dziwne kropki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-09, 15:48   #1
Gizi333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 212
Question

dziwne kropki


Hej
Mam kilka problemów z moimi włosami.
1.Są one suche i szorstkie. Aby je wygładzić odstawiłam parę miesięcy temu prostownice (mam falowane włosy) i suszarkę. Używam szamponu Joanny z serii Naturia, z miodem i cytryną do włosów suchych i zniszczonych oraz odżywki Nivea beauty care do włosów suchych szorstkich i matowych. Co dwa-trzy dni pijam pokrzywę. Jednak moje włosy są nadal suche i szorstkie (szczególnie przy końcówkach), co powinnam stosować jeszcze? Co polecacie?
2. Zapuszczam włosy. Zauważyłam że na niektorych włosach około 3cm przed końcem jest taka kropka/kulka Hmm nie potrafię tego wytłumaczyć. Przy najmniejszym pociągnieciu wlosa, on urywa się w miejscu tej kropki. Co to jest? Jak temu zapobiec? Przez te kropki nie jestem w stanie zapuścic włosów.
i mam jeszce dwa pytania...
*Mniej więcej co ile powinno się podcinać końcówki aby je odżywić?
* Czy częste czesanie źle wpływa na włosy?
Z góry dziękuje za odpowiedź to dla mnie ważne
Gizi333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 16:12   #2
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: dziwne kropki

te kropki , o ktorych piszesz to najprawdopodobniej miejsca złamania włosa
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 16:23   #3
Gizi333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 212
Dot.: dziwne kropki

Cytat:
Napisane przez astra85 Pokaż wiadomość
te kropki , o ktorych piszesz to najprawdopodobniej miejsca złamania włosa
co mogę zrobić żeby się nie łamały? Jakich kosmetyków używać?
Gizi333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 16:27   #4
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: dziwne kropki

jest obszerwy watek o regeneracji i pielegnacji wlosow wiec radze pocztyac bo jest tam duzo cennych rad.dobrze ze juz nie prostujesz i nie suszysz bo od tego masz te "kropki".uzywaj delikatnych szampono ktore nie przesuszaja wlosow,po kazdym myciu odzywke co np 2 mycia maske np kallos latte,przed myciem nakladja olejek np kokosowy
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 19:58   #5
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: dziwne kropki

Astra ma rację. Jest już 4częściowy wątek pt. "walka o zdrowe i piękne wlosy". Jeśli zapuszczasz to poczytaj wątek "sposoby na przyspieszenie porostu włosów". Ja bym na twoim miejscu zrobiła tak: jakiś szampon ziołowy bez np. joanna rzepa, kallos latte lub gloria co drugie mycie jako 10 minutowa maska, jakaś odżywka nawilż., henna treatment wax na skalp, seboradin niger lotion, jakieś serum na końcówki np. Wax l'biotica i suplement oczywiscie np.silica, belissa etc. No i przede wszystkim podetnij te włosy, bo te kropki jak to ujełaś to miejsce złamania włosa. Trochę cierpliwości i po chociaż dwóch miesiącach powinnas widzieć rezultaty. I kożystaj z KWC oraz wyszukiwarki bo jest masa cennych rad na wizazu a istnienie tego wątku jest tutaj bez sensu. Tylko zaśmieca forum. Powodzenia
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post47119723 link do wymiany
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 20:30   #6
Gizi333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 212
Dot.: dziwne kropki

Cytat:
Napisane przez Aniaaa PlayMate Pokaż wiadomość
, henna treatment wax na skalp, seboradin niger lotion, jakieś serum na końcówki np. Wax l'biotica i suplement oczywiscie np.silica, belissa etc.
yy a możesz jakoś prościej? dla mnie to jakiś tajny kod kosmiczny
co ile powinnam podcinać końcówki?
Gizi333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 20:48   #7
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: dziwne kropki

A może byś tak wpisała te nazwy w KWC? Tam wszystko pięknie ladnie pisze. sorki, nie chce być złośliwa bo rozumiem że chcesz mieć piękne i zdrowe wlosy ale nic samo nie przychodzi. Ja żeby dojść do zadawalajacego stanu moich włosów siedziałam godzinami czytając wątki po sto stron!! Henna treatment wax to maska i kładzie się ja raz w tygodniu (można częściej) na pół godziny tylko i wyłącznie na skórę głowy. Ma za zadanie przyspieszyć porost, tak samo seboradin niger lotion który jest tonikiem do wcierania w skórę głowy codziennie. Wszystko to w aptece i POCZYTAJ KWC!!! Chyba potrafisz z tego kożystac! Do dzieła bo się mogę założyć że lada chwila jeśli moderator wpadnie na ten wątek to go na pewno zamknie!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post47119723 link do wymiany
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.