt był jakoś inny.
Każdy ma swoją ulubiona mydlarnię, ja wolę Mydlarnię Tuli Tam kontakt jest świetny, gratisowe mydełko zawsze w paczce, można pozmieniać sobie skład zgodnie ze swoimi upodobaniami / alergiami, itd. Mydła nie zmieniają swojej ceny.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:20   #4917
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wiesz co, nie spodobały mi się gwałtowne podwyżki cen. Dostawało się małe kawałki mydeł do przetestowania w gratisie. Kontakt był jakoś inny.
Każdy ma swoją ulubiona mydlarnię, ja wolę Mydlarnię Tuli Tam kontakt jest świetny, gratisowe mydełko zawsze w paczce, można pozmieniać sobie skład zgodnie ze swoimi upodobaniami / alergiami, itd. Mydła nie zmieniają swojej ceny.
Rozumiem
Teraz z tego co widze po komentarzach znowu dodają gratisowe próbki mydełek, ja tez dostałam dwa.
Ja nie mam ulubionej mydlarni jeszcze

dziękuję za odpowiedź
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:23   #4918
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Takie kiepskie te mydła?
W moim domu mydło purite (a mam węglowe) otrzymało pieszczotliwą nazwę - czarny diabeł.

Górna warstwa zielonka szybko się zmyła i został czarny kocmołuch.
Tak pobrudził białą mydelniczkę - mojego ukochanego jeżyka - że ledwo ją doszorowałam.
Mydło wcale nie pachnie, więc nawet nie nadaje się jako mydło zapachowe do szafy. Choć nawet gdyby pachniało, to bym nie dała go do szafy, bo barwi na czarno.
I w tej sytuacji, bo chętnych na niego brak, mydło nadaje się do kosza

Natkaa, super że bioaroma w kremie ci pasuje. Savonille przy bioaroma sie chowa.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:27   #4919
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: zdrowe i bezpieczne kosmetyki

Cytat:
Napisane przez monika78963 Pokaż wiadomość
Hej, Czy zna ktoś kosmetyki typu eyeliner, błyszczyk ,pomadka, tusz do rzęs, podkład bez szkodliwych substancji typu parabeny, aluminium, parafiny, PEG, PPG, SLS itd... ?
Wątek o naturalnych podkładach: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=643461
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 10:27   #4920
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ X

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
Rozumiem
Teraz z tego co widze po komentarzach znowu dodają gratisowe próbki mydełek, ja tez dostałam dwa.
Ja nie mam ulubionej mydlarni jeszcze

dziękuję za odpowiedź
Ja nie mam ulubionej mydlarnii, ja po prostu kocham konkretne mydła.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 18:55:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.